Anwen, Serum do pielęgnacji skóry głowy `Darling Clementine`

Średnia ocena: 4.60/5

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

zobacz więcej ofertzwiń

Serum powstało dla osób, które mają problem z podrażnieniem, przesuszeniem lub nadmiernym przetłuszczaniem. Zawiera bogactwo naturalnych składników: aloesu, ekstraktów z lukrecji, cykorii, alg czerwonych, a także biofermentu z ryżu i wyciągu z drożdży, które głęboko nawilżają skórę, łagodzą podrażnienia i przyspieszają regenerację. Ekstrakt z wierzbówki kiprzycy oraz bioferment z rzodkwi działają przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie oraz wspierają walkę z łupieżem. Glukonian cynku, wyciąg z grzyba Hub i witamina B6 regulują pracę gruczołów łojowych i zapobiegają nadmiernemu przetłuszczaniu. Witamina PP oraz Biotyna poprawiają ukrwienie skóry głowy i wpływają korzystnie na cebulki włosów sprzyjając ich wzmocnieniu.

Serum wspomaga powrót skóry głowy do naturalnej równowagi, która jest podstawą zdrowia i piękna włosów.

w butelce, z pompką
Skóra głowy
normalna, problemowa, sucha i wrażliwa
do skóry głowy
łagodzące, przeciwłupieżowe, nawilżające, oczyszczające, regenerujące
bez parabenów, bez silikonów

Serum dobrze odbijające włosy od nasady

Serum jest żelowej konsystencji, przezroczystej barwie i o zapachu cytrusowym, na który zbytnio nigdy nie zwracam uwagi. Byłam sceptycznie nastawiona do tego kosmetyku, bałam się, że będzie sklejać włosy i robić strąki.

Serum używam teraz prawie codziennie zaraz po umyciu włosów. Opakowanie z pompką jest bardzo wygodne w użyciu. Nakładam dwie pompki - jedną na przód głowy, drugą z tyłu. Jednym z problemów może być to, że nie do końca umiem rozprowadzić go równomiernie na cała głowę, zawsze gdzieś jest go więcej, gdzieś mniej - trzeba bardzo dobrze go rozmasować. Na szczęście po wysuszeniu włosów w ogóle go nie czuć w dotyku ani nie widać. Nie skleja i świetnie odbija włosy od nasady. Skóra głowy jest nawilżona i ukojona. Włosy wcale nie są obciążone, nie daje efektu niedomytej głowy. Dodatkowo, jest bardzo wydajny, mimo codziennego używania od 2 miesięcy, nadal mam niemal połowę opakowania.
Jestem zadowolona i myślę, że na pewno wrócę do tego produktu.

Moje top odkrycie

To serum uratowało mi skórę (dosłownie ). ???? Jest cudowne. Idealnie nawilża skórę głowy i wycisza.
Dzięki niemu pozbyłam się problemów ze skórą głowy.
Stosuje po każdym myciu włosów, kompletnie nie obciąża, jest niezauważalne.
Ale rezultaty przeszły moje najśmielsze oczekiwania.
Zamiast kupować produkty przeciwłupieżowe wystarczy kupić to serum.
Polecam. ❤️

Ratunek dla podrażnionej skóry głowy

Serum zamknięte jest w plastikowej butelce z pompką o pojemność 150ml. Ma gesta żelową konsystencję, jego zapach jest dość specyficzny taki jak sfermentowany produkt. Po nałożeniu na skórę głowy jest niewyczuwalny. Zakupiłam go w Hebe za jakieś 30zł.
Mam wrażliwą skórę głowy, mało który szampon nie powoduje swędzenia i podrażnienia. Serum właśnie kupiłam po nieudanych testach szamponu, który zrobił mi masakrę na głowie. Serum bardzo szybko pomogło mi wrócić do równowagi.
Świetnie łagodzi podrażnienia i nawilża skalp nie obciążając dodatkowo. Skóra głowy jest ukojona i swędzi dużo mniej.
Myje włosy co drugi dzień a serum stosuje po każdym myciu. Dobrze sie rozprowadza a po wysuszeniu nie widać żeby coś było na włosach. Trzeba jednak uważać z ilością bo można skończyć z przetłuszczonymi włosami.
Produkt bardzo wydajny, stosuje regularnie od kilku miesięcy i dopiero teraz kończy się.

Serum unoszące włosy od skóry...

Przez okres zimowy, chłodny moja skóra głowy potrzebuje dobrego nawilżenia. Korzystam już z dość dużej ilości produktów Anwen i jestem zadowolona, więc chciałam spróbować i tego produktu.
Czy jest to produkt nawilżający do skóry głowy? Niestety nie w moim przypadku. Miałam wrażenie, że nakładam zwykłe serum na skórę głowy, które nie dawało jakiegoś super uczucia nawilżenia głowy - bo niestety pojawiły się płatki z suszej skóry głowy.
Natomiast - dając go na skórę głowy, jedyna rzecz która zwróciła moją uwagę, to fakt że podnosił mi włosy od skóry głowy. Był to jeden z kosmetyków, który u mnie faktycznie je unosił, a niestety przez porowatość włosów jestem zmuszona na wiecznie oklapnięte włosy - więc było to dla mnie miłe zaskoczenie. Jednakże, mimo że unosiło to włosy od skóry, tak na włosach blisko skóry miał one szorstką strukturę - jakbym dała za dużo odżywki i zapomniała ją spłukać. Niestety produkt mimo wmasowywania w skórę głowy, osiadał się na włosach i pozostawiał efekt niedomytych włosów - i był to ogromny minus, bo było to strasznie widoczne :(
Niestety dla mnie nie spełnił swojej roli i ciężko mi się go używało.

Totalnie się nie dogadujemy

Ale to jest niesamowicie dziwny kosmetyk.

Nie jestem go wstanie użyć bez spłukania, kupiłam go z myślą że będę go nakładać na skórę głowy po umyciu., niestety kosmetyk się lepi tworzy na włosach tłuste plamy przez co wyglądaj na nieświeże. (nawet gdy nałożyłam bardzo mała porcję) .

Zanim znalazłam sposób na ten kosmetyk to strasznie się z nim męczyłam przez co na pewno do niego nie wrócę. Mimo że naprawę przynosi efekty.

Mój sposób na ten produkt: nałożyć po umyciu głowy na jej skórę, jednocześnie na długości włosów nałożyć odżywkę i wszystko zmyć po 5/10 minutach (po kąpieli).

Skóra po takim zabiegu głowy była uspokojona, nawet po mocnym szamponie głowa nie była "tępa" w dotyku. Pozbyłam się czasami pojawiającego się swędzenia czy ściągnięcia. Jednak to nie takiego kosmetyku poszukuje.

Sądziłam ze będzie to odżywką bezproblemowa, lekka i przyjemna w nakładaniu. W rzeczywistości cały proces uczenia się tego produktu był bardzo meczący.

Działa tak jak trzeba!

Wcierke kupiłam w zestawie z Anwen Grow Me Tender i używam ich na zmianę. Wcierka działa tak jak to opisał producent- koi, uspokaja przesuszona skórę, likwiduje świąd skóry głowy. Ma lekko żelową konsystencję więc łatwo ją rozprowadzić, nie ucieka przez palce. Trzeba uważać, żeby ją dobrze pozniej rozmasowac na skórze głowy. Kiedyś w jednym miejscu ją nałożyłam i nie rozsmarowałam/nie wtarłam odpowiednio i zlepiły mi się włosy. Ogolnie jak się ją dobrze rozprowadzi to odbija włosy u nasady. Mam wrażenie, że po jej stosowaniu włosy są dłużej świeższe. Starcza na bardzo długo.

Bardzo wydajna i wspaniale nawilżająca odżywka do przesuszonej skóry głowy

Produkty od Anwen (mimo przetestowania już kilkunastu sztuk) niestety nie robią na mnie wrażenia. Wśród tych których używałam moim zdaniem warte uwagi jest „Grow us Tender” i… właśnie „Darling Clementine”.

Produkt nie jest tak szeroko dostępny stacjonarnie jak reszta produktów od Anwen, choć mój egzemplarz udało mi się kupić w Kontigo. Trafiła się promocja więc stwierdziłam, że spróbuję. Z tego typu produktem miałam już do czynienia przy okazji używania Boostera do skóry głowy od So!Flow. Zdecydowanie się polubiliśmy.

Od tego typu kosmetyków oczekuję przede wszystkim nawilżenia skalpu. Fajnie jak przy okazji nie obciąży nasady włosów, żeby dało się tego używać po umyciu głowy.

Konsystencja produktu jest żelowa, delikatna. Przy pierwszym użyciu miałam obawę, że obciąży skórę jednak całe szczęście nic takiego się nie stało. Wręcz mam wrażenie, że te włosy są jednak lekko odbite od nasady. Kosmetyk ma jednak dziwny zapach, nazwa sugeruje klementynkę, jednak mnie przypomina on po prostu zapach plastiku? Nie jest to jakiś wielki minus tego produktu. Mnie po prostu nie odpowiada.

Działanie:
- bardzo dobrze nawilża skórę głowy, nie przeciążając jej
- odbija włosy od nasady, nie skleja ich
- nie powoduje podrażnienia oraz łupieżu

Niczego więcej poza tym co robi nie oczekuje od tego serum. Jak dla mnie jest ono bardzo poprawne do stosowania praktycznie po każdym myciu. Cena również jest moim zdaniem adekwatna do jakości i wydajności produktu.

Tytan wydajności!

Mam i uwielbiam, zarówno ja jak i moja skóra głowy. Nakładam zawsze po umyciu. Wmasowuje za pomocą masażera na jeszcze mokrą skórę głowy, zawijam włosy w ręcznik i po kilku minutach przechodzę na dalsze etapy pielęgnacji.
Skóra po tej odżywce nawilżona, ukojona, nie swędzi. Czy pobudziła moje włosy do wzrostu to ciężko mi stwierdzić, ale z przyjemnością się tego produktu używa. Mam ją kilka miesięcy i dalej na dnie coś jest. Nakładam do dwóch pompek, a myję włosy co trzeci dzień. Jeden z najbardziej wydajnych kosmetyków jakie stosowałam.
Czasem, jeśli nałożę zbyt dużą ilość z rozpędu potrafi utworzyć suche strąki. Ale spokojnie! Wystarczy je tylko wyczesać i są jak nowe ;) polecam wszystkim.

Cudowne nawilżenie i odżywienie skalpu

Mam problem z przetłuszczaniem, dlatego postanowiłam zaopiekować się skórą głowy. Zaczęłam od peelingów, ale czułam, że brakuje mi dodatkowego nawilżenia. Wcześniej uwielbiałam kosmetyki od Anwen, więc postanowiłam zainwestować i przetestować powyższe serum.
Serum zamknięte jest w wygodnej, małej butelce z pompką o pojemności 150 ml. Serum ma konsystencję żelową, kolor lekko brązowawy, mętny (ale nie ma z nim żadnego problemu). Zapach lekki, specyficzny.
Jak już wspomniałam, serum ma konsystencję żelu, a po rozprowadzeniu po skalpie jest nieco klejący, na rękach też pozostaje uczucie lepkości, dlatego trzeba po użyciu umyć ręce.
Po dokładnym rozprowadzeniu produktu na skalpie i zrobieniu dokładnego masażu skóry głowy, zostawiam do wchłonięcia. Po wchłonięciu żelu rozczesuję włosy tuż u nasady włosów. Z rozczesywaniem włosów nie ma żadnego problemu, ponieważ cała lepka otoczka zanika.
Po użyciu skóra jest odżywiona i po kilku użyciach zauważyłam, że włosy dłużej zachowują świeżość. Bardzo polecam używać na lekko mokre włosy po prysznicu i dokładnie zrobionym peelingu skóry głowy!!

Niestety nie dla mnie

Dużo nadziei wiązałam z tym produktem. Dużo produktów w mojej kolekcji głównie jest do włosów a nie do skóry głowy. Sporo dobrego słyszałam o tym kosmetyku i wierzyłam, że u mnie też się sprawdzi. Niestety nie tym razem.

Opakowanie mamy w formie buteleczki z pompką o pojemności 150ml. Konsystencja jest lekko żelowa o delikatnym zapachu.

Największy problem mam z przetłuszczaniem się skóry głowy, na tyle, że głowę muszę myć codziennie, bo na drugi dzień już nie jest ciekawie.
Stosowałam tak jak kazał producent i niestety po około tygodniu musiałam przerwać kurację. A dlaczego? Dostałam ogromnej ilości łupieżu. To były ogromne płaty, które przy każdym przeczesaniu 'skorupki' były na całej długości włosów. W tym czasie też nie zauważyłam żadnej poprawy. Przetłuszczanie się nie zmniejszyło ani nic się nie poprawiło, jedynie pojawił się łupież. A jego pozbycie się trwało dużo dłużej niż stosowanie tego kosmetyku. Oczywiście reszta kosmetyku wylądowała w koszu.

Nie polecam

Mam suchą skórę głowy, która często swędzi i potrzebuje dużo nawilżenia, więc stwierdziłam, że kupię to serum, bo nawilża.

Jest ono zapakowane w opakowanie z pompką o 150ml pojemności, co wg mnie jest dużo. Zapach nie przypadł mi do gustu. Konsystencja jest żelowa.

Niestety od razu po aplikacji skóra głowy zaczęła mnie bardziej swędzieć, a na dodatek miałam posklejane włosy. To serum nie przyniosło mi żadnych korzystnych efektów, więc nie polecam.

Mocno skleja włosy u nasady

Wcierkę nawilżającą zakupiłam w ciężkim momencie dla mojej skóry głowy, gdy potrzebowała ona typowo mocnego nawilżenia i pomocy. Zdecydowałam się na zakup tej wcierki ze względu przede wszystkim na skład, a także, że była o firma Anwen, która jednak ma pozytywne recenzje i bardzo duże grono fanek.
Zakupiłam jedno w hebe w tej starej formie i drugie przez internet w tym samym czasie w tej czarnej odsłonie (preferuję czarne ale poza tym niczym się nie różniły).
Wcierka ma fajną postać żelu, bardzo ładny skład, gdzie oczywiście króluje nam aloes, ma bardzo mocny intensywny zapach wyczuwalny jeszcze przez kilka godzin, taki rześki. Spoko wchłania się w skórę głowy, jest bardzo wydajny i na tym plusy się kończą.
Niedostatecznie nawilża mój skalp przede wszystkim dlatego, że nie da się go porządnie rozprowadzić na skórze głowy ze względu na mocno żelową i glutowatą konsystencję. Bardzo skleja włosy u nasady przez co zbijają się strączki, które potem ciężko rozczesać przez co wydaje się jakby na głowie w niektórych miejscach były prześwity, może na gęstszych włosach tak tego nie widać, ale jednak dla pań o rzadkich włosach będzie to miało znaczenie. Wykończę te dwa opakowania ale na pewno nie wrócę do tej wcierki.