Ecodenta, Extra Black Whitening Toothpaste (Czarna pasta wybielająca z węglem)

Ecodenta, Extra Black Whitening Toothpaste (Czarna pasta wybielająca z węglem)

Ecodenta, Extra Black Whitening Toothpaste, czarna ekologiczna wybielająca pasta do zębów z węglem drzewnym i TEAVIGO (ekstraktem z zielonej herbaty bezkofeinowej), w 97% składa się naturalnych i certyfikowanych przez ECOCERT składników. Jest przeznaczona dla ludzi szukających innowacyjnych i niekonwencjonalnych codziennych rozwiązań.

Czarny węgiel drzewny, znany od dawna z dentystycznych właściwości, widocznie wzmacnia efekt wybielający. Innowacyjna substancja TEAVIGO chroni przed kamieniem nazębnym, ma działanie bakteriobójcze i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości i czystości. Propolis pomaga zapobiegać paradontozie, zmniejsza nadwrażliwość dziąseł i przeciwdziała ich krwawieniu.

Pasta do zębów Extra Black Whitening Toothpaste od Ecodenta zapewnia kompleksową pielęgnację i higienę jamy ustnej. Jest odpowiednia do codziennego stosowania. Nie zawiera agresywnych substancji pieniących (SLS-ów) i silnych substancji ścierających oraz parabenów. Jest to produkt stworzony przy współpracy z dentystami. Jego działanie zostało potwierdzone przez odontologów i zatwierdzone przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego w Kownie.

Wybiela, ale raczej do niej nie wrócę

Byłam w szoku, kiedy okazało się że pasta rzeczywiście wybielała moje zęby.
Na efekty nie trzeba było długo czekać. Oczywiście nie była to śnieżnobiała biel z katalogu, ale rozjaśnienie koloru było zauważalne.
Smak też jest mocną stroną tej pasty, daje uczucie odświeżenia.
Niestety raczej do niej nie wrócę - potrzebuję lepszej pielęgnacji i ochrony nadwrażliwych zębów i dziąseł.

Taka sobie

Nie przypadła w moje gusta. Słabo się pieni, ale to pewnie przez jej dosyć naturalny skład. Ma szary kolor podczas aplikacji. Nie wybiela mocno zębów, może delikatnie... nie podrażnia dziąseł. Łatwo dostępna i przystępna cenowo.

Szału nie ma.

Nie jest to najlepsza czarna pasta, ale najgorsza również nie jest. Wielki plus za mocny, miętowy, odświeżający smak. Efektów po miesiącu stosowania żadnych nie zauważyłam. Jak za takie pieniądze i dobry skład jest ok. Szkoda, se nie widać rezultatów, o których wspominał producent.

Dobra pasta

Pasta dobra do codziennego stosowania. Przy regularnym myciu powoduje ładne "wypolerowanie szkliwa" i optyczne rozjaśnienie, więc mom zdaniem spełnia swoje zadanie. Zawiodą się ci, którzy liczą na to, że zęby staną się zupełnie białe. Taki efekt można uzyskać JEDYNIE poprzez zabiegi wybielające/ nakładki. Żadna pasta tego nie zrobi!

Do tego ma przyjemny miętowy smak, rzeczywiście odświeża oddech. Minusem jest to że bardzo słabo się pieni, przez co ciężko utrzymać ją w ustach (po prostu się wylewa) oraz regularna cena, która nawet w internecie jest dosyć wysoka.

Nie spełniła oczekiwań.

Pasta jest okej pod względem codziennej higieny jamy ustnej to znaczy, że dobrze się pieni przez co dobrze myje zęby, odświeża oddech i na co dzień sprawdza się jak zwyczajna pasta ale nie spełnia zadania do którego jest przeznaczona a mianowicie nie zauważyłam wybielenia zębów a zużyłam całe opakowanie. Raczej radzę szukać czegoś innego do wybielenia.

Bez hollywoodzkich efektów, ale dobra

Po Ecodentę sięgnęłam ze względu na opinie klientek na stronie drogerii internetowej oraz przez ciekawość. W końcu niecodziennie mamy do czynienia z czarną pastą do zębów. Choć cena regularna jest wyższa niż większości past, a niska dostępność wymaga zaopatrywania się przez internet, to jestem zadowolona z zakupu.
Pasta znajduje się w eleganckiej czarnej tubce, z której łatwo ją wycisnąć. Choć na opakowaniu jest informacja o czerni, to trzeba to zobaczyć na własne oczy - pasta jest czarna jak smoła i zupełnie nieprzezroczysta.
Początkowo martwiłam się, że pasta może okazać się zbyt ostra i podrażni zęby oraz dziąsła, na szczęście moje przypuszczenia się nie sprawdziły. Smak i zapach są raczej nijakie, na pewno nie zmniejszają komfortu użytkowania. Pasta odświeża oddech, lecz oczywiście nie w takim stopniu jak typowe pasty odświeżające. Po zastosowaniu zęby są jakby "gładsze" niż przy większości past. Minusem jest jednak raczej mała wydajność, lecz, jak to mówią, wszystko, co dobre, szybko się kończy.
W kategorii past wybielających Ecodenta plasuje się wysoko. Bardzo dobrze radzi sobie z osadem z kawy i herbaty. Różnica w jej działaniu jest widoczna szczególnie przy czasowym odstawieniu - dopiero przy zmianie na inną pastę zorientowałam się, jak wiele zdziałała pasta węglowa. Oczywiście, nie oczekujmy cudów i zębów białych jak śnieg, jednak nie można odmówić paście efektów rozjaśniających.
Czy osiągnęłam efekt hollywoodzkiego uśmiechu? Nie, ale nikt rozsądny na to nie liczy. Czy kupię następne opakowanie? Już kupiłam. Zasłużona czwórka.

Niewiele robi

To była moja pierwsza czarna pasta. Naoglądałam się ich trochę na IG i stwierdziłam, że muszę taką mieć. Niestety oprócz tego, że pasta ma fajne opakowanie, nie mogę powiedzieć o niej nic pozytywnego. Efekt wybielenia niestety u mnie zerowy. Smak delikatnie miętowy więc odświeżenie też słabe. Nie polecam.

Ciekawa, ale bardzo przeciętna

Pierwszy raz sięgnęłam po czarną pastę z wyciągiem z węgla drzewnego - nie ukrywam, że byłam bardzo ciekawa efektów jej działania. Ostatecznie jednak okazała się tylko ciekawostką, z której niewiele wynika, i raczej nie będę kupować jej w przyszłości. Nie zauważyłam żadnego efektu wybielenia, a dodatkowo nie sprawdziła się jako wyłączna pasta przy moich wrażliwych dziąsłach (musiałam równolegle używać past typu Sensodyne, bo nagle zaczęły mi nawracać stany zapalne dziąseł, gdy używałam tylko pasty Ecodenta).

Pasta ma rzeczywiście całkiem czarny kolor. To akurat ciekawa odmiana, choć umywalka podczas mycia zbyt estetycznie nie wygląda, szczególnie gdy zęby mył akurat mój 10 latek i obficie paćkał wszystko na szaro - czarno ;) Niestety mimo zawartości węgla poziom wybielenia zębów po zużyciu całego opakowania oceniam na zerowy. Nie zauważyłam żadnej różnicy. Może byłaby widoczna po zużyciu kilku po kolei opakowań? Nie wiem.

Formuła jest dość rzadka, co akurat mi bardzo przeszkadzało i uważam to za największy minus tej pasty. Nie trzyma się szczoteczki, spływa, podczas szczotkowania jeszcze bardziej się rozrzedza i sprawia tym samym wrażenie, że efekty mycia są słabsze, jest też przez to niewydajna. Szczególnie że praktycznie się nie pieni. Za konsystencję obniżam dodatkowo ocenę, to sprawiało, że średnio lubiłam jej używać i cieszyłam się wręcz, gdy dotarłam do końca opakowania.

Producent deklaruje działanie zapobiegające stanom zapalnym dziąseł ("propolis pomaga zapobiegać paradontozie, zmniejsza nadwrażliwość dziąseł i przeciwdziała ich krwawieniu"). Tu muszę absolutnie się nie zgodzić! Kompletnie nie sprawdziła mi się w tej roli, mniej więcej po 10 dniach używania, gdy stosowałam tylko tą pastę, bardzo mocno odsłoniły mi się dziąsła, wystąpił stan zapalny i musiałam zacząć stosować pastę leczącą nadwrażliwość dziąseł, bo ból stał się bardzo odczuwalny i nasilał się przy każdym szczotkowaniu. U mnie w żadnym razie nie mogłaby być to pasta do wyłącznego stosowania, musiałabym równolegle stosować Lacalut lub Sensodyne, profilaktycznie. Nie zabezpieczyła mnie ani trochę przed nawrotem problemów z dziąsłami, to dla mnie spory minus.

Zapach jest przyjemny, poczucie odświeżenia natomiast - przeciętne (nie jest to typowo miętowa pasta). Wolałabym czuć to doczyszczenie zębów nieco mocniej, no ale nie jest źle.
Doceniam natomiast eko składniki, naturalność składu to na pewno zaleta tej pasty.
Opakowanie też jest ok, estetyczne (minimalistyczna czarna szata graficzna) i wygodne w użyciu (tuba stawiana na zakrętce).

Cena - zdecydowanie za wysoka, kupowałam co prawda na promocji, ale nadal uważam kwotę za przesadzoną jak na pastę do zębów (i to taką bardzo przeciętnej jakości).

W ostatecznym rozrachunku nie jestem z niej zbyt zadowolona. Kiepska konsystencja, słabe działanie na dziąsła, brak efektu wybielania nawet w najmniejszym stopniu - według mnie po prostu nie spełnia żadnej z deklaracji producenta.
Na jednorazową przygodę ;)

Nie działa

U mnie pasta się nie sprawdziła. Używałam lepszych po, których efekt był widoczny. Pasta ma ciemno czarny kolor, ale jak dla mnie za słabo się pieni i jest za rzadka. Nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku w ustach.

U mnie się nie sprawdzila

Pasta nie wybiela zbyt dobrze . U mnie jedynie lekko rozjaśniła , ale tak samo działają pasty dużo tańsze. Liczyłam na lepszy efekt. Kolejny minus to, że średnio odświeża. Fajnie się pieni i oczyszcza. Opakowanie ma śliczne. Dobrze się aplikuje. Jednak nie kupię ponownie .

Coś nowego:)

Bardzo dobrze czyści zęby, skład też jest w porządku, przyjemny smak, delikatnie rozjaśnia zęby. Poważnym minusem dla mnie jest brak fluoru i nie zastąpienie go innym przeciw próchniczym związkiem. Na usprawiedliwienie producenta działa fakt dodania sorbitolu który nie jest metabolizowany przez bakterie .
odpowiedzialne za rozwój próchnicy. Dla mnie pasta do użytku kilka razy w tygodniu.

Delikatne wybielenie

Na tę pastę natknęłam się podczas zakupów w drogerii internetowej, a że jakiś czas temu zachwycała się nią moja koleżanka, postanowiłam ją wypróbować.
Zawsze miałam dosyć białe zęby, jednak wiadomo, kawa i herbata robią swoje. Nie oczekiwałam od zwykłej pasty do zębów wybielenia o 10 tonów, zależało mi na ich delikatnym rozjaśnieniu i taki właśnie efekt uzyskałam.
Minusem tego produktu jest dla mnie brak uczucia odświeżenia i czystości zębów. Niby wyszorowane, ale jednak czegoś brakuje. Z tego powodu stosuję ją 1-2 razy w tygodniu na zmianę ze "zwykłą" pastą.
Czarny kolor opakowania cieszy moje oko. Jeśli chodzi o pastę, to brudzi ,ale nie traktuję tego jak wady - węgiel brudzi, to i pasta z węglem pozostawia ślady.
Myślę, że będę do niej wracać żeby odświeżyć kolor zębów.