Dermika, Age & Spot Intelligence, Krem przeciwstarzeniowy na dzień SPF 50

Dermika, Age & Spot Intelligence, Krem przeciwstarzeniowy na dzień SPF 50

„Wiem, jak wymazać oznaki upływającego czasu”. Krem przeciwstarzeniowy SPF 50 Czynniki zewnętrzne oraz upływający czas wyrysowują na Twojej twarzy mapę starzenia, a na niej punktowe przebarwienia i linie zmarszczek. Z czasem intensyfikują się one dodając Ci lat. Dermika Age & Spot Intelligence krem przeciwstarzeniowy SPF 50 spowalnia kreowanie mapy starzenia na Twojej twarzy. Pozwala kontrolować proces fotostarzenia i zapobiegać jego skutkom, takim jak zmarszczki i przebarwienia. Zaawansowany system filtrów (SPF 50) bardzo skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA/UVB a także przed promieniowaniem podczerwonym (IR) i śiatłem niebieskim (HEV). Formuła wzbogacona w czynniki wspierające podziały komórkowe, wspomaga regenerację skóry. Odsuwa widoczne oznaki starzenia na dalszy plan, aby wydobyć młodszy wygląd Twojej cery. OCHRONA UVA + UVB + IR + HEV UVA/UVB (SPF 50) – to skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, która minimalizuje widoczność przebarwień i ryzyko ich powstawania. IR – ochrona przed promieniowaniem podczerwonym, które przenikając do naskórka, przyczynia się do degradacji kolagenu i elastyny. HEV – ochrona przed światłem niebieskim. Emitowane przez ekrany urzadzeń elektronicznych, wywołuje stres oksydacyjny, przyspieszając fotostarzenie.

Filtry
SPF >30
ochronne, przeciwzmarszczkowe
lekkie
na dzień
dojrzała
w tubce

Komedogenny

Kupiłam go za standardowa cenę koło 80 zł niestety nie ma znacznika o SPF na tubie być może kwestia starszej partii.... Mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T. I niestety te miejsca bardzo zapycha. Od razu na drugi dzień dostałam krostek. Dawałam mu szansę wielokrotnie by sprawdzić działanie dłużej niż tydzień nie wytrzymałam tak zapycha:( szkoda bo borykam się z przebarwieniami i ponoć miał być cudem. Postanowiłam , że sprawdzę go zatem na dłoniach. Nie wysypywało szybko się wchłania, ale efektów brak totalnie jeśli chodzi o przebarwienia. Zastosowałam i skończyłam go jako krem do rąk. Niestety za tą cenę kupię kilka dobrych kremów do rąk. Nie kupię więcej.

słabiutko

Niestety, moja opinia na temat tego produktu nie będzie pochlebna.
Może jednak, mimo wszystko, zacznę od pozytywów.
Wysoki filtr SPF - niezwykle ważny dla skóry,
Mocne nawilżenie - skóra naprawdę jest miękka i super nawilżona. Konsystencja jest ciężka ale mi to nawet odpowiada. Raczej nie na daje się dla cery tłustej.
Zapach jest bardzo neutralny.
No to przejdźmy do minusów.
Kompletnie nie nadaje się pod makijaż. Stosowałam go tylko wtedy kiedy wiedziałam że nie muszę się malować. Bardzo długo się wchłania, bieli i zostawia białe zrolowane ślady na skórze. Pod tym kątem - tragedia.
Z tego powodu niestety nie kupię więcej, a szkoda bo aspirował na fajny produkt.

W porządku

Jest to w sumie pierwszy krem z SPF 50, jaki używałam. W dodatku kupiłam go przez pomyłkę, bo nie używam tego typu kremów i też kiepsko się znam na filtrach. Tak czy siak, krem Dermiki był w porządku. Co prawda dość mocno bielił i był tłustawy, ale nie zapychał skóry i był dość wydajny. Pachniał ładnie i nie kosztował kokosów.

Średni przy cerze mieszanej

Krem sam w sobie ma fajną formułę, nie za rzadki, nie za gęsty. Niestety przy aplikacji czasem mi się rolował. W trakcie dnia mocno się wyświeca, szczególnie w strefie T. Jednak dostaje dużego plusa za cenę i brak podrażnień. Bałam się, że w problematycznych u mnie miejscach(okolice oczu i ust) będzie piekł i rozdrażniał skórę. Pozytywnie się zaskoczyłam.
Czy jest przeciwstarzeniowy? Chyba jestem jeszcze za młoda, żeby to określić. Kupiłam go ze względu na filtr 50 który zmarszczkom zapobiega, a nie redukuje!

Nie dla mnie

Mi bardzo podrażnia oczy, nawet gdy nie smaruję nim bardzo blisko oka. Ładnie pachnie. W trakcie pierwszego opakowania, ale niestety nie kupię go już.

Skuteczny, tylko tyle i aż tyle

Korzystam z kremów do twarzy SPF 50 bardzo często, bo mam cienką, dojrzałą i suchą skórę twarzy, ale dużo czasu spędzam na powietrzu.

MARKA

Dermiki nie znam zbyt dobrze i używałam niewielu jej produktów.
ZAPACH I KOLOR

Krem pachnie słabo, prawie wcale. Kolor jest standardowy biały.

KONSYSTENCJA

Krem ma dość gęstą konsystencję, rozsmarowuje się słabo, pozostawia cienką warstwę na skórze.
DZIAŁANIE

Krem jest moim zdaniem w sam raz jeśli chodzi o działanie na skórę. Podczas pobytu na powietrzu i na słońcu przez 10 h muszę się posmarować kremem pierwszy raz przed wyjściem i drugi raz w połowie dnia. To wystarczy, abym nie miała żadnych poparzeń słonecznych ani skóry podrażnionej przez wiatr.
POJEMNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ

Tubka ma pojemność 50 ml, dość popularną w kremach do twarzy. Jest średnio wydajna, to będzie moja dawka na około dwa miesiące w terenie.

ERGONOMIA

Tubka jest poręczna, ma srebrną zakrętkę, można wygodnie nabrać produktu tyle ile mamy ochoty.

GRAFIKA

Grafika jest biała z pomarańczowymi napisami, co pasuje do produktów przeciwsłonecznych, kojarzących się ze słońcem.
CENA

Średnia cena od 10 zł do 30 zł.

SKŁAD

Ethylhexyl Methoxycinnamate to główny składnik, który skutecznie zabezpiecza skórę przed promieniami UVA i UVB, rozkładając nadmierną ilość promieni słonecznych i dzięki temu przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników, przebarwień i fotostarzeniu się skóry. Niestety ten składnik wykazuje właściwości hormono-zastępcze i może wpływać na gospodarkę hormonalną. Warto wiedzieć, że skuteczność ma tutaj drugie oblicze.

NIe, dziękuję, postoję

Krem kupiłam z okazji przeprowadzania kolejnej kuracji przeciwstarzeniowej retinolem i retinoidami.

Do pielęgnacji przeciwsłonecznej wybieram kosmetyki raczej z wyższej półki jak Sesderma, a ten krem wzięłam zachęcona polską marką (którą kiedyś wielbiłam za niezapomnianą maseczkę bankietową) i ceną – krem dostałam za 14.99, więc do testów to była cena idealna.

Nie kupiłabym w cenie regularnej – dlaczego?
Nałożony w przepisowej ilości krem ściąga moją cerę i zauważalnie bieli. O jakimkolwiek błyszczeniu czy nawilżeniu nie ma mowy. Silikony z tego kremu odparowują w przeciągu kilkunastu minut i zostaje na twarzy pustynia. Smarowanie dwa razy w tym samym miejscu i nałożenie na ten krem czegokolwiek innego w moim wypadku graniczy z cudem – wszystko się wałkuje, roluje, kulkuje, a na twarzy powstaje pełno białych paprochów.

Nie jestem w stanie ocenić faktycznego działania przeciw promieniom słonecznym – przez te mankamenty kremu używałam tylko i wyłącznie pracując w domu, nie wyszłabym z nim na twarzy. Nie mam przebarwień – nie wiem czy krem ma na nie jakikolwiek wpływ.

Opakowanie jest poniżej wszelkiej krytyki – brzydki plastik, fatalnej jakości nadruk, słaby projekt graficzny– w dzisiejszych czasach i przy tak wysokiej konkurencji marka sama strzela sobie w stopę. Tuba krzywa i nieprzycięta na zgrzewie. Zakrętka bardzo lekka, tandetna, plastikowa, malowana na złoto – farba szybko zaczyna się łuszczyć. Tubka jak tubka – gdyby to była pasta do zębów nie czepiałabym się, ale od pielęgnacji wymagam dużo więcej.

Nie mam żadnej przyjemności z używania tego kosmetyku. Więcej nie kupię i nie polecam.

Kiepski

Ten krem nie współpracuje z żadnym serum. Od razu się "kulkuje" i pozostawia białe paprochy na twarzy.
Gdybym miała go kupić w cenie 50 - 60zł to chyba byłabym mega zła, ale w promocji za 9,99 przeżyję ten zakup.
Nie polecam.

Coś strasznego

Wiosną zeszłego roku pojawiły mi się przebarwienia na czole i skroniach. Długo szukałam, dużo czytałam, bo chciałam wybrać te idealne, a zarazem delikatne, bo wrażliwa i naczynkowa skóra lubi być kapryśna. Trafiło na Dermikę, dla lepszych rezultatów kupiłam od razu całą serię. I tutaj nie było odstępstw. Używałam codziennie, zrezygnowałam z maski na noc 3 razy w tygodniu, na rzecz kremu na noc i pielęgnacji naczynkowej na okres używania tej serii. Pod koniec roku skończyłam swoją “Metamorfozę cery z przebarwieniami” i wygląda to tak.
Jedno, te najbardziej delikatne przebarwienie wyblakło. Te najciemniejsze lekko się rozjaśniło, ale nadal jest widoczne. I to byłabym w stanie zaakceptować, bo jednak coś tam działa, gdyby nie fakt, że w trakcie kuracji pojawiły się nowe plamki. A zaznaczę, że słońca unikam jak ognia, ze względu na naczynka.
Drobne zmarszczki delikatnie spłycone.
Krem przeciwstarzeniowy na dzień SPF 50. Duży plus za wysoki filtr, to jest filtr idealny do mojej skóry. Krem jest bezzapachowy. Konsystencja lekka, kremowa. Po roztarciu na dłoni, ma się wrażenie, że są w nim jakieś drobinki, co mnie ucieszyło, bo miałam nadzieję że lekko rozświetli, ożywi twarz. Przy mojej naczynkowej, nadreaktywnej skórze aplikowanie filtra podczas upałów musi odbyć się co najmniej 3 razy dziennie. W niepogodę raz, a zimą 2 razy dziennie. Muszę się filtrować, bo inaczej miałabym czarne plamy na twarzy. No i tutaj rozczarowanie totalne. Krem niewiarygodnie nabłyszczał skórę. Do tego stopnia, że po aplikacji go w ciągu dnia nigdy w życiu nie odważyłabym się wyjść spontanicznie z domu na zakupy czy do sąsiadki. Wydajność tego kremu? No niestety na 5 gwiazdek.
I tutaj krótka anegdotka :) . Robiłam obiad, taki z serii “na szybko”. Mąż wrócił z pracy, siadamy do stołu Ja jakieś 15 minut przed jego przyjazdem nałożyłam ten krem. Zajadamy, On patrzy na mnie i mówi:
-Ale się narobiłaś. - Ja zdziwiona, bo zapiekanka makaronowa to wcale nie tak dużo pracy, pytam:
-Yyy dlaczego?
-Bo taka spocona jesteś !!
Facet prawdę Ci powie! To jest dokładnie to jak moja twarz wyglądała po tym kremie. Jak po treningu.
Gdyby nie fakt, że mam małe dziecko, duże podwórko i nie muszę wychodzić z domu to nigdy nie zużyłabym tego kremu. Gdy miałam zaplanowane wyjścia gdziekolwiek po prostu go nie używałam, ale to były sporadyczne sytuacje.
Krem ważył mi się na twarzy jak śmietana kiedy miałam wyrzuty gorąca, lub kiedy twarz była skazana na słońce, np, plaża, spacery.

Bubel

Jedyną zaletą tego kremu jest tylko filtr SPF 50. Jego cena nie jest najniższa ok.80pln (50-60pln w promocji). Krem jest wydajny, tubka starczyła mi na kilka miesięcy. Przy regularnym stosowaniu nie ma żadnych efektów. Słabo nawilża. Stosowałam go z olejkiem marula, aby się lepiej rozprowadzał. Bardzo ciężko go rozsmarować, pozostawia białe smugi, roluje się i nie wchłania do końca. Naprawdę bardzo bardzo „ciężki” kosmetyk. Ja się z nim strasznie męczyłam. A efektów nie widzę.

Super krem

Super krem, raczej na porę letnią. Od kremu na "okres grzewczy" oczekuję trochę bogatszego składu. Nie jest to wadą kremu, wręcz przeciwnie, uważam że nie ma kremu idealnego - całorocznego.
Dermika Age & Spot Intelligence ma delikatną formułę, świetnie się wchłania, dobrze wygładza cerę, nie zatyka porów.
Komponuje się z podkładem czy kremem CC - jest dobrą bazą.
Bardzo dobrze i szybko się wchłania.
Jest bardzo wydajny - jedno opakowanie wystarcza na cały sezon (stosuję od później wiosny do wczesnej jesieni). Ma poręczne opakowanie. Na pewno do niego wrócę w porze letniej.

Bardzo dobry krem

Krem, który ja posiadam to dokładnie ten sam krem tylko w troszkę innym opakowaniu (w tubce). Produkt posiada bardzo wysoki filtr, więc myślałam, że będzie też mega tłusty, a nie jest wcale tłusty ! I tu dla mnie wielki szok. W dodatku szybko się wchłania, a skóra przez cały dzień jest miękka i nawilżona. Produkt chroni przed promieniami słonecznymi i działa zapobiegawczo jeżeli chodzi o przebarwienia, ale nie tylko, ponieważ działa również na te aktualne przebarwienia, rozjaśnia je. Mam wrażenie, że moja cera robi się coraz bardziej w jednolitym kolorze. Ale myślę, że na prawdziwe efekty muszę jeszcze trochę poczekać, ponieważ krem używam dopiero od 2 tygodni, a nie zużyłam nawet 1/4 tubki. Więc wydajność również można zaliczyć do jego atutów. :)