Purito, Centella Green Level Safe Sun SPF50+ PA++++ (Ochronny krem przeciwsłoneczny SPF50+ PA++++)

Zobacz oferty

kufereknatury.pl
zamknij×
Szczegółowa ocena
Średnia ocena: 0.00/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych, nawilża i wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe. Odpowiedni dla cery wrażliwej. Ochronny krem przeciwsłoneczny Centella Green Level Safe Sun powstał w wyniku wieloletnich testów i badań klinicznych. Jego skład zawiera tylko i wyłącznie bezpieczne dla skóry składniki, a dzięki 70% zawartości wody jest niezwykle lekki i doskonale się rozprowadza. Stosowany w celu ochrony skóry przed działaniem promieniowania UVA i UVB zmniejsza ryzyko podrażnienia skóry przez słońce, spowalnia procesy starzenia, chroni skórę przed przesuszeniem i przebarwieniami. Zawarty w jego składzie wyciąg z wąkroty azjatyckiej wygładza skórę, przyspiesza proces produkcji kolagenu i zwiększa elastyczność skóry. Tokoferol zabezpiecza skórę przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego i neutralizuje działanie wolnych rodników, a kwas hialuronowy zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia. Lekka i delikatna konsystencja sprawia, że krem błyskawicznie wchłania się w skórę, nie pozostawia na niej tłustego i białego filmu, nie brudzi ubrań. Brak w składzie składników uznawanych za najbardziej niebezpieczne i alergizujące sprawia, że krem jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów cery, w tym wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Działanie:

- zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB
- wygładza skórę
- chroni przed powstawaniem zmarszczek
- ujędrnia skórę
- nawilża

Zalety:

- 70% zawartość wody w składzie
- wszystkie składniki produktu zawierają niski poziom EWG
- nie zawiera sztucznych konserwantów
- nie zawiera parafiny
- nie zawiera silikonów
- lekka i delikatna konsystencja
- dobrze się rozprowadza
- szybko się wchłania
- nie brudzi ubrań
- odpowiedni dla wrażliwej cery

• Water Solvent Butylene Glycol Solvent Moisturizer Glycerin Solvent Moisturizer Dicaprylyl Carbonate Emollient Dibutyl Adipate Emollient Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate Sunscreen Considerable Minimal Hydrogenated Polyisobutene Emollient 1,
  • 2-Hexanediol ‧solvent Niacinamide Ethylhexyl Triazone Sunscreen Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate Emulsifier Silica Viscosity Control Cetearyl Olivate Emulsifier Cetearyl Alcohol Surfactant Viscosity Control Emulsifier Centella Asiatica Extract A

Purito Centella Green Level Safe Sun SPF50+ PA++++

Produkt kupiłam z polecenia, ponieważ szukałam kremu przeciwsłonecznego bez homosalatu czy oktinoksanu, których działania się obawiam. Jeśli chodzi o skład to jest naprawdę porządny, zawiera m.in. glicerynę (nawilżenie), witaminę B3 (m.in. poprawia nawilżenie, wzmacnia barierę lipidową), kwas hialuronowy (nawilżenie) i witaminę E (antyoksydant), natomiast jeśli chodzi o moc filtrów przeciwsłonecznych to rzeczywiście, według ostatnich ustaleń jest to nie 50+, ale około 19. To się jednak da naprawić nakładając np. krem BB z filtrem ok. 30.
Konsystencję krem ma przyjemną, dość gęstą, wchłania się dobrze (chociaż z opóźnieniem), łagodzi, na pewno mocno nawilża, chociaż nie traktuję go jako główny krem nawilżający. Jedyne, co mi przeszkadza, i to niestety bardzo, to zapach: bardzo mocny i wyraźny, ziołowy. Po wchłonięciu kremu znika, jednak przy aplikacji jest uciążliwy. Opakowanie jest poręczne i estetyczne. Produkt jest dość wydajny, ale cena trochę wysoka.

Mój ulubiony filtr

Dla mnie jest rewelacyjny ;) Szybko się wchłania i nie jest tłusty, przez co idealnie sprawdził się podczas upałów . Nadaje się też pod makijaż. Nie zapycha, nie wysusza, ma taki dość ziołowy zapach, który nie utrzymuje się po nałożeniu. Mam bardzo jasną cerę i dzięki niemu ani razu nie poparzyłam twarzy na słońcu. Jest wydajny i ma wygodne opakowanie. Cena jest wysoka, ale warto kupić, da się nawet dostać go taniej ;)

Sprawdził się

Mam cerę mieszana, nareszcie krem który sie pięknie wchłania, nie zostawia tłustej, lśniącej warstwy, idealny pod makijaż. Na pewno kupię kolejne opakowanie bo jest wydajny.

Wykorzystała: kilka próbek

Naprawdę dobry, aktualnie wycofany z obrotu.

Krem jest super wchłania się świetnie, nie zapycha, spokojnie można używać go pod makijaż. Cenowo także da się go dorwać taniej. Jednak bardziej przypadł mi do gustu Comfy Water. Dużym minusem jest fakt, że obecnie jego sprzedaż została wstrzymana, ponieważ jak się okazało, filtr spf 50 ma wartość jedynie 10-15spf.. tak samo jak Comfy Water oraz wersja bezzapachowa. Pomijając brak filtra, krem świetnie też spełnia się jako krem na noc do cery suchej - jeżeli ktoś ma skórę która szybko się odwadnia, a oleje są za ciężkie - Purito ze swoimi emolientami w składzie nada się jak najbardziej tez jako zwykły krem do suchej cery. Działa w tym zakresie rewelacyjnie.

Najlepszy jaki do tej pory używałam

Długo szukałam dobrego kremu z filtrem ,przerobiłam ich wiele i ten jest jednym z moich ideałów. Dobrze chroni skórę przed słońcem, chyba pierwszy raz po lecie nie przybyło mi plam od słońca. Krem z filtrem stosuję cały rok niezależnie od pogody. Dobrze nawilża, wygładza, skóra jest po nim promienna, utrzymuje się długo na twarzy, jest lekki, i świetnie się sprawdza pod makijaż. Krem ma delikatny ziołowy zapach , który sprawia wrażenie jakby lekko chłodził :-). Jedyny minus to dostępność i wysoka cena

Krem z filtrem

W pewnym artykule poświęconym temu filtrowi przeczytałam, że zawiera on bardzo stabilne i nowoczesne filtry chemiczne, które w badaniach dają ochronę nawet do 7 h. Bardzo mnie to zachęciło, bo jestem osobą, która absolutnie nie ma możliwości reaplikować filtrów w ciągu dnia.
Mam również skórę tłustą, nienawidzę ciężkich, tłustych formuł a większość filtrów, szczególnie tych z lepszym składem, takie formuły posiada.
Purito jest na prawdę lekkim kosmetykiem jeśli chodzi o kategorię filtrów do twarzy. Oczywiście nie jest tak ze wchłania się do totalnego matu, ale nie jest ciężki, tłusty ani lepiący. Po nałożeniu go w jak największej ilości moja cera w dotyku jest jak po jakimś mono nawilżającym kremie, czuć taką delikatną powłoczkę, czekam ok 15 minut i mogę nakładać makijaż, który się nie roluje i generalnie krem nie wpływa w żaden sposób na nakładanie oraz trwałość makijażu.
Jako ze jest to filtr chemiczny to nie bieli skóry, nie powoduje też łzawienia i podrażnień oczu a już mi się to zdarzyło z innym filtrem chemicznym.
Stosuje go głownie jako kosmetyk przeciwzmarszczkowy, taki który ochroni moją skórę przed promieniowaniem słonecznym i wynikającego z niego przyśpieszonego fotostarzenia się a także jako kosmetyk, który wspomaga stosowane przeze mnie sera i produkty rozjaśniające, ponieważ ciągle walczę o wyrównanie kolorytu na mojej skórze. Wysoki filtr jest obowiązkowy jeśli nie chcemy mieć na twarzy przebarwień różnego pochodzenia, ja np mam tendencje do bardzo długiego utrzymywania się czerwonych śladów po niedoskonałościach. Odkąd stosuje filtr spf 50 na dzień mam wrażenie że koloryt jest bardziej wyrównany i szybciej mi te przebarwienia bledną.
Jedynym minusem to cena - dość wysoka, choć krem na 10 ml więcej niż standardowa pojemność kremów. Natomiast ze względu na to że tego typu kosmetyk trzeba nakładać w większej ilości to nie jest wydajny.
Jestem z tego kosmetyku bardzo zadowolona. Mam na oku kilka innych kremów z filtrem ale ten na pewno będzie takim sprawdzonym, do którego będę wracać jeśli nie znajdę nic jeszcze lepszego.

Król jest nagi (tak jak moja skóra)

Ten filtr cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza na zagranicznych forach dla miłośników pielęgnacji - a ta, jak wiadomo, bez filtra jest niepełna.

Mam cerę mieszaną w stronę tłustej, dość wrażliwą (tretinoina), po 30, skłonną do zapychania i podrażnień wokół oczu. Jest to filtr :
+/- całkowicie chemiczny,
+ zawierający 2 nowoczesne, bardzo stabline filtry (Uvinul A Plus oraz Uvinul T150), są to łagodne dla skóry substancje,
+ bezpieczny dla raf koralowych,
+ przyjemnie pachnący,
+ o konsystencji kremu nawilżającego,
+ deklarowanym przez producenta spf powyżej 70 i ppd powyżej 20

Jednocześnie jednak:
- producent użył niewielkich ilości filtrów (wprawdzie ochrona to nie tylko ilość filtrów, ale nie wierzę że takie giganty jak Loreal czy Shiseido wydają krocie na r&d, opracowują specjalne polimery i i tak potrzeba znacznie więcej filtrów dla takich samych parametrów a niewielka firma z Korei zhakowała wszystko i ma to),
- nawet jeśli na papierze ochrona jest super, to na skórze ochrona jest żadna - testuję wiele filtrów i ten po prostu nie chroni zupełnie
- filtr nie jest wodoodporny, wręcz wzmaga pocenie na mojej twarzy, więc domyślam się, że ta ochrona po prostu spływa - co w ciepłe (nie upalne) wiosenne dni było po co wyczuwalne - zwłaszcza nad ustami (miałam skroplony pot, wraz z którym filtr spływał),
- filtr wcale nie jest lekki - chyba, że nakładamy go tak, żeby był "wydajny" (aka nieskuteczny) - przy nałożeniu na twarz 1 ml jest niby lekki i puszysty ale jednocześnie tłusty - cos jak bita śmietana, błyszczy się i nie chce wchłaniać,
- dodatek olejków eterycznych do kosmetyku przeciwsłonecznego to skandal - wiele z nich jest fotouczulających - po co to i na co to komu?,
- po olejkach eterycznych mam widocznie podrażnioną twarz, czuje szczypanie i widzenia zaczerwienienie,
- drogi i słabo dostępny.

Innymi słowy - lepiej już nie zawracać sobie główny żadnym filtrem i nie mieć złudnego poczucia ochrony, bo jej po prostu nie ma. A olejki eteryczne mogą jeszcze wzmagać fotouszkodzenia.

Bardzo dobry spf

Lekka konsystencja, nie bieli, szybko się wchłania, nie zapycha, zapach ziołowy, dość silny, szybko się ulatnia.
Nie jestem pewna czy zapewnia ochronę SPF50, gdyż noszę go codziennie i mimo ograniczonego wystawienia na słońce i tak się opaliłam.

Bardzo dobry pod makijaż, nie bieli, dobrze się wchłania, mało świeci. Prawie Ideał.

Krem bardzo dobrze współpracuje z cerą. Przede wszystkim nie ma problemu z rozsmarowaniem, nie bieli, szybko się wchłania i nadaje się pod makijaż.
Minimalnie się świeci, ale w porównaniu do innych filtrów to bardzo dobrze wygląda na cerze. Nie powoduje u mnie zapychania, czyli nie pojawiają się po nim niedoskonałości, a to niestety się często zdarza przy stosowaniu filtrów.

Ochrona jest teoretycznie wysoka ale słyszałam że filtr nie jest tak skuteczny i trochę mnie to zastanawia. Mimo to bardzo go polubiłam i mimo dość wysokiej ceny to jeden z najlepszych kremów z filtrem z jakimi miałam do czynienia.

Dobry pod makijaż ale nie do opalania

Kupiłam krem zachęcona pozytywnymi opiniami. Z częścią mogę się zgodzić, ale krem ma też wadę, a jak na krem spf to poważna wada.
Zacznijmy od plusów, krem jest niesamowicie lekki, nakładany na twarz łatwo się rozprowadza, nie bieli, szybko się wchłania. Nawilża, nie jakoś nadzwyczaj cudownie, ale daje radę. Nie wyświeca się pod makijażem. Nie zapycha. Dziwnie pachnie, mi ten zapach przypomina zapach jakiegoś preparatu na komary (ciekawe czy je odstrasza :D). Cena mogłaby być niższa, kosztuje ok 90 zł ale nie ma tragedii. Ostatnio miałam okazję wypróbować go podczas opalania, gdy miałam tylko ten krem na twarzy, aplikowałam go kilka razy w ciągu dnia i muszę przyznać że jestem rozczarowana. Niby filtr spf50 a na koniec dnia zauważyłam że nos i broda nabrały kolorku. Nie zdarzyło mi się to wcześniej np z kremem z Lirene spf 50. Dla mnie więc nie zdał najważniejszego testu, przez co już do niego nie wrócę.

Najlepszy krem ochronny jaki mialam!

Moim zdaniem jest to najlepszy krem ochronny jaki do tej pory uzywalam!
Nie wyobrażam sobie pielęgnacji bez tego filtra. Jest lekki, nie zapycha, pieknie pachnie, delikatnie nawilża. Nie mogę znaleźć minusów poza ceną ( na polskich stronach), oraz dostępnością ( na polskich i zagranicznych stronach).
Ma piekny zapach, ktory jest bardzo świeży, taki ziołowo-cytrusowy.
Najczęstszą wadą kremów SPF do twarzy jest to że bielą lub zostawiają tłusty film. Purito Centella Green tego nie robi! Wlasnie dlatego idealnie sprawdza się bez makijażu, jak i z nim. Polecam!

Uwielbiam!

Najlepszy przeciwsłoneczny krem do twarzy i ciała jaki miałam! Ma świetną, lekką konsystencję i wysoku faktor SPF. Krem jest w dwóch wersjach, jedna jest do ciała i twarzy:
a druga dedykowana jest ochronie twarzy:
Uwielbiam oba, można nałożyć dużą ilośc, a makijaż nie spływa, idealny dla mojej problematycznej skóry.