Avon, Encanto Fascinating, Body Lotion (Perfumowany balsam do ciała)

Avon, Encanto Fascinating, Body Lotion (Perfumowany balsam do ciała)

Perfumowany balsam do ciała. Głęboko odżywia i intensywnie nawilża suchą skórę do 48 h. Główne nuty zapachowe: kwiat jade, różowy pieprz, ciepłe piżmo

z pompką, w butelce
lotion
balsamy
nawilżające

Polubiłam go

Jest to jedna z nowości od marki avon dostępna w dwóch zapachach. Jeśli chodzi o ten balsam to zapach ma obłędny, kuszący, zmysłowy, słodki, który bardzo długo utrzymuje się na skórze. Kobiecy zapach, który dodaje pewności siebie, atrakcyjności a jego trwałość pozwala czuć się komfortowo.
Opakowanie bardzo ładne, eleganckie, które ozdobi każde wnętrze. Produkt znajduje się w flakonie z pompką co ułatwia jego nabieranie i dostosowanie ilości, bardzo wygodne. Dobrze nawilża skórę pozostawiając ją gładką, aksamitnie miękką w dotyku, daje ukojenie i przyjemne uczucie nawilżenia. Ponadto dość długo utrzymuje się na skórze nie tylko zapach ale też właśnie uczucie nawilżenia.
Jedyne co można uznać za minus to cena. Moim zdaniem jest trochę za wysoka no ale zależy może dla kogo.

Z myślą o Wiosnie!

Zamówiłam sobie wszystkie produkty z serii Encanto Fascinanting zupełnie w ciemno, po przeczytaniu że w skład tejże nuty zapachowej wchodzi pieprz, który uwielbiam w pachnidlach. Wszelkiej maści balsamy do ciała to u mnie must have. Konsystencja recenzowanego nie jest ani za gęsta ani za rzadka. Bardzo szybko się wchłania pozostawiając skórę delikatnie nawilżona, gładka i pachnacą. Apropos zapachu dla mnie nie jest to woń intensywna i słodka jak Recenzentki poniżej, ale wiadomo, co nos to inne doznania olfaktoryczne :) Moje nozdrza odbierają go jako bardzo delikatny, przyjemny, może odrobinę mydlany z lekko wyczuwalną nutka wspomnianego przeze mnie wcześniej pieprzu. Już wiem, że sprawdzi się świetnie w cieplejszych miesiącach roku. Buteleczka w którym produkt zamknięto, niestety lekko odbiega od tego przedstawionego w katalogu. Na żywo nie sprawia już tak "luksusowego“ wrażenia, jak na zdjęciach . Ot, zwykły, plastikowy pojemnik :) Niemniej sam balsam jest na tyle przyjemny, że być może sięgnie po niego jeszcze raz w przyszłości...

Cudowności !

Seria Encanto na dobre rozgościła się się już w katalogach Avon - jeśli któraś z Was nie jest na bieżąco , to informuje iż są to dwie linie zapachowa czerwona i błękitna gdzie poza balsamami do ciała znajdziemy jeszcze wody toaletowe , mgiełki do ciała , kremy do rąk i olejki do ciała. Świetnie ! Jeśli komuś przypadnie do gustu zapach może sobie dowolnie skomponować swój własny zestaw i dowolnie podbijać i intensyfikować wybrany przez siebie zapach :)

Bardzo ładne opakowanie - butelka o opływowych kształtach przywodzących na myśl kobiece krągłości. Barwiona na błękit - ale stopień zużycia możemy kontrolować na bieżąco. Plastik z którego wykonana jest butla dość twardy ale nie jest to zbyt wielka wada. Pompka działa bez zarzutu oczywiście musi się najpierw rozbujać ale potem nic już się nie zacina.

Zapach - bo to jedna z najważniejszych kwestii jak dla mnie jeśli chodzi o balsam do ciała jest po prostu obłędny. Faktycznie perfumowany , intensywny i słodki - dla mnie ideał. Znajdziemy tutaj połączenie kwiatu jade - który ma taką fajną nutkę pudrowych cukierków , delikatną szczyptę różowego pieprzu i gęste piżmo. Śliczności. Ja fanką słodyczy jestem - więc ja się jaram :D

Konsystencja yo lekka biała emulsja , bardzo szybko się wchłania i rozciera bez lepienia się do ubrań i bielenia ich. Nie zostawia na ciele żadnej oblepiającej powłoki. Nie zauważyłam również zapchania porów .

Moja skóra na rękach i nogach jest normalna więc taki zwykły katalogowy czy drogeryjny balsam w zupełności mi wystarczy bym mogła zoptymalizować sobie nawilżenie. W przypadku tego balsamu skóra po użyciu nawilżona jest bardzo dobrze , w dotyku jest bardzo miękka , jedwabiście gładka ale też delikatnie sprężysta. No i pięknie pachnie oczywiście - zapach balsamu utrzymuje się na ciele około 5 godzin ( świetny wynik jak na balsam do ciała w mojej opinii ) a jak już dodatkowo użyjemy wody toaletowej i mgiełki to tym świetnym zapachem możemy cieszyć się przez długie godziny.

A co przy regularnym stosowaniu ? Nawilżenie w moim przypadku po użyciu tego balsamu trwa do czasu ponownej aplikacji - no ale jak wspominałam wcześniej przy mojej normalnej na rękach i nogach skórze nie jest to żaden wielki wyczyn - skóry suche pewnie aż tak entuzjastycznie jak ja tego mazidła nie odbiorą :D Nie zauważyłam też by balsam w jakikolwiek sposób pogorszył stan mojej skóry. Nie uczulił , nie podrażnił , ani nie przesuszył.

Po miesiącu stosowania zużyłam ponad połowę butli no ale w sumie ja sobie nie żałuje :) Zakochałam się w zapachu więc ja oczywiście polecam :) Świetny jest