Cafe Mimi, Maska do włosów zniszczonych i farbowanych `Odżywienie i regeneracja`

Pomaga zregenerować, odżywić i wzmocnić włosy. Włosy stają się odbudowane, gładkie, miękkie, błyszczące i wyraźnie silniejsze.
Odżywcza maska na bazie oleju kokosowego i ekstraktu z borówki o właściwościach regenerujących. Przeznaczona jest do nawet bardzo zniszczonych włosów wymagających intensywnej odbudowy. Składniki aktywne głęboko przenikają w strukturę włosów, pomagając je zregenerować na całej długości. Dzięki olejowi kokosowemu głęboko odżywia i działa naprawczo, natomiast ekstrakt z borówki wykazuje działanie wzmacniające i nawilżające. Już po jednym użyciu włosy wyglądają na zdrowsze – lśnią pięknym blaskiem i są bardziej sprężyste. Regularne stosowanie maski pomaga wyeliminować kruchość i łamliwość, włosy zatem stają się mocne i odporne na uszkodzenia.

bez silikonów
lekkie
do włosów farbowanych, do włosów suchych i zniszczonych
wygładzające, nawilżające, regenerujące
w słoiku

Dla średnioporów bez sensu

Mam włosy średniopory

Zalety
➕pomimo kokosa nie puszy mi włosów
➕lekka

Wady
➖ nie dociąża
➖nie ma żadnego ciekawego efektu po trzymaniu jej na włosach-lepsze efekty po hairfoodach
➖produkt zwyczajny-może dla innej Porowatości np. Niskoporow byłby idealny
➖dla mnie produkt niegodny uwagi nie krzywdzi, ale też w niczym nie pomaga

jest ok, choć w przypadku moich średnioporowatych włosów raczej bez fajerwerków.

No tak... Brawo ja! Kupująca kosmetyki do włosów bez czytania składów. A może nie powinnam powiedzieć: czytania. A bardziej analizowania. Bo świadomość pielęgnacyjną miałam i wcześniej. Ale co ze świetnego ogólnie składnika odżywiającego, jeśli niekoniecznie sprawdzi się on w przypadku moich włosów? No właśnie. Maska ma w składzie olej kokosowy, który w przypadku średnioporów nie daje wystraczających rezultatów emoliujących. No za słaby jest dla mnie i już. A oprócz tego ta roślinna gliceryna tu.. To czyni z maski produkt EH, a taki niekoniecznie solo da Good Hair Day. W porywach szaleństwa domykałam ją jeszcze odżywką stricte emolientową i wtedy było już lepiej. Ale solo: owszem, zmiękczała, nabłyszczała. Ale nie eliminowała puszenia i odczucia suchości. Działanie bez fajerwerków po prostu.

Opisałam więc już jej działanie na samym wstępie! To do mnie niepodobne :)
Ale dopowiem jeszcze, że jest dla włosów lekka i nieobciążająca, jeśli wiecie o co mi chodzi. W jej przypadku nie ma niebezpieczeństwa, że wywoła przyklap. Plus to i minus, bo czasem, jak już wspomniałam, wydawała się po prostu za lekka.

Jej konsystencja to klasyka rodzaju: średniogęsty krem/ żel. Taka kremowo-żelowa pianka, by być bardziej szczegółową. Wybrana z opakowania powoduje, ze pozostała ilość wraca do formy sprzed użyci a (jest płasko). Maska pachnie intensywnie. W moim odczuciu to słodkie niezidentyfikowane owoce podrasowane fryzjerską chemiczną wonią. W ogólnym rozrachunku jest przyjemnie, ale trzeba się liczyć z tym, że jest mocno intensywnie (dodatek Parfum).
Zapach pozostaje na włosach, utrzymuje się na nich dość długo. Mi osobiście nigdy nie przeszkadzał.

Opakowanie maski to tradycjnie w przypadku Cafe Mimi plastik pochodzący z recylkingu (czarny) oraz etykieta (w przypadku tej maski niebieska) również w schemacie marki. Całość prezentuje się wizualnie dobrze, przejrzyście, estetycznie, choć może niekoniecznie górnolotnie i `wysokopółkowo`.
To wąski plastikowy słoik zamykany wieczkiem-zakrętką. Jest dość funkcjonalnie i poręcznie.

Zawsze aplikowałam ją na kilka minut- nie praktykuję nakładnaia masek na 40 minut i tak dalej. Tak wolę nałożyć olej przed myciem, Maska/ odżywka po myciu to zazwyczaj kilka minut. Zdarzało mi się ją wczesać :D Produkt łatwo i szybko się wypłukuje. Potem też łatwo włosy rozczesać, choć zawsze też ułatwiam sobie dodatkowo sprawę aplikując odżywkę z silikonami w sprayu.

Skład mocno basicowy- widocznie nie zawsze trzeba mocy ekstraktów i olei do przyzwoitego działania. Mamy tu ekstrakt z borówki, olej kokosowy, glicerynę, pantenol, silikon. Nic też kontrowersyjnego.

Spodobała mi się, Ale czy zawróciła w głowie? Nope :) W zapasach mam jeszcze wersję keratynową, jestem jej bardzo ciekawa. A może powinnam powiedzieć: moje włosy są jej bardzo ciekawe ? :)

Hit za grosze

Sprawdziła mi się świetnie ta maska! Jestem zaskoczona jakością przy tak niskiej cenie. Poprawia kondycję włosów. Ułatwia rozczesywanie, pozostawia włosy nawilżone, dociążone i mięsiste. Ma też świetną konsystencje, treściwą i nie spływa przy nakładaniu

Dobra maska

Mam tą maskę już parę miesięcy i zużyłam naprawdę sporo, ale mimo to ciężko jest mi napisać recenzję, bo mam do niej mieszane uczucia.
Opakowanie jest porządne i duże, maska jest zbita i gęsta dzięki czemu bardzo wydajna. Bez problemu rozprowadza się na włosach. Zapach jest bardzo ładny i przyjemny. Skład jest naprawdę dobry, maska bardziej nada się do odżywiania i nawilżania niż rekonstrukcji włosa i jego odbudowy. Na pewno dla kosmyków które lubią olej kokosowy. Ze zmywaniem nie ma problemów, łatwo się z nich spłukuje, nic po sobie nie pozostawia. Nie da się z nią przesadzić, a uwierzcie mi że sobie jej nie żałowałam :D
Z działaniem tej maski mam właśnie mieszane uczucia i nie dokońca wiem, co o niej powiedzieć. Przy zmyciu włosy są gładziutkie i śliskie, idealnie nawilżone. Maska lubi spuszyć włosy gdy jest wilgotno na zewnątrz, więc na to na pewno też zwróciłabym uwagę. Włosy na pewno uzyskują blaski i elastyczność, ale innych efektów nie zauważyłam. Maska jest lekka i świetnie dodaje im witalności, jednak na pewno nie odbudowuje włosa. Coś tam nawilża, coś tam wzmacnia.

Nie wiem czy kupię ją ponownie, mimo dobrego składu nie zachwyciła mnie zbytnio i nie jest to kosmetyk, do którego będę wracać. Nie jest to zły kosmetyk, i myślę że na czyichś włosach może sprawdzić się lepiej.

Świetna maska emolientowa

Maska Cafe Mimi z borówką ma dobry, naturalny skład, doskonałą konsystencję, ładny zapach i w dodatku cena jest bardzo przystępna - czego chcieć więcej?!
Maska nadaje się do emulgowania olejów, ale również solo po myciu sprawdza się świetnie. Polecam!