Isana, Anti-Schuppen Shampoo (Szampon przeciwłupieżowy do suchej skóry głowy i włosów z łupieżem (nowa wersja))

Szampon przeciwłupieżowy Isana z odżywczym wyciągiem z mięty i proszkiem z awenturynu delikatnie uwalnia skórę głowy od łupieżu. Formuła aktywna z pantenolem i witaminą B3 efektywnie działa na włosy, wspierając ich rewitalizację i zwiększając ich odporność. Delikatny kompleks pielęgnacyjny oraz proteiny pszeniczne sprawiają, że włosy stają się mocne, błyszczące i odżywienie aż po same końce.

Tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

Idealny szampon oczyszczający ❤️

Idealny szampon oczyszczający. Zakochałam się w nim a raczej moje srednioporowate włosy ❤️. Włosy są po nim świeże a skóra głowy odpowiednio wypielęgnowana :) . Polecam :)

Uwielbiam!

Mój ulubiony szampon! Z jakiegoś powodu około dwa lata temu skóra mojej głowy zaczęła sprawiać mi problemy, tzn większość szamponów ją przesusza. Wypróbowałam multum różnych specyfików z rossmana, apteki czy innych sklepów. Przez jakiś czas sprawdzał mi się olejowy szampon od shu uemura ale cena była zaporowa więc po jakichś 4 butelkach zaczęłam szukać na nowo i na grupie na fb ktoś polecił właśnie ten szampon z isany. Stwierdziłam że za taką cenę (bodajże 3zł) grzech nie spróbować :P i ku mojemu zaskoczeniu jest idealny! Skóra głowy w końcu wróciła do normalności, nie szukam więcej ideału, bo to właśnie on! Może wolałabym aby miał pompkę i miał opcję większej pojemności, ale to tyle z moich zastrzeżeń.

Koszmar o którym chcę zapomnieć

Szampon zakupiłam gdyż od niedawna przyplątał mi się drobny łupież.Mam a raczej miałam również zaleczone łzs .
Nie wiem jaki diabeł podkusił mnie by to ustrojstwo kupić.Ale do meritum.
Jeśli chodzi o konsystencję i pienienie to na plus .Perłowa, zapach delikatnie,nienachalny.
Potem już tylko gorzej.Wlosy po umyciu mimo odżywki są jak siano,wysuszone i ciężko je rozczesać.Najgorsze to co się działo na mojej głowie:łupież jeszcze większy i w bonusie czerwone, strasznie swędzące plamy .Dawno nie miałam takiej rewolucji na głowie.Chyba to prawda,że t anie mięso psy jedzą.W sumie psa bym tym nie umyła.
Nie polecam osobom ,które mają łzs.

Porządny szampon

Kupiłam ten szampon z myślą o mojej swędzącej skórze głowy. Niby łupieżu u siebie nie zauważyłam ale stwierdziłam że nie zaszkodzi spróbować Isany a że kosztuje kilka złotych to długo się nie zastanawiałam .
Staram się od jakiegoś czasu nie stosować kosmetyków do włosów z SLSem, przerzuciłam się na te łagodniejsze bo tak naprawdę nie wiem co wywołuje u mnie ciągłe swędzenie. Nie dawno wpadłam też na pomysł że może wyeliminować też cocamidopropyl betaine bo ona też często drażni a więc będę jeszcze eksperymentować

Isana jest marką tanią i łatwo dostępną. W ofercie ma całe mnóstwo szamponów i odżywek które kosztują 3-4 złote

Przeciwłupieżowy ma opakowanie takie zwykłe . To po prostu kwadratowa butelka jakich wiele na półkach z przyjemną dla oka grafika utrzymana w zielonej kolorystyce z liśćmi mięty na czele które sugerują odświeżającą moc szamponu.

Sam produkt ma biała barwę i jest dość gęsty. Wystarczy odrobina aby odpowiednio się spienił. Dzięki temu jest wydajny i starcza na długo. U mnie stoi już pół roku i nadal w butelce jest sporo. Co prawda nie używam go codziennie ze względu na mocny detergent ale czasem jak czuje taką potrzebę używam kilka dni z rzędu.
Musze przyznać że działa on na mnie lepiej niż inne droższe kosmetyki
Mimo że skład nie jest wybitnie naturalny to uważam że świetnie sobie radzi ze swędzącą skórą głowy i będę go kupować regularnie.
Substancja przeciwłupieżowa tu zawarta to Piroctone Olamine która działa przeciwbakteryjnie, grzybobójczo i przeciwzapalnie
Mamy też Niacynamid który normalizuje i reguluje wydzielanie sebum
Proteiny pszeniczne które poprawiają strukturę włosów i wzmacniają je.
Ekstrakt z mięty -daje uczucie chłodu i orzeźwienia
Nadaje też przyjemny zapach produktowi.

Podsumowując
Bardzo wydajny i tani szampon który nie tylko walczy z łupieżem ale też zwiększa delikatnie objętość włosów.
Oczyszcza włosy i skórę z sebum dzięki czemu są one dłużej świeże i puszyste.
Nie zaobserwowałam przesuszenia czupryny mimo że mam włosy zniszczone rozjaśnianiem.
Ze względu na SLS i proteiny nie zalecam używania co dzień.

PLUSY
-niska cena-zależy
-dostępność
-zapach
-konsystencja
-dobrze się pieniądze
-wydajny
-daje uczucie chłodu na głowie
-zmniejsza swędzenie
-skład do zaakceptowania -zawiera SLS

Nie mam łupieżu więc w tej kwestii go nie oceniam.

Oj nie , pomyłka .

Na początku byłem zachwycony , potem było tylko gorzej , coraz gorzej. Włosy po dłuższym czasie robią się sianowate, skóra głowy sucha . Łupież coraz większy. Jednak nie polecam , odradzam , omijajcie tego produktu z daleka.

Przyjemny

Szampon kupiłam z polecenia pewnej youtuberki.

Co do produktu, no cóż, jest to typowy ''rypacz''. Znajdziemy w nim SLS, CAPB i inne ''kontrowersyjne'' substancje. Oprócz silnych detergentów, o dziwo znajdziemy w nim wartościowe składniki, takie jak niacynamid. Oprócz tego producent dodał do niego proteiny pszeniczne.

Cena 2.99 za 300 ml produktu z takim składem jest wręcz śmieszna. Ze względu na zawartość protein dość wysoko w składzie i SLS nie używałabym go na co dzień, ponieważ może przeproteinować i wysuszyć włosy.

Opakowanie to tandetny plastik, lecz za tę cenę nie ma co się spodziewać cudów. Jest dość miękkie, więc produkt można łatwo dozować. Da się z łatwością nałożyć odpowiednią ilość produktu.

W produkcie czuć woń mięty, lecz nie jest to ładny zapach. Szampon cuchnie najtańszą pastą do zębów z marketu. Osobiście nie zwracam uwagi na zapach, więc nie przeszkadza mi to.

Jestem posiadaczką włosów przetłuszczających się - przy takich włosach może się sprawdzić, z kolei przy przesuszonym skalpie uważam, że może być odrobinę za mocny.

Szampon poprawnie używany świetnie domywa włosy, nie przeciążając i nie podrażniając. Nazajutrz włosy są świeże i dociążone. Oczywiście, jak w każdym innym SLSowym szamponie, wydajność jest znakomita - wystarczy dosłownie kropla produktu na całe włosy, świetnie się pieni.

Nie jestem w stanie określić, jak wpływa na łupież, ponieważ nie borykam się z tym problemem, lecz w składzie znajduje się skuteczna substancja przeciwłupieżowa, więc zdecydowanie może trochę pomóc w walce z łupieżem.

Podsumowując, jest to świetny rypacz. Z pewnością kupię go ponownie. Za tę cenę naprawdę się opłaca.

Świetny jak za tą cenę

Byłam pozytywnie zaskoczona stosunkiem jakości do ceny. Jestem posiadaczką włosów gęstych i mam ich dużo, przez co przy innych szamponach często muszę zużywać duże ilości szamponu i czasem są niedomyte w niektórych warstwach. Na szczęście nie przy tym szamponie! Świetnie się pieni przez co nie muszę dużo go nakładać i przede wszystkim dobrze domywa mi włosy. Ładnie pachnie, jest tani i ma dobry skład jak na produkt za taką cenę.

Działający szampon przeciw łupieżowi

Szampon ma bardzo przyjemną szatę graficzną, solidne zamknięcie i niską cenę. Jednak uwielbiam go za jego działanie. Do tej pory kupowałam znacznie droższe szampony przeciwłupieżowe, gdyż drogeryjne na mnie nie działały. Ten jest najtańszy ze wszystkich testowanych, a efekt jest taki jak po kosmetyku 10 razy droższym, po prostu problem znika. Dla mnie perełka i odkrycie roku. Piękny zapach, duża dostępność, niska cena, dobrze się pieni. Mam już w zapasie kilka sztuk, na pewno do niego wrócę.

Tani hit i szybka pomoc

Trafiłam na niego przypadkiem jak byłam w rossmanie i za cenę 3 zł aż szkoda było nie przetestować.
Mam skórę przetłuszczającą się i niestety skłonną do łupieżu. Często uczulają mnie klasyczne drogeryjne szampony :( Aczkolwiek ten ignął mi gdzies we włosowej grupce jako ten polecany i postanowiłam go przetestować.
Opakowanie wiadomo typowa Isana ( nie ma co się spodziewać wykończeń rose gold za 3 zł :P ) Duży plus za płaską główkę, bo można stawiać go do góry nogami.
Zapach typowo ziołowy, ale nie mam z nim problemu, nie męczył mnie i nie przytłaczał. Konsystencja w zasadzie idealna, bo nie jest gęstym glutem, którego nie da się rozprowadzić, ale nie jest też super lejącą się masą, która w 80% spływa wam do wanny. Bym powiedziała w punkt!
Ale przejdzmy do działania, bo to chyba najwazniejsze. Jak to typowy SLES pieni się bardzo ładnie, co z tym idzie aplikacja i używanie jest proste. ( jakby używanie szamponu było filozofią )
I najważniejsze OGARNĄŁ MASAKRĘ na mojej głowie po innym szamponie i fkatycznie łupiez i nadmiernie przetłuszczanie zostało ogarnięte. Ale warto wspomiec, ze trzeba go używać max 3 razy w tygodniu. Aby nadmiernie nie przesuszyć skóy głowy. JA najczęsciej używam go doraźnie kiedy czuję, że inny szampon zrobił mi kuku i sypie się z mej głowy jak z kuli śnieżnej :P

Typowy szampon z SLS

Skusiłam się na ten szampon, bo przeczytałam jakąś opinię, że jest dobry na łupież. A że ma SLS to starałam się go używać max 2 razy w tygodniu, w innym wypadku podejrzewam, że włosy stałyby się bardzo suche i żadna odżywka by nie pomogła. Tak więc ten produkt pełni u mnie funkcję raczej takiego oczyszczacza. Miewam drobny łupież - nie wydaje mi się, by szampon pomógł. Może musiałabym go używać dosłownie codziennie, ale nie wydaje mi się, by to skończyło się dobrze dla kondycji włosów. Miałam już kilka opakowań i pewnie będę do niego wracać, bo jest bardzo tani. Dlaczego? Gdy go użyję raz na jakiś czas to włosy są odbite od nasady, a skóra głowy oczyszczona, ale odżywka jest raczej niezbędna. Nie polecałabym tego produktu do stosowania na co dzień.

Dla mnie niewystarczający

Szampon ma białawą barwę. Konsystencja jest trochę rzadsza niż jestem przyzwyczajona, ale nie ścieka przez palce, więc można to zaakceptować. Nie potrzeba go dużo, ponieważ dobrze się pieni.
Zapach jest świeży, całkiem przyjemny. Jest wyczuwalny podczas mycia włosów, potem zanika.
Opakowanie jest estetyczne. Poręczne, nie wyślizguje się z mokrych rąk. Wygodne zamknięcie na klik jest wytrzymałe, nic się nie łamie, również nie ma problemu z otworzeniem go mokrymi dłońmi. Ma szeroką, płaską klapkę, więc pod koniec użytkowania można go postawić do góry nogami, żeby łatwiej było go wydobyć. Jednak w moim przypadku nawet nie było takiej potrzeby, resztka produktu bez problemu sama wypłynęła z opakowania.
Natomiast jeśli chodzi o działanie... Z tym już jest gorzej. W zasadzie szampon spełnia swoją podstawową funkcję - oczyszcza skórę głowy, odświeża włosy. Niestety moje kosmyki strasznie wysusza i wspomaga ich puszenie się (do którego i tak moje włosy mają skłonność). Walki z łupieżem również nie wspomaga - nie oczekiwałam od niego, że sam rozprawi się z problemem, ale że będzie pomocnym krokiem wraz z innymi kosmetykami i sposobami. Zaznaczę, że nie mam jakichś ogromnym problemów z łupieżem - inne szampony przeciwłupieżowe sobie z nim radzą, jednak ten niestety i w tym aspekcie się nie sprawdził.
Myślę, że ten szampon może się sprawdzić jako szampon profilaktyczny przed łupieżem lub jako szampon do odświeżania skóry głowy i włosów niezbyt wymagających. Tym bardziej że cena jest bajecznie niska, więc każdy może sobie pozwolić. A mnie przynajmniej nie jest żal wydanych pieniędzy :D

cudów za 3 zł nie ma

Zacznijmy od tego, że tutaj dostajemy tylko 300 ml - mało czy nie? W tym aspekcie - mało, bo ma bardzo lejącą się, perłową konsystencją która wręcz spływa po rękach. Po drugie - w przypadku moich włosów dwa razy musiałam nim je myć by przestać czuć 'ich tępość'. Po trzecie - on wymaga nałożenia przed czy po odżywki. Wymaga i już bo bez tego to istny koszmar!
Zapach? Cóż niby świeży ale jak dla mnie mało miętowy, nie chłodził skóry głowy (jak np to robi Head & Shoulders) dla mnie w sumie to obojętne. Słabo wyczuwalny. Na plus przyznam mu, że dość dobrze oczyszcza bez zbędnego podrażniania skóry głowy w tym przypadku to chyba jego jedyny atut. Czy działa na łupież? Według mojej mamy nie - jedynie co zauważyła, to to że skóra głowy nie swędzi po nim tak bardzo ale innych właściwości by mu nie przypisała (a tu musicie wiedzieć, że jej ulubieńcem jest H&S). Z jednej strony lubię go za to delikatne aczkolwiek skuteczne oczyszczanie z drugiej on solo robi okropne siano! Odżywka/ maska musi być! Gdy użyłam go solo - o mamo! Jakie ja miałam suche włosy! Szorstkie, strasznie się plączące, tępe w dotyku - normalnie siano jak się patrzy! I szczerze powiedziawszy gdyby nie odżywki po nim czy przed myciem to z moich włosów zostałby strzępy. Dawno już nie miałam takiego dziwnego i specyficznego myjadła. Niby kosztuje tylko 3 zł, niby oczyszcza i przy problemowej skórze głowy (jak u mojej mamy) minimalizuje efekt swędzącej skóry ale jak dla mnie (dla nas) nie ma więcej plusów. Więcej może przynieść strat niż pożytku.