KWC LogobyWIZAŻ logo

• 11 listopada 2020 o 15:44
    Fajny!
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Stosuję całą serie "3 enzymy" regularnie od miesiąca i jestem zachwycona. Kto wcześniej znał peeling 3 enzymy ten wie o jakim zapachu rozmawiamy, a produktach tej serii jest on kluczowy i po prostu powala. Sam tonik spełnia swoje zadanie jak obiecuje producent. Skóra wygląda lepiej, zaskórniki się zmniejszyły, a skóra delikatnie się złuszcza i wygląda zdrowiej. Oczywiście przy stosowaniu całej serii. Jeśli chodzi o sam tonik to jest bardzo wydajny, wystarczy mała ilość na waciku. Jak dałam trochę więcej, to szybko wacik przemókł i źle mi się oczyszczało twarz. Zbiera resztki makijażu i po żelu delikatnie nawilża twarz i przygotowuje ją pod krem. Spełnia wszystkie swoje zadania i bardzo przypadł mi do gustu. Jak zawsze super opakowanie wizualnie i nadaje się do recyklingu. I oczywiście nie mogę zapomnieć o super składzie jak to u Tołpy! Zalety: - działa jak obiecuje producent (przy regularnym stosowaniu całej serii), - usuwa resztki makijażu, - nawilża delikatnie skórę, - nie podrażnia, - piękny zapach, - skład, - opakowanie, - wydajny, - cena, - dostępność. Wady: - brak.
    Otrzymałam w prezencie
    36 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 29 listopada 2020 o 13:35
    Panaceum na mascne!
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupiłam ten tonik chwilę przed moją izolacją, mogłam go więc testować i w spokoju i neutralnych warunkach obserwować, jak działa na moją skórę. A czemu go w ogóle kupiłam? Bo zmagałam się z nowym rodzajem trądziku - z mascne, czyli z trądzikiem odmaseczkowym na brodzie. Brodę zawsze miałam problematyczną, z ukrytymi pod skórą potworami, które wychodziły w najmniej odpowiednich momentach. Kiedy już jako tako sobie z tym poradziłam nadeszła pandemia i nakaz zakrywania nosa i ust, czyli maseczki. I okej, rozumiem dlaczego ich używamy - stosuję się do tego prikazu zawsze, ale jednak moja broda cierpi. I ten tonik okazał się wybawieniem. Nawet mój ukochany krwawy peeling z The Ordinary nie bardzo umiał cokolwiek wskórać. A tu bach, kilka użyć i po pryszczach. Nakładałam ten specyfik dwa razy dziennie, pod lekki krem nawilżający z wąkrotką azjatycką. Esencja jest lepka, gęstsza niż standardowy tonik, przez co fajnie rozprowadza się bez użycia wacików. Z nałożeniem kremu trzeba chwilę odczekać, aż to nieprzyjemne uczucie klejenia zniknie. Skóra delikatnie mi się łuszczyła przez kilka dni - dla osób pobocznych (dla mojego współtowarzysza w izolacyjnej niewoli) było to niezauważalne, ja dostrzegałam łuszczące się gdzieniegdzie skórki. Po około 10 dniach moja twarz była jak nowa - jasna, gładka, bez czerwonych śladów po pryszczach. W dalszym ciagu (a to już jakieś 5 tygodni) używam tego kosmetyku dwa razy dziennie. Mam nadzieję, że tak wspaniale efekty będą widoczne jak najdłużej. Jak już wyżej wspomniałam, esencja jest bardziej żelowa niż wodnista, pachnie ładnie - owocami egzotycznymi, takie pomieszanie ananasa z papają. Kosztuje dwadzieścia parę złotych, co imo jest całkiem przystępną ceną. Podsumowując: esencja radzi sobie wybitnie z okresowymi niespodziankami, wyrównuje koloryt skóry i odczuwalnie ją wygładza. Naprawdę fajna drogeryjna nowość za fajne pieniądze.
    Inna drogeria
    22 osób  uznało tę opinię za pomocną
    shewild
    4 / 5
    3 sierpnia 2024 o 16:34
    Solidny złuszczająco-oczyszczający kopniak
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Jest to tonik, który ma najwięcej do zaoferowania cerom tłustym i mieszanym. Ja jestem właśnie posiadaczką mieszanej cery i widzę sporo zalet tego kosmetyku. Odpowiednio wpleciony w pielęgnację potrafi naprawdę zdziałać cuda, choć ja go traktuję bardziej jako produkt-kuracja, a nie do regularnego, codziennego używania, bo jednak jest mocny i potrafi wysuszyć nawet przetłuszczającą się skórę. Jestem zadowolona po zużyciu buteleczki i kiedyś chętnie kupię go ponownie. "Tonik-esencja" czyli możemy się spodziewać bogatszej konsystencji. Tak właśnie jest - tonik przypomina bardziej mleczną zawiesinę, chociaż jest płynny i lejący. Ja go nakładałam na wacik, a następnie tak nasączonym płatkiem przecierałam twarz. Na początku skóra jest pokryta filmem, czuć go trochę, ale u mnie po minucie wszystko się wchłaniało i to do matu. Skóra była gładka i matowa w dotyku, nigdy nie czułam lepkości ani wyczuwalnej warstwy. Pod tym względem u mnie więc zachowywał się świetnie, ale czytając recenzje widzę, że nie jest to standard i u wielu osób potrafi się kleić. Buteleczka jest wykonana z solidnego plastiku, trwała i wygodna. Dozowanie toniku nie stanowi żadnego problemu, otwór u wylotu jest odpowiedniej wielkości, a zawartość z łatwością spływa na wacik. Podoba mi się zapach - jest bardzo energetyzujący i odświeżający. Pachnie cytrusowo, trochę jak owoce egzotyczne, ale jednocześnie cierpko i kwaskowato. Zapach pobudza, dodaje energii i mocno odświeża, zwłaszcza o poranku. Od razu zaznaczę, że mam raczej wytrzymałą skórę i na twarzy rzadko coś mnie podrażnia. Strefa T mocniej mi się przetłuszcza, więc wszelkie złuszczanie, peelingi i produkty kwasowe służą mi i pomagają oczyścić cerę. Ten tonik również to robi i to już od kilku pierwszych aplikacji. Dużym plusem jest to, że nie piecze i nie podrażnia. Mam sporą tolerancję na mocne kosmetyki, ale jednak szczypanie czy zaczerwienienie potrafią pojawić przy zbyt agresywnych kosmetykach, bo też mam płytko unaczynioną skórę. Tutaj tak się nie dzieje: czuję moc toniku, ale nie ma żadnych skutków ubocznych widocznych ani wyczuwalnych na skórze. Tonik skutecznie złuszcza, skóra jest wygładzona i delikatna w dotyku. Nabiera jaśniejszego kolorytu, przebarwienia lekko bledną i całość jest jaśniejsza i równa. Tonik fajnie też działa na niedoskonałości i zaskórniki: szybciej się goją, plamki po nich znikają w szybszym tempie. Co ciekawe, w niewielkim stopniu wpływa też na regulację sebum. Skóra dłużej zostaje matowa, błyszczy się troszkę mniej niż zawsze, ewidentnie działa na normalizację przetłuszczającej się skóry. Niestety kosztem wysuszenia. Mi tonik żadnej krzywdy nie wyrządził, ale po paru tygodniach regularnego używania zaczęłam czuć potrzebę większego nawilżenia i trochę "ciągnęła" mnie skóra na policzkach i czole. Pomogło zmniejszenie częstotliwości używania i problemu potem nie było, ale wiem, że nie byłabym w stanie używać tego produktu codziennie przez długi czas. Jest to dla mnie kosmetyk, który prezentuje moc i przynosi naprawdę szybkie rezultaty. Na pewno nie dla każdego, ale skóry borykające się z zanieczyszczeniami, dużym wydzielaniem sebum i z rozszerzonymi porami powinny dostrzec i docenić jego działanie. Kiedyś z pewnością zagości jeszcze w mojej łazience, ale na razie muszę mocniej zadbać o nawilżenie.
    Drogeria Hebe
    19 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 23 maja 2024 o 21:56
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Tonik u mnie sprawdził się na niedoskonałości, jest to jednak bardzo mocny produkt dlatego trzeba uważać z używaniem. Tonik może uczulać. Zostawia lepkie wykończenie, ale jeżeli po nim nakłada się krem kompletnie to nie przeszkadza.
    Inna drogeria
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 2 marca 2024 o 13:38
    Mieszane uczucia
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Tonik zakupiłam jakiś czas temu,ale z racji różnych perypetii z jakimi ostatnio borykała się moja twarz dopiero miesiąc temu zdecydowałam się po niego sięgnąć. Choć jestem wierną, wieloletnią fanką Tołpa a seria Enzyme jest jedną z ulubionych to z tym tonikiem dziwnie mi nie po drodze. Głównym elementem problematycznym jest dla mnie konsystencja. Producent sugeruje nałożyć tonik na twarz i wklepać opuszkami palców w skórę, przy tej próbie mam wrażenie że tonik nieco obciąża mi twarz, więc zdecydowanie nie polecam tej techniki na dzień. Kiedy chciałsm tę magiczną esencję potraktować jako tonik,było niby lepiej ale doznaję wtedy dziwnego uczucia pieczenia, które nigdy wcześniej mi nie doskwierało przy korzystaniu z innych kosmetyków z serii (a przerobiłam ich trochę). Na pewno pewną zasługą kosmetyku jest zmniejszenie widoczności porów,co dla mnie jest plusem,stosowany wieczorem był dodatkowym wsparciem demakijażu,gdyż dobrze oczyszcza. Kwestia zaskórników jest sporna, bo z jednej strony widzę ich mniej ale też jestem po terapii kwasami,więc trudno mi wyrokować czy to zasługa Tołpa czy kwasów. Z racji problemów z mikrobiomem, których doświadczyłam dość niedawno podchodzę do toniku raczej ostrożnie,w ostatnich tygodniach jest dla mnie wsparciem jako tonik-peeling na okolicę dekoltu a do twarzy zdecydowałam się przerzucić na tonik z ceramidami od Veoli . Reasumując: niestety tylko trojeczka.
    W drogerii internetowej
    14 osób  uznało tę opinię za pomocną