Sensum Mare Dermocosmetics, Algoeye, Advanced and Rich Eye Cream (Zaawansowany i bogaty krem pod oczy o działaniu przeciwzmarszczkowym)

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

Krem pod oczy Algoeye stworzony został z myślą o zaawansowanej i naturalnej pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami. Unikalne połączenie wody z lodowca norweskiego, siedmiu rodzajów alg morskich oraz ekstraktów i olejków roślinnych wpływa na zmniejszenie obrzęków oraz cieni pod oczami.
Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki od środka oraz znacząco wpływa na ich zmniejszenie. Wyjątkowy składnik Corneosticker tworzy po aplikacji „drugą skórę”, działając jak aktywny opatrunek, odnawia i poprawia wygląd skóry, wygładza, rozjaśnia i redukuje niedoskonałości. Kofeina zawarta w kremie zwiększa mikrokrążenie co widocznie wpływa na redukcję obrzęków i oznak zmęczenia. Zaawansowany składnik Aldavine™5X składający się z kalibrowanego związku unikalnych polisacharydów uzyskiwanych z glonów stanowi silną kosmetyczną substancję czynną wpływającą na znaczącą redukcję cieni pod oczami. Niacinamide (wit. B3) zawarta w kremie jest cenionym składnikiem aktywnym wpływającym na syntezę kolagenu, działającym odmładzająco i przeciwzmarszczkowo. Olejki jojoba oraz olejek z awokado łagodzą podrażnienia, nawilżają, działają przeciwzapalnie, neutralizują działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za szybsze powstawanie zmarszczek. Zielony kawior, unikalna alga, wspomaga działanie przeciwzmarszczkowe a wyciąg z paproci z Nowej Zelandii działa liftingująco.
Każda porcja kremu ALGOEYE niweluje oznaki zmęczenia pod oczami oraz wpływa na odmłodzenie spojrzenia. Krem stanowi idealny wybór dla osób poszukujących kosmetyku o bogatej i zaawansowanej formule.
Składniki aktywne
Aldavine™5X - zaawansowany składnik składający się z kalibrowanego związku unikalnych polisacharydów uzyskiwanych z glonów, redukuje cienie pod oczami.
Corneosticker - tworzy po aplikacji „drugą skórę”, działając jak aktywny opatrunek, odnawia i poprawia wygląd skóry, wygładza, rozjaśnia i redukuje niedoskonałości.
Kofeina - pobudza mikrokrążenie skórne, zapobiega zwiotczeniu skóry, wykazuje działanie przeciwlimfatyczne i obkurczające naczynia krwionośne, redukuje cienie i obrzęki pod oczami. Woda z lodowca norweskiego – naturalnie bogata w minerały i pierwiastki śladowe Niacinamide (wit. B3) – wpływa na syntezę kolagenu w skórze, działa odmładzająco i przeciwzmarszczkowo.
Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy - o unikalnej strukturze najlepiej przenika warstwę rogową skóry, tym samym dogłębnie ją nawilżając i „wypychając” zmarszczki od środka.
Zielony kawior - dzięki zawartości β-glukanu, cząsteczki o podobnej strukturze do kwasu hialuronowego, ta unikalna alga wspomaga działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające.
Kompleks 5 alg - starannie dobrana kompozycja pozwala na spotęgowanie nawilżającego i odżywczego efektu na skórę.
Wyciąg z paproci z Nowej Zelandii - działa liftingująco, wpływa na proces odnowy komórkowej.
Olejek jojoba - bogaty w roślinne fitosterole oraz wit. A,E,F stymuluje odnowę komórkową i wpływa na stymulację produkcji kolagenu, poprawia stan skóry czyniąc ją jędrną i miękką.
Olejek z awokado - bogaty w wit. A,E i C, neutralizuje działanie wolnych rodników, wykazuje działanie nawilżające i wygładzające. Olejek działa również jako naturalny filtr przeciwsłoneczny.

kremy pod oczy
przeciwzmarszczkowe, rozświetlające, przeciw cieniom / opuchnięciom, nawilżające, liftingujące
hipoalergiczna, bez parabenów
z pompką, w tubce

Tak duże oczekiwania, a taki zawód

Oh ile ja dobrego słyszałam w ogóle o tej marce i również stricte o tym kremie... Ile ja się po nim spodziewałam, jak ja na niego czekałam... A potem tak bardzo było mi przykro, że nie używam go z przyjemnością. :(
Zaczynając od plusów, to oczywiście kremik wygląda elegancko i luksusowo w tym opakowaniu, jest ono dodatkowo bardzo praktyczne, bo takie produkty można też wykończyć do cna. Na plus również, że to polska marka i 98% składników pochodzenia naturalnego, ten skład w porządku. Ale..
No właśnie pierwszy i chyba największy mój zarzut to zapach tego produktu. Ja jestem ogromną fanką fajnych zapachów w kosmetykach, więc to mocno podnosi mi przyjemność z używania danego, jeśli ma on jeszcze walory zapachowe. Natomiast ten? No on po prostu okrutnie capi, nie wiem czy to kwestia tych alg czy czego, ale dla mnie to wręcz odrzucającego. W zasadzie ten zapach przypomina zapach niewykastrowanego kota, który znaczy teren. :/ Głownie z tego względu czekałam na wykończenie tego produktu. A też cena jest wysoka, więc tym bardziej oczekujemy i efektów i przyjemności z używania. Efektów w zasadzie też nie było spektakularnych, choć nawilżał on całkiem nieźle okolice wokół oczu.

super produkt

Krem pod oczy który używamy razem z żoną. Najchętniej trzymam go w lodówce, ponieważ przy użyciu daje ulgę szczególnie wieczorem po całym dniu przy komputerze. Widocznie napięta skóra, zmniejszona widoczność zmarszczek i cieni pod oczami. Jest to delikatny krem, który nie podrażnia oczu dbając o ich okolicę :)

Przyjemny krem

Moja okolica oka jest bardzo problematyczna: cienie, worki i pierwsze zmarszczki, dlatego tez starannie wybieram produkty do pielęgnacji tej sfery twarzy. Do zakupu kremu skłoniły mnie bardzo pozytywne recenzje. Jak się u mnie sprawdził? Ok, ale bez zachwytu.
Krem jest przyjemny w użytkowaniu, ma bogatą formułę, ale jest lekki i szybko się wchłania. Jedna pompka zdecydowanie wystarcza. Dobrze sprawdza się pod makijażem. Daje uczucie wygładzenia i nawilżenia, jednak jeśli chodzi o działanie p/zmarszczkowe, czy radzące sobie z "nieprzespaną nocą" to niestety nie ma takiej mocy.
Podoba mi się opakowanie, higieniczne, solidne, z wygodną pompką, ale na minus z kolei dla mnie "apteczny" zapach.
Jeśli ktoś nie ma tak bardzo wymagającej okolicy oka jak ja, myślę, że krem będzie sprawdzał się lepiej. Dla mnie mimo wszystko jeden z lepszych jakie używałam do tej pory.

Bez fajerwerków

krem ma lekką konsystencję mimo obietnic bogactwa składu, dobrze się wchłania, choć pod makijażem potrafił mi się rolować jak żaden inny, co było dość irytujące. Opakowanie jest bardzo estetyczne, jednak wydaje mi się, że pompka dozowała zbyt wiele produktu. Niestety, jak przy większości kremów pod oczy, nie zauważyłam widocznych efektów stosowania. Stosowałam go zarówno solo, jak i od czasu do czasu na inne serum. Nie widzę wpływu na cienie, sińce, wygląd tej okolicy czy zmarszczki (co dla mnie jest głównym celem stosowania tych produktów). Skóra nie była wysuszona, ale też nie jakaś mocniej nawilżona, wyglądała delikatnie jak zawsze ;) Nie zauważyłam ani poprawy w żadnym aspekcie podczas jego stosowania, ani pogorszenia po wykończeniu produktu. Jest ok, to wszystko. Jednak po kremie w tej cenie spodziewałam się widocznego efektu, a nie tylko nadziei, że dobry skład rzeczywiście wspomoże mnie przeciwzmarszczkowo na przyszłość ;) ciężko mi coś więcej tu oceniać, jeśli moja skóra wygląda tak samo przy różnych kremach.

Krem pod oczy

Stosuję już jakoś miesiąc i widzę, że ciemne cienie pod oczami zostały trochę rozjaśnione. Polecam i zakupiłam w sklepie domiuroda jakby któraś z Was szukała

Zaskoczenie

Powróciłam do tego kremu po około 3 latach i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Jest bardzo odżywczy czuć że pielęgnuje skórę od razu po nałożeniu, daje ukojenie po całym dniu. Ma masełkowatą konsystencję ale bardzo dobrze sie wchłania, nie utrudnia pracy korektorowi w dzień, a po nocy skóra pod oczami jest bardzo nawilżona. Nie ma drażniącego zapachu. Szczerze polecam krem wart każdej złotówki

Jeden z lepszych kremów pod oczy

Mam 28 lat i jest to mój pierwszy mocniejszy krem pod oczy. Dotychczas używałam Ziaję albo Floslek, bardziej po to, aby wyrobić sobie nawyk nakładania.
Krem uwielbiam. Jest gesty i pachnie przepięknie. Po nałożeniu rzeczywiście czuję, że ma szansę zadziałać. Dobrze się wchłania. Skóra jest nawilżona, sprawia wrażenie wypoczętej i napiętej. Nie wiem, jak poradzi sobie na skórze ze zmarszczkami. U mnie jako prewencja przeciwzmarszczkowa sprawdza się dobrze. Dzięki pięknemu opakowaniu komfort użytkowania jest bardzo wysoki. I ślicznie wyglada w łazience. Jestem w trakcie drugiego opakowania i mimo wysokiej ceny, na pewno kupię kolejne. Nie znalazłam nic lepszego.

Trzy opakowania zużyte i będą następne

Szczególną uwagę zwracam na pielęgnację skóry wokół oczu - w końcu jestem już po 30stce.
Na twarz stosuję wieloetapową pielęgnację. Jednak zauważyłam, że zbyt wiele produktów pod oczy nie działa na skórę w tych rejonach pozytywnie. Od wielu lat stosuję serum peptydowe jako pierwszy etap pielęgnacji pod oczy - które jest świetne. W pewnym momencie jednak - z ówczesnym kremem pod oczy -zaczęłam odczuwać spadek nawilżenia i pojawiły się zmarszczki:(
Testowałam różne zestawy kremów, serów, lotionów pod oczy, ale nie sprawowały się zbyt dobrze. Dopiero ten krem w duecie z moim serum peptydowym robi robotę. Nie wyobrażam już sobie życia bez niego :)
Krem ma dość gęstą konsystencję. Najpierw rozgrzewam go pomiędzy palcami wskazującymi nawzajem je pocierając a następnie WKLEPUJĘ wokół oczu (od zewnątrz do wewnątrz). Może brzmi to trochę skompliowanie, ale trwa dosłownie parę sekund i gwarantuje dobre rozprowadzenie.
Krem szybko się wchłania. Jest idealny pod makijaż (nakładam go na serum z peptydami codziennie rano i wieczorem).
Najlepsze opakowanie kosmetyku jakie miałam - 100% higieniczne i wygodne w użyciu. BOOOSKIEEEE opakowanie <3
Często kupuję w promocjach na stronie producenta.

Dobry,ale nie rewelacyjny krem pod oczy.

Krem kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami na Wizazu i w necie i jestem zadowolona z zakupu, mimo iż nie wywołał u mnie efektu 'wow'.

Krem ma lżejszą konsystencję i bardzo szybko wchłania się skórę. Bardzo dobrze nawilża ten delikatny obszar twarzy nie podrażniając ani nie uczulając go przy tym. Nie powoduje również zamglenia ani zaczerwienienia oczu,co czasem miało miejsce podczas stosowania przeze mnie mazideł pod oczy innych marek.

Zapach jest bardzo delikatny ,świeży, niemalże niewyczuwalny. Higieniczne opakowanie z pompką dozuje odpowiednią ilość produktu , którą pokrywam zarówno obszar pod oczami jak i powieki.
Krem przy regularnym stosowaniu delikatnie rozjaśnia skórę pod oczami oraz ją napina. Skóra po jego zastosowaniu sprawia wrażenie elastycznej i zdrowszej po prostu. Mazidlo delikatnie redukuje kurze łapki i przy dłuższym stosowaniu poprawia nieco kondycję skóry oraz ogólny jej wygląd. Ma bardzo dobry skład ,więc tym bardziej warto po niego sięgnąć, choć oczywiście cena nie do końca do tego zachęca.
Mazidło jest wydajne, gdyż jak wiadomo okolice pod oczami nie należy traktować dużą ilością kremów, a wręcz przeciwnie.
Krem jest dobrą bazą pod makijaż. Dogaduje się świetnie z korektorem oraz pudrem,nie rolując się pod koloròwką, jak i kosmetyki kolorowe nie rolują się na nim.

Osobiście jestem zadowolona z zakupu recenzowanego, choć nie wiem czy wrócę do niego ponownie. Pewnie będę szukać czegoś innego , jeśli będę chciała wydać podobną kwotę na krem pod oczy.

tylko nawilża i to nie jakoś fantastycznie

Porwał mnie szał na kosmetyki tej marki. Po początkowym zachłyśnięciu się, zaczęłam dostrzegać ich wady. Tak jest także w tym przypadku.
Krem ładnie pachnie, typowy zapach marki, świeży unisex. Łatwo rozprowadza się i dość szybko wchłania. Przy regularnym stosowaniu widać nawilżenie okolicy pod oczami, jednak nie jest to takie nawilżenie, jakiego oczekiwałam - jest średnio. Działania przeciwzmarszczkowego brak, brak fajerwerków, brak zachwytu. Cena nieadekwatna do działania.

Fenomenalny krem pod oczy

Najlepszy krem pod oczy jakiego używałam w życiu. Doskonale nawilża, pozostawia ochronny delikatny film, rozjaśnia, wygładza widocznie skore pod oczami (co było dla mnie sporym szokiem, gdyż jestem osobą młodą i nie mam wielu zmarszczek a mimo to efekt był bardzo widoczny). Nie roluje się pod makijażem, jest bardzo wydajny, odrobina wystarcza na skore dookoła obu oczu, przy używaniu go dwa razy dziennie wystarczył na ponad 4 miesiące. Delikatny przyjemny zapach. Opakowanie także jest przemyślane tak by nie zmarnować ani odrobimy kosmetyku. Polecam bardzo!

Bardzo fajny ale zbyt drogi

OCZEKIWANIA
Po serii nieudanych kremów pod oczy, moja skóra była podrażniona, sucha i do tego w zimę potrzebowałam dodatkowego nawilżenia. Mam skłonność do prosaków więc staram się unikać bardzo oleistych kremów, jednocześnie uwielbiam cięższe kremy pod oczy.

O producencie/linii kosmetyków
Sensum Mare nie jest bardzo szeroko znaną polską marką. Działa dopiero od 2017 roku. Promują się jak marka oparta na darach morza, jednak osobiście uważam że mają bardzo dobre receptury oparte na badaniach naukowych.

Skład tego kremu nie jest "eko", ale ma szereg bardzo ciekawych naturalnych ekstraktów, nie ma tu żadnych silikonów ani zapychaczy. Mimo że nie jest eko jest dość przyjazny środowisku i skórze. Całość jest umieszczona w plastikowym przejrzystym opakowaniu typu airless z pompką, która dozuje idealną ilość kremu. Łatwo też nią manipulować jak chcę się wydobyć mniej czy więcej. Krem ma bardzo łagodny, świeży zapach. Bez obaw - nie jest to "świeża bryza" ani nic takiego. Ale trudno go opisać.

Od początku bardzo się polubiłam z tym kremem. Krem ma mleczny kolor i wydaje się mieć dość treściwą konsystencję. Jednak już po rozprowadzeniu bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia żadnej lepkości/tłustości. Jednak skóra długo jest nawilżona i ukojona.

Opakowanie mi wystarczyło na 1,5 miesiąca przy codziennym stosowaniu. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że to jeden z najlepszych kremów które miałam. Po tym czasie ani razu nie podrażnił, nie zapchał (a mam skłonność do milia i bałam się tego oleju w składzie), bardzo dobrze nawilżał skórę, współgrał z serum i innymi kremami/olejkami. Na kremie ładnie się trzymała baza pod cienie. Nie zauważyłam istotnego zmniejszenia się zmarszczek, ale skóra jednoznacznie wygląda bardzo dobrze.

Podsumowując kremik jest naprawdę fajny, jedyne zarzuty do niego wydajność - wystarczył tylko na 1,5 miesiąca a biorąc pod uwagę jego cenę jest bardzo nie ekonomiczny. Nie wiem czy skuszę się ponownie.