Ahava, Dead Sea Osmoter Face Concentrate (Osmoter koncentrat)

Ahava, Dead Sea Osmoter Face Concentrate (Osmoter koncentrat)

Koncentrat z minerałami z Morza Martwego. Rozświetla i nawilża. Działa przeciwzmarszczkowo, chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Odpowiedni dla każdego rodzaju cery.

Cera
sucha, mieszana
z pompką
emulsja
<50ml

Skład jest w trakcie moderacji.

• Aqua (Mineral Spring Water), PVP, Maris Aqua (Dead Sea Water), Cyclomethicone, Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Isodecyl Isononanoate, Diisobutyl Adipate, Caprylyl Methicone, Butylene Glycol, Sodium Lactate, Trehalose, Dimethiconol, PEG-12 Dimethicone/PPG-20 Crosspolymer, Phenoxyethanol, Citrus Aurantium Amara Fruit Extract, Bisabolol, Squalene (Phytosqualene), Argania Spinosa Kernel Oil, Parfum (Fragrance), Sigesbeckia Orientalis Extract, Hydroxyethyl Acrylate\Sodium Acryloydimethyl Taurate Copolymer, Rabdosia Rubescens Extract, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Lactic Acid, Benzotriazolyl Dodecyl p-Cresol, Helianthus Annuus (Sunflower ) Seed Oil, Melissa Officinalis Leaf Extract, Polyglyceryl-3 polyricinoleate, Citrus Reticulata Fruit Extract, Tris (Tetramethyl Hydroxypiperidinol) Citrate, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, Laminaria Digitata Extract, Ascorbic Acid, Glucosyl Hesperidin, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Fructose, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Phosphatidylcholine, Camellia Sinensis Leaf Extract, Biosaccharide Gum-1, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocin.

Super

Wypowiem sie na temat olejku do ciala od Ahavy, ale troszke innego. Mowa bedzie o Dead Sea Plants w zielonej buteleczce.
Olejek ten jest rewelacyjny. Jest niczym mgielka do ciala, bardzo lekka, szybko wchlaniajaca sie i o nieziemsko pieknym ale delikatnym zapachu. Tez zapach jest naprawde powalajacy, z pewnoscia nalepszy jaki kiedykolwiek poczulam. Mozna sie od niego uzaleznic. Ponadto olejek zawiera delikatnie polyskujace drobinki. Wyglada to bardzo fajnie w lecie. Posumowujac skora po spryskaniu jest niesamowicie miekka, gladka, nawilzona i delikatnie poluskujaca. Coz, jak na olejek to bardzo dobry produkt. Cena jest wysoka, aleza taka jakosc moglabym zaplacic nawet wiecej. Absolutnie nie zaluje wydanych pieniedzy poniewaz byl to jeden z najlepszych moich zakupow w ciagu ostatnich lat. Kobieta ktora chce czuc sie pieknie, pachniec pieknie i poczuc sie pewnie powinna siegnac wlasnie po ten olejek.

Sama nigdy nie kupiłabym kosmetyku tej firmy

Serum dostałam w prezencie. Jak napisałam w tytule recenzji- sama nigdy nie dokonałabym tego zakupu.
Nie zagłębiając się w tematy, które nie dotyczą urody krótko napiszę, że kupując kosmetyki tej marki przyczyniamy się do cierpienia ludzi. Ja zwracam uwagę na to aby w miarę możliwości stosować kosmetyki, które nie są testowane na zwierzętach ( obecnie jest to juz zabronione w ue) oraz nie wspierać firm, których działania można podsumować jako haniebne. O ile zakup ubrań, za którymi nie stoi ludzka krzywda jest trudne (jeśli nie ma się portfela bez dna) o tyle z kosmetykami można sobie poradzić - polski rynek kosmetyczny to prawdziwa perełka dla miłośniczek urody.
Kosmetyki ahava (chociaż oznaczone jako Izraelskie) produkowane są na terytoriach okupowanych. W mojej ocenie firma prowadzi nielegalną działalność i czerpie zyski z okupacji Zachodniego Brzegu.
Informacje posiadam między innymi z tej strony :
(dostęp: 27.06.2016).

Abstrahując od tego co napisałam powyżej,
Serum ma konsystencję żelową. Zapach delikatny dla mnie może być (już nie takie rzeczy w siebie wcieralam) ale wielu osobom może nie przypaść do gustu. Jest odrobinkę morski...
Serum posiada wysoko w składzie silikony i są one odczuwalne w czasie aplikacji. Kosmetyk pozostawia delikatną, nietłustą powłoczkę.
Początkowo miałam obawy, że kosmetyk będzie zostawiał na twarzy drobinki (wygląda jakby byly w nim jakieś małe świecidełka) ale bez obaw- nic takiego się nie dzieje.
Do plusów serum można zaliczyć to,
że jest niesamowicie wydajne (stosuję je na twarz, szyję, dekolt a ono nie chce się skończyć)
pieknie rozświetla cerę i dodaje jej blasku.
Minusem koncentratu jest
przeciętne nawilżenie
oraz to, że moja cera po jego użyciu dosyć szybko zaczyna się świecić (teraz w sezonie letnim mam cerę mieszaną/normalną, zimą normalną).
Kosmetyk nie nadaje się pod cięższy filtr ponieważ mam wtedy uczucie, że cała się lepię.

Jeśli ktoś nie zwraca uwagi na społeczne aspekty działalności przedsiębiorstw a szuka serum, które doda blasku poszarzałej cerze to polecam.
Sama do tego kosmetyku nie wrócę (także ze względu na brak nawilżenia i pozostawianie "silikonowego" filmu. Gdyby istniał stary wizaż oceniłabym serum na 2,5 gwiazdki ale jako, że znajdujemy się w nowej rzeczywistości daje 3.