Ecodenta, Extra Black Whitening Toothpaste (Czarna pasta wybielająca z węglem)

Ecodenta, Extra Black Whitening Toothpaste (Czarna pasta wybielająca z węglem)

Ecodenta, Extra Black Whitening Toothpaste, czarna ekologiczna wybielająca pasta do zębów z węglem drzewnym i TEAVIGO (ekstraktem z zielonej herbaty bezkofeinowej), w 97% składa się naturalnych i certyfikowanych przez ECOCERT składników. Jest przeznaczona dla ludzi szukających innowacyjnych i niekonwencjonalnych codziennych rozwiązań.

Czarny węgiel drzewny, znany od dawna z dentystycznych właściwości, widocznie wzmacnia efekt wybielający. Innowacyjna substancja TEAVIGO chroni przed kamieniem nazębnym, ma działanie bakteriobójcze i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości i czystości. Propolis pomaga zapobiegać paradontozie, zmniejsza nadwrażliwość dziąseł i przeciwdziała ich krwawieniu.

Pasta do zębów Extra Black Whitening Toothpaste od Ecodenta zapewnia kompleksową pielęgnację i higienę jamy ustnej. Jest odpowiednia do codziennego stosowania. Nie zawiera agresywnych substancji pieniących (SLS-ów) i silnych substancji ścierających oraz parabenów. Jest to produkt stworzony przy współpracy z dentystami. Jego działanie zostało potwierdzone przez odontologów i zatwierdzone przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego w Kownie.

Coś nowego:)

Bardzo dobrze czyści zęby, skład też jest w porządku, przyjemny smak, delikatnie rozjaśnia zęby. Poważnym minusem dla mnie jest brak fluoru i nie zastąpienie go innym przeciw próchniczym związkiem. Na usprawiedliwienie producenta działa fakt dodania sorbitolu który nie jest metabolizowany przez bakterie .
odpowiedzialne za rozwój próchnicy. Dla mnie pasta do użytku kilka razy w tygodniu.

Delikatne wybielenie

Na tę pastę natknęłam się podczas zakupów w drogerii internetowej, a że jakiś czas temu zachwycała się nią moja koleżanka, postanowiłam ją wypróbować.
Zawsze miałam dosyć białe zęby, jednak wiadomo, kawa i herbata robią swoje. Nie oczekiwałam od zwykłej pasty do zębów wybielenia o 10 tonów, zależało mi na ich delikatnym rozjaśnieniu i taki właśnie efekt uzyskałam.
Minusem tego produktu jest dla mnie brak uczucia odświeżenia i czystości zębów. Niby wyszorowane, ale jednak czegoś brakuje. Z tego powodu stosuję ją 1-2 razy w tygodniu na zmianę ze "zwykłą" pastą.
Czarny kolor opakowania cieszy moje oko. Jeśli chodzi o pastę, to brudzi ,ale nie traktuję tego jak wady - węgiel brudzi, to i pasta z węglem pozostawia ślady.
Myślę, że będę do niej wracać żeby odświeżyć kolor zębów.

Wybiela

Pasta naprawdę wybiela.
Prawie dwa lata temu wybielalam zeby (w domu bez konsultacji ze stomatologiem) efekt był zachwycający, ale wiadomo, ze po pewnym czasie zeby lekko od nowa się zabarwiają (nie jest to już takie zabarwienie jak na początku), dlatego szukałam pasty, która trochę zniweluje ten efekt i oglądajac na yt Macademian girl odkryłam właśnie te pastę.
Pasta jest niezastąpiona. Efekt było widać już po 1 dniu.
Szkoda tylko, ze nie za bardzo czuć odświeżenie. Jest to bardzo słaby efekt niestety. Patrząc na cenę i opis powinna ładnie odświeżać tu za bardzo tego nie ma, ale wybiela pięknie. Jest mimo wszystko godna polecenia.

Gadżet

Pastę kupiłam wiedziona ciekawością i słabością do czarnych opakowań kosmetyków :) Cieszy oczy, nie robi krzywdy. Natomiast efektu wybielenia nie zauważyłam żadnego. Smak ma trochę inny, niż te, do których jestem przyzwyczajona, ale w porządku. Niestety pobrudziłam sobie nią ręczniki, których nie udało się odprać.
Generalnie pasta jest ok, ale rozpatruję ją bardziej w kategorii ciekawostki i nowinki, niż porządnego produktu, do którego chcę wracać.

Dobra pasta wybielająca

Naprawdę wybiela/rozjaśnia zęby i nie powoduje wrażliwości bo posiadam wrażliwe zęby. Same plusy.
Cena bez promocji trochę za wysoka ale jest wydajna więc nie jest tak źle.

Warto zakupić pod warunkiem że nie liczymy na cud

To moja pierwsza pasta z wybielającym węglem i przyznam szczerze, że prawdziwym powodem zakupu była ciekawość.

Z pośród past węglowych Pani poleciała mi na początek właśnie ecodentę, ale od razu mnie uprzedziła, że nie da efektu białych zębów rodem z Hollywood. Pasta owszem wybieli, usunie nalot z kawy czy herbaty, ale jeśli nasze zęby naturalnie nie są i nigdy nie były super białe, to ta pasta też tego nie zmieni.

Bez większych nadziei przystąpiłam do szorowania zębów.
Pasta jest czarna jak węgiel więc pierwsze wrażenie jest trochę śmieszne. No bo jak tu liczyć na bielsze zęby pakując sobie do buzi czarną maź ?
Pasta ma dość rzadko konsystencję i trzeba uważać aby nie spadła nam ze szczoteczki. Używam szczoteczki elektronicznej z taką okrągłą końcówką, więc nie jestem w stanie nałożyć na nią dużej ilości, a ta która da się nałożyć nie zawsze wystarcza abym była zadowolona z efektu po umyciu. Nieraz muszę nałożyć pastę ponownie i jeszcze raz umyć zęby.
Pasta daje dla mnie fajny efekt, delikatnie oczyszcza zęby z nalotu jaki zostawia kawa czy czerwone wino. Jednak zgodnie z tym co powiedziała Pani w drogerii zęby nie będą bielsze niż są naturalnie.
Uważam że dość mocno odświeża i daje uczucie czystości w buzi. Nie mam poczucia żeby moje zęby były super białe, ale z pewnością są bielsze niż jak używałam "białej" pasty.
Pasta ze uwagi na czarny kolor bywa problematyczna, ponieważ brudzi szczoteczkę, wnika lekko w plastik i po dłuższym użytkowaniu zabarwia go i staje się to niemożliwe do usunięcia. Oczywiście umywalka także wymaga lekkiego szlifu po umyciu zębów.

warto kupić

Pasta ma fajny mocno miętowy smak. Przy regularnym stosowaniu widocznie rozjaśnia kolor zębów i zmniejsza osadzanie się kamienia. Nie wybiela jakoś spektakularnie, ale jednak. Co najważniejsze - nie powoduje nadwrażliwości, co zwykle zdarza mi się przy tego typu pastach, a to przeogromny plus. Ma fajny skład.

Po próbce oceniam na niezłą

Dostałam próbkę tej pasty przy zakupie innych produktów Ecodenty i postanowiłam wziąć ją na pierwszy ogień. Próbka była maleńka i wystarczyła mi raptem na 4 dni używania 2x dziennie, więc na tej podstawie moja opinia nie będzie zbyt rzetelna. Pasta ma czarny kolor, po spienieniu się (dobrze się pieni) zmienia w jasnoszary, nie brudzi. Muszę jednak stwierdzić, że dobrze oczyszcza zęby i odświeża jamę ustną na dłuższy czas. Miałam jednak problem z wyciśnięciem pasty do końca, bo opakowanie było bardzo sztywne i odskakiwało zamiast dać się przygnieść, ale może taki już urok tej próbki. Mimo to zachęciła mnie do sięgnięcia po pełnowymiarowy produkt w dalszej przyszłości.

Udany zakup

Pasta przypadła mi do gustu już jakiś czas temu i nadal gości w mojej łazience. Do kupienia przekonał mnie jej ekologiczny skład i od niedawna wegański. Bardzo lubię używać produkty opierające się na węglu, ponieważ mają fajne właściwości oczyszczające. W przypadku tej pasty również się nie zawiodłam. Moje zęby stały się na pewno bielsze oraz w lepszej kondycji. Zapach produktu jak najbardziej mi odpowiada. Jestem mega zadowolona.

Jest OK

Pasty użyłam kilka razy, jak na razie jestem zadowolona.
Widzę różnicę, zęby są jaśniejsze, ma przyjemny delikatny miętowy. Jestem zadowolona, pasta jest co prawda droga (kupiłam ją za 17 zł), jednak po stosowaniu innych past (m.in. blanxa, czy białej perły) czułam dyskomfort, bolały mnie zęby, przy jedzeniu chłodniejszych zębów przechodziły mnie ciarki. Teraz, przy ecodenta jest OK.

Moja ulubiona

Genialna węglowa pasta do zębów. Przy regularnym stosowaniu widać efekty wybielenia naszych zębów. Produkt niweluje przebarwienia, oraz pozostawia świeży miętowy oddech.
Dla mnie chwilowo najlepsza pasta po, którą sięgam zawsze będąc na zakupach w drogerii. Warto przetestować bo nie kosztuje fortuny a działa cuda.

Nie działa

Zęby mam z natury białe, wiec to nie jest tak, ze oczekiwałam od pasty cudownego wybielenia o 10 odcieni. Nie, po prostu chciałam sprawdzić czy faktycznie poprawi choć troche kolor. Niestety pasta na mnie nie działa. Zero jakiejkolwiek zmiany. Zdecydowanie są tańsze pasty które dają chociaz minimalny efekt. Myslalam, ze taka wysoka cena bedzie miała coś wspólnego z faktycznym działaniem produktu, niestety. Brudzi wszystko i mało odświeża. Nie polecam