Clarena, Depilation Line, No More Hair, Silver Emulsion (Srebrna emulsja po depilacji opóźniająca odrost włosów)

Specjalistyczny, szybko wchłaniający się preparat z aktywnym kompleksem Capislow opóźniającym odrost włosów. Unikalny składnik Neutrazen i mikrosrebro hamują kaskadę wydzielania substancji zapalnych, likwidują obrzęki i podrażnienia, optymalnie chronią skórę. Polecany po każdego rodzaju depilacji twarzy i ciała. Stosowany systematycznie przez 14 dni po zabiegu osłabia cebulki włosów.

opóźniające odrost włosków
kremy i balsamy po depilacji
w tubie
balsam / lotion

Brak obiecywanych efektów....

Zużyłam dwa opakowania produktu, ale niestety nie zauważyłam żadnych efektów... Kupiłam go u kosmetyczki, jako ratunek dla szybko rosnących włosków na nogach i problemów z wrastaniem włosków po depilacji. Niestety produkt nie poprawił żadnego z tych problemów. Pomimo częstego stosowania, nie zauważyłam kompletnie żadnej różnicy w wyglądzie nóg i szybkości wzrostu włosów. Zużyłam dwa opakowania, bo myślałam, że może po prostu trzeba używać żelu dłużej, ale niestety to nic nie zmieniło. Nie polecam, bo obiecywanych efektów kompletnie nie zauważyłam. Lepiej jest użyć porządnego balsamu nawilżającego zamiast tej emulsji.

Rozczarowanie

Kupiłam ten badziew ze względu na sporo pozytywnych komentarzy. Znalazłam jakąś tam ofertę i od razu wzięłam 3 tubki, bo spodziewałam się średniej wydajności. Emulsje stosowałam w parze z depilatorem głównie na nogi. Ponieważ instrukcja na opakowaniu jest bardzo oszczędna i niezbyt precyzyjna, zazwyczaj nakładałam ten produkt bezpośrednio po depilacji oraz przez kolejny tydzień, co wieczór. Próbowałam również intensywniejsze stosowanie. Jednak od razu, szczerze i uczciwie napisze, że guzik to daje....

Ale zacznę od początku. Produkt kupujemy w małej białej tubce. Emulsja ma srebrzysty kolor, ze sporą ilością błyszczących drobinek. W zasadzie, to wygląda bardziej jak kosmetyk rozświetlający niż pielęgnujący. Jest gęsta, żelowa. Dobrze się rozprowadza po skórze, ale wolno wchłania. Po paru minutach skóra staje się lepka, więc trzeba odczekać jeszcze chwilę i dopiero jest gładko i przyjemnie.

Jak już wspomniałam na porost włosów ten preprata nie ma żadnego wpływu. Jeszcze na początku wydawało mi się, że całkiem nieźle nawilża skórę, ale po czasie zauważyłam, że to pozorne. To chyba jakiś mix sylikonów, bo po nałożeniu skóra jest mega gładka, ale przy kolejnej kąpieli czuję, że zmywam tą "powłokę". Moja sucha skóra źle zniosła długotrwałe stosowanie tej emulsji. Po pewnym czasie stała się bardziej podatna na podrażnienia i przesuszona. Nie wrócę już nigdy do tego kosmetyku i nie polecam...

Spełnia obietnice

To chyba mój drugie preparat z rodzaju opóźniaczy podepliacyjnych. Zapoznałam się z nim u mojej kosmetyczki, która używała go na mnie i innych klientkach, więc od razu wiedziałam, że faktycznie zmniejsza podrażnienia, ma delikatny, odświeżający, nienachalny zapach i lekką, nietłustą konsystencję. Po zakupie doczytałam na opakowaniu, że powinien być używany przez 14 dni po depilacji. Stosowałam go zazwyczaj dość obficie, jak maseczkę do wchłonięcia lub lekkiego wmasowania. Niestety chyba nigdy nie dotrwałam do 14 dni, ale i tak efekt jest naprawdę dobry, odrost pojawia się wolniej. Nie pamiętam też, aby przy mojej problematycznej,alergicznej i niedoczynnościowo-tarczycowej skórze były jakiekolwiek problemy. Opakowanie to solidna tuba, zamknięcie nie odpada, plastik jest elastyczny i łatwo wycisnąć odpowiednią ilość emulsji. Emulsja jest żelo-kremem, o lekko przezroczysto-mlecznej barwie, a na skórze jest przezroczysta. Przy zastosowaniu daje odczucie lekkiego schłodzenia i nawilżenia. Aż szkoda, że balsamy na lato do ciała nie zawsze są tak miło chłodzące.

A włoski jak rosły, tak rosną...

Tak, miałam wysokie oczekiwania co do tego kosmetyku. Oczami wyobraźni widziałam swoje łydki gładkie i bezwłose przez przynajmniej miesiąc!
Na marzeniach się skończyło.
Owłosienie z nóg usuwam depilatorem elektrycznym albo woskiem, samodzielnie w domu. Są to metody gwarantujące bardziej trwały efekt, ale szumnie obiecywanych przez producentów rezultatów ("nogi idealnie gładkie przez 3 tygodnie" i tego typu bzdury) jeszcze nigdy nie udało mi się osiągnąć. Postanowiłam sięgnąć po fachowe wsparcie.
Emulsję Clareny nabyłam na Allegro, 200ml kosztowało ok. 42zł. Początkowo wydawało mi się, że zawartość tuby wystarczy mi na nie wiem jak długo, na solidne wysmarowanie jednej łydki wystarczała bowiem kulka o średnicy centymetra. Jakież zatem było moje zdziwienie, gdy po miesiącu niecodziennego stosowania na same tylko łydki (a z przykrością stwierdzam, że nadzwyczajnej długości to one nie są), sporadycznie na bikini, tuba zaczęła pluć powietrzem!
Instrukcja użytkowania emulsji może budzić konfuzję: nakładać tylko bezpośrednio po depilacji? Czy może codziennie przez dłuższy czas, bez względu na stan owłosienia? Osobiście zaraz po zabiegu stosowałam 2x dziennie, po kilku dniach zmniejszałam częstotliwość do 1x dziennie, potem spadała ona wraz z przybywaniem odrostów. I szczerze: absolutnie żadnej różnicy w szybkości odrastania włosków w stosunku do czasów sprzed emulsji nie widziałam. Jak odrastały, tak odrastają, i tyle.
Umówmy się zatem, że hamować wzrostu włosków to ten preparat nie potrafi. Umie natomiast co innego: pięknie łagodzi podrażnioną po depilacji skórę, chłodzi, nawilża, koi, likwiduje zaczerwienienia, zapobiega stanom zapalnym. Na drugi dzień po porządnym zabiegu depilatorem mogę pokazać nogi ludziom, bo nie wyglądają jak biedronka w czerwone kropki! I to wystarczy żebym kupiła kolejne opakowanie:)
Spróbować nie zawadzi, a nuż też się zaprzyjaźnicie.

Ilość zużytych opakowań: jedno 200ml

E ee :)

Zakupiłam po zastosowaniu produktu z próbki po której byłam mega zadowolona , odniosłam wrażenie iż rzeczywiście włoski odrastają z dużym opóźnieniem .

Niestety to zadowolenie znikło wraz zakupem pełnowartościowego opakowania .

Plusy
- opakowanie (tuba)
- zapach
- konsystencja(żelowata)
- wchłanianie
- nie wysusza skóry

plus/minus
-wydajność ... i tu mam małą dezorientację ponieważ jakby sposoby używania są 2 , na opakowaniu zalecone jest stosowanie bezpośrednio po depilacji na suchą skórę.... w info na internecje przez 14 dni a więc w końcu jak go stosować cholera wie ;) ja używam przez 14 kolejnych dni , więc wydajność na minus ;)

minusy
- cena
- w moim przypadku nie łagodzi podrażnień po depilacji ( stosuję w 1 dniu oliwkę z erebela miętową )
- włoski odrastają w tym samym tempie , czyli po 3 tyg jak w mordę strzelił :)

Podsumuwując :
produkt w mojej łazience zbędny a próbka nijak nie ma się do produktu pełnowymiarowego ...

Używam tego produktu od: 3mc

Świetna

Kosmetyczka dała mi próbkę preparatu w celu stosowania na uparcie odrastajacy wąsik. Używany 2 razy dziennie dał naprawdę znaczące efekty :) Na Allegro kupiłam tubkę 200 ml za chyba 50 zł, więc nie jest tak źle i teraz spokojnie traktuję nim także nóżki. Polecam gorąco :)

Używam tego produktu od: 2 mce
Ilość zużytych opakowań: próbka+w trakcie 200 ml

swietny!

Zdzialala cuda u mnie, mialam twarde i mocne wlosy a juz po 2 tygodniach stosowania wloski odrastaja slabsze i rzadsze, szczegolnie jestem zadowolona z efektu w okolicach bikini i wosk jest o wiele mniej bolesny
Napewno bede nadal uzywac tego produktu
Polecam!

Używam tego produktu od: miesiaca

Rewelacja!

Emulsja-żel jest rewelacyjny. Po depilacji zazwyczaj włoski odrastały mi całkowicie w ciągu 2 miesięcy, jednorazowe zastosowanie emulsji Clarena spowodowało wydłużenie tego okresu do 3 miesięcy. Cena jest dla mnie za wysoka, ale osobą które gotowe są poświęcić trochę pieniążków GORĄCO POLECAM!!

Cena: od 37,50 do 54 zł / 100 ml

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 5 próbek 3ml

Wow działa

Nie wierzę w tego typu produkty ale zdecydowałam się na zakup po użyciu kilku próbek.
Użyty na bikini faktycznie opóźnił może i niezbyt znacznie odrost ale pierwszy raz po wosku, włosy nie powrastały, wyrosły bez swędzenia, rzadsze i zupełnie ten nieprzyjemny okres wychodzenia włosów przeszedł nieodczuwalnie, niepostrzeżenie. Pod pachami zawsze mi marnie odrastają więc nie będę komentować. Na nogach używam ok 3 tyg jak balsamu po depilacji depilatorem, faktycznie rosną wolniej, rzadziej, nie wrastają prawie wogóle. Przyjemna aplikacja, nie podrażnia.
Może nie oczekujmy cudu że przez miesiac nie ujrzymy włosa itp ale w jakimś stopniu opóźnia odrost i co ważne znacznie łagodzi nieprzyjemny okres wybijania się włosów po wosku czy po depilatorze. Nie wiem jak spisuje się po goleniu, bo nie preferuję. Raczej nie kupię bo tuba wystarczy mi pewnie na więcej niż rok a niebawem zamierzam potraktować ostatecznie włosy laserem.

Używam tego produktu od:kilka tygodni

Bardzo dobry.

Używam tej emulsji tylko do okolic bikini. Po depilacji woskiem miałam naprawdę duży problem z wrastającymi włoskami. Krostki, zaczerwienienia, skóra wyglądała okropnie. Kupiłam ten preparat głównie z tego powodu i muszę przyznać, że sprawdza się świetnie. Dodatkowo bardzo szybko się wchłania więc nie trzeba czekać z ubraniem się. Jak dla mnie - bardzo wydajny, ale ze względu na to, że stosuję go tylko w jednym miejscu. Jeśli chodzi o wolniejsze odrastanie włosków to nie umiem powiedzieć, chyba za krótko go stosuję by były widoczne efekty.

Zdecydowanie najlepszy

Jest to KWC wśród kosmetyków po depilacji.
Emulsja przyjemnie chłodzi, nie ma w ogóle zapachu. Jest świetna, bo nadaje się zarówno do ciała, jak i twarzy. Można smarować nią nawet wrażliwe miejsca jak pachy czy właśnie twarz. Zapobiega wrastaniu się włosków, szybciutko się wchłania. Na prawdę bardzo przyjemny. Czy opóźnia odrost włosów? Szczerzę mówiąc nie wiem, ponieważ nie depiluję się cały czas woskiem. Jednak mam wrażenie, że tak.
Tylko ta cena ... Ponad 50 zł za 100 ml to jak na mój gust bardzo drogo. Jednak emulsja jest bardzo wydajna. Kiedy miałam próbki, to pół jednej wystarczyło mi na posmarowanie obu rąk.
Polecam z czystym sumieniem ;)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego (wcześniej kilka próbek)

Całkiem niezły

Nie próbowałam wcześniej nic podobnego, więc nie mam porównania. Moje spostrzeżenia są takie:
+ faktycznie włoski odrastają wolniej
+ mniej wrastają w skórę
+ przyjemnie się go nakłada (fajnie chłodzi)
- wcale nie łagodzi podrażnień (przynajmniej u mnie)
- szczypie w miejscach podrażnionych

Może czas się rozejrzeć za czymś podobnym, żeby wiedzieć czy niedociągnięcia, to jeszcze braki technologiczne, czy też niedopracowanie specyfiku.

Ilość zużytych opakowań: w połowie drugiego