Biotherm, Life Plankton, Elixir (Eliksir do twarzy)

Biotherm, Life Plankton, Elixir (Eliksir do twarzy)

Działanie: przeciwzmarszczkowe, nawilżające
Rodzaj skóry: każdy rodzaj skóry

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Trudne warunki atmosferyczne, ogrzewane pomieszczenia, złe nawyki żywieniowe, stres oraz życie w ciągłym biegu negatywnie odbijają się na kondycji naszej skóry. Wszystko to przyczynia się do jej osłabienia i pojawienia się pierwszych oznak starzenia. Zaczynają uwidaczniać się zmarszczki, skóra pozbawiona jest blasku i elastyczności. Marka Biotherm znalazła odpowiedź na te problemy. Już dziś dołącz do swojej codziennej pielęgnacji Life Plankton™ Elixir, który sprawdzi się do zadań specjalnych. W składzie zawiera najwyższe (od marki Biotherm) stężenie Planktonu Termalnego, który ma kompleksowe działanie. Przy regularnym stosowaniu możesz zauważyć 3-stopniową poprawę kondycji skóry: ochronę, wzmocnienie i regeneracje. Różnica jest dostrzegalna już po 8 dniach, zatem już dziś rozpocznij walkę o zatrzymanie młodszego wyglądu i promiennego blasku!

Doskonałość!

Serum, o którym właściwie nie mogę powiedzieć złego słowa. W niewielkiej szklanej buteleczce otrzymałam wszystko, czego oczekuję od wszelkiego rodzaju eliksirów, serum i innych kuracji.
Produkt przede wszystkim doskonale nawilża. Wystarczy niewielka kropla, aby nasycić skórę potężną dawką nawilżenia - oj, to będzie wydajna rzecz, cieszę się, że pobędzie ze mną dłużej ;) Moja cera jest natychmiastowo nawilżona, gładka i cudownie napięta.
Największym atutem tego kosmetyku jest moim zdaniem szybkie wchłanianie. Jest genialny jako baza pod makijaż. Zauważyłam, że mój podkład lepiej się rozprowadza, cera jest gładsza i mniej się błyszczy.
Chwalę produkt także za cudowną konsystencję, orzeźwiający morski zapach i uczucie odświeżenia (ten produkt na pewno docenię za jakieś 2 miesiące, gdy będzie lato w pełni ;)). Poza tym piękne opakowanie, doskonale podkreślające charakter kosmetyku oraz przywodzące na myśl profesjonalne produkty w spa. Biotherm, dziękuję za tak dużą dawkę poczucia luksusu i namiastkę odnowy biologicznej w takiej niepozornej buteleczce!

Morskie cudo

Gdy tylko otrzymałam produkt nie mogłam się powstrzymac i odrazu musiałam go przetestować! Wcześniej czytałam o nim dużo pozytywnych opinii.
Elixir od Biotherm zamknięty jest w ciężkiej, szklanej buteleczce, która ma piękna, morska szate, co pasuje idealnie do planktonu, który zawiera serum.
Zapach jest dosyć mocny ale przyjemny, rzeski.
Serum jest bardzo wydajny, minimalna ilość wystarcza aby nałożyć na całą twarz i szyję.
Działanie :
Elixir bardzo ładnie nawilża twarz i nadaje jej świeżego blasku przy regularnym użytkowaniu. Skóra jest delikatnie napięta i rozluzniona.
Myślę że jest to produkt godny uwagi, ale jego cena jest stosunkowo wysoka.

Natychmiastowa ulga dla skóry

To serum to jedno z moich kosmetycznych marzeń!
Wygląda pięknie już na sklepowej półce- szklana, ciężka butla, w pięknym, morskim kolorze. Wewnątrz szklana pipeta i specjalne "uszczelki", które ściągają z niej nadmiar produktu.
Dalej jest jeszcze lepiej!
Serum ma lekką, lejącą konsystencję. Łatwo się rozprowadza i błyskawicznie się wchłania.
Od razu po użyciu skóra jest nawilżona, ukojona. Nie ma uczucia ściągnięcia ani lepkiego filmu. Po prostu jest idealnie komfortowe.
Świetnie nadaje się pod krem lub inne produkty do pielęgnacji.
Po tygodniu stosowania min. 2x dziennie zauważyłam, że skóra jest nawilżona, ładnie odżywiona. Po kolejnym tygodniu pory stały się mniej widoczne, skóra zyskała ładny blask.
Żadnego zapychania, podrażnienia, alergii.
Widoczne efekty już po kilku użyciach- a stosowane dłużej, sprawia, że moja cera naprawdę wygląda ładniej!
Dla mnie to serum to idealne odżywienie skóry wiosną, naprawdę idealnie trafiło w potrzeby mojej skóry!
Jest też niezwykle wydajne- na całą twarz wystarczą dwie, maksymalnie trzy krople.
Serum ma też piękny świeży zapach.

Szybkie efekty

Przyjemny w użyciu produkt, którego efekty są zauważalne już po tygodniu od stosowania. Skóra staje się sprężysta, wyraźnie nawilżona, zdrowsza, a po dłuższym stosowaniu nabiera blasku. Dzięki temu codzienny makijaż wygląda korzystniej i muszę przyznać, że z dnia na dzień wygląda coraz lepiej.
Przede wszystkim podoba mi się jego konsystencja - jest żelowy i wodnisty, lejący się jednak nie na tyle, żeby uciekać z dłoni. Dzięki czemu szybko się wchłania pozostawiając skórę sprężystą, nienapiętą, wyraźnie gładszą.
Aplikacja jest też bardzo "czysta" - opakowanie dobrze przemyślane, pipeta nabiera porcję "w sam raz" na całą twarz. Zapach delikatny, nienarzucający się.
Minusem produktu jest brak wskazówek co do stosowania produktu - nie wiadomo, czy powinno stosować się go na dzień, czy na noc.
Początkowo, ze względu na lekką konsystencję, chciałam używać go rano. Jednak roluje się on pod makijażem. Roluje się już w zasadzie podczas nakładania kremu. Ja używałam go na noc i z powodu rollowania się odstawiłam krem na noc. Nie ubolewam z tego powodu, bo produkt naprawdę daje świetne rezultaty, jednak myślę, że przy dłuższym stosowaniu okaże się niewystarczający, szczególnie przy skórze suchej i bardzo suchej.
Według mnie jest to idealny produkt na lato, gdy skóra zaczyna się trochę bardziej przetłuszczać i potrzebujemy lekkiego produktu nawilżającego.

Mój Ci On <3

Eliksir dostałam w ramach testowania w Klubie Recenzentki. Nie zwalnia mnie to jednak z opinii szczerej i z przyjemnością przetestowałam ten kosmetyk na różne sposoby. Mam tu na myśli pod makijaż, na noc, pod maseczki, pod różne kosmetyki nawilżające, itp. Zależy mi, aby serum/eliksiry/esencje (nazywajmy je jak chcemy) robiły efekt 'wow' i podbijały działanie innych produktów.

Ale może od początku. Ten dzień, w którym dostałam maila, że dostałam się do testu utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że warto być aktywną w KWC, bo możliwość przetestowania takiego cudeńka jest po prostu czystą przyjemnością. Nie jest to tani produkt i z pewnością przed samodzielnym zakupem długo bym się zastanawiała.. Za buteleczkę 30ml perfumeria Douglas liczy sobie 269zł. Do testu otrzymałam 50ml, tak więc cena jest jeszcze wyższa i z pewnością przekracza 400zł, tak więc nie każdy chce (lub może) wydawać takie pieniądze na pojedynczy kosmetyk. Wiadomo, każdy ma swoje priorytety, ale po 3 tygodniach stosowania już teraz wiem, że moja cera go uwielbia. Chyba nawet byłabym skłonna jakiś czas oszczędzać, aby nabyć kolejną buteleczkę, bo zdaje u mnie egzamin bardzo dobrze.

OPAKOWANIE
No ale.. konkrety ;) Eliksir przyszedł do mnie dobrze zapakowany i zabezpieczony folią bąbelkową. Jego opakowanie stanowi przepiękny szklany flakonik z pipetą dozującą, który od razu zdobył moje serce. Szkło jest dość masywne a jego kolor jest iście oceaniczny - ciemny, głęboki niebieski w morskim kolorze przechodzący w turkus, takie ombre. Pipeta jest w odcieniu srebra i dobrze komponuje się z całością. Jeśli chodzi o jej funkcjonalność to jest w porządku, ani się jakoś nie zacina, ani nie upuszcza produktu.

ELIKSIR
Eliksir ma postać wodnego, mętnego płynu. Jest bardzo lekki i wprowadzany w skórę zostaje pochłonięty już w kilka chwil. To nie jest też tak, że wchłania się i zaraz znika, tylko jakby lokował się w odpowiedniej warstwie naskórka i twardo trzymał w niej wodę. A ten zapach to istny obłęd - świeży, orzeźwiający, jakby algi oceaniczne przenieść na skórę w postaci płynu.. no rewelacja <3

STOSOWANIE
Jak wspomniałam wyżej testowałam go w różnych kombinacjach z innymi kosmetykami, ale zawsze kierowałam się rytuałem według pielęgnacji azjatyckiej, którą wręcz kocham<3 Zanim aplikuję Plankton na skórę twarzy musi na początek zostać pozbawiona makijażu (jeśli na niej w ogóle jest). Po dokładnym 2-etapowym oczyszczeniu twarzy należy zrobić peeling (ale nie codziennie, 2 razy w tygodniu to ilość wystarczająca) oraz stonizować skórę. Następnie ilość 2 kropli aplikuję na cerę prosto z pipety i rozprowadzam produkt na twarz, szyję i dekolt. 2 krople wodnistej formuły spokojnie wystarczają na tak duży obszar i to aż dziwne, że po 3 tygodniach stosowania widzę już pewne zużycie (około 1/5 buteleczki). Na eliksir nakładam już krem i jeśli jest to dzień to jest on lekki, aby był także dobrą bazą pod makijaż. Plankton łączy się z kremem jakby był jego bratem, kilka ruchów dłońmi i gotowe. Oczywiście, musiałam też sprawdzić jak łączy się z innymi formułami i na noc stosuję już bogatszy, gęstszy krem i z nim także bardzo dobrze współpracuje. Nie waży się, nie roluje, wszystko jest ok. Eliksir zawsze stosuję też pod maseczki w płachcie, aby podbić ich efekt, bo jest to po prostu zauważalne.

Jakie efekty zauważyłam po 3 tygodniach stosowania? Po pierwsze nawilżenie, doskonałe nawilżenie. Po zastosowaniu eliksiru cera była super gładka, miękka, przyjemna w dotyku. Mojej uwadze nie umknęło też dużo lepsze napięcie skóry w okolicach oczu oraz na policzkach a jako osoba po 30-stym roku życia rozpoczęłam już pielęgnację przeciwdziałającą powstawaniu zmarszczek. Ale największe wrażenie zrobiło na mnie wzmocnienie skóry przed atopią. Jako osoba z AZS miewam uczulenia, nieraz bardzo uporczywe i takie miesiące jak luty, marzec i połowę kwietnia w tym roku mogłabym już śmiało ogłosić jako miesiące uczuleń. Zadziwiające było to, że zmiany skórne w obszarze, gdzie nakładałam eliksir bardzo szybko się złagodziły, skóra się zregenerowała a nowe zmiany (czerwone, swędzące, bolesne) nie chcą tam powstawać. Jeśli Biotherm wypuści balsam czy masło do ciała z serii Life Plankton to będę chyba pierwsza stała w kolejce do zakupu.

Z innych plusów warto wspomnieć, że eliksir wyśmienicie sprawdza się pod makijaż ze względu na swoją lekkość, szybkość wnikania w skórę i nie obciążanie jej. Spokojnie nada się do cer wrażliwych, podatnych na alergie, ale także mieszanych czy tłustych, które cenią sobie lekkie formuły w pielęgnacji. Nie straszny mi nawet alcohol denat wysoko w składzie, po produkt po prostu mi służy. Dawno moja skóra twarzy tak nie odżyła i chyba właśnie tego jej było trzeba - moc Planktonu Termalnego. Super kosmetyk, który wspomaga walkę z wolnymi rodnikami i sprawia, że skóra wygląda młodziej, polecam z czystym sumieniem <3

Moja cera - mieszana w stronę suchej, miewająca dość uporczywe atopowe stany na tle alergicznym.

Life Plankton

Gdyby ktoś zapytał mnie o moją ulubioną markę kosmetyków, nie musiałbym długo myśleć. Od lat korzystam z produktów Biotherm. Dokładniej, ich linia Aquasource. Niezależnie od tego, czy chodzi o serum, dzień czy noc, zawsze wracam do Biotherm.

Biotherm's Life Plankton Elixir to głęboko działające serum regenerujące zaprojektowane, aby skóra wyglądała noworodka w zaledwie 8 dni. Pomaga skórze odnowić się, jest chroniona i pielęgnowana, a regeneracja skóry jest wspierana.
Tutaj byłem, sceptyczny. Jak pielęgnacja skóry powinna przynosić rezultaty tak szybko?? hmm...

Po kilku badaniach przeczytałem, że Seren i ten eliksir zawierają składniki o wyższym stężeniu niż zwykła opieka dzienna. Intensywna pielęgnacja twarzy, jeśli chcesz. Zawsze mają konsystencję wodną do galaretowatej. Serum to dodatek do opieki dziennej i nocnej.

Zastosowałem Elixir zgodnie z zaleceniami rano i wieczorem po oczyszczeniu. Wystarczy kilka kropel, aby zaopatrzyć twarz, szyję i dekolt w produkt. Delikatnie wcierałem go i po nałożeniu na skórę nałożyłam produkty do pielęgnacji skóry kremem na dzień lub na noc. Fakt, że Elixir jest używany w pierwszym etapie, skóra może jeszcze lepiej wchłonąć kolejne produkty pielęgnacyjne, a ich działanie powinno zostać zintensyfikowane.

Sera są bardzo produktywne, a ponieważ są bardzo skoncentrowane, odpowiadające im wysokie ceny. Aczkolwiek warto zainwestować!!!

Eliksir jest bardzo płynny i można go szybko i dobrze rozprowadzić na skórze, szyi i dekolcie. Jest bardzo szybko wchłaniany. Początkowo myślałem, że mam zapach, ale w rzeczywistości mleczne serum jest bezwonne. Myślę, że rozwija się tylko przy zastosowaniu światła, ale dla mnie przyjemny zapach. Nie mogę powiedzieć dokładnie co. Nie pozostawia uczucia lepkości, skóra wygląda świeżo i gładko zaraz po nałożeniu. Produkty do pielęgnacji skóry, które stosuję po Elixir, wnikają tak szybko, jak to robią bez wcześniejszego użycia Eliksiru.

Jak zawsze, Biotherm wprowadził na rynek świetny produkt. Mogę sobie wyobrazić, że ludzie z bardziej ekstremalnymi problemami skórnymi, takimi jak ja (więcej zaczerwienienia, więcej drobnych linii i zmarszczek, więcej trądziku) mogą być bardzo zadowoleni z Eliksiru. Szczególnie podoba mi się wpływ na suchą skórę, ponieważ ten eliksir jest wspaniałym wzmacniaczem wilgoci.

Magiczna różdżka w zaporowej cenie

Dziękuję Wizażowi za możliwość przetestowania serum :) Od razu powiem że łatwo nie miało! Moja cera jest sucha, lubi przetłuszczać się w strefie T przy nadmiernym przesuszeniu, mam też sporo zaskórników i wyprysków. Na domiar złego jestem sportowcem, wystawiam skórę na zmiany temperatur, buzia często manifestuje zmęczenie czy odwodnienie.

Jak zawsze zacznę od opakowania. Oprócz tego że szklana butelka cieszy oko niebieskim gradientem, to pipetka jest naprawdę solidnie skonstruowana. Plus za to że jest na tyle długa że wydobycie serum do końca nie będzie stanowiło większych przeszkód. Miło postawić taki kosmetyk na półeczce :)

Zapach jest naprawdę ładny, świeży, przywodzi na myśl oceaniczne klimaty. Jest dość intensywny, co jak przypuszczam ma zatuszować naturalny zapach składników serum. Mi nie przeszkadza ale miejcie to na uwadze.

Konsystencja jak przystało na serum lekka i lejąca, nawet nie patrząc na skład wiem że to serum silikonowe. Nie uważam tego za wadę, a za cechę.

Przejdźmy do obietnic producenta, które skupiają się wokół regeneracji, ochrony przed czynnikami środowiska zewnętrznego i wzmocnienia. Producent obiecuje że po 8 dniach wygląd skóry ulega poprawie, a oznaki starzenia są mniej widoczne.

Ponieważ jest to serum silikonowe to efektu upiększenia cery można spodziewać się właściwie od razu i zdecydowanie tak jest w tym przypadku. Już po pierwszej aplikacji cera jest jaśniejsza, gładsza, jakby lekko napięta i wypełniona. To wszystko sprawia że produkt jest doskonałym ratunkiem dla skóry która dużo przeszła - po prostu daje instant poprawę. Od razu zauważyłam też że skóra była lepiej i dłużej nawilżona, co w moim przypadku dało efekt wygładzenia drobnych zmarszczek wynikających z przesuszenia.

W kwestii współpracy serum z makijażem nie mam zastrzeżeń, trwałość bez zmian, produkt się nie roluje.

Po dwóch tygodniach używania serum dwa razy dziennie mogę już co nieco powiedzieć na temat działania długofalowego (tym bardziej że producent mówi o 8 dniach). O ile efekt natychmiastowy powoduje uniesienie brwi z podekscytowania, o tyle przy długotrwałym stosowaniu nie zauważyłam nic ponad to co zaserwowano mi od razu. Efekt wow widzę szczególnie po nieprzespanej nocy lub ciężkim dniu treningowym ale nie odczuwam aby produkt rzeczywiście trwale poprawiał stan cery. Dla mnie to zdecydowanie upiększający produkt doraźny, ale zamierzam zedytować recenzję po skończeniu całej buteleczki bo bardzo możliwe że należy dać mu trochę więcej czasu.

Widzę że dziewczyny skarżą się na zapchanie, ja pomimo iż mam do tego skłonności nie zauważyłam aby przybyło mi zaskórników. Ogólnie nic niemiłego nie miało miejsca.

To naprawdę dobre serum upiększająco-nawilżające i pewnie bez wahania poleciłabym je gdyby nie cena. Serum otrzymałam za darmo, ale nie potrafię nie patrzeć na ten produkt przez pryzmat jego ceny. Uważam że jest stanowczo za wysoka i producent powinien rozważyć jej obniżenie.

Dla kogo to produkt? Dla każdego kto nie dosypia lub miewa epizody zaniedbania pielęgnacji i potrzebuje doraźnego ratunku "na już". Serum świetnie sprawdza się jako dodatkowy element pielęgnacji, a nie jako część codziennej rutyny i wtedy cena boli nieco mniej. Niemniej uważam że kupując to serum w cenie regularnej możecie się rozczarować. Bardzo fajny produkt w zaporowej cenie - zadecydujcie sami :)

Fajny produkt

Bardzo bardzo ucieszyłam się, kiedy okazało się, że otrzymam produkt do testów. Zabawne, bo zaledwie kilka dni wcześniej przyglądałam się tej nowości na lotnisku - cena jednak skutecznie mnie odstraszyła.
Serum zamknięte jest w pięknej, szklanej butelce (chwała Biotherm!) z bardzo wygodną pipetką. Intensywny świeży zapach, po chwili staje się dla mnie nieco „rybny” - to by nawet tłumaczyło ten plankton. Na szczęście bardzo szybko sie ulatnia i nie czuć go na twarzy.
Serum ma bardzo fajną konsystencję: gęstego płynu lub bardzo lekkiego żelu. Doskonale się wchłania - ja nakładam dosłownie 4 krople na całą twarz i wklepuję. Nigdy nie stosowałam go solo, zawsze pod krem i tutaj sprawdza sie doskonale. Zastosowany na noc, z kremem nawilżającym sprawia, że skóra jest pięknie nawilżona. Nie wierzę w cuda typu: użyj raz a będziesz 10 lat młodsza....No nie, tak to nie ma. Ale na pewno mogę potwierdzić, że po prawie dwóch tygodniach regularnego stosowania 2 razy dziennie, moja skóra wygląda lepiej. Jest nawilżona, na pewno dużo gładsza, wygląda na doskonale wypoczętą. Drobne zmarszczki się wyprasowały, skóra ma ładniejszy, świeży koloryt. Co ważne, szybciej się regeneruje. Myślę, że przy regularnym stosowaniu przez ponad miesiąc - efekty mogą być naprawdę spektakularne.
Jesli takowe bedą, na pewno kupię kolejną butelkę.

przyzwoity produkt

Produkt w bardzo ładnym opakowaniu, plus za szklane opakowanie i pipetkę, która dozuje wystarczającą ilość produktu. Bardzo przyjemny zapach , bałam się, że będzie czuć alkohol, który można wyczuć w większości produktów Biotherm, tutaj aż tak go nie czuć.

Konsystencja to lekkie serum, które bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej i lepkiej warstwy. Nie podrażnia, nie uczula, nie zapycha, sprawdza się także przy wrażliwiej cerze. Niestety nawilżenie jest bardzo niewielkie, przy bardzo suchej cerze to zdecydowanie za mało. Nie zauważyłam też rozjaśnienia czy napięcia skóry ( być może dlatego, że jeszcze za krótko testuję produkt ).

Jest do dobry produkt jako jeden z kroków pielęgnacji, najlepiej po nim nałożyć krem nawilżający.

Przyjemne, ale nie za taką cenę

Eliksir otrzymujemy w pięknym, wygodnym opakowaniu. Pipeta dozuje odpowiednią ilość produktu. Zapach jest przyjemny, nie czuć alkoholu, jak przy niektórych kosmetykach.

Produktu Biotherm używałam jako serum pod krem do twarzy. Bardzo szybko się wchłania, skóra po zastosowaniu jest miękka, ale nie lepka.
Niestety nie zauważyłam długotrwałego efektu. Skóra nie była bardziej nawilżona, rozjaśniona, czy napięta.

Jest to dobry produkt w połączeniu z kremem, czy to nawilżającym, czy regenerującym, jednak kwota jaką trzeba zapłacić za ten kosmetyk jest za wysoka, w porównaniu do efektów jego stosowania.

Sam produkt oceniam 4/5, ponieważ jako uzupełnienie pielęgnacji sprawdzil się, jednak ocenę obniżam o jedną gwiazdkę, ze względu na za wysoką cenę jak za takie działanie.

Elixir młodości

Elixir Life Plankton marki Biotherm otrzymałam do testów z Klubu Recenzentki. Marka Biotherma zawszę gościła w moim domu, a Life Plankton Elixir napewno bedzie jeszcze nie raz. Biotherm, Life Plankton, Elixir stosowałam razem z kremem Aquasource od Biothermy.

Jest to lekki, ale nawilżający i szybko wchłaniający się elixir, który może być odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, dla kobiet w każdym wieku.

Serum zawiera doskonałe składniki aktywne jak:
- Bifida Ferment Lysate, znany z EL Advanced Night Repair jako jego składnik gwiezdny,
- Vitreoscilla Ferment (Całkowite stężenie wynosi 5% w przypadku Life Plankton w wodzie mineralnej La Roche-Posay - zgodnie z patentem L'Oreal)
- Ascorbyl, Glucoside (stabilizowana witamina C),
- Adenozyna, Hydrolizowany kwas hialuronowy, Salicyloyl Phytosphingosine i Faex (drożdże).
Przy regularnym stosowaniu możesz zauważyć 3-stopniową poprawę kondycji skóry: ochronę, wzmocnienie i regeneracje. Różnica jest dostrzegalna już po 8 dniach. Moje pierwsze odczucia to nawilżenie i wygładzenie twarzy. Im dłużej je stosuje tym więcej widzę pozytywnych aspektów. Mam spory problem z zaczerwieniami myślę ,że plankton to moje wybawienie! Serum Biotherm działa cuda i sprawia,że znikają zaczerwienienia a cera z każdym dniem staję się jaśniejsza, serum dodaje jej blasku.

Konsystencja przypominająca lekkie i subtelne serum, szybko się wchłania i nie pozostawia lepiej warstwy ani tłustego filmu. Formuła jest dokładnie taka sama jak inny najlepiej sprzedający się eliksir a mianowicie Advanced Génifique Youth Activating Concentrate Serum sprzedawane pod marką Lancome. Jedyną różnicą jest to, że Advanced Génifique Youth Activating nie zawiera Vitreoscilla Ferment (Life Plankton) i ma znacznie silniejszy zapach (nie wspominając o wyższej cenie), Biotherm wygrał !!

Life Plankton Elixir zawiera aromat, ale jest w niewielkiej ilości i jest prawie niewyczuwalny. (Jest to ten sam zapach, co w Life Plankton Cream i L'Oreal Cica Cream. Zapach jest również obecny w linii La Rohe-Posay Hydreane, choć w znacznie silniejszej koncentracie.)

Esencjonalny plankton jest doskonałym wyborem dla każdego, kto woli lżejsze serum z dodatkowymi doskonałymi składnikami probiotycznymi (Bifida Ferment Lysate i Vitreoscilla Ferment), które wzmacniają barierę lipidową wraz z niektórymi doskonałymi paliwami komórkowymi (w postaci adenozyny i drożdży). Ze względu na tę zbilansowaną mieszankę substancji aktywnych, to serum jest naprawdę odpowiednie dla młodszej skóry, wrażliwej, ale także dla starszej, bardziej dojrzałej skóry, która potrzebuje bardziej złożonej gamy substancji aktywnych. W tym przypadku dodatek fitosfingozyny Salicyloyl przyczyni się do zminimalizowania oznak starzenia, wspierając różnicowanie komórek naskórka, naprawę skóry i odnowę skóry, poprawiając warunki dojrzałej lub fotostarzonej skóry właściwej, zwiększając syntezę kolagenu i zmniejszając jego degradację, wzmacniając skórę -skrzyżowanie naskórka i łagodząca stan zapalny skóry.

Elixir jest w szklanej ,eleganckiej buteleczce o pojemnosci 50ml, (widziałam również 30ml w drogeriach). Kolorystyka ombre przechodząc od lazuru kończąc na granacie, piępetka srebrna. Bardzo wygodna forma "podania" produktu po przez piępetke. Wygodne, precyzyjne , higieniczne, dozuje wystarczajaca sie ilość.
Zdecydowanie moj HiT !!!

Zdecydowanie jestem na tak!

Bardzo lubię produkty, po których nie wiadomo czego się spodziewać, jak tu - nazwa elixir niewiele mówi. Można w ten sposób trafić na prawdziwą perełkę. I tak było tym razem! Bardzo ładne opakowanie, sama butelka solidna, wygodna. Znając cenę produktu byłam bardzo ciekawa działania. Po 2 tygodniach używania zauważyłam, że skóra jest gładsza, jest miękka od pierwszego użycia. Pozostawia bardzo przyjemne uczucie na skórze, lepsze niż nawilżające kremy, bo się nie klei. Plus za wydajność - na pewno posłuży mi jeszcze długo, bo wystarczy odrobina na całą buzię.