CeraVe, Nawilżający krem do twarzy dla skóry normalnej i suchej SPF 25

CeraVe, Nawilżający krem do twarzy dla skóry normalnej i suchej SPF 25

Nawilża przez cały dzień i wspiera odbudowę bariery ochronnej skóry.
Zawiera 3 kluczowe ceramidy, niacynamid i kwas hialuronowy.
Bezzapachowy. SPF 25.

Bardzo dobry krem do cery suchej i normalnej

Krem zakupiłam w jednym ze sklepów internetowych z polecenia znajomej. Jestem posiadaczką cery pomiędzy normalną a suchą , która lubi czasem delikatnie się przetłuszczać lub pozostaje podrażniona / ściągnięta i szczypie. Sam krem zapakowany jest w tubkę z pompką, która ułatwia dozowanie produktu . Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim rozwiązaniem w kosmetykach do pielęgnacji twarzy , ale dozowanie kremu jest bardzo łatwe i kompaktowe . Krem posiada filtr spf 25, przez co spokojnie możemy wyjść na spacer nie obawiając się o ewentualne podrażnienia słoneczne . Aplikacja kremu z początku bywa dość „tępa” , właśnie ze względu na zawartość filtra a później przechodzi on w o wiele lepszą , bardziej „luźną” formę .Według mnie krem posiada bardzo delikatny zapach , który przypomina mi krem do opalania . Po nałożeniu cera przez jakiś czas się błyszczy do momentu aż krem się wchłonie . Cera pozostaje dobrze nawilżona przez cały dzień , gdzie wygląda na o wiele bardziej zdrowszą i promienną. W ciągu dnia nie zauważyłam , aby pojawiały się na twarzy jakie kolwiek podrażnienia . Będę wracać do tego kremu , ponieważ bardzo dobrze sprawdził się na mojej cerze , która jest wymagająca w pielęgnacji , gdzie pół roku temu zakończyłam terapię lekiem na trądzik - Izotekiem. Bardzo dobrze sprawdził się podczas zimowych spacerów przy ujemnych temperaturach . Buzia nie była podrażniona,dodatkowo wysuszona, ani nie szczypała po dłuższym przebywaniu na dworze .

Nic specjalnego

Cerę mam przesuszoną z przetłuszczającą się strefą T i wypryskami najczęściej na brodzie. Nie jest mi łatwo dobrać dobry krem. Przyznam, że bazowałam na opiniach z YouTuba.
Zacznę od plusów
+pompka
+filtr 25 spf
+konsystencja
+nie bieli
+nie zauważyłam, aby zapychał
Natomiast teraz -:
- nie zauważyłam nawilżenia. Krem wchłania się błyskawicznie, nie czułam, aby moja skóra była nawilżona, a tego oczekuję od kremu, który jest do cery suchej.

Podsumowując, jego podstawowa funkcja czyli nawilżanie, u mnie nie działa :(

Dobry dla przesuszonej skóry zimą.

Dobry krem na zimę do stosowania pod makijaż. Mam cerę trądzikową i przesuszoną. Zauważyłam, że po pierwszych kilku zastosowaniach miałam wysyp zaskórników. Wystraszyłam się i odstawiłam go na kilka tygodni. Kiedy moja skóra mocno się przesuszyła przez mróz, postanowiłam dać mu drugą szansę. Opłacało się. Krem nie robił już więcej żadnych niespodzianek. Jest gęsty, treściwy ale nie bieli twarzy. Należy odczekać chwilę do wchłonięcia, aczkolwiek ja na niego daje jeszcze dodatkowy SPF zaraz po nałożeniu. Taka kombinacja nie powoduje u mnie zapychania ani nie powoduje, że produkty się prawidłowo nie wchłaniają. Pozostawia delikatną "owalkę" na twarzy, która nie każdemu podpasuje, ale ja mam wrażenie, że wtedy moja skóra jakoś lepiej znosi zimne powietrze. Makijaż trzyma się całkiem nieźle. Nie zauważyłam, żeby diametralnie poprawił stan mojej skóry. Raczej po prostu lepiej ją chroni przed mrozem. Przez to, że można go nałożyć sporo i dobrze się wchłania, uważam, że ochroną spf jest tu tym bardziej na plus.

Średnio

Używałam chyba dwa opakowania ale jakoś bez szału. Mam skore mieszaną ale nie czułam satysfakcjonującego nawilżenia.
Nie jest zły ani dobry według mnie.

Lekki i przyjemny

+ nawilża (nie jakoś mocno, ale jednak)
+ wygodne i higieniczne opakowanie
+ zawiera spf 25
+ nadaje się pod makijaż (warto odczekać ok 15 minut aby dobrze się wchłonął)
+ nie bieli twarzy
+ nie pozostawia tłustej warstwy

- bezzapachowy (lubię pachnące kosmetyki)
- cena mogłaby być troszkę niższa

Doskonały na zimę!

Krem od chwili pierwszego zastosowania spełnia oczekiwania. Ma lekką konsystencję, przyjemny zapach. Szybko wchłania się w skórę, zapewniając nawilżenie na cały dzień. Efekty zauważalne są już po kilku dniach dzięki twarz wygląda na w pełni zrelaksowaną. Polecam!

Warty uwagi

Mam skórę odwodnioną i używam kremu zazwyczaj w ciągu dnia. Krem bardzo dobrze nawilża. Nie miałam potrzeby dodawania kolejnej warstwy w ciągu dnia. Jest dość ciężkim kremem dlatego nie każdemu może pasować. Konsystencja wydaje się na pierwszy rzut lekka, ale po nałożeniu na skrócę czuć jego ciężkość. Mimo wszystko szybko się wchłania, ale wciąż czuć nawilżenie. Nie uczula.
Jedynie cena mogłaby być trochę mniejsza.

Tylko poprawny, nie wiem gdzie jest to obiecane nawilżenie...

Zestaw trzech produktów od CeraVe otrzymałam w ramach Klubu Recenzentki, dziękuję bardzo ;-)
Dwa słowa o typie mojej cery: jest sucha w kierunku mieszanej, wrażliwa. Krem CeraVe zapowiadał się więc w teorii idealny, bo nie tylko nawilżający, ale i z ochroną SPF. Moje emocje jednak opadły po kilku dniach testu, bo wcale nie jest tak nawilżający jak się zapowiadał. Przejdę od razu do plusów i minusów:

bardzo dobry na dzień dla cery suchej

Bardzo dobry krem na dzień, kiedy nie mam w planach makijażu. Krem zostawia na skórze lekki film i niestety podkład/korektor się na nim rozjeżdżają. W dni bez makijażu krem bardzo dobrze się sprawdza - długotrwale nawilża, chroni przed promieniowaniem. Plusem dla mnie jest brak zapachu, opakowanie z pompką (nie trzeba grzebać w słoiczku paluchami) i bardzo dobra wydajność - wystarczy jedna pompka na całą twarz. Krem mimo tego, że posiada filtr UV to nie bieli skóry i nie szczypie w oczy. Ale niestety największym minusem jest to, że u mnie nie sprawdza się pod makijaż a mam skórę normalną/suchą.

Nie nadaje się pod makijaż - jaki więc z niego krem na dzień?

Wielkich problemów z cerą nie mam - w recenzjach kremów do twarzy zawsze wspominam, że jest ona mieszana i ma tendencję do błyszczenia się w strefie T oraz skłonność do przesuszenia w okolicy policzków. Udaje mi się nad nią panować, jeżeli mój krem na co dzień jest lekki, nie zapycha świetnie się wchłania i nawilża :) Wymagania mam więc raczej "do ogarnięcia" przez producentów kremów :D Dziękuję Klubowi Recenzentki za możliwość przetestowania kremu do twarzy CeraVe - jest to moja pierwsza styczność z tą marką.

Krem posiada opakowanie w formie miękkiej tuby z pompką - a to połączenie nie tylko higieniczne, ale i wygodne. Grafika jest oczywiście charakterystyczna dla marki, skromna i nieprzesadzona. Konsystencję kremu oceniam jako z pozoru lekką, ale też trudno wchłaniającą się. A z uwagi na to, że pozostawia tłusty film na skórze, zupełnie nie zdaje egzaminu jako krem pod makijaż :( Wspomnę jeszcze, że jest on pozbawiony zapachu. Został także wzbogacony o ochronę przeciwsłoneczną - SPF 25, która jest idealna na jesień i zimę.

Jeżeli mowa o pojemności, to wynosi ona 50 ml - i w zupełności wystarczy na kilka długich tygodni codziennego stosowania. Cena kremu jest niewygórowana jak na tego typu produkt, w dodatku z filtrem ochronnym o którym wspominałam wyżej.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to fatalne wchłanianie się. Po aplikacji, cera niemiłosiernie błyszczy się! Do tego krem okropnie roluje się na buzi - przez co nie ma możliwości zastosowania go jako krem pod makijaż. A przy tym naprawdę fajnie, wyczuwalnie nawilża, także ogromna szkoda. Podczas stosowania cera rzeczywiście jest miękka i gładka. Do tego nie zapycha, nie podrażnia, nie uczula. A ponadto chroni przed szkodliwymi promieniowaniem słonecznym. Tylko, że co - mam go stosować bez makijażu?

Podsumowując, krem nie sprostał moim oczekiwaniom - które w sumie i tak nie były szczególnie wygórowane. Miał być lekki i dobrze się wchłaniać, a pozostawia na skórze tłusty i nieprzyjemny film, którego nie jestem w stanie "nosić" pod makijażem. Ojj CeraVe... Krem jest do dopracowania, zdecydowanie. Dla mnie 3/5 gwiazdek i raczej już do niego nie wrócę.

Idealny dla całej rodziny

Uwielbiam kosmetyki nadające się do stosowania dla całej rodziny, za to wieli plus. Świetnie sprawdza się zimą dzięki filtrom i bogatej formule. Daje całodzienny efekt nawilżenia. Krem jest bezzapachowy i nie pozostawia maski tylko idealnie się wchłania więc doskonale nadaje się pod makijaż. Produkt jest też bardzo wydajny i wygodnie opakowany.

Genialny, świetnie nawilża

Produkt umieszczony został w dwóch opakowaniach kartonowych. Wewnątrz nich znalazłam miękką tubkę z pompką i dozownikiem. To wygodna i higieniczna forma aplikacji. Szata graficzna jest minimalistyczna, wygląda profesjonalnie.

Krem jest bezzapachowy. Dla mnie produkty tego typu posiadają jednak swój zapach, bardzo neutralny, nieuciążliwy, niechemiczny. Jego konsystencja jest dosyć gęsta, a za razem delikatna. Łatwo rozprowadza się po skórze, niczym masełko.

Od razu mocno wygładza skórę i nawilża. To nawilżenie nie jest takie powierzchowne, tylko dogłębne i nie znika po chwili, po godzinie czy dwóch. Utrzymuje się wiele godzin, cały dzień. To miłe zaskoczenie. Krem koi i wycisza skórę. Posiad filtr SPF 25. Jest idealny pod makijaż. Nie zostawia tłustej powłoki na skórze. Przyznam, że stosowałam go razem z mamą. Mama ma cerę mieszaną, ale robią jej się na twarzy plamy, a raczej suche, czerwone rany (zawsze w okresie wiosennym, jesiennym i zimowym). Stosowała już wiele kosmetyków i leków od dermatologów na tą przypadłość, ale rany szybko powracały lub w ogóle nie ginęły. Stosując ten krem na oczyszczoną kremem-pianką skórę, już po pierwszym użyciu plamy stały się mniej zaognione i nawilżone. A teraz, po miesiącu regularnego stosowania, pojawiają się sporadycznie i to bardzo niewielkie.

+ silnie, dogłębnie nawilża
+ koi podrażnienia i przesuszoną skórę
+ nie zapycha
+ nie powoduje powstawania zaskórników
+ posiada filtr SPF 25
+ bez chemicznego zapachu
+ ma odpowiednią konsystencję
+ łatwo się rozprowadza po skórze
+ nie tworzy tłustej warstwy
+ doskonały pod makijaż
+ przyjazny dla skóry wrażliwej
+ nie podrażnia
+ wygodne opakowanie
+ bardzo wydajny

We dwie z mamą pokochałyśmy nawilżający krem CeraVe. Na pewno na długo zagości w naszej kosmetyczce.