Tołpa, Dermo Face, Sebio, Mikrozłuszczający tonik-esencja `3 enzymy`

Więcej szczegółów i opinii
zobacz na Opineo.pl

zobacz więcej ofertzwiń
REKLAMA

Łączy w sobie lekkość toniku i zalety esencji. Dzięki trzem aktywnym enzymom delikatnie złuszcza i już w 5 dni redukuje zaskórniki w tym również mikrozaskórniki, które zapoczątkowują zmiany trądzikowe. Zwęża rozszerzone pory o 14%* i normalizuje wydzielanie sebum. Działa antybakteryjnie. Pozostawia skórę matową, stonizowaną i przygotowaną do dalszej pielęgnacji.

bez parabenów, bez alkoholu
w butelce
płyn
>100ml
demakijaż twarzy, oczyszczanie twarzy, tonizowanie twarzy
Cera
wrażliwa, normalna, trądzikowa, mieszana
złuszczające, oczyszczające

Kupiony w: Inna drogeria

• Zgodność z opisem producenta: 4
  • Zapach: 3
  • Opakowanie: 5

Tonik u mnie sprawdził się na niedoskonałości, jest to jednak bardzo mocny produkt dlatego trzeba uważać z używaniem. Tonik może uczulać. Zostawia lepkie wykończenie, ale jeżeli po nim nakłada się krem kompletnie to nie przeszkadza.

• Zgodność z opisem producenta: 3
  • Stosunek jakości do ceny: 3

Mieszane uczucia

Tonik zakupiłam jakiś czas temu,ale z racji różnych perypetii z jakimi ostatnio borykała się moja twarz dopiero miesiąc temu zdecydowałam się po niego sięgnąć.

Choć jestem wierną, wieloletnią fanką Tołpa a seria Enzyme jest jedną z ulubionych to z tym tonikiem dziwnie mi nie po drodze. Głównym elementem problematycznym jest dla mnie konsystencja. Producent sugeruje nałożyć tonik na twarz i wklepać opuszkami palców w skórę, przy tej próbie mam wrażenie że tonik nieco obciąża mi twarz, więc zdecydowanie nie polecam tej techniki na dzień. Kiedy chciałsm tę magiczną esencję potraktować jako tonik,było niby lepiej ale doznaję wtedy dziwnego uczucia pieczenia, które nigdy wcześniej mi nie doskwierało przy korzystaniu z innych kosmetyków z serii (a przerobiłam ich trochę). Na pewno pewną zasługą kosmetyku jest zmniejszenie widoczności porów,co dla mnie jest plusem,stosowany wieczorem był dodatkowym wsparciem demakijażu,gdyż dobrze oczyszcza. Kwestia zaskórników jest sporna, bo z jednej strony widzę ich mniej ale też jestem po terapii kwasami,więc trudno mi wyrokować czy to zasługa Tołpa czy kwasów.

Z racji problemów z mikrobiomem, których doświadczyłam dość niedawno podchodzę do toniku raczej ostrożnie,w ostatnich tygodniach jest dla mnie wsparciem jako tonik-peeling na okolicę dekoltu a do twarzy zdecydowałam się przerzucić na tonik z ceramidami od Veoli . Reasumując: niestety tylko trojeczka.

• Zapach: 4

Świetny produkt

Produkt kupiłam ponieważ żel do mycia twarzy z tej samej serii świetnie mi się sprawdził więc postanowiłam spróbować również toniku. Używam go od bardzo dawna, zużyłam już kilka opakowań i na ten moment nie zamierzam go na nic zamieniać. Tonik faktycznie redukuje ilość zaskórników, pomógł mi również w czasie kiedy zmagałam się z dużym trądzikiem. Ma przyjemną konsystencję bardziej przypominającą esencję i jest przy tym bardzo wydajny, mi jedno opakowanie spokojnie starcza na 3-4 miesiące przy używaniu rano i wieczorem. Myślę, że to jeden z najlepszych toników w tak przystępnej cenie.

• Wydajność: 3
  • Zgodność z opisem producenta: 3
  • Zapach: 2
  • Stosunek jakości do ceny: 3
  • Opakowanie: 3

Znalazł inne zastosowanie

Jak Tołpę uwielbiam i ze wszystkich jej specyfików, które testowałam, jestem dość zadowolona, tak z tym się nie polubiłam ????????
Zostawiał mi na twarzy lepką warstwę, bardziej zaogniał niż pomagał. Kilka tygodni temu, żeby wykończyć opakowanie i nie wyrzucać reszty, znalazł inną miejscówkę. Używam go teraz jako peeling do skóry głowy przed myciem włosów. Na głowie, o dziwo, mi pomaga. Włosy nie przetłuszczają się tak szybko, nie są tez przyklapnięte. A używam tego samego szamponu co wcześniej, więc może ta Tołpa akurat u mnie sprawdza się na zupełnie innej części ciała ????

o toniku 3 enzymy

tonik spełnia moje oczekiwania. długo się przed nim wzbraniałam i nie wiem czemu tak do końca. nie wiem.. może to przez to że nie miałam wielkiej miłości z produktami tej marki. tutaj jest miłość. fajnie złuszcza, oczyszcza i rozjaśnia skórę!

Wizażanki najczęściej polecają:

Najlepszy

Tonik ma bardzo przyjemną konsystencję "gęstej wody", można go rozprowadzać po twarzy używając dłoni, dzięki czemu jest bardzo wydajny. Lekko złuszcza, pozostawia na twarzy uczucie nawilżenia i świeżości.

• Zgodność z opisem producenta: 1
  • Zapach: 2
  • Stosunek jakości do ceny: 1

Nie dla mnie

Dla mnie absolutnie się nie nadaje. Próbowałam używać go wiele razy, na wiele różnych sposobów i dawałam mu wiele szans. Za każdym razem mi szkodził.

Dodam, że wcześniej miałam słynny peeling kwasowy z tej serii, za którym też nie przepadałam, ale przynajmniej byłam w stanie go zużyć. Z tym tonikiem męczę się już kilka lat i nadal prawie cała buteleczka jest pełna. Powoli tracę cierpliwość. To będzie chyba pierwszy kosmetyk od lat, który wyrzucę, bo naprawdę nie znajduję dla niego zastosowania.

KONSYSTENCJA
Gęsty, babrzący się, białawo-żółtawy. Po nałożeniu na wacik nie wchłania się w wacik, tylko osiada na nim jak glut. Na twarzy tak samo - nie wchłania się bardzo długo, tylko osiada na skórze, maże się i babrze.
Buteleczka jest za to solidna i ma porządne zamknięcie.

STOSOWANY JAKO TONIK DO TWARZY
Próbowałam używać tego produktu jako zwykły tonik do twarzy. Czyli umyć buzię ulubionym żelem do mycia twarzy, potem nałożyć ten tonik za pomocą wacika i na to nałożyć krem. Czasami nie używałam wacika, tylko wklepywałam tonik w skórę dłońmi, tak jak robiłam to z innymi gęstymi tonikami do twarzy z innych firm.
Oczywiście używałam go na noc, żeby Słońce nie podrażniło mi cery.

Kiedy robiłam to codziennie, już po kilku dniach tonik mnie podrażniał.

Podrażniał mnie również, kiedy używałam go jako tonik specjalnego przeznaczenia, czyli tylko raz na kilka dni, raz w tygodniu, raz w miesiącu czy nawet sporadycznie raz na kilka miesięcy.

Generalnie każda próba użycia tego kosmetyku w roli toniku kończyła się u mnie w ten sposób, że na początku wszystko było idealnie, nic się nie działo i miałam wyrzuty sumienia, że nie używam go regularnie. A po kilku dniach (niezależnie od tego, czy nadal używałam tego produktu, czy nie), moja skóra zaczynała piec, swędzieć i pojawiały się na niej czerwone placki. Mimo że natychmiast wrzucałam wtedy ten produkt na dno szafki i nie patrzyłam w jego stronę przez kolejne miesiące, a nawet lata, to pieczenie i podrażnienia po jego zastosowaniu leczyłam potem tygodniami.

Poza tym produkt używany w tej roli nie oczyszczał mojej buzi jak zwykły tonik do twarzy, tylko pozostawiał na niej lepką, mażącą się warstwę, która nie chciała się wchłonąć. Nakładając na niego krem, miałam wrażenie, że miesza się z tym kremem. Było to dla mnie niekomfortowe i nie dawało żadnej przyjemności.

STOSOWANY JAKO PEELING DO TWARZY
Używany jak peeling, czyli nałożony wacikiem lub wklepany na kilka minut i potem zmyty z buzi, powodował u mnie tylko niepotrzebną babraninę. Jest rzadszy od kremowych i żelowych peelingów do twarzy, więc miał tendencję do przelatywania przez palce i ściekania z buzi. Musiałam uważać, żeby nie dostał się do oczu i okolic ust. Generalnie same problemy, a działanie żadne.

Nawet kiedy nakładałam go na skórę dosłownie na 3 minuty, czułam po nim pieczenie. Zwykle starałam się go jednak potrzymać na buzi około 5-10 minut, żeby zdążył zadziałać. Mimo to moja skóra wcale nie była po nim gładka, ujednolicona i po prostu ładna jak po zwykłych peelingach enzymatycznych, kwasowych czy gommage, których używałam wcześniej. Niedoskonałości nie było mniej, a na drobne zmarszczki mimiczne nie wpływał wcale. Już po kilku dniach pojawiało się u mnie natomiast swędzenie buzi i czerwone plamy, które znikały dopiero po solidnej pielęgnacji kremami odżywczymi i aptecznymi oraz olejkami.
Czyli znowu, podrażnienie zamiast korzystnego działania.

STOSOWANY NA DEKOLT I PLECY
Używałam go również na dekolt i plecy. Myślałam, że dobrze zadziała na moje niedoskonałości skórne w tych miejscach, albo przynajmniej zniweluje przebarwienia, których mam w tych obszarach dużo. Miałam też nadzieję, że skoro na plecach mam skórę grubszą i tłustszą niż na twarzy, to ten produkt nie będzie mnie tam podrażniał.

Nakładałam go na skórę wacikiem albo wklepywałam. Czasami rozsmarowywałam go na plecach, a czasami nakładałam punktowo na dekolt, tylko na wypryski.

Efekt, tak jak na twarzy, zawsze był ten sam. Tonik powodował u mnie jedynie podrażnienie i czerwone, piekące placki, które leczyłam potem miesiącami, zwłaszcza na dekolcie.

PODSUMOWANIE
Dla mnie się nie nadaje. Mam wrażenie, że podrażnia, ale nie działa. Jest tyle lepszych produktów z kwasami, lepszych toników i lepszych peelingów, że naprawdę szkoda się w to babrać.

Ulubiony.!

Uwielbiam go.! Fajnie oczyszcza i odżywia twarz. Tonizuje i zwęża pory. Szybciutko się wchłania, pozostawiając twarz odżywioną i gładką. Kosmetyk jest bardzo wydajny, wystarczy jego niewielka ilość żeby spełniły swoją rolę. Po jego użyciu kolejne kosmetyki lepiej się wchłaniają.
I ten zapach. Idealny ????

• Zgodność z opisem producenta: 4

Rewelacyjnie matuje

Mając skórę tłustą najbardziej doceniam w tym toniku to, że dobrze usuwa nadmiar sebum i matuje skórę. To jeden z najbardziej matujących toników, jakich używałam. Według opisu jest "złuszczający", ale nie ma się czego obawiać, bo działanie to jest tak delikatne, że nie jest widoczne żadne łuszczenie. Tonik ma gęstą konsystencję, nie całkiem wodnistą, bardziej jest to zawiesina. Widocznie się pieni, co budzi wątpliwości, czy na pewno można go zostawić na skórze, ale nie spowodował u mnie żadnych niespodzianek, a skórę mam podatną na wypryski. Po przetarciu wacikiem skóra jest delikatnie napięta, wygładzona, odświeżona i zmatowiona. Nie wysusza i nie powoduje dyskomfortu. Na początku trochę się lepi, ale to uczucie szybko mija. Ogólnie tonik służy mojej cerze. Nie zauważyłam, żeby zmniejszał widoczność porów, natomiast pomaga dbać o skórę trądzikową. Jest wydajny, bo przez gęstszą konsystencję potrzebujemy go mniej na jedną aplikację. Buteleczka dobrze leży w dłoni, jest nieduża i przez to poręczna.

Polubiliśmy się bardzO

Przypadkowo natknęłam się na ten tonik w drogerii i postanowiłam go wypróbować, mając cerę skłonną do trądziku i zapchanych porów uznałam, że to coś dla mnie i się nie myliłam, moja buźka po zastosowaniu naprawdę jest w lepszej kondycji. Nic nowego nie wychodzi a jak pojawi się to tylko malutka krostka, która w szybkim tempie znika, rewelacja, polecam

Genialny

Mikrozłuszczający tonik-esencja jest obecnie obowiązkowym produktem podczas mojej codziennej pielęgnacji. Posiada wyczuwalny, owocowy zapach, który jest charakterystyczny dla całej serii 3 enzymów. Zamknięty jest w niewielkiej, przezroczystej butelce zamykanej na klik. Zaskoczeniem dla mnie była jego konsystencja, ponieważ jest ona gęsta i lepka. Podczas aplikacji zmienia się w delikatną pianę, która ładnie oczyszcza skórę. Tonik-esencja szybko się wchłania oraz nie pozostawia po sobie lepkiej warstwy. Kosmetyk pozostawia skórę miękką i wygładzoną. Dzięki niemu na mojej cerze jest mniej zaskórników oraz niedoskonałości, a jednocześnie nie pojawia się żadne podrażnienie czy uczulenie.

• Opakowanie: 5

Mam cerę wrażliwą, która łatwo się zaczerwienia. Nie mam skłonności do powstawania wągrów, jednak często pojawiają się u mnie prosaki. U mnie ten tonik dobrze się sprawdza - nie podrażnia (a to był częsty problem przy innych tego typu produktach złuszczających) i zauważyłam zmniejszoną tendencję do pojawiania się nowych prosaków i redukcję tych, istniejących wcześniej :). Konsystencja produktu jest faktycznie specyficzna, dość gęsta - ja po odczekaniu kilku minut po zastosowaniu po prostu myję twarz i wtedy dalsza pielęgnacja skóry w postaci serum/ kremu dobrze się nakłada i wchłania. Polecam, u mnie dobrze się sprawdza i pachnie obłędnie.