Bioetiq, Naturalny hipoalergiczny krem do twarzy `Polanka`

Bioetiq, Naturalny hipoalergiczny krem do twarzy `Polanka`

Ziołowa kraina rozciągająca się przez nasze łąki, pola i leśne polanki to źródło darów natury z którego czerpiemy to, co najlepsze dla nas i dla naszej pielęgnacji. Wykorzystaliśmy te wspaniałe źródło i stworzyliśmy krem POLANKA dla cery suchej i dojrzałej, zawierając w nim następujące ekstrakty z następujących ziół o doskonałych właściwościach kosmetycznych:

Len - posiada właściwości nawilżające, łagodzące oraz kojące. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry, chroni jej naturalny płaszcz hydro-lipidowy oraz tworzy warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki obecności przeciwutleniaczy oraz fitohormonów opóźnia procesy starzenia się skóry.

Poziewnik- jest źródłem przyswajalnej krzemionki, która poprawia elastyczność skóry oraz działa korzystnie na naczynia krwionośne.

Kasztanowiec- pobudza krążenie, zmniejsza napięcie i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych. Posiada właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne oraz działa przeciwobrzękowo.

Arnika- obkurcza i wzmacnia drobne naczynia krwionośne oraz posiada właściwości regenerujące.

Bratek- posiada właściwości pobudzające wydalanie toksyn, łagodzi stany zapalne oraz wzmacnia naczynia krwionośne.

Rdest- łagodzi i zapobiega podrażnieniom skóry.

Bogactwo ekstraktów ziołowych zawartych w kremie POLANKA wzbogacone zostało najbardziej aktywnymi i najskuteczniejszymi składnikami takimi jak:

Fitokolagen – nawilża, ujędrnia, regeneruje skórę oraz pomaga opóźnić proces starzenia.

Koenzym Q10 dostarcza komórkom energii oraz chroni skórę przed niedotlenieniem. Odtruwa komórki z toksyn. Redukuje wolne rodniki, działa regenerująco i antyoksydacyjne.

Potrójny kwas hialuronowy – nawilża, przywraca skórze jędrność i gładkość.

Witamina C- wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia plamy i przebarwienia, a także wzmacnia naczynka krwionośne, działa przeciwzapalnie i łagodząco.

Witamina E – szczególnie cenna w połączeniu z witaminą C i koenzymem Q10, z którymi wykazuje biologiczny synergizm w walce z wolnymi rodnikami. Przyspiesza tworzenie kolagenu i elastyny.

Olej z opuncji figowej wykazuje silne działanie przeciwzmarszczkowe, poprawia napięcie i nawilżenie skóry przesuszonej, a także łagodzi podrażnienia i regeneruje skórę.

Olej Inca Inchi jest jednym z lepszych regeneratorów skóry. Zwiększa elastyczność, odżywia i nawilża skórę.

Olej z avocado charakteryzuje się wysoką zawartością fitosteroli oraz witamin A, B, C, D, E, H, K i PP.

Wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz zapobiega przesuszeniu skóry.

Oleje arganowy dzięki dużej zawartości witaminy E oraz związków fenolowych wykazuje właściwości antyoksydacyjne.

Olej monoi nawilża, uelastycznia i wygładza skórę.

50 – 100ml
na dzień, na noc
w słoiczku
krem

• Aqua,
  • Glycerin/aesculus Hippocastanum Flower Extract/ Galeopsis Tetrahit Extract /linum Usitatissimum Seed Extract/polygonum Bistorta Root Extract/viola Tricolor Extract/arnica Montana Flower Extract,
  • Mangifera Indica ( Mango Butter),
  • Ascorbyl Palmitate,
  • Xantan Gum,
  • Parfum

Taki sobie

Wiązałam z tym kremem duże nadzieje, bo wg składu powinien sprawdzić się idealnie na mojej wrażliwej, suchej i naczynkowej cerze, ale niestety tak się nie stało. W dodatku na skórze tworzył dziwny, żółty! film.