Ilirija, Biodent, Profilaktyczna pasta do zębów

Ilirija, Biodent, Profilaktyczna pasta do zębów

Olejki i garbniki występujące w wyciągach z ziół oraz zawartość alantoiny powodują, że pasta profilaktyczna do zębów Biodent wykazuje działanie ograniczające rozwój bakterii, ściągające, zmniejszające krwawienie, przeciwzapalne oraz regenerujące tkanki i przyspieszające gojenie. Dodatek fluoru w postaci monofluorofosforanu sodu zwiększa odporność zębów na próchnicę.
Profilaktyczna pasta do zębów Biodent jest polecana przy profilaktyce paradontozy i zapobieganiu próchnicy zębów.

Cena: 9zł / 125g

Bardzo dobre działanie

Mam problem z odsłoniętymi przez dziąsła szyjkami zębowymi i zawsze szukam past specjalistycznych na problemy tego typu, które będą pomagać, a przynajmniej nie pogłębiać problem.
Pastę poleciła mi farmaceutka i przyznam, że bardzo polubiłam jej działanie. Rzeczywiście działa bardzo łagodnie, nie pogłębia, a wręcz pomaga na wszelkie problemy bólowe. Moje nadwrażliwe zęby, dziąsła i szyjki czują się z nią bardzo dobrze!
Jeśli chodzi o działanie związane z ranami w jamie ustnej, również mam wrażenie, że dobrze na nie działa i łagodzi, tak jak obiecuje producent.
Zapach i smak pasty nie jest tak bardzo mocno miętowy jak w przypadku wielu innych past. Jest delikatny, nie pozostawia po sobie długiego uczucia odświeżenia, natomiast pozostawia takie uczucie... czystości. Tak bym to nazwała :)
Pasta bardzo dobrze oczyszcza zęby, spełnia swoje zadanie- pielęgnuje nie tylko dziąsła. Bardzo dobrze się sprawdza przy dłuższym stosowaniu z wszelkimi problemami zębowymi.

Całkiem, całkiem

Mam problem z dziąsłami. Do tej pory używałam innej pasty ale jej skuteczność osłabła, więc stwierdziłam, że czas na coś nowego. Biodent jak na chwilę obecną spełnia swoje zadanie - dziąsła nie krwawią. Ma przyjemny, delikatny smak. I jest wydajna.

Dla mnie na krwawienia była za słaba

Smak tej pasty, w przeciwieństwie do innych ziołowych zachęca nawet mojego opornego męża do stosowania. U mnie to niestety trochę za mało.
Na moje krwawiące dziąsła nie daje rady i dla mnie to jest zwykła codzienna pasta ( choć ostatnio sięgam po nią coraz rzadziej ).
Kupuję ją regularnie od wielu lat z przerwami. Dla kogoś mniej wymagającego będzie dobra.

Bardzo dobra pasta

Po oczyszczeniu zębów z kamienia, stomatolog nie mógł zatrzymać krwawienia moich dziąseł. Byłam tym bardzo zaskoczona, gdyż wcześniej nie miałam z tym większego problemu. Czasami zdarzało mi się podrażnić dziąsła do krwi podczas zbyt intensywnego szczotkowania zębów, ale nie wzbudzało to mojego niepokoju. Dopiero podczas wizyty u stomatologa zdałam sobie sprawę, że coś może być nie tak.

I choć polecono mi inną pastę do zębów, ja postanowiłam zakupić pastę Biodent. Przekonała mnie do tego obecność wielu leczniczych wyciągów z roślin w składzie pasty, jej duże opakowanie (aż 125 ml) i dość przystępna cena, około 10 złotych na promocji w Rossmannie.

Dużą wadą tego produktu jest jego opakowanie - jestem bowiem przyzwyczajona do stawiania pasty pionowo, na zakrętce. W tym przypadku nie ma takiej możliwości, gdyż zakrętka jest niewielkich rozmiarów i nie da rady udźwignąć ciężaru pasty.

Poza tym nie zauważyłam dodatkowych wad. Wręcz przeciwnie, pasta posiada ogrom zalet - ma delikatny, miętowy kolor, dobrze choć nie przesadnie się pieni, w smaku jest delikatnie ziołowa. Nie jest to ohydny smak, jak w przypadku wielu past do zadań specjalnych (to znaczy do zębów wrażliwych). Jest niesamowicie wydajna. Nie szczypie i nie podrażnia błony śluzowej, dzięki czemu spokojnie można myć nią zęby przez kilka minut. Posiada bardzo dobre działanie myjące, a po jej użyciu zęby są odświeżone i bardzo dobrze oczyszczone.

Co najważniejsze, znacznie poprawiła stan moich dziąseł - nawet podczas mocniejszego szczotkowania nie krwawią. Jakiś czas temu poddałam się scalingowi i piaskowianiu zębów u stomatologa i moje dziąsła znacznie mniej niż ostatnio krwawiły. Stomatolog zwrócił na to uwagę, chwaląc moje starania. Serdecznie polecam tę pastę!

Jedna z ulubionych

Mam wrażliwe dziąsła więc często stosuje pasty ziołowe, ale nie wszystkie mają dla mnie smak i zapach który należy do przyjemnych. Ta pasta jest jedną z moich ulubionych.
Jest bardzo delikatna o ziołowym składzie (rumianek pospolity, szałwia lekarska, melisa lekarska, oczar wirginijski, pięciornik kurze ziele i rozmaryn lekarski) który działa przeciwzapalnie, eliminuje krwawienie dziąseł, . Równocześnie dobrze myje, pozostawiając łagodne uczucie odświeżenia. Nie lubię mocno miętowych past, które dosłownie wypalają buzię. Ta tego nie robi. Zawiera fluor, co dla mnie jest ważne.
Jest też bardzo wydajna, opakowanie jest większe niż standardowe (125g) i cenowo wychodzi bardzo dobrze, szczególnie że można ją kupić często w promocji w Rossmannie za ok 8 zł.

Łagodna, ale czyści

Od niemalże najmłodszych lat mam problem z wrażliwymi i skłonnymi do krwawienia dziąsłami, dlatego nie każda pasta będzie się dla mnie nadawała.

Najczęściej używałam Lacalut, ale miałam wrażenie, że nie doczyszcza zębów na zadowalającym poziomie. Wtedy sięgnęłam po Biodent.

Pasta Biodent ma zielonkawy kolor i delikatny ziołowo-miętowy smak. Nie pali jamy ustnej, ale przyjemnie odświeża.
Umiarkowanie się pieni, ale nie znika ze szczoteczki w trakcie mycia. Nie podrażnia dziąseł i nie wywołuje krwawienia, a przy tym dość dobrze usuwa płytkę nazębną. Może nie tak jak różne Colgate'y, ale lepiej niż inne pasty tego rodzaju.
Szkoda, że skład nie należy do tych idealnych.

Tubka jest na tyle elastyczna, że pastę można wycisnąć do ostatniej kropli. Ma wygodne zamknięcie na zatrzask, co zdecydowanie ułatwia mycie zębów, bo nie ma nic bardziej upierdliwego od uciekającej zakrętki. Szkoda jedynie, że tubki nie da się postawić.
Cena niższa w porównaniu do innych past przeciw parodontozie, a przy tym większa pojemność i wydajność.
Dostępna w drogeriach i marketach.

Ulubiona

Pasta Biodent została mi polecona przez stomatologa.Nie lubie mocno komercyjnych produktow jak Lacalut,wtedy wiem ze place za reklame.Ma wspanialy ziolowy smak/zapach.Dzialanie rewelacyjne.Chroni przed prochnica i skutecznie dba o dziasla.Zahamowala krwawienie w jamie ustnej.Mysle,ze tez je wzmocnila bo stosowalam paste regularnie przez pol roku,

Dla dziąseł.

Z pastami do zębów podobnie jak z szamponami.
Zawsze na półce stoi kilka i używam ich w zależności od potrzeb, czasem na zmianę, czasem równolegle, np. rano wybielająca, w południe na mineralizację szkliwa, wieczorem przeciw parodontozie.

W mojej higienie jamy ustnej nie może zabraknąć pasty ziołowej, typowo leczniczej, która regeneruje dziąsła, wzmacnia je, przeciwdziała parodontozie.

Biodent, pomimo swoich doskonałych właściwości i dużej pojemności, jest znacznie tańsza niż większość popularnych past dedykowanych dziąsłom.
Co ciekawe jest dosyć smaczna, nie jest mocno ziołowa, raczej herbaciano-ziołowo- miętowa. Bardzo łagodna. W kolorze mlecznej zieleni. Konsystencja typowa dla past nieżelowych. Pieni się dość słabo, co trochę odbiera mi przyjemność stosowania (mam wówczas wrażenie niedomycia), ale to pasta ziołowa, więc wybaczam.

Działanie:
- minimalne odświeżenie jamy ustnej, nie jest to moc Listerine ;)
- bardzo łagodna, ma trudności z usunięciem osadu z zębów (brak gładkości), natomiast dla dziąseł jest wybawieniem
- nie powoduje nadwrażliwości, wręcz leczy ją
- regeneruje i wzmacnia dziąsła
- likwiduje stany zapalne dziąseł

Świetna pasta dla problematycznych dziąseł

Trafiłam an tą pastę dzięki wizażowi, a pozytywne opinie zachęciły mnie do kupna. Na początku miałam problem ze znalezieniem jej w jakiejkolwiek drogerii, ale gdy powiększyli mojego Ross. nalazła się w ofercie, niezwłocznie ją więc zakupiłam. Za cenę 7,99 otrzymujemy dość sporą tubkę, bo aż 125 g. Pasta jest świetna! Pomogła moim dziąsłom na tyle, że na pewno będę do niej wracać od czasu do czasu zdradzając ją z Parodontaxem, o niestety gorszym smaku. Ale do rzeczy - pasta zawiera wiele ekstraktów roślinnych, które jak obiecuje producent są mieszanką mająca powstrzymać rozwój bakterii oraz krwawienie dziąseł. Cóż, podczas stosowania tej pasty faktycznie krwawienie nie występowało, choć przyczynił się też w sporej mierze do tego wcześniej stosowany Parodontax. W porównaniu do niego pasta ma o wiele praktyczniejsze zamknięcie, nie muszę męczyć się z zakrętka, po prostu otwieram i zamykam zamknięcie na klik, jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób żyjących w biegu ;) Opakowanie to miękka tubka, choć większa niż standardowe pasty, co przy korzystnej cenie wychodzi na plus dla kupującego. Smak pasty jest odrobinę ziołowy, ale bardziej neutralny, na pewno o wiele bardziej łagodny i przyjemny niż Parodontaxu, ot taki smak zwykłej pasty. Pasta ma zielona barwę, jest dość gęsta, dzięki czemu nie spływa ze szczoteczki. Dobrze się pieni, dokładnie oczyszcza i pozostawia uczucie świeżości. Jest wydajna i starcza na długo. Największym jej atutem jest skuteczność w ochronie dziąseł, dla mnie więc spisuje się na 5.

+ łagodny smak
+ odświeżenie
+ ochrona dziąseł
+ cena
+ wydajność

- dostępność

Profilaktyka dla wrażliwców.

Rano nie umyłabym nią zębów, stosuję wyłącznie wieczorem. Jest delikatna, nie podrażnia dziąseł co za tym idzie jej działanie odświeżające oddech jest minimalne. Czyszczę nią również język. Skład jest dobry aczkolwiek 1% ziół w jej formule to jednak słaby wynik jak na to, że producent traktuje ten argument za kluczowy.
Generalnie polecam jeśli myjecie zęby po każdym posiłku, a także na wieczór - agresywnie działające pasty nie są tak wskazane na noc jak z rana. Tak więc przy delikatnym oczyszczaniu jamy ustnej, czy też praktyce kilkukrotnego mycia zębów w ciągu dnia niezastąpiona.

Fajny smak

Z past na paradontozę ma jeden z najlepszych smaków. W przeliczeniu na ml. wychodzi prawie połowę taniej od Paradontaxu. Bardzo dobra jakościowo. Polecam

Używałam kiedyś.

Kurczaki. Zapomniałam o tej paście. Kiedyś jej używałam i bardzo lubiłam.
Ma specyficzny, ziołowy smak, jest delikatna dla dziąseł i zębów. Pieni się średnio dobrze, ale wystarczająco. Wysoka zawartość ziół pomaga leczyć różne dolegliwości, np. ból, czy krwawienie dziąseł. Dodatkowo zauważyłam, że ma lepsze właściwości wybielające niż pasty strikte do tego przeznaczone.
Polecam spróbować.