Equilibra, Tricologica, Maschera Nutriente - Ristrutturante (Intensywnie odżywiająca i regenerująca maska do włosów)

Maska przeznaczona do suchych i zniszczonych włosów wymagających specjalnej pielęgnacji. Jej unikalna formuła pokrywa włókno włosa warstwą ochronną, odżywia, regeneruje i wzmacnia go na całej długości.
- Ekstrakt z bambusa: naturalne źródło minerałów
- Ekstrakt z celulozy: pokrywa włókno włosa warstwą ochronną
- Guma Guar: odbudowuje strukturę włosa
- Keratyna wełniana: wzmacnia strukturę włosa pokrywając go warstwą ochronną
- Phytosinergia: kompleks roślinny o działaniu regenerującym w jego skład wchodzi: aloes, olejek arganowy, keratyna.
Nie zawiera sztucznych barwników, alergenów, parabenów. Lekko perfumowana.

regenerujące, wzmacniające
normalna
Odcienie
ciemne

Bez szału

Zapoznałam się wcześniej z marką Equilibra za sprawą ich aloesowego szamponu, który stał się nieodłącznym produktem w pielęgnacji moich włosów.
Moje włosy są suche i zniszczone, więc uznałam że taka nawilżająca i regenerująca maska do włosów będzie dla nich wybawieniem.

Cena, jak wszystkich produktów tej marki jest dość wysoka, ale uznałam że warto spróbować, bo skoro szampon działa rewelacyjnie to i maska z tej samej serii powinna mnie nie zawieść. Pojemność nie jest za duża, powiedziałabym nawet że jest mała, w porównaniu ze standardowymi maskami do włosów.
Dość ciężko spotkać produkt w sklepie, zazwyczaj można go dostać w aptece i nielicznych drogeriach.
Zapach jest naturalny i przyjemny, niestety nie utrzymuje się po spłukaniu.
Skład jest bardzo przyjemny bo naturalny, nie znajdziemy w składzie parabenów, SLES czy sztucznych barników. Zamiast tego znajdziemy w składzie aloes, olejek arganowy czy roślinną kreatynę.
Konsystencja jest dość rzadka ale nie spływa z włosów podczas aplikacji.

Po około 15 minutach spłukałam maskę. Włosy były miękkie ale jednocześnie spuszone i niesforne. Mam kręcone włosy i po użyciu tego produktu loki nie były zbite i ogólnie nie wyglądały dobrze. Jeśli ktoś ma włosy proste czy niskoporowte (ja mam wysokoporowate) to maska powinna się u niego sprawdzić, dla włosów kręconych i wysokoporowatych niestety nie będzie najlepsza.

Przeciętniaczek

Nie zrozumcie mnie źle - to nie jest zła maska, ale po prostu nie uważam, żeby czymkolwiek się wyróżniała. Włosy są po jej użyciu miękkie, łatwiej się układają, są nawilżone, ale moim zdaniem takie działanie ma większość tego typu kosmetyków. Jeśli ktoś ma ochotę wypróbować, to śmiało, ale nie oczekiwałabym spektakularnych efektów i na pewno nie nazwałabym tego kosmetyku moim hitem.

Moja ulubiona

Uwielbiam i polecam wszystkim znajomym. Świetny skład, przyjemny zapach, nie obciąża włosów, ale je odżywia i nawilża. Cudów nie ma - na pewno z "siana" nie zrobi gładkich włosów, ponieważ nie zawiera sylikonów. Aby zauważyć różnicę, trzeba przede wszystkim ograniczyć do minimum stosowanie produktów z silikonami. Moja fryzjerka zauważyła dużą różnicę w kondycji moich włosów.
Jedyny minus to cena, ale zawsze staram się upolować ją na promocji w Hebe.

jestem na nie

Przy moich sianowatych i porowatyc włosach, ze wszystkich produktów tej frmy jedynie szampon aloesowy jakoś się sprawdza. Cała reszta jest zapewne dla osób ,które mają włosy pozbawione objętosci.
Nie zauważyłam żeby włosy były jakoś ekstra nawilżone po masce. Stały się za to sztywne i niemiłe w dotyku. Używałam całego zestawu. Po masce włosy byłyby nie do rozczesania (całe szczęście aktualnie mam bardzo krótke).
Maska nie jest wydajna, na bardzo krótkie włosy idzie jej całkiem sporo.
Mam również wrażenie, że moje wlosy się o wiele szybciej przetłuszczają po tych osmetykach (kiedyś myłam 2 razy w tygodniu, teraz 3)

Świetna, mocno nawilżająca

Mocno nawilża, idealnie sprawdza się jako maska emulgująca olej na włosach (najpierw olej, po pewnym czasie odżywka na włosy na jakieś 40 min, włosy pod czepek - i mamy efekt idealny).
Włosy są po niej gładkie, miłe w dotyku, nawilżone.
Według mnie żadna odżywka nie jest w stanie zdziałać cudów po pierwszym użyciu, więc nie można tego po niej oczekiwać. Ale ta sprawdza się całkiem nieźle, to muszę przyznać :)
Sprawdziła się u mnie dobrze też jako używana po keratynowym prostowaniu włosów.

nie zauważyłam regeneracji

Maska teoretycznie ma dobry skład. Aloes zawsze służył moim włosom ale w przypadku połączenia maski i szamponu tej firmy mam na głowie wielkie przyklapnięte siano. Po zastosowaniu tej kuracji jedyna rada to spięcie włosów. Może na innych włosach sie sprawdza ale do włosów potrzebujących regeneracji daje raczej marny efekt.

Fajna

Bardzo przyjemna maska na codzień. Fajnie pachnie, ma skład zdrowy dla skóry głowy, nie trzeba jej trzymać na włosach w nieskończoność (wg producenta 5 minut). Nie obciąża,ale widocznie nawilża i nabłyszcza włosy. Nie jest to produkt do intensywniejszej regeneracji czy na porządniejsze włosowe spa,ale w ciągu tygodnia jest świetna. Wydajność średnia. Dostępna w dobrej cenie w aptekach Ziko.

świetna!!!

Mój ukochany aloes na drugim miejscu w składzie, olejki, ekstrakty, tyle dobroci w jednej masce! Odżywka jest rewelacyjna, włosy po jej użyciu są mięsiste, sypkie, super nawilżone, odżywione, gładkie, pięknie się błyszczą, rozczesanie ich zajmuje kilka chwil. Maska ma gęstą konsystencję, nie spływa z włosów i nie obciąża ich. Pięknie pachnie. Kupiłam ją za 20,99 w aptece. Moje odkrycie!

Słabe nawilżenie, ale nawilżenie

+nawilża (bez szału)
+wygładza, włosy też są bardziej miękkie (fajny efekt sprężystości) ale w sumie podobny efekt miałam przy zwykłej odżywki

-cena!
-dziwny zapach

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Nic specjalnego

Maska strasznie śmierdzi! Dla mnie to dość ważne, a tu nie mogłam znieść tego zapachu...

Nie robi nic specjalnego z włosami. Ani odżywione, ani nawilżone, czy dociążone. Wygląd, blask żaden....
Nie udało mi się zmęczyć całego opakowania, przyznaję szczerze. Za te pieniądze chyba lepiej zainwestować w coś lepszego....

pomyłka

Napaliłam się jak głupia na tę maskę. Na blogach i wizażu wychwalają ją pod niebiosa. Moje włosy lubią aloes, lubią proteiny - myślałam "będzie ekstra!", a tu taka klapa. Ale od początku.

Odżywka zapakowana jest w wygodne opakowanie, konsystencja jest odpowiednia, ale maska jest strasznie nie wydajna (na szczęście!). Zapach w opakowaniu jest sztuczny, ale nie jest zły. Natomiast po nałożeniu na włosy - jak ktoś tu już pisał - maska śmierdzi mokrym psem. Coś OKROPNEGO. Najgorsze, że zapach wżera się we włosy.

Niestety zapach to nie jedyny minus tej maski. Za pierwszym razem nałożyłam ją na włosy standardowo po myciu, pod czepek i ręcznik. Efekty? Dość marne. Włosy były trochę spuszone, końcówki suche, matowe, wyglądały po prostu brzydko. Próbowałam nakładać ją przed myciem, mieszać z innymi odżywkami, półproduktami, olejami. Ale obojętnie od sposobu - włosy nie były ładne, odżywione, nawilżone.. no nic.

Niestety maska mnie rozczarowała i nie sięgnę po nią ponownie.

nawilża

Maska spełniła moje główne oczekiwanie: dobrze nawilża oraz nadaje zdrowego wyglądu włosom. Produkt ma wygodne opakowanie, gęstą konsystencję, jest wydajny. Skusił mnie skład maski i zważywszy na cenę długo się nie zastanawiałam.
Zauważyłam jeden minus: po spłukaniu maski włosy cuchną...mokrym psem??! Tak, to moje jedyne skojarzenie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe