La Roche-Posay, Pure Vitamin C10 (Skoncentrowane serum przeciwzmarszczkowe z czystą witaminą C)

Średnia ocena: 3.48/5

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.83/5

zobacz więcej ofertzwiń
Cena PLN 131.90

Skoncentrowane serum przeciwzmarszczkowe z czystą witaminą c. Unikalna formuła widocznie przywracająca skórze blask i jednolity koloryt. Natychmiastowo skóra jest bardziej nawilżona, promienna i miękka. Z czasem zmarszczki i drobne linie są widocznie zmniejszone. Skóra jest zauważalnie gładsza, a jej koloryt wydaje się jednolity. Skóra odzyskuje pełny blask. Stosować codziennie rano lub wieczorem na twarz unikając okolic oczu. Podczas używania serum należy stosować ochronę przeciwsłoneczną minimum spf 15.

koncentraty i esencje
mieszana, dojrzała, sucha, normalna, tłusta
nawilżające, przeciwzmarszczkowe, rozświetlające
z pipetą

Mimo wad lubię je i widzę jaki efekt daje na skórze, kiedy go używam

To serum nie jest idealne - poczynając od opakowania, które jest przeźroczyste. Szybko zmienia kolor a co za tym idzie - właściwości. Takie wady w serum witaminą C nie powinny mieć miejsca, zważywszy na renomę marki i cenę.

Mimo tego lubię efekt jaki fajne na skórze, kiedy go stosuje, ale niestety tylko wtedy kiedy go używam jest efekt. Nie jest on długotrwały.

Kiedy go nałożę:
- skóra jest promienna, rozświetlona i pełna blasku
- dobrze współgra z kremem i podkładem
- delikatnie nawilża
- skóra wygląda na zdrową
- nie podrażnia

Całkiem fajne serum w absurdalnej cenie

Konsystencja i Aplikacja:
Serum ma lekką, niemal wodnistą konsystencję, co sprawia, że łatwo się rozprowadza na skórze. Szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy, co jest szczególnie istotne dla osób o skórze mieszanej czy tłustej. Aplikacja jest łatwa i przyjemna, a serum nie wywołało u mnie podrażnień czy uczuleń.

Efekty:
Po kilku tygodniach stosowania serum zauważyłam poprawę jędrności skóry oraz wyraźne rozjaśnienie. Witamina C wydaje się skutecznie działać na przebarwienia i ujednolicenie kolorytu. Niestety, chociaż efekty są zadowalające, to cena produktu jest dość wysoka, co może stanowić przeszkodę dla wielu osób.

Fajne serum, ale szybko się przeterminowało

Zacznę od tego że mimo szczerych chęci nie udało mi się zużyć całego opakowania.
Serum było bardzo fajne, zauważyłam rozświetlenie jakie cera zyskała, i bardzo chętnie bym je poleciła, ale pod koniec stosowania pojawił się problem, ponieważ serum zmieniło kolor na ciemno pomarańczowy, i z tego co przeczytałam po prostu się przeterminowało. Przechowywałam je zgodnie z zaleceniami producenta, w takich warunkach jak pozostałe kosmetyki i jest to moja pierwsza sytuacja tego typu.
Efekt stosowania- dobry, ale produkt w takiej cenie nie powinien się w ten sposób zachować.

Rozświetla skórę i pomaga w walce z przebarwieniami

Serum z witaminą C znajduje się w poręcznym opakowaniu z pipetką dzięki której można odmierzyć odpowiednią ilość produktu. Formuła szybko się wchłania i dobrze rozprowadza na skórze. Ma nienachalny zapach. Skóra po zastosowaniu jest rozświetlona i bardziej promienna. Po około miesiącu stosowania zauważyłam wyrównany koloryt i to, że moje przebarwienia zarówno te potrądzikowe jak i posłoneczne stały się mniej widoczne.

Efekty raczej doraźne

Serum to było jednym z czterech tej marki, które wygrałam w konkursie. Ucieszyłam się, bo wiem, jak pomocna i upiększająca potrafi być witamina C w pielęgnacji skóry, aczkolwiek w odpowiedniej postaci. Czy w tym przypadku efekty były zadowalające? O tym poniżej.

Mam cerę mieszaną, wrażliwą i trądzikową. Twarz przetłuszcza się na strefie T, a boki bywają na zmianę normalne i suche. Mimo tej problematycznej strefy T, moja skóra potrafi być często szara, pozbawiona blasku. Największy wpływ mają na nią fazy cyklu miesiączkowego, a rzadziej moje małe błędy w pielęgnacji. Z wielką chęcią rozpoczęłam testowanie serum z witaminą C od La Roche-Posay wraz z serum z retinolem tej samej marki (recenzję już pisałam), ale nie w tym samym czasie. Witamina C rano pod makijaż, retinol wieczorem na noc. Niektórzy stwierdzą, że w takim razie mogę nie wiedzieć, które serum dawało mi efekty. Ale uwierzcie, że potrafię to rozróżnić, bo znam swoją skórę i wiem, jakie działanie mają te składniki. I wyszło na to, że witamina C działała raczej doraźnie. Powód? Czysta forma tego składnika, czyli Ascorbic Acid. To forma bardzo niestabilna, na którą wpływ mają praktycznie wszystkie czynniki zewnętrzne, takie jak temperatura, światło, nieodpowiednie pH itd. Traci ona wówczas wszystkie swoje właściwości, ponieważ ulega rozpadowi. Da się jednak osiągnąć wyższą stabilność, lecz tylko w połączeniu z odpowiednimi składnikami, a te składniki nie zawsze są dobre dla naszej skóry, zależy od rodzaju cery. To skomplikowany temat, którego nie chcę rozwijać, bo ta recenzja miałaby długość opowiadania :D. Chcę jednak podkreślić, że, tak jak wspomniałam już wyżej, w moim przypadku owe serum miało działanie doraźne. Co to znaczy? Otóż efekty dawało mi tylko wtedy, kiedy było na skórze. Lekkie rozjaśnienie wraz z lekkim wyrównaniem kolorytu, ponadto duża ilość blasku wydobywającego się z wnętrza skóry, a przynajmniej takie dawało wrażenie. Serum wchłaniało się praktycznie do zera, nie zostawiając żadnej warstwy. Mogłabym rzec, że wręcz dawało matowe wykończenie, choć w ciągu dnia cera stopniowo stawała się coraz bardziej promienna, co było widać również spod makijażu. Dzięki temu wyglądał on nieskazitelnie, praktycznie jak druga skóra. Czysta forma witaminy C lubi podrażniać, ale do niczego takiego w moim przypadku nie doszło. I całe szczęście. Być może to zasługa odpowiednio dobranej formuły, w co nie wątpię, bo marka La Roche-Posay wie, co robi. Początkowo żółty kolor tego produktu, który z czasem stał się pomarańczowy, lekko barwi skórę, ale działa to na jej korzyść, ponieważ już od samego zabarwienia serum, cera wygląda na bardziej wyrównaną. Zmiana koloru zwiastuje jednak zmianę właściwości, więc nie powinniśmy kontynuować stosowania, chyba że na własną odpowiedzialność. Cóż, nic więcej nie muszę dodawać. Pamiętajmy, że nasze cery się różnią, dlatego jedna osoba może mieć lepsze efekty od drugiej. Dla mnie to serum było upiększającą bazą pod makijaż z wyższej półki (cena oscyluje w granicach 140-160 złotych). Jeśli chcecie, to przetestujcie na sobie, ale nie mówcie, że nie ostrzegałam :D!

Zapach na samym początku jest ładny i nienachalny. Z czasem jednak zmienia się wraz z kolorem serum i czuć w nim dodatkową paloną nutę. Tak się składa, że ja tego typu palone nuty lubię, dlatego mi nie przeszkadzała. Ale chciałam poinformować Was, że do czegoś takiego dochodzi.

Opakowanie to szklana, pomarańczowa buteleczka ze szklaną pipetą. Na białej etykiecie znajduje się minimalistyczna, apteczna szata graficzna, która ma swój urok. Niestety nie jest to opakowanie odpowiednie dla takiej gęstszej konsystencji. Nabieranie tego produktu do pipety nie należy do najłatwiejszych czynności. Widziałabym tutaj pompkę lub najlepiej buteleczkę typu airless. Druga sprawa - zakrętki opakowań z pipetami lubią się wykrzywiać po dokręceniu, co jest wadą typowo kosmetyczną, gdyż nie ma wpływu na szczelność. Ale boli to w oczy, szczególnie mnie - perfekcjonistkę :D. Pojemność to 30ml.

Jestem zawiedziona działaniem tego serum - brak zauważalnych efektów

Serum La Roche- Posay Pure Vitamin C10 wygrałam w konkursie na IG. Bardzo się ucieszyłam gdyż uwielbiam witaminę C w pielęgnacji mojej cery - licząc oczywiście na duże rezultaty a tu niestety znacznej poprawy mojej cery nie dostrzegłam.
Serum zamknięte jest w szklanej buteleczce. Konsystencja dość gęsta, o żółtym kolorze i delikatnym zapachu. Serum posiada szklana pipetke - uwielbiam takie higieniczne rozwiązanie ale tu coś ewidentnie poszło nie tak. Pipetką jest szeroka i często gdy chce zamknąć produkt to serum wylewa się po obrzeżach. Pierwszy raz muszę uważam by nie marnować produktu a jest to denerwujące. W składzie znajdziemy czysta witaminę C, kwas salicylowy, wa rodzaje kwasu hialuronowego, neurosensynę i adenozynę, aby natychmiast sprawić, że skóra, także wrażliwa, jest miękka, nawilżona i ukojona.
Serum nakladalam codziennie wieczorem przed aplikacja kremu. Wchłania się dość szybko choc czuje lekkie przeciążenie skory - tak jakby wszystkiego było za dużo w tym serum. Po miesiącu stosowania zauważyłam ze cery jest ciut bardziej promienna , z przebarwieniami radzi sobie średnio. Wyraźnego blasku niestety brak. Redukcja zmarszczek - brak. Cera nawilżona ? Niestety nie , raczej w okolicach nosa i policzków ciut lekko podrażniona. Jestem ogólnie zawieziona tym serum. Mając juz doświadczenie z kosmetykami firmy La roche liczyłam na duże efekty a tu straszny niedosyt. Jednym plus - nie wydałam ponad 100 zł na serum bo wtedy byłabym bardziej sfrustrowana.

Świetne serum z witaminą C

Do testowania produktu podeszłam z entuzjazmem ponieważ z marką La Roche-Posay mam już pozytywne doświadczenia.

Serum wdrożyłam do codziennej wieczornej pielęgnacji i tak jak się spodziewałam moja skóra pokochała ten produkt.
Lekka ale niewodnista konsystencja wygodnie rozprowadza się na skórze i szybko wchłania.
Zapach delikatny nie drażniący, neutralny.

Formuła oparta na świetnych składnikach m.in. czysta witamina C, kwas salicylowy, dwa rodzaje kwasu hialuronowego i woda termalna działają na moją mieszaną cerę zbawiennie.

Skóra twarzy jest maksymalnie nawilżona, ukojona, miękka, gładka i wygląda zdrowo.
Im dłużej używam serum mam wrażenie, że moja skóra wygląda młodziej. Wg obietnic producenta drobne zmarszczki będą wygładzone po dłuższym stosowaniu.
Koloryt skóry również jest wyrównany a miałam blizny potrądzikowe, które są zdecydowanie mniej widoczne.

Witamina C jest wspaniała doceniam jej działanie a w tym serum spisuje się idealnie w połączeniu z resztą składników.
Jeżeli ktoś preferuje stosowanie serum rano to również nie ma problemu bo ten kosmetyk pozostawia skórę aksamitną i nadaje się pod makijaż.

Zdecydowanie polecam i sięgnę po kolejne opakowanie!

Naprawdę dobre serum

Miałam kilka podejść do serum z witaminą C. Testowałam Sesdermę, Vichy i Aurigę, ale nie widziałam jakichkolwiek efektów na skórze. W przypadku tego serum jest inaczej - cera rzeczywiście jest ładniejsza, rozjaśniona, nawilżona. Buteleczka jest tak piękna, że aż z ochotą po nie sięgam. Nakładam zazwyczaj na dzień, pod krem z filtrem. Myślę, że kupię drugie opakowanie.

Najlepsze serum, jakie używałam!

Serum posiada świetną konsystencję i wygodną pipetę, jest bardzo wydajne i szybko wchłania się, a przy tym nie pozostawia tłustego filmu na twarzy. Początkowo działa detoksykująco - więc stosuje zdecydowanie na noc. Przynosi ulgę mojej wrażliwej cerze. Czuję, że skóra jest bardziej promienna i miękka.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Rewelacja! Tego się po nim nie spodziewałam!

Polecam to serum. Jest rozświetlające i bardzo dobrze nawilza skórę. Polecam serdecznie osobom, które mają wrażliwa cerę. Serum ma delikatną konsystencję, dobrze się rozprowadza po buzi.

Efekt zauważyłam już po tygodniu stosowania. Moja buzia stała się wygładzona, w dodatku wygląda na świeżą i wypoczętą. Na pewno kupię ponownie. Ulatwoeniem stosowania jest pipeta, która nabiera odpowiednia ilość produktu.

Lubię kosmetyki do pielęgnacji, które rozświetlają cerę. Stosuje serum na dzień, czasami nawet bez podkładu. Dzięki temu efekt jest jeszcze lepszy.

Serum jest wydajne i starcza na długo. Idealne dla młodej cery.

Idealne serum pod makijaż

Idealne serum pod makijaż. Nawilża, rozświetla skórę i wygładza skórę co piekniecwyglada w ciągu dnia. Konsystencji jest gęsta i sam produkt wydaje się mniej wydajny. Samo serum idealne do używania.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Świetny efekt rozświetlenia i przeciwzmarszczkowy

Używam serum na noc z uwagi na pozostawianie dość lepkiej warstwy na skórze. To nie jest jednak minus serum, bo rano twarz jest rozjaśniona, nawilżona i bardziej napięta. Prawie już zużyłam całe serum i uważam, że drobne zmarszczki uległy wyraźnemu spłyceniu. Osiągnęłam zatem oczekiwany efekt, o którym zapewnia producent. Dobrze nawilża skórę i sprawia, że jest rozświetlona. Nie mam na twarzy przebarwień więc nie mogę ocenić czy działa na nie rozjaśniająco.
Podoba mi się konsystencja produktu - serum jest gęste i łatwo się rozprowadza.