KWC LogobyWIZAŻ logo
Maski do włosów

Equilibra Tricologica, Maschera Nutriente - Ristrutturante Intensywnie odżywiająca i regenerująca maska do włosów

3,8 na 531 opinii

Bez szału
    Kupi ponownie:Nie
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Zapoznałam się wcześniej z marką Equilibra za sprawą ich aloesowego szamponu, który stał się nieodłącznym produktem w pielęgnacji moich włosów. Moje włosy są suche i zniszczone, więc uznałam że taka nawilżająca i regenerująca maska do włosów będzie dla nich wybawieniem. Cena, jak wszystkich produktów tej marki jest dość wysoka, ale uznałam że warto spróbować, bo skoro szampon działa rewelacyjnie to i maska z tej samej serii powinna mnie nie zawieść. Pojemność nie jest za duża, powiedziałabym nawet że jest mała, w porównaniu ze standardowymi maskami do włosów. Dość ciężko spotkać produkt w sklepie, zazwyczaj można go dostać w aptece i nielicznych drogeriach. Zapach jest naturalny i przyjemny, niestety nie utrzymuje się po spłukaniu. Skład jest bardzo przyjemny bo naturalny, nie znajdziemy w składzie parabenów, SLES czy sztucznych barników. Zamiast tego znajdziemy w składzie aloes, olejek arganowy czy roślinną kreatynę. Konsystencja jest dość rzadka ale nie spływa z włosów podczas aplikacji. Po około 15 minutach spłukałam maskę. Włosy były miękkie ale jednocześnie spuszone i niesforne. Mam kręcone włosy i po użyciu tego produktu loki nie były zbite i ogólnie nie wyglądały dobrze. Jeśli ktoś ma włosy proste czy niskoporowte (ja mam wysokoporowate) to maska powinna się u niego sprawdzić, dla włosów kręconych i wysokoporowatych niestety nie będzie najlepsza.
    Zalety:
    • Skład
    • Zapach
    • Bez parabenów
    • Bez SLES i SLS
    • Bez sztucznych barwników
    Wady:
    • Wysoka cena
    • Włosy się puszą po niej
    • Dostępność
    6 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 24 czerwca 2014 o 11:59
    Pielęgnacyjne odkrycie roku.
    Używa od:rok lub dłużej
    Moje włosy kochają aloes. Używałam czystego soku z aloesu z półproduktów, dodawałam go do szamponów, odżywek, wcierek, sprayów. Efekt zawsze był tak dobry, że zaczęłam szukać kosmetyków które posiadają go w swoim składzie. Na maskę Equilibra trafiłam dzięki uprzejmości koleżanki (dzięki Massie ;) ) i jestem nią zachwycona. To jedyny kosmetyk, który realnie poprawia stan moich włosów ( innym miom faworytem jest odżywka Garnier Awokado i Karite jednak tamta mam wrażenie działa bardziej powierzchniowo, wygładza i dyscyplinuje włosy). Na początku kiedy w składzie znalazłam keratynę, podeszłam do Equilibry sceptycznie. Wiem, że nadmiar tej proteiny źle wpływa na moją czuprynę, staje się sztywna i matowa. Ale co ważne, keratyna jest stosunkowo daleko w składzie, bo sporo po aloesie (drugi w składzie) i olejach. Początkowo stosowałam maskę po każdym myciu, mniej więcej po 1,5 miesiąca zauważyłam ten efekt przeproteinowania (może spowodowany dodatkowymi kosmetykami a może maską, nie wiem? ) . Oczyściłam wtedy dokładnie włosy szamponem z SLSem i zaczęłam stosować maskę co drugie mycie. I to jest mój złoty środek :) No dobrze, co do plusów. Maska mam wrażenie głęboko nawilża włosy (aloes) a oleje czy ekstrakt z celulozy zamyka to nawilżenie w ich wnętrzu. Dla mnie jest to alternatywa oleju wymieszanego z odżywką nawilżającą stosowanego w formie kompresu pod folię. Dobre rezultaty widoczne są bardzo szybko, poza tym maska jest wydajna, opakowanie poręczne i praktyczne, cały produkt wydobywamy ze słoika. Jedynym minusem jest zapach (za działanie wybaczam ;) ) jakiś taki trawiasty, może nie drażniący ale do najprzyjemniejszych nie należy. Dla mnie kosmetyk niezastąpiony, mam już 2 opakowanie i rozglądam się gdzie stacjonarnie mogę dostać inne produkty z tej serii. Dla zainteresowanych wklejam skład. Używam tego produktu od: 4-5 miesięcy Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie
    3 osób  uznało tę opinię za pomocną
    Katilka
    5 / 5
    31 sierpnia 2013 o 20:05
    Królowa jest tylko jedna
    Używa od:nie określono
    I jest nią ta maska zdecydowanie . A masek to ja przetestowałam sporo :-) Piękny ma skład : aloes , keratyna z protein pszenicznych ,olejek arganowy , ekstrakt z bambusa .Bez zapychaczy silikonowych . Mam wysokoporowate , puszące się długie włosy . Dużo ich ale cienkie więc łatwo o obciązenie . Ta maska je ratuje . +nawilża +wygładza +odżywia +ujarzmia +pieknie pachną po niej włosy +nie obciąża Raz w tygodniu nakładam na pół godziny pod ciepły kompres ale jako odżywka po myciu też daje radę Minusy ? właściwie brak -słabo dostępna (ja zamawiam w aptece) -mała pojemność Używam tego produktu od: miesiąca Ilość zużytych opakowań: koniec pierwszego
  • 4 października 2018 o 11:05
    Przeciętniaczek
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Nie zrozumcie mnie źle - to nie jest zła maska, ale po prostu nie uważam, żeby czymkolwiek się wyróżniała. Włosy są po jej użyciu miękkie, łatwiej się układają, są nawilżone, ale moim zdaniem takie działanie ma większość tego typu kosmetyków. Jeśli ktoś ma ochotę wypróbować, to śmiało, ale nie oczekiwałabym spektakularnych efektów i na pewno nie nazwałabym tego kosmetyku moim hitem.
    W aptece
    Silanah
    5 / 5
    2 marca 2018 o 0:22
    Moja ulubiona
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Uwielbiam i polecam wszystkim znajomym. Świetny skład, przyjemny zapach, nie obciąża włosów, ale je odżywia i nawilża. Cudów nie ma - na pewno z "siana" nie zrobi gładkich włosów, ponieważ nie zawiera sylikonów. Aby zauważyć różnicę, trzeba przede wszystkim ograniczyć do minimum stosowanie produktów z silikonami. Moja fryzjerka zauważyła dużą różnicę w kondycji moich włosów. Jedyny minus to cena, ale zawsze staram się upolować ją na promocji w Hebe.
    Drogeria Hebe

Produkty podobne