KWC LogobyWIZAŻ logo
Szampony do włosów

Bielenda Botanic Spa Rituals, Szampon do włosów przetłuszczających się `Kozieradka + tatarak`

2,7 na 540 opinii

Kupi ponownie: 25% osób
    xLullabyx
    12 czerwca 2023 o 22:58
    4 / 5
    Ojej, ależ mnie zaskoczyło to morze niepochlebnych opinii na temat tegoż szamponu. Moje osobiste zdanie jest z deczka odmienne :)
    O marce Bielenda pewnie słyszała większość Wizażanek, nie jestem więc w tym przypadku odosobniona. Nie ukrywam, że jest to jedna z marek, której produkty do pielęgnacji stosuję najchętniej, gdyż są niskobudżetowe, a przy tym wysokojakościowe, a to znowu nie takie częste. Dlatego, gdy tylko zobaczyłam ten szampon na Rossmannowskiej półce, od razu ochoczo wrzuciłam go do koszyka. Zwłaszcza, że jest dedykowany włosom nadmiernie się przetłuszczającym, czyli wypisz wymaluj jak moje. Zakup ten wyniósł mnie na promocji coś koło 20 złotych, więc cena jak dla mnie w porządku. Produkt zamknięty jest w butelce wykonanej z solidnego materiału, o prostej, ale estetycznej szacie graficznej z motywem roślinnym. Za dozownik służy nam pompka, co jest bardzo komfortowe i higieniczne. Dzięki niej bez problemu można wydobyć zawartość do samego końca. Pojemność to 400ml i starczyła mnie i mojemu narzeczonemu na około 3 miesiące stosowania naprzemiennie z innymi szamponami. W każdym razie produkt z pewnością można uznać za wydajny - wystarczy jego niewielka ilość, by porządnie wymyć skórę głowy oraz włosy. Co zaś do właściwości samego kosmetyku: konsystencja jest żelowa, całkiem gęsta, a zapach ładny, ziołowy jednak nie utrzymuje się na pasmach dłużej. Szampon przyzwoicie się pieni i jest delikatny dla skóry głowy oraz pasm, gdyż nie wywołuje żadnych podrażnień czy wysuszenia. Co ważne, oczyszcza czuprynę całkiem dobrze, a włosy po umyciu nie są toporne jak to nieraz bywa w przypadku specyfików dedykowanym tłustym pasmom. A wręcz moje długie, średnio gęste i przesuszone na długości, a zwłaszcza na końcach, łatwo puszące się i plączące włosy zostały okiełznane! Po umyciu były miękkie, łatwo było je rozczesać i prezentowały się zwyczajnie zdrowiej. Bardzo lubię efekt, jaki daje ten szampon. Szkoda tylko, że nie przedłuża okresu zmniejszonego wydzielania łoju przez moją skórę głowy. Po zastosowaniu tego specyfiku również muszę umyć czuprynę co 2 dni, czyli tak samo jak w przypadku większości innych szamponów. Na koniec coś jeszcze o składzie, który zasługuje na pochwałę, gdyż nie ma mocnych detergentów, jest za to nafaszerowany sporą ilością dobroczynnych substancji, m.in.: * ekstraktem z kozieradki wzmacniającym włosy i stymulującym ich porost, a także zmniejszającym wydzielanie sebum * ekstraktem z tataraku nadającym połysk i puszystość pasmom oraz pomagającym w pozbyciu się łojotoku czy łupieżu * niacynamidem regulującym pracę gruczołów łojowych * kojącym skórę głowy pantenolem * nawilżającą gliceryną. Reasumując: szampon jest dobry. Ma ciekawy skład z delikatnymi substancjami myjącymi i masą dobroci. Do tego jest wydajny, przyjemny w użytkowaniu, nie plącze i nie wysusza włosów, a wręcz sprawia, że wyglądają zdrowiej. Szkoda, że nie przedłuża świeżości włosów i nie wpływa bardziej długofalowo na wydzielanie łoju jak obiecuje producent, wtedy byłby naprawdę ideałem, ale tak czy siak jest to naprawdę dobry produkt i ode mnie dostaje 4 gwiazdki.
    Zalety:
    • ✔ żelowa konsystencja
    • ✔ ziołowy, subtelny zapach
    • ✔ dobrze się pieni
    • ✔ oczyszcza włosy w sposób delikatny, bez niekorzystnego wpływu na stan pasm i skóry głowy
    • ✔ nie plącze włosów, a wręcz ułatwia ich rozczesywanie
    • ✔ sprawia, że czupryna wygląda zdrowo
    • ✔ poprawny skład
    • ✔ poręczne opakowanie z dozownikiem w postaci pompki
    • ✔ świetna wydajność
    • ✔ dostępność stacjonarnie m.in. w drogerii Rossmann
    Wady:
    • ➖ nie przedłuża świeżości włosów
    • ➖ nie wpływa na ilość wydzielanego sebum

46 osób uznało tą opinię za pomocną
    Magda_d3
    13 lipca 2021 o 20:34
    5 / 5
    U mnie spisuje się na 5!
    Na co dzień staram się używać delikatnych szamponów, tym razem padło na szampon Bielenda Botanic Spa Rituals szampon do włosów przetłuszczających się. Szampon jest zamknięty w plastikowej butelce z pompką - bardzo mi się podoba to rozwiązanie! Jest higieniczne, łatwe w użyciu. Pompka nie zapycha się, nie zacina, aplikuje odpowiednią ilość produktu. Konsystencja szamponu jest lejąca, co można zobaczyć na zamieszczonym przeze mnie zdjęciu. Bardzo mi się ona podoba, ponieważ jest łatwa w rozprowadzaniu na skórze głowy. Szampon, mimo że jest delikatny, to bardzo dobrze się pieni już przy pierwszym myciu. Zaskoczyło mnie to, ponieważ inne delikatne szampony zawsze musiałam mieszać z wodą itd, by uzyskać pianę. Z nim nie mam takiego kłopotu, owszem pianka jest delikatna, ale wystarczająca do dokładnego mycia. Szampon ma delikatnie ziołowy zapach, ja osobiście takie lubię, po zmyciu jest niewyczuwalny. Szampon ten bardzo dobrze myje moją skórę głowy, a jednocześnie jest dla niej delikatny. Nie przesusza mojego delikatnego skalpu. Włosy po jego użyciu są miękkie, nie są poplątane, są odbite u nasady. Niestety szampon nie przedłuża świeżości moich włosów/skóry głowy - nadal muszę myć ją codziennie, ale jeśli o to chodzi, to nie oczekiwałam niesamowitych efektów - to w końcu szampon, a nie peeling czy serum. Ja na jedno mycie zużywam 3 pompki ów szamponu, jest to dla mnie odpowiednia ilość. Dzięki dobremu pienieniu się szampon jest wydajny. Naprawdę super się u mnie sprawdza!
    Zalety:
    • -dostępność
    • -zapach
    • -łagodne i skuteczne oczyszczanie
    • -cena
    • -nie plącze włosów
    • -bardzo dobrze się pieni
    • -pompka ułatwiająca dozowanie
    • -szata graficzna
    Wady:
    • +/- nie przedłuża świeżości włosów przetłuszczajacych się
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania

30 osób uznało tą opinię za pomocną
    DomFra
    17 czerwca 2022 o 14:26
    3 / 5
    Liczyłam na coś lepszego
    Szampon kupiłam już dawno szukając czegoś, co pomoże moim przetłuszczającym się włosom. I tak wybór padł na ten produkt, który obiecuje nam głębokie oczyszczenie, redukcje sebum, ale także nawilżenie i wzmocnienie oraz to, iż zapewni włosom „(…) wszystko, czego potrzebują, aby były piękne, świeże i lśniące”. Po zużyciu całej butelki mam wrażenie, iż z tych obietnic spełnił tylko to o głębokim oczyszczeniu i może chwilowej redukcji wydzielania sebum. Szampon zamknięty jest w plastikowej butelce o przyciągającej szacie graficznej (w końcu jest to BOTANIC Spa Rituals). Muszę pochwalić pompkę, gdyż działała bez zarzutu prawie do ostatniej kropli szamponu. Nie miałam też problemów z odkręceniem butelki i wydobyciem z niej resztek produktu. Konsystencja szamponu nie jest ani za gęsta ani za rzadka. Pewnie dzięki temu szampon pieni się dość dobrze (ale nie rewelacyjnie). Ma delikatny, ziołowy zapach, który znika po wyschnięciu włosów, więc pewnie dlatego był on dla mnie bardzo neutralny. Co do działania… szampon naprawdę oczyszczał włosy z przetłuszczenia i pozwalał mi na mycie głowy co drugi dzień. Jednakże włosy nie utrzymywały się w super kondycji tylko w takiej akceptowalnej. Rzeczywiście redukował wydzielania sebum, ale tylko gdy go używałam, a więc efekt dość średni. No i niestety, ale delikatnie podrażniał moją wrażliwą skórę głowy, po kilku użyciach powodował jej swędzenie, a już na pewno jej nie nawilżał ani nie wpływał na wzmocnienie cebulek włosów. Na szczęście dobra wcierka wspomagała mnie w tych nieprzyjemnościach. Jednakże nie plątał włosów ani nie wpływał na nie negatywnie w żaden sposób. No i wystarczył naprawdę na długo, a myłam włosy co drugi dzień (czasami raz a czasami używałam go dwa razy podczas mycia). W sumie mam wrażenie, iż jest to zwykły szampon bez „efektu Wow”. Czytając etykietę tego szamponu można odnieść wrażenie, iż ten jeden produkt zapewni nam piękne, zdrowe i mocne włosy oraz zadbaną skórę głowy. Niestety, ale obietnice w większości przypadków się nie sprawdziły, co nie znaczy, że produkt jest zły czy nietrafiony. Jest to po prostu szampon o średniej mocy, przynajmniej dla mnie, który nie zastąpi całej włosowej pielęgnacji oraz nie ukoi mojej delikatnej skóry. Może sprawdzi się u kogoś mniej wrażliwego na substancje w nim zawarte.
    Zalety:
    • - opakowanie,
    • - oczyszczanie,
    Wady:
    • - delikatne podrażnienie skóry głowy,
    • - niespełnione obietnice producenta.

18 osób uznało tą opinię za pomocną
    kimzg
    18 stycznia 2024 o 22:18
    4 / 5
    Przyjemny
    Szampon całkiem ok, co prawda nie mam problemu z przetluszajacymi włosami więc nie wiem czy na tę przypadłość działa, szampon dobrze oczyszcza skórę głowy, ładnie pachnie, po umyciu włosy są jakby otulone, nie ma problemu z rozczesywaniem. Minus za pompkę, mam włosy do ramion i aby użyć wystarczającej ilości musiałam za każdym razem pompować kilkanaście razy, dozownik powinien być większy.
    Zalety:
    • Wygładzone wlosy
    Wady:
    • Opakowanie
    Używa produktu od:miesiąc
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    karolinap_
    13 czerwca 2023 o 12:54
    2 / 5
    Rozczarowujący szampon dla włosów przetłuszczających się
    Szampon Bielenda, Botanic Spa Rituals, Kozieradka + tatarak, miał być rozwiązaniem dla moich problemów z przetłuszczającymi się włosami, jednak niestety nie spełnił moich oczekiwań. Jestem rozczarowana efektami tego produktu i chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Jednym z głównych problemów tego szamponu jest jego skuteczność w regulowaniu wydzielania sebum na mojej skórze głowy. Mimo obietnic dotyczących włosów przetłuszczających się, szampon nie zdołał skutecznie zredukować nadmiernego przetłuszczania się moich włosów. Już po kilku godzinach od umycia, odczuwam, że włosy wyglądają na przetłuszczone i ciężkie. To jest dla mnie bardzo frustrujące i wpływa negatywnie na moje samopoczucie. Kolejnym minusem jest zapach tego szamponu. Kozieradka i tatarak, które są składnikami głównymi, tworzą zapach nieprzyjemny i drażniący dla mojego nosa. Zapach utrzymuje się na włosach przez dłuższy czas, co jest dla mnie bardzo nieprzyjemne. Formuła szamponu również nie jest zbyt imponująca. Po użyciu, włosy są szorstkie i matowe, brakuje im miękkości i blasku. Nie odczuwam również nawilżenia ani odżywienia, które byłyby ważne dla moich włosów. Opakowanie jest praktyczne i łatwe w użyciu, ale to niestety jedyna pozytywna cecha tego produktu. Podsumowując, jest to szampon, który nie spełnił moich oczekiwań. Nie radzi sobie skutecznie z przetłuszczającymi się włosami, ma nieprzyjemny zapach i nie zapewnia miękkości ani blasku. Jestem zawiedziona tym produktem i nie mogę go polecić osobom, które borykają się z problemem nadmiernego przetłuszczania się włosów.
    Zalety:
    • +Praktyczne i łatwe w użyciu opakowanie
    • +Nie pozostawia osadu na włosach
    Wady:
    • -Skuteczność w regulowaniu przetłuszczania się włosów
    • -Nieprzyjemny zapach
    • -Włosy stają się szorstkie i matowe
    • -Brak nawilżenia i odżywienia
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania