_ Element, Bazylia + NMF, Szampon micelarny do włosów i skóry głowy

_ Element, Bazylia + NMF, Szampon micelarny do włosów i skóry głowy

Szampon to pierwszy krok w pielęgnacji skóry głowy i włosów. Zawarte w nim micele oczyszczają włosy, nawilżają je i przygotowują na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Zawarty w szamponie NMF, czyli Naturalny Czynnik Nawilżający, jest odpowiedzialny za nawodnienie skóry oraz zachowanie odpowiedniego poziomu wilgoci w jej górnych warstwach. Dzięki temu skóra głowy jest zregenerowana i nawilżona, a włosy miękkie. Dodatek oleju kokosowego sprawia, że włosy są gładkie, błyszczące i zdrowe.

- oczyszcza i nawilża włosy
- przygotowuje je na przyjęcie kolejnych kosmetyków
- regeneruje skórę głowy
- do wszystkich rodzajów włosów, a szczególnie tych osłabionych

Sama nie wiem.

Szampon jak szampon, bez rewelacji pielęgnujących, choć dobrze oczyszcza.
Używam go do oczyszczenia włosów z zanieczyszczeń przed użyciem fioletowego szamponu do blond włosów. Używając go normalnie z moją odżywką, nie widzę znacznej różnicy pomiędzy nim a jakimkolwiek innym szamponem. Po spłukaniu włosy są tępe i sztywne w dotyku, co ewidentnie świadczy o naturalnym składzie. Nie zauważyłam takiego efektu nawilżenia jak obiecuje producent. W zasadzie nie zauważyłam nic nadzwyczajnego. Szampon znalazłam w Secret Boxie, który zamówiłam w Elfa Pharm,Sama bym po niego nie sięgnęła i nie sięgnę na 100%, bo nie widzę takiej potrzeby biorąc pod uwagę efekty PO.

Świetna propozycja dla włosów niskoporowatych

Szampon wraz z mleczkiem z tej serii dostałam do przetestowania od koleżanki i sprawdzają mi się bardzo dobrze. Mam włosy niskoporowate i przez długi czas miałam problem z doborem szamponu, bo wszystkie mi je obciążały i przetłuszczały. W tym przypadku efekt super, włosy są świeże, łatwo się rozczesują, są bardzo przyjemne w dotyku i miękkie. Szampon jest przy tym wydajny.

Całkiem niezły chociaż dość specyficzny

Opakowanie całkiem poręczne i nie wyślizguje się z rąk. Najbardziej podoba mi się aplikator na kliknięcie. Nie trzeba nic podważać paznokciem a wystarczy kliknąć i jest otwarte. Cała butelka jest dość miękka i szampon super łatwo wlać sobie na dłoń. Jest również wytrzymałe. Samo opakowanie jest dość spore i ciężkawe. Posiada ładną szatę graficzną, Kosmetyk ma konsystencję wodnisto żelową. Pomimo, że dość się leje i szybko bąbelkuje to niewiele jego trzeba aby dobrze się pienił. Jest naprawdę wydajny. Jeden z niewielu szamponów co przy moich długich włosach starczył na kilka miesięcy w miarę regularnego stosowania. Łatwo i szybko spłukuje się z włosów. Zapach przypomina mi krem do twarzy z Nuxe czyli dość inny, specyficzny roślinno ziołowy zapach. Jak tak go wącham z opakowania jest dość mocny, chociaż przy myciu włosów mało co wyczuwalny bo nie zwróciłam na niego uwagi i dość szybko schodzi zapach z włosów po ich spłukaniu. Co mnie rzeczywiście zaskoczyło to sposób używania, a mianowicie nie można tego szamponu od razu lać na skórę głowy i później go rozprowadzić na resztę włosów. Trzeba go nieco rozmydlić, połączyć z wodą w dłoniach. Z początku oczywiście olałam to. No bo co mogło by się stać? A to, że ten kosmetyk jest naprawdę mocny i bez wcześniejszego rozmydlenia podrażnił mi skórę głowy. Przeszło po kilku dniach i odkąd rozmydlam go najpierw w dłoniach więcej to się nie powtórzyło. Łatwo i szybko się pieni pomimo, że ma dość lejącą konsystencję. Podczas mycia nieco kołtuni włosy. Szybko się spłukuje. Bardzo dobrze oczyszcza. Dokładnie domywa za pierwszym myciem. Odkąd używam tego produktu włosy są wyraźnie mocniejsze nawet w dotyku. Nie to abym narzekała ale wyraźnie widać różnicę. Kosmyki są wyraźnie gładsze ale nie powiedziałabym, że nawilżone. Mam wrażenie, że końcówki nawet są nieco bardziej przesuszone niż zwykle. Nie sądzę aby ten szampon przesuszał on po prostu mocno oczyszcza włosy. Zauważyłam, że rzadziej myję włosy bo już nie przetłuszczają mi się tak szybko. Koniec końców spełnia swoje zadanie, choć przy tym kosmetyku warto uzbroić się w jakąś ultra mocno nawilżającą maskę do włosów.

Kupiłam go z ciekawości i tego żałuję

Kupiłam ten szampon z ciekawości, bo nigdy nie miałam micelarnego szamponu.
Sam szampon ma ładna zielona butelkę z zamknięciem klik.
Mam bardzo długie włosy przetłuszczające się z suchymi koncówkami.
Szampon jest dość wydajny, dość dobrze się pieni.
Po umyciu włosy są dobrze oczyszczone i odświeżone.
Obecnie myje włosy wieczorem i na następny dzień około południa są już mocno przetłuszczone, muszę wtedy stosować suchy szampon aby je zmatowić i odświeżyć
Szampon bardzo mi się podobał niestety nie jest on do mojego typu włosów

Delikatny ale skuteczny szampon

Szampon przyjemnie pachnie,ziołowo.Bardzo dobrze się pieni.Bardzo dokładnie myje włosy. Nawilża je i odżywia.Wlosy łatwo się rozczesują.Jest bardzo wydajny.

Mój typ

Ma wszystko czego oczekuje od jednego z moich szamponów. Dobrze się pieni i pozwala domyć skórę głowy. Niezły skład, w tym oleje i wyciąg z bazylii, całkiem dobrze sprawdza się także na długości. Ma całkiem ładny zapach, choć ciężko mi właściwie zidentyfikować czym pachnie z pewnością nie bazylią co trochę rozczarowuje. Na stałe figuruje na liście szamponów których używam. Podoba mi się także piękne szmaragdowe opakowanie.

Bubel

Ostatni produkt to micelarny szampon do włosów marki Element z bazylia i NMF , który kupiłam razem z gazetą Zwierciadło i szczerze mówiąc, to nie nadaje się on do mycia moich włosów, nawet w niewielkiej ilości, ponieważ doprowadza do szybszego przetłuszczania się i oklapnięcia kosmyków. Nie mogłam go używać ani przy ciut dłuższych włosach, ani przy krótkich nawet w niewielkiej ilości. Znalazłam mu jednak o wiele lepsze zastosowanie, a mianowicie pranie gąbek i pędzli do makijażu, które dopiera rewelacyjnie i ten sposób na pewno zużyję go do ostatniej kropli.

Dobry dla przetłuszczających się włosów

Moje włosy są suche na końcach ale przy skórze głowy szybko się przetłuszczają i mam wrażenie, że ten szampon świetnie sobie z tym radzi. Bardzo dobrze się pieni i łatwo się go spłukuję. Normalnie muszę myć włosy codziennie a on przedłuża ich świeżość o kolejny dzień. Ma delikatny zapach i super konsystencje.

Świetny!

Super szampon, bardzo delikatny, świetnie pachnie i ma super skład. U mnie sprawdził się świetnie, widocznie poprawił kondycję moich włosów, teraz są lśniące i miękkie. Stosowałam razem z odżywką tez z serii bazyliowej. Świetne duo. Ma bardzo fajne, smukłe opakowanie i wygodnie się wylewa szampon. Zdecydowanie na plus.

Przekonał mnie

Spodobały mi się porady wydrukowane na butelce, zgodne z obecnymi trendami w dbaniu o włosy. Szampon (również zgodnie z obecnymi trendami) nie zawiera SLS itp, producent wspomina o micelach, czyli innym detergencie ;)
Szampon ma dość gęstą formułę i nienachalny ziołowy zapach. Jak to bywa z szamponami bez SLS nie pieni się zbyt mocno, chociaż nie jest źle, miewałam o wiele gorsze pod tym względem szampony ziołowe. Szampon dość dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy, nie plącze włosów i nie sprawia, że są matowe, co zdarza się w ziołowych szamponach. Włosy są po umyciu świeże i dość gładkie. Dodatkowym plusem jest bardzo poręczna butelka z wygodnym dozownikiem. Nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków (łupież, podrażnienie itp). Szampon używam na zmianę z silniejszym szamponem z SLS.

Jeśli nie masz problemu z mocnymi detergentami, to polubisz ten szampon

Kiedy widzę w kiosku gazetę z kosmetycznym dodatkiem, to nie mogę się oprzeć zakupowi, nawet jeśli nie potrzebuję akurat tego rodzaju kosmetyku. Tak było i z tym szamponem. Był dodatkiem do czasopisma, a tak go polubiłam, że ośmielę się powiedzieć, że to gazeta była dodatkiem ;-) . Mam włosy wysokoporowate ze wszystkimi ich przypadłościami, a do tego przetłuszczającą się i bardzo reaktywną skórę głowy, dlatego nie szampon nie jest dla mnie "tylko szamponem, który ma myć".

Szampon Bazylia + NMF ma lekką i lejącą konsystencję, jednak nie traci on na wydajności, ponieważ pieni się całkiem przyzwoicie. Jest przezroczysty o lekko żółtawym zabarwieniu. Zapach posiada bardzo przyjemny, chociaż nie potrafię go zidentyfikować. Bazylia to z pewnością nie jest, jest słodkawy i może delikatnie ziołowy. Nie jest intensywny i nie utrzymuje się na włosach po myciu.

Jak wspomniałam fajnie się pieni, chociaż nie jest to burza gęstej piany jak z podrasowanych szamponów fryzjerskich. Łatwo się spłukuje, a na pasmach nie pozostawia żadnej warstwy.
Ze swojego głównego zadania szampon wywiązuje się nienagannie. Myje włosy dokładnie, ale nie działa w sposób agresywny. Nie plącze włosów i odbija je u nasady. Nie zawiera w składzie SLS/SLES/ALS, ale i tak bazą jest silny detergent i chociaż moje włosy oraz skalp średnio tolerują takie substancje, to tutaj nie odczułam aż tak silnego jej działania. Nie liczę na szczególną pielęgnację w przypadku szamponu, ale doskonale wiem, że są takie gagatki, które potrafią nieźle namącić. Tytułowy szampon sprawia, że włosy nie wołają o litość, a wręcz ładnie lśnią, są gładkie i miękkie, a skóra głowy jest w dobrej kondycji.

Skład, jak wcześniej wspomniałam, oparty jest na mocnej substancji myjącej, chociaż producent zastosował pewien wybieg i użył innej, niż popularnie znane. Po substancjach pieniący i kondycjonujących znajdziemy glicerynę, olej słonecznikowy, olej kokosowy, ekstrakt z bazylii, mocznik, kwas mlekowy, proteiny pszenicy i pantenol. Całkiem, całkiem. Skład jest też w miarę prosty, nie zawiera sylikonów i parafiny, na które moja skóra reaguje łupieżem. Może nie jest najlepiej konserwowany, ale nie jest tych substancji aż tak wiele i umieszczone zostały na końcu.

Szampon znajduje się w plastikowej, przezroczystej butelce w barwach pięknej butelkowej zieleni. Szata graficzna wpadła mi w oko. Butelka otwiera się przez wciśnięcie nakrętki z jednej strony. Jest to wygodne rozwiązanie i w tym przypadku niezawodne.
Cena w mojej ocenie jest bardzo przyjemna, chociaż dostępność chyba gorsza. Póki co mam jeszcze spore szamponowe zapasy, ale myślę, że do tego wrócę, stosując naprzemiennie z jakimś łagodnym. Polecam.

Boski zapach , lekka formuła, delikatne oczyszczanie

Lubię dbać o moje włosy, po ten szampon sięgnęłam z czystej ciekawości - nigdy nie używałam szamponów serii Element, spodobał mi się design, misja Rak and Roll, oraz ten zapach. Od razu wiedziałam, że chce by tak pachniała moja głowa i włosy. I zapomniałabym - dobry skład, choć trochę obawiałam się wysoko postawionych perfum. Na szczęście nic mnie nie podrażniło :).
Jest to szampon micelarny i jego głównym zadaniem jest dobre oczyszczenie włosów i skóry głowy oraz nawilżenie i wzmocnienie. I on tak działa.
Ma lekką, lejącą się konsystencję, ale jednocześnie jest wydajny i pomimo , że po spłukaniu mam wrażenie poplątanych włosów, to po wysuszeniu moje włosy świetnie się układają i to nawet bez użycia odżywki ( polecam wypróbować od razy z odżywką tej serii - świetne działanie , a zapach pozostaje jeszcze dłużej , odzywka na mokre włosy, bez spłukiwania ). Kosmki sa także nawilżone, wzmocnione i lśnią , to zasługa dodatku oleju kokosowego- wszystkie obietnice ten produkt spełnia.
Ciemnozielona butelka, zamykanie na tradycyjny klik , prosta grafika podoba mi się tutaj. Butelka jest wykonana z cienkiego plastiku , który łatwo się ściska - łatwo można wydobyć produkt, ale to też dlatego, że jego konsystencja jest lejąca.
Obecnie tego szamponu używam raz na tydzień, lub raz na dwa tygodnie. Daje mi to fajny efekt w pielęgnacji moich kosmków.
Czy polecam ? Tak. Mi pomógł, gdy moje włosy były bardzo suche i zmęczone koloryzacją . Nie był to efekt Woow , nie lubię gdy włosy po użyciu szamponu mi się plączą , ale w przypadku tego produktu, czuję , że to efekt użycia naturalnych skłądników, które pomagają w nawilżeniu i wzmocnieniu. Szampon kosztuje około 20 złotych, uważam, że jest to bardzo dobra cena. Jakość jest świetna,