Kolastyna, Ochronny krem do twarzy z kwasem hialuronowym SPF 30 (stara wersja)

Kolastyna, Ochronny krem do twarzy z kwasem hialuronowym SPF 30 (stara wersja)

Z kremem ochronnym do twarzy Kolastyna:
zapewnisz ochronę przed 4 głównymi rodzajami promieniowania (UVA, UVB, VL, IR), które przyczyniają się do poparzenia słonecznego oraz powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie i fotostarzenie skóry
obniżysz ryzyko pojawienia się przebarwień
uzupełnisz nawilżenie dzięki aktywności kwasu hialuronowego
Testowany dermatologicznie.

nawilżające, ochronne
wodoodporna
w tubie
Filtry
SPF 30 - 50
wrażliwa, sucha, normalna
kremy z filtrem do twarzy

Nie polecam, szczypie w oczy i zapycha

Kupiłam go na początku mojej przygody z SPF do twarzy. Zachęciła mnie atrakcyjna cena i dość pozytywne opinie na jego temat (i to mnie dziwi najbardziej)

Krem na twarzy totalnie mi się nie sprawdził, po jego użyciu moja skóra wysypana była niedoskonałościami (miałam kilka podejść do niego i każda kończyła się z tym samym skutkiem).
Poza tym, nie polecam smarować się nim blisko oczu, bo razem z potem potrafi spłynąć do oczu, a piecze to strasznie i oczy łzawią jak oszalałe.

Nie bieli, ale twarz bardzo się świeci po nim.

Poprawny krem, ale szczypie w oczy.

Lubię Kolastynę. Za zapach, który przypomina mi dzieciństwo nad morzem (ulubiona ciotka używała Kolastynę- i ten zapach jest nadal taki sam!), za jakość, nie jest drogo a dobrze, za opakowanie z palemką (ach, ta nostalgia...). Jest dobrze i niezbyt drogo. Krem fajnie sie rozprowadza, nie bieli, pachnie wakacjami. Niestety, jeśli spłynie do oka szczypie. Na mega upały się nie nada- wypłaczecie oczy. Ale na wiosnę czy jesień będzie jak znalazł.

Nie podpasował mi

Przyznam, że jestem trochę zdziwiona ilością pozytywnych opinii. Zapewne ma na to wpływ cena, bo czasem wykosztujemy się na krem z filtrem, a i tak nas zawodzi we wszystkich aspektach :)
Ja go kupiłam na sporej promocji, dosłownie za grosze... kosztował mnie niecałe 5zł (z powodu kończącej się daty ważności). Używałam go w okresie jesień/zima, nie codziennie, do tego aplikowałam go trochę mniej dokładnie niż latem ;) Po tym kremie przekonałam się, co znaczy rolowanie produktu. Zdarzało mi się, że inne SPFy gdzieś tam zbierały się w załamaniach, widziałam delikatne kreski po kilku godzinach na szyi, na tych zmarszczkach od uśmiechu czy gdzieś w okolicy oczu. Ten filtr za to rolował się już przy nakładaniu. Okrutnie bielił, gdy przy długim wklepywaniu, rozsmarowywaniu bielenie znikało, pojawiały się farfocle. Zużyłam niechętnie i raczej nie kupię ponownie. Bardzo tłusty, ale na zimę jeszcze ok, nie miałam w tym sezonie żadnych większych problemów z przesuszeniem. Zapach ok, cena wybitna (zapewne bez promocji również niska), ale bielenie i rolowanie jak dla mnie go skreślają. Wyjątkowo silnie szczypał w oczy.

Niby w porządku ale jestem na nie

Krem ma fajną konsystencję, nie bieli, pod makijaż świetnie się spisuje. Zapach trochę sztuczny, ale za to chroni orzed 4 rodzajami promieniowania więc bardzo się nastawiłam na niego. Niestety to, co go u mnie dyskwalifikuje, i o tym też pisała któraś z wizażanek w innej recenzji - szczypie w oczy. Czuję czasem lekkie jakby pieczenie, szczypanie pomimo, że nie nakładam go w bezpośrednie okolice oczu . To jest pierwszy krem, który tak zadziałał.

Ulubiony

Poręczna tuba 50 ml mieści w sobie kremowa konsystencje o białym kolorze i cudownym zapachu
Od kilku miesięcy używam tego spf i go uwielbiam nie tylko za działanie ale i zapach.
Krem nie wchłania się jakoś mega szybko ale nie zostawia lepkiej warstwy czy tłustej.
Krem nie bieli nie zapycha nie podrażnia oczu nie lzawia.
Krem nie dość ,że chroni przed promieniowaniem to jeszcze czuć ,że skóra jest nawilżona dzięki zawartości kwasu hialuronowego.Dobrze sprawdza się z podkładem pod podkład ... wykończenie bez makijażu u mnie wykończenie jakby satynowe,a skórę mam sucha z tłusta strefa T.mam już kolejne opakowania w zapasie

Dosyć tłusty

Kremów z filtrem staram się używać przez cały rok, nawet w zimne i pochmurne dni, kiedy słońce jest schowane gdzieś za gęstymi, ciemnymi chmurami.
Krem z filtrem od Kolastyny spełnił moje oczekiwania. Ma dobrą konsystencję - nie za rzadką, ale też nie za gęstą. Ma delikatny, przyjemny zapach. Odbija różnego rodzaju promieniowanie, również to wytwarzane przez ekrany komputerów i smartfonów, co jest dla mnie niezwykle ważną cechą. Jest też dość wydajny.
Krem szybko i ładnie się wchłania, jednakże pozostawia po sobie tłustą, lepką warstwę. Może przez to zapychać pory w niektórych typach skóry.

Nie dla każdego

Postanowiłam, że najwyższy czas stosować kremy z filtrem cały rok. Wybrałam ten od Kolastyny, SPF 30 wystarczy na mniej nasłonecznione miesiące.

Opakowanie budzi wspomnienia wakacji i na pewno zachęca w ten sposób do zakupu. Zamknięcie z klapką ułatwia dozowanie, a że kosmetyk jest bardzo gęsty to na pewno nie wydostanie się go za dużo, a dzięki temu wydajność jest na wysokim poziomie.

Krem ma przyjemny, delikatny zapach, nie jest w żaden sposób chemiczny ani przesadnie perfumowany. Po nałożeniu skóra zyskuje naturalny blask. Jednak produkt bardzo długo się wchłania, a nawet po teoretycznym wyschnięciu nadal się świeci, pozostawiając tłusty film na mojej mieszanej cerze. Przebija się nawet przez podkład z pudrem. Być może bardziej chroni to przed słońcem, jednak kiedy używałam go w słoneczne dni to nie zauważyłam, by jakoś szczególnie niwelował zaczerwienienia spowodowane lekkim opaleniem lub zmarszczki pojawiające się przez mrużenie oczu pod słońce.

Po dłuższym czasie stosowania zauważyłam też dziwne szczypanie w oczy i po wykluczeniu innych czynników wychodziłoby na to, że to "zasługa" tego kremu. Choć nie stosuję go w okolicach oczu to czuję jakby dostało mi się tam mydło. Uważałabym z tym produktem dla osób noszących soczewki lub mających problemy z wrażliwymi obszarami oczu.

zapowiadało sie super, ale zawiodłam się

Na początku byłam nim pozytywnie zaskoczona. Super konsystencja, nie bieli, daje lekkie naturalne glow, ładnie się dokłada, nie roluje się, nie szczypie w oczy. No po prostu ideał jak za taką cene. Ale niestety ostatnio zobaczyłam ze na stronie czytamyetykiety.pl opis składu tego produktu: "W składzie tego kremu znajdziemy chemiczne filtry UV, które mogą powodować reakcje alergiczne i podrażnienia,a nawet działać mutagennie. Jest tu także dwutlenek tytanu nano, który także ma chronić przed szkodliwym działanie promieni słonecznych, ale niestety przyczynia się do wcześniejszego starzenia skóry. W składzie znajdują się szkodliwe konserwanty np. rakotwórczy BHT." Niestety to mnie skutecznie zniechęca do tego produktu (jak i do jego nowej wersji filtru spf 50 - który cciałam również przetestować, ale juz sobie daruję). Widziałam również tutaj, że jedna opinia miała w sobie komentarz o tym ze skóra po 2 msc stosowania wyglądała na starsza, a chyba nie o to chodzi w kremach z filtrem, mają nas chronić przed zmarszczkami a nie je powodować. Zawiodłam się niestety i nie wróce juz do tego kremu :(

Na początku było dobrze

Ogólnie przez pierwszy miesiąc stosowania tego kremu z filtrem nie mogłam się do niczego doczepić. Świetnie chronił, nadawał się pod makijaż, nie bielił, nie zapchał mojej skłonnej do trądziku skóry, a nawet nawilżał.

Jednak po dwóch miesiącach zauważyłam, że twarz zaczęła wyglądać znacznie gorzej. To znaczy starzej. Pojawiły się zmarszczki na czole co nie powinno mieć miejsca w moim młodym wieku. Popatrzyłam sobie na skład i w sumie to by się mogło zgadzać. A tak poza tym przez ten okres czasu nie używałam nic więcej, więc jestem prawie pewna, że do ogólnego pogorszenia stanu skóry przyczynił się właśnie ten krem. Ale stu procentowej pewności tak czy siak nie mam, więc nie chcę tu nikogo straszyć. Jednak postanowiłam odstawić ten kosmetyk, wolę dmuchać na zimne.

Zawsze mam pod ręką

Krem kiedyś kupiłam w biedronce, przyznam szczerze, że nie spodziewałam się aż takiej ochrony. Kremu z filtrem staram się używać codziennie, chociaż 30 zazwyczaj używam w mniej nasłonecznione dni, chyba że nie mam w kosmetyczce 50 to leci ten i muszę przyznać, że też się sprawdza w dniach, w których słońce praży. Krem znajduje się w poręcznej tubie, która zmieści się w każdej torebce. Tuba zamykana jest na tradycyjny "klik". Kolorystyka opakowania bardzo kojarzy mi się z wakacjami, jest ładne i czytelne. Sam krem ma dość gęsta konsystencje. Za pierwszym razem byłam przekonana, że zostawi biały ślad, ale zaskoczył mnie i nic takiego się nie wydarzyło. Produkt dobrze się wchłania, nie zostawia tłustej warstwy. Podkład na nim się nie waży anie się nie roluje, generalnie makijaż w miarę ok się trzyma. Ma bardzo przyjemny, delikatny zapach. Nie zauważyłam żeby zapychał. Wystarczy niewielka ilość żeby rozprowadzić po twarzy. Jest wydajny. Buzia po nim jest gładka i naprawdę wydaje się nawilżona. Jak dla mnie super produkt za małe pieniążki.

W wakacje zawsze pod ręką

Używam go głównie w okresie letnim i bardzo się do niego przyzwyczaiłam. W miarę szybko się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy ani tym bardziej białych śladów. Można go dostać w niskiej cenie a jest bardzo wydajny i ma podręczne opakowanie. Chroni przed słońcem, warto go stosować.

Pozytywne zaskoczenie

Kupiłam z ciekawości w Biedronce. Mieszka cena zachęciła mnie do wypróbowania. Coraz więcej słońca i częste spacery dawały o sobie znać.
+ niska cena
+ mała, poręczna rybka
+ nie zapycha
+ nie bieli twarzy
+ twarz nie spieka sie
+ nie zostawia tłustej warstwy