L`Oreal Paris, Infallible 24h - Matte Foundation (Podkład matujący do twarzy)

L`Oreal Paris, Infallible 24h - Matte Foundation (Podkład matujący do twarzy)

Infallible 24h Matte Foundation L`Oreal Paris to innowacyjny podkład matujący skórę do nawet 24 godzin. Ma lekką konsystencję dla naturalnego i świeżego wyglądu. Teraz w nowej, odświeżonej wersji, wzbogaconej o kompleks nawilżający.

Podkład Infallible 24h L`Oreal Paris zapewnia długotrwałe krycie bez efektu maski. Nie tylko doskonale kryje niedoskonałości, cienie i zaczerwienienia ale także pielęgnuje skórę, nawilżając ją. Likwiduje nadmiar sebum, dając efekt zmatowienia. Nie zapycha porów. Jest odporny na ścieranie.

Podkład Infallible 24h L`Oreal Paris przeznaczony jest do skóry delikatnej, wrażliwej, naczynkowej, normalnej, tłustej i mieszanej, z rozszerzonymi porami. Opakowanie to wygodna i poręczna tubka zakończona higienicznym dzióbkiem, który umożliwia precyzyjną aplikację podkładu.

w tubce
fluidy
kryjące, matujące
Krycie
średnie

Nie do zdarcia

Mój ulubiony podkład na wielkie wyjścia. Trzyma się na mur beton, nie wymaga pudrowania. Używam go od paru lat i nigdy mnie nie zawiódł. Jest trochę bardziej tępy niż inne podkłady, ale nie mam problemu z jego rozprowadzeniem.

Jedyny minus - kolory. Jeśli ktoś ma różowe tony skóry, to na pewno się z nim polubi, neutralne i bardziej żółte cery mogą nie znaleźć swojego odcienia.

Dobry, dość lekki podkład matujący

Był taki czas w moim życiu, kiedy to - jako posiadaczka cery mieszanej - bardzo walczyłam z nadprodukcją sebum, a ponieważ nie miałam jeszcze tej wiedzy i świadomości, którą posiadam dziś to walczyłam głównie ze skutkami zamiast skupić się na zwalczaniu przyczyny.
Wszystko, co zawierało w swojej nazwie lub opisie słowo-klucz "matujący/-a/-e" stawało się dla mnie kosmetykiem mocno pożądanym. Moda na tego rodzaju produkty też dołożyła cegiełkę, oczywiście. Po zaczytywaniu się w opiniach internetowych na temat najlepszych podkładów matujących wybór padł na ten - 24h Matte Foundation od L'Oreal Paris.

Używałam go przez kilka ładnych lat w okresie jesienno-zimowo-wczesnowiosennym (od maja do września używam kremy BB). Zazwyczaj były to odcienie True Beige lub Golden Beige. Jest to też jedyny matujący podkład, z jakim miałam styczność, więc nie mam porównania czy na tle pozostałych wypada lepiej czy gorzej.
Fakt jest taki, że jest to podkład, który nałożony na twarz matuje ją na wiele godzin bez konieczności przypudrowywania. Niestety, nie matuje na 24h, jak to jest napisane w nazwie ;) U mnie było to ok. 8h, czyli nieźle. W pracy nie musiałam dokonywać żadnych poprawek, a to już coś. Na twarz nakładałam go beauty blenderem, bo nie dało się go rozprowadzić palcami ze względu na szybkie zastyganie, co skutkowało ciągnięciem go po skórze, a jak wiadomo im mniej tego typu agresji skóra doznaje z naszej strony, tym lepiej dla jej kondycji. Trzeba było też uważać z ilością podkładu i starać się go równomiernie rozprowadzać, gdyż w przeciwnym wypadku potrafił "ciastkować".

Efekt końcowy po nałożeniu był zadowalający i dość naturalny - jak na podkład matujący. Podkłady o wykończeniu satynowym dają o wiele naturalniejszy wygląd, bo każda normalna, zdrowa skóra posiada w sobie też naturalny blask, który mat niweluje, a żeby twarz przez to nie wyglądała "płasko" to musimy nałożyć rozświetlacz, a to kolejny kosmetyk. Na przestrzeni lat stałam się makijażową minimalistką, w szczególności jeśli chodzi o makijaż codzienny. Mniej dla mnie znaczy więcej. Dlatego też zrezygnowałam z tego podkładu, co nie oznacza, że nigdy do niego nie wrócę. Myślę, że na jakieś wyjątkowe wyjścia, kiedy zależy mi na efekcie "Wow!" i wykonuję w tym celu pełen makijaż w stylu glam to ten podkład jest jak znalazł.

Podkład posiada szeroką gamę kolorystyczną, ma kremową konsystencję i raczej niewyczuwalny zapach. Nie zapychał mojej podatnej na trądzik skóry i nie powodował innych podrażnień. Na twarzy wygląda na tyle naturalnie, na ile podkład matujący na to pozwala i jest dość lekki, mimo wszystko. Podkreśla suche skórki (więc warto zadbać o solidne nawilżenie skóry) oraz zmarszczki. Krycie było raczej średnie niż mocne. Na niedoskonałości trzeba nałożyć jeszcze korektor, żeby nie było ich widać. Jest trwały.

Uważam, że jest to solidny produkt, który na pewno warto wypróbować. Być może jeszcze kiedyś sięgnę po niego ponownie, ale po kilku latach stosowania trochę mi się znudził, a ponadto zmieniło się też moje podejście do makijażu i pielęgnacji skóry. Niemniej jednak polecam :)

Rewelacja

On spełnia wszystkie moje oczekiwania.
Podkład znajduje się w miękkiej tubce, która pozwala wydobyć go do końca. Po aplikacji delikatnie zastyga na twarzy i daje bardzo ładne matowe wykończenie, nie ma konieczności używania dodatkowo pudru utrwalającego.
Krycie ma dobre +
Utrzymuje się na twarzy cały dzień, jedynie pod koniec dnia może zacząć delikatnie się wyświecać. Nie ściera się, jest odporny na maseczkę, pocieranie. Nawet gdy złapie nas ulewa, nic się nie stanie. Nie ciemnieje po aplikacji.

Najlepszy!! Nigdy mnie nie zawiódł.

Podkładu używam na większe wyjścia, kiedy potrzebuje pewniaka. Na codzien używam raczej lekkich podkładów lub kremów BB. Jeśli potrzebuje mocnego krycia i długiej trwałości wybieram ten podkład. Super wygląda, wyrównuje i zakrywa niedoskonałości. Daje fajny mat. Najlepiej nałożyć go na bazę lub na dobrą pielęgnację żeby nie podkreślił suchych skórek. Lubię jego trwałość i to że ładnie kryje, nie raz miałam go na twarzy 16h i trzymał się bez zarzutu. Na codzień dla mnie za ciężki bo nie potrzebuje takiego krycia Ale na większe wyjścia używam tylko tego podkładu. Nigdy mnie nie zawiódł.

Jestem zadowolona

Zdecydowałam się go kupić w odcieniu
25 rose ivory. Uważam że jak na podkład drogeryjny dość dobrze się utrzymuje, ma średnie do mocnego krycia więc nie jest to lekki podkład ( ale nie oczekujcie trwałości jak Double Wear np). Jak to podkłady kryjące jest dość gęsty ale bardo dobrze się rozprowadza. U mnie sie nie roluje, nie ciastkuje itp.
Ja jestem z niego zadowolona!

Koszmarny

Coraz częściej mam wrażenie, że jak tylko podkład ma wiele dosyć pozytywnych recenzji, to u mnie najpewniej się nie sprawdzi. Spojlerując, tak jest również w tym przypadku. Podkład dostałam od mamy, która jest mistrzynią w zamawianiu tego typu produktów i szybkim ich oddawaniu. Nie ma takiej cierpliwości w używaniu niedopasowanych kosmetyków.

Miałam kolor 12 Natural rose. Ja mam cerę jeszcze mieszczącą się w kategorii jasnych, ale z pewnością nie porcelanową i nigdy nie patrzę w kierunku najjaśniejszych odcieni. Ten jest beżowy, jasny i z delikatnymi różowymi tonami. Różowe tony w podkładach nie leżą mi wcale, ale tutaj są na tyle subtelne, że jakoś je przetrawiłam. Sam kolor odpowiadał mi jedynie głęboką zimą i wczesną wiosną, kiedy skóra nie była nawet delikatnie liźnięta słońcem, a i tak nawet jakby był ciut ciemniejszy, to bym się nie pogniewała. Dlatego myślę, że nawet osoby naprawdę jasne znajdą w palecie coś dla siebie.

Podkład ma lekką konsystencję. Nawet i lejącą, więc lepiej uważać, żeby nie schlapać sobie ubrań. Pachnie lekko chemicznie, ale w podkładach mi to nie przeszkadza, a sam zapach szybko się ulatnia.

Kosmetyk w mojej ocenie nie jest mocno kryjący. Raczej średnio, a dokładanie sprawia, że twarz wygląda coraz gorzej.
Rozprowadza się ciężko i nie lubi długiego maltretowania. Ja podkłady aplikuję palcami, bo tak mi jest wygodniej i szybciej, więc nie zamierzam tego zmieniać z powodu kapryśnego kosmetyku. A ten smuży, niesamowicie wchodzi w pory, a długo rozcierany zaczyna się warzyć. Najlepiej zaaplikować go w kilku miejscach, szybko rozetrzeć, a na koniec całymi dłońmi wklepać.

Po nałożeniu miałam na twarzy widoczne pory z podkładem w środku i pudrowo-suche wykończenie, które w moim wieku nie wygląda zbyt dobrze. Postarza skórę i sprawia, że makijaż wygląda ciężko, sucho i niezdrowo. Niestety jak na kosmetyk, który ma mieć trwałość i mat przez 24h (litości), wypada bardzo blado. W tempie błyskawicznym zaczyna się wyświecać. Musiałam kilka razy w ciągu dnia ściągać nadmiar sebum. I chociaż podkład po puszczeniu odrobiny sebum lepiej układał się na twarzy, tak jednocześnie zaczynał migrować i zbierać się w załamaniach skóry, a także zaczynał się ścierać nawet przy delikatnych poprawkach.

Na szczęście na koniec dnia zmywał się bez najmniejszego problemu, nawet z tych nieszczęsnych porów. Nie zapchał też mojej kapryśnej cery.
Z kosmetykami kolorowymi dogadywał się nienagannie, a włosie pędzli nie kleiło się do twarzy, tylko gładko po niej sunęło.
Za to z pielęgnacją bywało ciężko. Podkład wymaga dobrego nawilżenia, ale totalnie nie lubi się z jakimkolwiek filmem, dlatego każdy krem i filtr trzeba naprawdę starannie wsmarować i odczekać na wchłonięcie, żeby uniknąć jeszcze większych smug i warzenia.

Opakowanie w formie plastikowej tubki z wąskim dzióbkiem jest całkiem wygodne, a dzięki płynnej formule większość podkładu bez problemu zużyjemy bez ściskania i miętoszenia tuby. Nakrętka jest w miarę szeroka, więc można postawić podkład w pionie, żeby spływał do ujścia.
Tworzywo jest trwałe, czarne z przezroczystym pasem na środku. Bez większego szału, ale ok.
Dostępność dobra, a ceny w drogeriach internetowych nie przerażają, chociaż ja ze swojej strony nie dałabym za niego złamanego grosza. W bólach wykończyłam swoją tubkę i wracać nie zamierzam.

Wracam do niego

Ten produkt mnie nie zawodzi, gdy chcę wyglądać dobrze i mieć dobre samopoczucie, na wielkie wyjście i w każdą pogodę.

Zużyłam już kilka opakowań, jedno kończę kupuje kolejne, mimo że nie używam go codziennie, bo lubię siebie jak w nim wyglądam. Używam kilku różnych podkładów ale ten jest niezawodny, jak zaschnie to do zmycia wieczorem jest taki sam.
Mój numer jeden!

Elegancki mat

To chyba jeden z lepszych matujących podkładów jakich używałam.
Opakowanie jest co prawda plastikowe, ale ma to swoje plusy: jest lekkie, zajmuje mało miejsca i można wykorzystać produkt do końca. Idealny do wrzucenia do podróżnej kosmetyczki.
Podkład ma dobre krycie i ładny matt. Utrzymuje się w dobrym stanie, przez długi czas (cera normalna).
Polecam polować na promki, bo cena regularna w drogeriach jest dość wygórowana.

jest git

Podkład jest dosyć fajny ale trzeba wiedzieć jak się z nim obchodzić. Generalnie jeden z lepszych jakie miałam ale nie jest to mój hit .Kupuje go tylko na promocjach bo w pierwszej cenie nie kupiłabym go :)
Zalety:
-dobrze kryje
-jest trwały
-jest wydajny
- ma matowe wykończenie
-nie podkreśla suchych skórek
wady;
cena

Jest ok ale nie idealnie

Podkład zamknięty jest w fajnym poręcznym opakowaniu, które pozwala wykorzystać go do ostatniej kropelki :)

Dobrze łączy się ze skórą nakładany zarówno rękami jak i gąbką. Nie oksyduje.
Wyrównuje koloryt, przykrywa niedoskonałości
Spokojnie bez jakichkolwiek poprawek wytrzymuje na mojej twarzy 12 godzin bez przypudrowania, później w strefie T wystarczy odrobinę odcisnąć np. chusteczka i nadal wygląda w porządku.
Niestety podkreśla meszek - drobne włoski w okolicach brwi i policzków oraz suche skórki.

Fajny na zime

Podkład zakupiony w rosmanie, poleciła mi koleżanka. Fajnie matuje na długo skórę twarzy, więc super się sprawdza do skóry tłustej i mieszanej. Super kryje niedoskonałości i rozszerzone pory, nie tworząc przy tym efektu maski. Aczkolwiek uważam, że podkład na codzień się nie nadaje. Po prostu jest za ciężki. Zimą ok, ale latem niekoniecznie, na imprezy się sprawdza. Dość trwały. Przy rzadkim stosowaniu przy moim azs nie uczulil mnie, nie podraznil i nie przesuszal skory.

podkład

oooo ten podklad ma mocne krycie i to naprawde jes mega , natomiast nie na takie codzinnie uzytkowanie nie zapchal mnie ale ja na codzien wole raczej cos deliktanego. Dlugo sie utrzymuje ma nie dosc duza game kolorystyczna do wyboru dla mnei troszke za jasne