KWC LogobyWIZAŻ logo
Kremy i mleczka do włosów

Cafe Mimi Professional, Balsam do włosów z keratyną

mm2991
    5 czerwca 2022 o 22:16
    5 / 5
    Dla mnie dobry
    Balsam do włosów używałam jak zwykłą odżywkę do włosów. Kupiłam go w Biedronce łącznie z szampon do włosów z tej samej serii. Balsam ma bardzo przyjemny zapach i kremową konsystencję a opakowanie jest wygodne w użytkowaniu. Balsam świetnie nawilża włosy, scala oraz ułatwia rozczesywanie. Zdecydowanie produkt nie obciąża włosów oraz włosy po stosowaniu szamponu łącznie z odżywką dłużej były świeże niż po innych tego typu produktach. Produkt wydajny.
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:W hipermarkecie

20 osób uznało tą opinię za pomocną
    Magdalena1385
    5 sierpnia 2021 o 21:44
    4 / 5
    Nie jest zły, ma przyzwoity skład, ale dla wysokoporowatych włosów może być tylko uzupełnieniem pielęgnacji
    Trafił do mnie przypadkiem, a w gruncie rzeczy przez mój błąd. W drogerii przeglądając szampony natrafilam na szampon keratynowy z tej serii. Wychodząc namyśliłam się i chwyciłam balsam.. Cóż, minę miałam nietęgą, takich masek i balsamów w domu pod dostatkiem, ale jak już jest, to trzeba spróbować :) Skład ma ciekawy, bez zbędnych dodatków, teoretycznie zrównoważony, chociaż za nawilżacz służy tu gliceryna, która moje włosy nie zawsze dobrze tolerują, niekoniecznie je nawilża a często puszy. Jest tam też wyciąg z miłorzębu, imbiru, woda kwiatowa, oleje jak awokado, masło shea, oczywiście keratyna, chociaż nie na tak wysokiej pozycji,do tego lekkie silikony. Dla mnie to odżywka od ucha w dół, nawet te lekkie silikony, które nie nabudowują się staram się nie dawać przy skórze głowy. Moje włosy są rozjasniane, końce zdecydowanie wysokoporowate, skłonne do falowania,potrafia się szybko puszyć, a przy głowie zbyt obciążane przetłuszczać. Na odżywkę moje włosy reagują różnie, często muszę dokładać do niej inna bardziej nawilżającą lub emolient ową, żeby włos nie puszył się tak bardzo po użyciu a na koniec serum na końcówki np z silikonem. Nie używam jej też za każdym myciem, włosy jak moje szybko potrafią się przeproteinować, zazwyczaj do 2 razy w tygodniu, po myciu włosów, na około 15 minut, splukuje oczywiście na sam koniec zimną wodą. Użyty solo sprawia, że włosy są bardziej mięsiste, odrobinę bardziej miękkie, elastyczne, ale nie jest to intensywny efekt, blasku pojawia się odrobinę. Myślę, że włosy średnio i niskoporowate mogą przyjąć ją zdecydowanie lepiej niż moje,używać go częściej, jeżeli znamy swoje włosy wiemy ile keratyny tygodniowo mogą przyjąć, nie jest ona też na wysokiej pozycji a sam skład jest dobry i całkiem ciekawy. Zdarzało mi się ją dawać to masek przed myciem, ale tu dużych efektów nie zauważyłam. To ogólnie dość lekki w działaniu i konsystencji balsam, nie przecieka przez palce, ale też nie jest gesty. Ma przyjemny zapach, cenę dość przyzwoitą, wydajność zależna od stosowania. Zakładam, że stosowany częściej niż ja stosuje może skończyć się po około miesiącu, dwóch. Ja jestem w połowie butelki a mija drugi miesiąc. Zaobserwowałam, że im go mniej tym trochę trudniej go wydobyć, można oczywiście obrócić opakowanie, jest na klik, ale właśnie w tym przypadku jest lekko za gęsty żeby szybko wypłynął. Opakowanie jest dość estetyczne i proste, nie za twarde, nie za miękkie. Nie sądzę, że do niego wrócę, no chyba, że zetne włosy i zaczne znów farbować je henną, wtedy jest szansa, że będą bardziej średnio niż wysokoporowate. Na takich włosach jest szansa że będzie sprawdzał się jako szybka odżywka do częstego stosowania. Czas pokaże ;)
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Drogeria Rossmann

19 osób uznało tą opinię za pomocną
    glamorous90
    10 sierpnia 2022 o 10:01
    1 / 5
    Człowiek, który wymyślił tę butelkę, powinien pójść siedzieć :D
    Cafe Mimi korciło mnie swoją ofertą już od dawna, ale na zakup zdecydowałam się dopiero w Biedronce, gdzie znalazłam szampony i odżywki. Balsam kupiłam w komplecie z szamponem i niestety nie jestem zadowolona, wręcz wyleczyłam się z tej marki i nie planuję zakupu niczego innego.
    Zalety:
    • Ciężko znaleźć zalety, jedynie mogę pochwalić ładny zapach - pachnie jak świeży sok jabłkowy z egzotycznymi kwiatami. Do tego niezły skład, wysoko kwiat frangipani, imbir, miłorząb japoński, masło shea i tytułowa keratyna.
    Wady:
    • - Opakowanie
    • O litości, co ja się namordowałam to moje... Tragicznie sztywna, twarda, nieelastyczna butelka. Taka sama jak w szamponie, który już mi było ciężko wycisnąć, a co dopiero odżywkę. Przeklinałam ją przy każdym użyciu. W dodatku specyficzna szata graficzna, która wygląda jak jakiś żel pod prysznic dla chłopców :D
    • - Działanie
    • Odżywka widmo. Nie robi dosłownie nic. Nałożona na włosy, szybko zostaje przez nie wypita. Niewiele pozostaje do spłukania. Absolutnie nie pomaga w rozczesywaniu, co jest skandalem, bo to powinna robić najprostsza i najtańsza. Włosy są suche, szorstkie, niezdyscyplinowane, poza tym u nasady są tłuste i smętne.
    • - Wydajność
    • Niewydajna, a sporo produktu ucieka przez wylewanie się z tego okropnego opakowania.
    • Szampon oceniłam na 2, przed najniższą notą uratował go tylko miły zapach. W przypadku odżywki z premedytacją daję 1, bo to opakowanie i brak efektów skutecznie podniosło mi ciśnienie.
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:W hipermarkecie