Bielenda, Make-Up Academie, Hialuronowa mgiełka wykańczająca makijaż z pudrem roślinnym

Cena PLN 18.99

Matująca mgiełka z pudrem roślinnym, to idealny sposób na subtelne wykończenie makijażu, poprzez nadanie skórze długotrwałego matu i ograniczenie błyszczenia. Dzięki temu make-up na dłużej pozostaje w nienagannym stanie i zachowuje świeży wygląd. Unikatowa 2-fazowa formuła łączy nawilżające i pielęgnujące zalety wody hialuronowej oraz matujące działanie naturalnego pudru roślinnego o silnych właściwościach absorbujących sebum. Podczas aplikacji następuje pokrycie cery delikatną transparentną mgiełką, która błyskawicznie wysycha, nie zostawia na skórze widocznej warstwy, nie ściąga naskórka. Mgiełka doskonale nadaje się do cery tłustej i mieszanej. Bardzo dobrze zmywa się klasycznymi środkami do demakijażu.

Testowany dermatologicznie

matujące, przedłużające trwałość makijażu
w sprayu
fiksery

Ja jestem na tak

Nie miałam wcześniej produktu przeznaczonego do utrwalania makijażu i nie wiedziałam czego od niego oczekiwać i po co wgl jest. Gdy zobaczyłam to maleństwo na promocji za jakieś 6 zł postanowiłam przetestować na własnej skórze.

Mgiełka znajduje się w buteleczce, która zawiera 75ml produktu. Przyglądając się jej wyraźnie można zauważyć że na dole osadza się biały pył, który odpowiada za matowienie naszej cery. Przed użyciem należy wstrząsnąć aby produkt działał jak należy.

Mgiełka prócz działania malującego za które odpowiada puder roślinny zawiera także wodę hiauronową, która nawilża. Produkt tym samym zapobiega wysuszeniu się cery.

Produkt działa jak klasyczny utrwalacz, po wykonaniu makijażu należy prysnąć nim na makijaż z odległości ok 30 cm. Taka odległość zapobiega powstawaniu jakichkolwiek plam produktu. Fajnie i szybko się wchłania bez uczucia ściągnięcia. Nie narusza również makijażu. Świetnie nadaje się do cery tłustej i mieszanej, czyli dla mnie z mieszaną jest git. Testowałam produkt wiosną, jesienią i zimą, wówczas naprawdę świetnie się sprawdził. Latem może być nieco gorzej kiedy przez temperaturę jesteśmy narażeni na większą potliwość.

Jest Ok

Hialuronową mgiełkę od Bielendy stosuje podczas wykończenia makijażu. Mgiełka znajduje się w plastikowej buteleczce z atomizerem o pojemności 75 ml.
Matująca mgiełka z pudrem roślinnym towarzyszy mi podczas wykończenia makijażu - dając efekt matowej skóry. Świetnie ogranicza błyszczenie. Dwufazowa formuła nawilża i wygładza skórę. Zawiera kwas hialuronowy oraz matujące działanie pudru roślinnego. Po użyciu produkt błyskawicznie zasycha dając matowe, naturalne wykończenie makijażu. Zapach jest pudrowy, przyjemny dla mnie. Efekt świetnie wygładzonej i matowej skóry utrzymuje się do kilku godzin, gdy już widzimy, że skóra się błyszczy możemy użyć jej następny raz i otrzymujemy ponownie efekt.
Podręczne opakowanie zmieści się w każdej torebce.

Nie daje matu

Kupiłam tę mgiełkę z myślą o lecie i upałach, ale niestety nie ogranicza ona jednak wyświecania makijażu, tylko daje delikatny efekt satyny. Nie jest zła i nie skreślam jej definitywnie, ale myślę, że osoby z tłustą cerą będą nią mocno rozczarowane.

Mgiełka znajduje się w plastikowej, przezroczystej butelce z atomizerem. Dozownik działa bez zarzutu, nie zacina się i rozpyla mgiełkę, która równomiernie osiada na twarz. Pachnie przyjemnie, morsko, odświeżająco. Nie rozmazuje makijażu. Szybko wysycha i nie robi plam. Pomimo, że posiada alkohol w składzie na szczęście nie przesusza cery.
Raczej zdejmuje pudrowość makijażu, niż daje mat. Według mnie nie przedłuża makijażu, nie zauważyłam, żeby po jej użyciu coś zmieniło się na lepsze. Tutaj nie ma żadnych zmian.
Pomimo tego, że intensywnie potrząsam opakowaniem i staram się dobrze wymieszać oba składniki to jednak odnoszę wrażenie, że płyn znacznie szybciej znika z opakowania, niż sam puder i może to właśnie dlatego ta mgiełka nie matuje skóry.

Zalety:
+odświeża,
+zdejmuje pudrowość,
+nie robi plam,
+równomiernie osiada na twarz,
+nie przesusza skóry.

Wady:
-nie matuje,
-m.in. alkohol denaturowy i phenoxyethanol w składzie.

mega słabe

Zmarnowane pieniądze. Nie warte żadnych pieniędzy. Nie matuje, wręcz odwrotnie. Dostałam po niej wyprysków na twarzy. Zapach ładny, ale strasznie śmierdzi chemią. Twarz się bardziej po nim świeci, nie ma żadnego matującego efektu. Nie absorbuje sebum. Jednym plusem jaki zauważyłam i jaki zapewnił producent to brak uczucia ściągnięcia na twarzy.

Dramat

Zero utrwalenia, najgorsze pieniądze jakie wydałam na tę mgiełkę. Zamiast dobrze wykończyc spowodowała totalną katastrofę w moim makijażu. Rozmycie i ociekanie resztek makijażu, po prostunic nie warta mgiełka. Próbowalam uzywać jej jeszcze kilka razy ale za każdym razem efekt ten sam. Nie lubię sie poddawać ale w przypadku tej mgiełki własnie to zrobiłam. Nie mam pojęcia jak teraz wykorzystać pełne opakowanie.

Super mgiełka matująca

Hialuronowa mgiełka do wykończenia makijażu jest ona z pudrem roślinnym i daje fajny efekt matowej skóry.
Lubię ją stosować zawsze latem gdy moja cera najbardziej się wtedy błyszczy.
Po wykonaniu makijażu spryskuje całą buzię mgiełką ,która dobrze się rozpyla, ładnie pachnie i nie pozostawia po sobie widocznej warstwy. Dzięki niej mogę się cieszyć matowym wykończeniem przez wiele godzin.

ZALETY:
-matuje
-odświerza
-pielęgnuje
- szybko wysycha
-nie pozostawia lepkiej warstwy
- pięknie pachnie

Dobrze mi się jej używało

Używałam jej zazwyczaj przy większych wyjściach, kiedy obawiałam się, jak może mój makijaż wyglądać w trakcie. Mgiełka fajnie matowiła twarz i rzeczywiście przedłużała jego trwałość. Jej cena nie jest wygórowana, a starcza na dość długo. Z pewnością kupię kolejną buteleczkę.

Dla mnie super

Jak wiecie uwielbiam testować produkty, które są nowością, a mgiełki matującej do twarzy jeszcze nikt wcześniej nie wymyślił (albo ja o tym nie wiem). Jestem tym kosmetykiem bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ po pierwsze: cudnie pachnie, po drugie faktycznie utrwala makijaż, jednocześnie przy tym nawilżając skórę i zbierając pudrowość z twarzy. Bardzo fajny fixer do stosowania na co dzień, żeby nie obciążać skóry Kryolanem.

Tak i Nie

Mgiełkę kupilam w Rossmanie w promocji. Mam cere mieszaną , po nałożeniu makijażu zawsze mam problem ze świeceniem strefy T. Mgiełkę trzeba dobrze wstrząsnąć, i odpowiednio rozpylić ,gdyż może zostawić białe plamy na twarzy co pare razy mi się zdarzyło. Odrazu po rozpyleniu na twarz szybciutko się wchłania, oraz rzeczywiście daje efekt matu, lecz niestety akurat u mnie nie trwa to długo. Co do utrwalenia makijażu ciężko mi stwierdzić, nie zauważyłam nic takiego. Ładny zapach ,po rozpyleniu takie uczucie świeżości. Ogólnie nie jest to zły produkt.

Nie dla mnie

Produkt kompletnie nie dla mnie.. Ma brzydki, sztuczny zapach, skleja twarz i wcale nie przedłuża trwałości makijażu. Dodatkowo bardzo ciężko zmieszać olejek z proszkiem, przez co traci się sporo czasu podczas aplikacji produktu na twarzy. Kasa wywalona w błoto :(

Działa, ale nie jest idealna

Moja skóra w strefie T bardzo się wyświeca, więc zależy mi na długotrwałym matowieniu. Sam puder na dłuższą metę nie działa. Mgiełka o dziwo faktycznie matuje! Na początku twarz jest płaska i wysuszona, ale z czasem mgiełka łączy się z sebum na twarzy i wygląda estetycznie.
Niestety sposób aplikacji pozostawia wiele do życzenia... Atomizer zacina się i potrafi bryznąć na twarz jak fontanna (często samą zawiesiną) co robi okropne plamy na twarzy.

Jest w porządku

Nie trafiłam jeszcze na fixer do makijażu, który działałby przez cały dzień, ale wydaje mi się że ta mgiełka znacznie poprawia trwałość makijażu. A przynajmniej wystarczająco jak dla mnie ????????
Pomaga makijażowi "wtopić się" w skórę, szczególnie kiedy używam pudru bambusowego - używam go dużo, więc skóra robi się bledsza, spryskanie tą mgiełką powoduje się puder wtapia się w podkład. Po chwili skóra jest idealnie satynowo matowa.
Moim problemem jest to że ciężko uzyskać mgiełkę z płynu+pudru ze środka. Wydaje mi się że trzeba się dużo napisakać żeby zaczął lecieć płyn z pudrem a nie sam płyn. Nawet mocne wstrząsanie nie pomaga, bo pierwsze 2-3 pompki są praktycznie bez pudru. Zużyłam już 2/3 butelki i mam wrażenie że ubyło tylko płynu, a pudru nie bardzo.
Kupiłam w promocji za 10 zł i więcej bym nie zapłaciła, musiałoby się spisywać lepiej.