Frudia, My Orchard, Squeeze Mask Mango (Oczyszczająco-wygładzająca maseczka w płachcie z mango)

Oczyszczająco-wygłądzająca maseczka w płachcie, stworzona na bazie mango. Poprawia teksturę skóry, nawilża oraz zapewnia uczucie świeżości.

Zalety maski:
- Płachta została wykonana w 100% z włókna o właściwościach oddychających.
- Idealnie przywiera do skóry: również w miejscach trudno dostępnych takich jak bruzdy i zmarszczki.
- Lekka, miękka tekstura.
- Nasączona dużą ilością esencji (wodnej), która szybko przenika przez skórę nawadniając ją.
- Nie pozostawia uczucia lepkości.
- Technika double-squeeze: skutecznie dostarcza do skóry składniki odżywcze i witaminy zawarte w miodzie oraz soku owocowym.
- Tworzy na skórze 5-warstwowy film, który zapewnia optymalny poziom nawilżenia oraz energię.

Używa produktu od: próbka

Niesamowite działanie o zapachu mango!

Skuszona pozytywnymi doświadczeniami, związanymi z marką Frudia, postanowiłam sięgnąć po ich kolejny produkt - Oczyszczająco-wygładzającą maskę w płachcie, na bazie mango.

Maska znajduje się w standardowej, jednorazowej saszetce. Jest wykonana w 100% z włókna o właściwościach oddychających jak również jest mocno nasączona wodną esencją (naprawdę - przy wyjmowaniu z opakowania aż z niej kapie). Głównym składnikiem aktywnym maski jest ekstrakt z mango . Ma on za zadanie poprawić teksturę skóry, nawilżyć ją oraz zapewnić uczucie świeżości.

Pierwszym zauważonym przeze mnie plusem jest zapach - słodkiego, soczystego mango, które aż chce się zjeść. Nadmienię, że zapach po ściągnięciu maski długo utrzymuje się na skórze co sprawia jeszcze większą przyjemność z jej stosowania.

Maskę należy stosować na oczyszczoną i stonizowaną skórę, pozostawiając ją na 10-20 minut. Ja postanowiłam pójść na kompromis i poczekać 15 minut a efekty przerosły moje oczekiwania.

Ale może najpierw skupmy się na tym co się stało po jej zdjęciu. Otóż, maska pozostawiła na skórze delikatną warstwę wcześniej wspomnianej esencji, która w żaden sposób nie była lepka ani tłusta. Wystarczyło wklepać jej resztki w skórę a i tak bardzo szybko się wchłonęła. Po jednorazowym zastosowaniu maski skóra była naprawdę mocno nawilżona, gładka oraz miękka w dotyku a uczucie świeżości długotrwałe.

To co zaskoczyło mnie najbardziej to funkcja oczyszczająca maski, która przyczyniła się do tego, że część niedoskonałości na następny dzień była całkowicie zniwelowana a część wyraźnie "podgojona" (maskę stosowałam na wieczór, przed snem).

Extra wygładza

Kochaaam rzeczy oraz produkty z mango i głównie dlatego ta maseczkę kupiłam. Pięknie pachnie chociaż nie wiem czy to przypomina zapach mango. Czuć delikatnie rozmaryn i lawende oraz banana i mango. Maseczka bardzo nawilża skórę twarzy i szybko się wchłaniał. Czuć świeżość. Płachta jest bardzo mocno nasączone esencją. Skóra jest mega wygładzona, idealnie sprawdzi się przed jakąś specjalna okazja (wyjściem, imprezą, itp). Jakoś nigdy specjalnie w tego typu maskach do twarzy nie zauważyłam żadnego oczyszczenia tak też było w tym przypadku. Bardzo fajnie i czytelnie rozpisane skład.