Bell, HYPOAllergenic, Long-Stay Color Adapting Make-up (Podkład adaptujący się do koloru twarzy)

Średnia ocena: 4.63/5

Kategoria
Marka
Cena PLN 41.99

Jaki powinien być idealny podkład? Długotrwały, ale jednocześnie lekki i perfekcyjnie dopasowujący się do koloru skóry. Taki właśnie jest nowy HYPOallergenic Long-Stay Color Adapting Make-up.

Rewolucyjna formuła białego kremu zmienia się podczas aplikacji w podkład odporny na pot, wodę czy ścieranie! Widocznie zmniejsza niedoskonałości skóry jak: przebarwienia i plamy pigmentacyjne oraz daje optyczny efekt wygładzenia skóry. Lekka i beztłuszczowa formuła produktu, wzbogacona sokiem z liści aloesu, który nawilża i odżywia daje poczucie komfortu przez wiele godzin stosowania. Zapomnij o kłopotliwym dobieraniu idealnego odcienia – podkład zrobi to za Ciebie! Kolor dostosuje się do każdego rodzaju karnacji, zarówno tych jaśniejszych, jak i ciemniejszych. Podkład dostępny w higienicznym opakowaniu z pompką, która wygodnie dozuje potrzebną ilość produktu.

fluidy, sypkie
normalna, sucha, mieszana
ujednolicające
z pompką
Krycie
średnie

W ogóle się nie sprawdził

Lubię testować nowości kosmetyczne. Markę Bell też lubię. Dlatego ucieszyłam się gdy dostałam tą próbkę. Bo podkład dopasowujący się do koloru skóry to coś nowego dla mnie. Kosmetyk ma białą barwę, która rzeczywiście dopasowuje się do naturalnego koloru skóry. Zapach ma neutralny, niemal niewyczuwalny. Jednak rozczarował mnie. Koloryt wyrównuje bardzo delikatnie. Mam kremy BB, które lepiej się sprawdzają w tym zakresie. Nie jest też zbyt trwały. Tak więc po pełnowymiarowy produkt raczej nie sięgnę.

Kiepściutki...

Jakiś rok temu zdenokwałam krem adaptujący od Mamyginekolog. Był świetny, więc zachciałam potestować jeszcze inne tego typu produkty. Sprawdziłam więc producenta tamtego i okazał się nim być Bell. Poklikałam w internecie i wyczytałam, że Bell wypuściło też adapter o właściwościach matujacych (ten od Mamyginekolog nie był stricte matujący). No i bingo, śledztwo zakończone skucesem. Zamówiłam online w drogerii Hebe. Mam cerę mieszaną, kiedy go kupowałam i używałam miałam problemy z bardzo mocnym przetłuszczaniem cery w strefie T. Niezmienne jest też ona wrażliwa. Pełna nazwa produktu to hypoalergiczny długotrwały płynny puder dopasowujący się do koloru skóry. Umówmy się, że w dalszej części recenzji będę go nazywać po prostu podkładem.

Opakowanie to jeden z największych minusów tego produktu. Na pierwszy rzut oka jest wszystko okej- dobrej jakości plastik, ładna szata graficzna, dobrej jakości wykonanie i pompka, która w teorii ma ułatwiać dozowanie. Nic bardziej mylnego. Po kilku tygodniach używania przestała zasysać produkt. Formuła jest tak gęsta, że osadza się na ściankach i pompka nie daje rady tego ściągać. Musiałam ją odkręcać i wydobywać podkład pędzelkiem, a i tak nie udało sie wszystkiego wydobyć. Strasznie denerwujące. Sto razy lepsza byłaby po prostu miękka tubka. Pojemność to 20 gramów.

Kolejnym minusem jest zapach. Jakiś taki sztuczny, chemiczny, jak farba. Nieprzyjemny podczas aplikacji, na szczęście chwilę po wietrzeje i nie jest już wyczuwalny. Formuła ma biały kolor, co zupełnie mi nie przeszkadza. Po kontakcie ze skórą szybko transferuje się w beżowy. Podkład jest gęsty, treściwy, ale z łatwością rozprowadza się na skórze. Nie robi smug, dobrze się wtapia, tworząc naturalny efekt. Demakijaż jest bajecznie prosty. Na upartego zmyje go wyłącznie żel do twarzy, ale ja zawsze wcześniej jeszcze usuwam go micelem bądź olejkiem. Wydajność niezbyt dobra. Po części to wina tego opakowania. Ja też wolałam go nałożyć w grubszej warstwie. Posiadam jaśniejszy odcień, czyli 01. Już w trakcie aplikacji idealnie do do mnie dopasowywał. Nie odcinał się na szyi. W trakcie dnia nie oksyduje.

Teraz przejdźmy do najważniejszego, czyli efektów na twarzy. Przede wszystkim jest to produkt o niewielkim, na upartego umiarkowanym kryciu. Jak nakładam go palcami to krycie było lekkie, jak gąbeczką, to trochę lepsze. Nie uważam tego za minus, czasem lubię mieć lekki makijaż, ale piszę, żebyście wiedziały, czego się spodziewać. Z trwałością jest tak sobie. Na pewno na mojej mieszanej cerze wymaga przypudrowania, a i tak czasem, gdzieniegdzie lubi się trochę wytrzeć. Nie jest to jednak bardzo widoczne przy tym stopniu krycia. Pochwalę go za naturalne wykończenie. Nie wchodzi w załamania skóry, nie podkreśla porów ani włosków. Nie tworzy efektu maski. Nie ciastkuje się, nawet podczas upałów. Jest delikatny, nie zapycha ani nie podrażnia. Czasem nakładałam go też pod oczy, ponieważ nie mam wielkich worków ani zasinień, mogłam sobie na to pozwolić i tam też mnie nie podrażniał. Bardzo komfortowy w trakcie noszenia. Po całym dniu noszenia skóra nie jest przesuszona ani ściągnięta.
To jest naprawdę nienajgorszy produkt, ale ze względu na to opakowanie daję mu bardzo niską ocenę. Ile ja się nadenerwowalam podczas aplikacji, naprawdę... Poza tym zapach bardzo mnie odstrasza. Pomysł bardzo fajny, ale wykonanie do poprawy.

Produkt nie spełnił moich oczekiwań!

Miałam duże nadzieję co do tego produktu bo chciałam mieć fajnie wyrownany koloryt nie używając podkładu ale niestety produkt u mnie się nie sprawdził. W pierwszym tygodniu zepsuł mi się atomizer i musiałam wydłubywać produkt z opakowania pędzelkiem. Produkt nie przypadł mi do gustu nie wyrównał kolorytu tak jakbym tego oczekiwała chyba mam też za żółty odcień ale nie planuje testować innych.
Zdecydowanie nie kupię ponownie!

Nie na większe wyjścia

Podkład ten kupiłam na promocji w jednej z drogerii stacjonarnych. Byłam ciekawa jak faktycznie dopasowuje się do cery.
Sam produkt zamknięty jest w białej, plastikowej buteleczce z pompką. Jego konsystencja jest dość gęsta, przypomina nieco krem. Przed nałożeniem na twarz produkt ma biały kolor, jednak pod wpływem nakładania na skórę zaczyna on zmieniać kolor. W moim przypadku dobrze dopasowuje się do koloru skóry (mam odcień 01), jednak należy zwrócić uwagę, że jego krycie jest naprawdę delikatne. Nadaje się na codzień, w przypadku osób, które tak jak ja chcą po prostu wyrównać koloryt cery i zakryć drobne zaczerwienienia. Jednak jeśli chcesz zastosować go na jakieś większe wyjście lub twoja cera wymaga mocniejszego krycia, polecam się dwa razy zastanowić. Zdecydowanie nie jest to produkt, którym wykona się „full glam look”.
Utrzymuje się raczej przeciętnie. W przypadku cery normalnej nie wyświeca się w ciągu dnia, co jest plusem. Dużym minusem jest niestety wspomniana pompka. Przy tak gęstej konsystencji podkładu po prostu przestaje go ona „wciągać” w momencie w którym wyczerpie się on w miejscu w którym znajduje się rurka. Potem trzeba go wygrzebywać szpatułką. Zdecydowanie lepiej sprawdziłoby się tutaj opakowanie typu „airless”.

Dla cer gładkich i bez niedoskonałości

Lubię lekkie kremy adaptujące, cc czy bb i dlatego skusiłam się na ten.
Mam cerę mieszaną z rozszerzonymi porami i przebarwieniami oraz z czerwonymi plamkami, które potrzebuje zatuszować, delikatnie.
Opakowanie jest ok, z pompka airless nie zacina się, ładnie wygląda. Konsystencja jest kremowa i dobrze się rozprowadza.
Czy coś widać, nie. Nie zakrywa i nie wyrównuje kolorytu mojej skóry nawet po nałożeniu dwóch czy trzech warstw. Za to podkreśla pory i tu już dyskwalifikacja totalna. Próbowałam na różne sposoby nakladac, gąbeczka, palcami, pędzlem i nic efekt był taki sam za każdym razem.
Dodatkowo po miesiącu używania pojawiły się mi podskórne zaskórniki i taka jakby kaszka na czole. Ach i ma pomarańczowe tony, nie dla mnie. Nie polecam i uciekam od tego daaaleko.

Miłe zaskoczenie

Podkład kupiłam z ciekawości. U mnie się sprawdził, mam jaśniejszy odcień 01. Podkład ładnie dostosowuje się do mojej cery, krycie jest średnie, ale dla mnie wystarczające w codziennym makijażu. Mam cerę mieszaną i przez większość dnia podklad dobrze się sprawuje na skórze, tylko trzeba do dobrze przypudrować. Jest w opakowaniu z pompką, wygodnie się aplikuje. Jest dość gęsty, ale ładnie się rozprowadza. Nie wysusza skóry, u mnie nawet pod oczami ładnie się prezentuje. Nie roluje się.

jestem na NIE

Mam cerę mieszana i ten odkład nie spełnił w ogóle moich oczekiwań. Wybrałam odcień 02 - dark skin. Myśle, że jest bardziej dla cery suchej lub normalnej. U mnie po godzinie spowodowała tłustość skóry, której dawno już nie miałam :( ...