The Inkey List, Retinol Face Serum (Serum do twarzy z retinolem)

The Inkey List, Retinol Face Serum (Serum do twarzy z retinolem)

Pochodna witaminy A, retinol pomaga w promowaniu odnowy skóry i poprawie produkcji kolagenu, aby zachować młodzieńczy wygląd skóry, pracując na poziomie komórkowym w celu promowania procesów odnowy i naprawy, dzięki czemu nowsze komórki szybciej osiągną powierzchnię. Wraz z wiekiem szybkość, z jaką odnawia się nasza skóra, spowalnia , więc retinol może być świetnym sposobem na ponowne uruchomienie komórek. Dostarczając najwyższej jakości składniki opracowane przez zespół naukowców i ekspertów, odpowiedź INKEY LIST na retinol jest wysublimowana pod względem prostoty, jednocząc 1% stabilnego retinolu i retinoolu o wartości 0,5% (nieco silniejszego niż retinol) ze skwalanem w celu uwodnienia i uspokojenia.
Formuła o spowolnionym uwalnianiu substancji aktywnych minimalizuje podrażnienia, zapewniając skuteczne i aktywne działanie, aby zminimalizować drobne zmarszczki, a nawet blizny i poprawić elastyczność skóry, pozostawiając cerę bardziej rozświetloną, gładszą i o wiele bardziej odmłodzoną.

serum
ujędrniające, przeciwzmarszczkowe
w tubce
lekkie

obowiązkowy retinol

Jest to moje pierwsze spotkanie z firmą The Inkey List, kupiłam sobie 3 produkty do pielęgnacji twarzy i z każdego jestem naprawdę zadowolona. Na pewno będę testowała kolejne kosmetyki tej firmy.

-wodnista konsystencja
-szybko się wchłania
-nawilża skórę
-retinol w składzie
-zostawia lepką warstwę, do której dobrze przekleja się krem
-minimalistyczne opakowanie
-atrakcyjna cena
-wydajne

Uwielbiam

Pierwszy retinol, który udało mi się kupić w firmie serum, a nie olejku i po raz pierwszy jestem zadowolona z efektów działania tego składnika. Nienawidzę olejowych kosmetyków do twarzy, więc wcześniej retinol tylko mnie zapychał. Ten produkt jest inny i wreszcie chętnie go używam i co najważniejsze, widzę efekty. Stosuję na noc, rano skóra jest wygładzona, bardziej jednolita, przebarwienia jaśniejsze. Na pewno kupię ponownie. Na minus specyficzny zapach i opakowanie.

Moj must have i go to.

Ulubiony. Wyrównuje koloryt, pozbywa się niedoskonałości, wygładza cerę. W połączeniu z paroma innymi stałymi bywalcami stanowi część idealnej rutyny dla mnie. Zwłaszcza jak coś złego się dzieje z moją cerą to jest ratunek.

To związek na dłuższą metę

Jesień i zima to idealna pora na intensywniej działające kosmetyki z gatunku tych, co nie lubią się ze słońcem.
Nie było łatwo znaleźć taki, który będzie przystępny cenowo, a jednocześnie lekki i akceptowalny dla tłustej cery. Poszukiwania zaczęłam od The Ordinary, ale odstraszyły mnie informacje o wyjątkowej tłustości ich retinolu w skwalanie. Szczęśliwie moja cierpliwość została nagrodzona.

W sklepie internetowym Sephora trafiłam na serum zupełnie nieznanej mi wcześniej marki The Inkey List również zawierające skwalan, ale też wiele innych komponentów, które najwyraźniej uczyniły ten produkt lekkim. Skład nie jest pozbawiony wad, jednak serum mnie nie podrażniło. Przez pierwsze tygodnie pojawiło się na obliczu parę skórnych niespodzianek, a w okolicy nosa sporo suchych skórek, ale na tym koniec, cera szybko przyzwyczaiła się do preparatu.
Tylko przez pierwszy tydzień aplikowałam retinol co drugi dzień, potem codziennie na twarz, szyję i dekolt. Naprawdę sobie nie żałowałam, ale zaznaczam, że mam tłustą, odporną skórę, dla której kwasy nie są pierwszyzną. Serum wchłania się bajecznie, niemal do matu! Jest lekko żółtym kremo-żelem, który konsystencją przypomina mi Dramatically Different Moisturizing Gel Clinique, zapach moim zdaniem ledwo wyczuwalny. Bardzo wydajne, nie gryzie się z innymi kosmetykami. Pozytywnie odbieram również szatę graficzną, zarówno kartonik jak i tubka są czarno-białe, prosto, estetycznie.

Warto nadmienić, że producent trochę eksperymentuje ze składem - mój egzemplarz ma nieco inną listę komponentów niż podana w zgłoszeniu, najlepiej na bieżąco sprawdzać w internecie, jak sprawa aktualnie wygląda.

Jeśli chodzi o stężenie retinolu i spółki to moje opakowanie zawierało:
- Stabilizowany retinol RetiStar 1%
- Retinoid Granactive 0,5%

Retinolu The Inkey List używałam przez blisko cztery miesiące (z pojedynczymi dniami przerwy) na twarz, szyję oraz dekolt cienką warstwą - mówię o jednej sztuce serum! Konsystencja jest tak lekka, że rozsmarowuje się jak wodnisty żel. Tubka sprawia wrażenie w połowie pustej, a tu taka szalona wydajność. Tak naprawdę kupiłam dwa opakowania za jednym zamachem, ale drugie zostawiam na jesień, ponieważ nie chcę używać retinolu, gdy słońce będzie już bardziej intensywne (a przy takiej wydajności zahaczyłabym o lato...). O filtrach słyszałam, używałam przy tym serum, ale podczas ciepłych dni przetłuszczającej się twarzy nic się dobrze nie trzyma i wolę nie ryzykować.

Last but not least... efekty :)
Jestem zadowolona z ogólnie rzecz biorąc młodziej wyglądającej buźki. W zeszłym roku serum The Ordinary z argireliną ładnie wygładziło mi czoło - recenzowany retinol utrzymał ten stan. Dodatkowo mogę pochwalić się gładką w dotyku twarzą z równomiernym kolorytem. Przebarwienia nie zniknęły, ale są mniej widoczne. Ubolewam, że moja zmora, tzn. zmarszczki ma szyi i dekolcie nie odnotowały większych zmian. Myślę jednak, że przy dłuższej kuracji także tutaj sytuacja uległaby poprawie. Dzięki dobrym rezultatom w obrębie twarzy serum oceniam na mocną czwórkę, a następnym razem zacznę stosowanie nieco wcześniej, aby zużyć dwa opakowania i móc ocenić długofalowe działanie.

Niebotycznie się rozpisałam, ale w największym skrócie - bardzo polecam :)

Delikatne ale skuteczne.

Świetne serum na początek przygody z retinolem i/lub jako uzupełnienie pielęgnacji. Szybko się wchłania, nie zostawia lepkiej warstwy na skórze. Cena w stosunku do jakości jest rewelacyjna. Nie warto przepłacać za droższe produkty o identycznym składzie.

ZALETY:

- Opakowanie - proste, minimalistyczne, łatwo wydobyć produkt.

- Cena.

- Dostępność.

- Konsystencja - kremowo-żelowa.

- Dobrze się rozprowadza.

- Szybko się wchłania.

- Nie zostawia lepkiej warstwy.

- Nie podrażnia.

- Nie uczula.

- Świetnie sprawdzi się dla osób stawiających pierwsze kroki z retinolem lub jako uzupełnienie pielęgnacji.

- Przy regularnym stosowaniu delikatnie wygładza drobne linie, skóra jest bardziej napięta.

- Nie ma efektu złuszczania.

- Wydajne.

- Pory są lekko zwężone a zaskórników mniej.

- Mało wyczuwalny zapach, nie drażniący.

WADY:

- Opakowanie - z cienkiego plastiku, nie raz zdarzy się wycisnąć za dużą ilość produktu, nie widać zużycia.

- Mała zawartość składnika aktywnego.

Najlepszy i niezastąpiony dla początkujących z retinolem

Must have dla każdego. Odpowiedni dla każdej cery ze względu na dodatkowe składniki i niezbyt wysokie stężenie. Nie przesusza jak pozostałe, konsystencja nie tłuści, nie zapycha. Świetnie współgra z innymi produktami.
Produkty z retinolem są bardzo niebezpieczne dla niedoświadczonych i "więcej" nie znaczy lepiej. Dosłownie można się poparzyć. Produkt jest stworzony, żeby temu zapobiegać, a zachować efekty.
Niezbędny w każdej kosmetyczce!

Działa

W tamtym roku pokochałam retises z sesdermy, z racji ze nie mieszkam już w Polsce szukałam zamiennika i znalazłam - dokładnie taka sama konsystencja, choć wydaje się mniej wydajny, bezzapachowy, faktycznie moja skóra po kołku dniach mocno się oczyszczała, nie było złuszczania, skóra rano promienna z ładnym kolorytem. Opakowanie raczej na sezon

bardzo fajny

W przeciwieństwie do serum z witC tej marki, Retinol bardzo przypadł mi do gustu. Świetny skład i cena, miła lekka, rzadka konsystencja. Bardzo dobra tolerancja. Współpracuje z innymi kosmetykami bez problemów. Będę kupować systematycznie.

Love It

Cudowna konsystencja, gładka skóra !!!!
Używałem tylko kilku Retinol's, ale żaden nie przypadł mi do gustu, były nafaszerowane olejkami które pozostawiały tłusa warstwe, więc byłem trochę sceptyczna, gdy zobaczyłem, że zawiera on Squalane. Jednak konsystencja jest idealna, gdzies pomiędzy żelem a kremem, zdecydowanie nie jest oleista !!! nawilża i daje uczucie odżywienia. Skóra stała się naprawdę gładka, a moj wyglad skóry naprawdę się poprawił. Zdecydowanie polecam.