Holika Holika, Aqua Petit, Jelly BB Cream SPF 20 PA++ (Krem BB do twarzy)

Holika Holika, Aqua Petit, Jelly BB Cream SPF 20 PA++ (Krem BB do twarzy)

Aqua Petit Jelly to krem BB o konsystencji `galaretki` . Zamknięty jest w solidnym, przezroczystym słoiczku . Posiada dodatek mięty. Zawiera SPF 20 PA++. Dostępny w dwóch różnych kolorach.

kremy BB i CC
normalna
ujednolicające
Krycie
lekkie
w słoiczku

Lekki, jasny, idealny na codzień

Mam cerę mieszaną i wrażliwą, a na dodatek problematyczną. Bardzo lubię kremy BB, więc często po nie sięgam. O tym marzyłam od dawna, jego cena jest wysoka, ale postanowiłam zaryzykować i kupić.
Opakowanie jest urocze, w kształcie galaretki, jest odkręcane, a w zakrętce znajduje się od razu aplikator, plastikowa szpatułka z płaskim końcem. Ma mieć niby konsystencję galaretki, na filmikach widziałam, że powinna taka być, mój produkt ma nieco inną, ale raczej nie jest zepsuty. Zapach mogę opisać jakoś świeży, przypomina mi zapach szamponów do włosów.
Krem BB zastyga, daje satynowe wykończenie, jest lekki, nie czuć go na buzi. Potrafi podkreślić suche skórki. Jego krycie jest lekki, wyrównuje koloryt twarzy. Mam kolor 01 i jest naprawdę jasny. Gąbeczka dołączona do zestawu jest okropna, nawet dzieci nie chciały się nią bawić. Najlepiej u mnie wygląda aplikowany dłońmi, gąbeczka niestety lubi bardzo dużo go sobie "zjeść". U mnie po przypudrowaniu potrafił trzymać się cały dzień. Co do chłodzenia to jest tylko krótko podczas nakładania.
To bardzo fajny krem BB, jeden z moich ulubieńców ????

Spełniał swoje zadanie

Bardzo lubię koreańskie podkłay, kremy BB i chętnie je testuję także dlatego, że jestem bladziochem, a one w większości mają kolory dobrane idealnie dla mnie. Tak samo było w wypadku tego BB kremu. Zamknięto go w szklanej buteleczce ze szpatułką co niestety nie jest zbyt wygodne, bo ta szpatułka nie jest w stanie dostać się do resztek kosmetyku. Trzeba sobie radzić innym sposobem. Pompka była by tu najlepsza, ale chyba też nie dałaby rady wydusić z siebie kremu, który ma konsystencję zimnego budyniu. Nie galaretki, a właśnie ochłodzonego budyniu. O dziwo nie miałam nigdy problemu z aplikacją na jakikolwiek krem. nigdy ten krem BB mi się nie zważył, nie zrolował i kiedy miałam dośc duże podrażnienie na twarzy, konkretnie brzydkie czerwone, mocno widoczny stan zapalny, który był spowodowany niepasującym mi lekiem to tylko krem Holiki był w stanie te czerwone ślady zasłonić i nie podrażniał ich dodatkowo,bo każdy inny specyfik pogarszał sprawę. Tylko to krycie nie jest duże, na moje potrzeby jest w sam raz, bo nie lubię mocno kryjących podkładów, czuję się w nich jak w masce, jakoś tak mało naturalnie, choć oczywiście są wyjątki.

Bardzo komfotowo mi się nosiło ten krem BB, nigdy mnie nie zawiódł czy to latem czy zimą trzymal się od rana do wieczora przy czym dawał bardzo delikatny, naturalny efekt na skórze. Ani nie matowy ani nie wybłyszczał się. Dla mnie to dobry produkt, choć raczej już doń nie wrócę,mialam go na tyle długo, że chcę spróbować czegoś innego.

Niestety kiepski

Bardzo cieszyłam się z zakupu ponieważ opakowanie jest przeurocze i gdy testowałam go w sklepie wydawał się naprawdę fajny, aczkolwiek gdy użyłam go na twarzy niestety ale ogromne rozczarowanie.
Rozprowadza się fatalnie, waży się od razu. Okropnie to wygląda :( a szkoda

Średni

BB dosyć dobrze pokrywa niedoskonałości ale jednocześnie podkreśla strukturę skóry i suche skórki. Jest wysuszający, myślę, że dużo lepiej sprawdzi się do cery tłustej niż suchej czy normalnej.

Niezbędny latem

Zawsze podkreślam, że jestem wielką zwolenniczką azjatyckiej pielęgnacji, makijażu, kosmetyków. To trwa już cztery lata. Miałam wiele ich kultowych produktów, bez których nie wyobrażam sobie funkcjonowania - ten jest jednym z nich.

Opakowanie - dla mnie jest słodkie, urocze- przyjemnie mi się na nie patrzy, dlatego oceniam je bardzo pozytywnie. Wyjmuję sobie szpatułką na grzbiet dłoni tyle produktu ile potrzebuje, potem nakładam na twarz.

Konsystencja galaretki dla mnie nie jest nowością bo tego typu formuła bardzo mi odpowiada, zwłaszcza latem.

Działanie to jest coś, czego ja latem potrzebuje. Lekkiego wyrównania kolorytu, ujednolicenia cery, nawilżenia i jej upiększenia. Ten BB tak działa. Ma niskie/ średnie krycie, które jednak można budować. Nie jest imponująco trwały, ale znika równomiernie, estetycznie. Ładnie wygląda na buzi, odżywia ją, sprawia, że wygląda młodo, promiennie, a przy tym świetnie ją nawilża - ja latem i wiosną nic nie używam pod BB, w końcu po to są kosmetyki, które łączą makijaż i pielęgnację- tak jak ten :) bardzo subtelnie, ładnie pachnie- chętnie kupilabym takie perfumy :)
Nie zanotowałam, aby w jakikolwiek szkodził mojej cerze, co więcej 20 Spf pa ++ skutecznie chronią moją cerę :)

Wydajność jest średnia niestety, bo z racji lekkiej i słabo kryjącej formuły siłą rzeczy na aplikację schodzi więcej produktu, także to można uznać za minus, zwłaszcza, że nie należy on do najtańszych.

Ciekawy produkt jednak nie dla każdego

Tak jak opisuje producent- krem o galaretowatej konsystencji umieszczony jest w prześlicznym szklanym słoiczku. Dostępne są dwa odcienie (kolor 2 jest i tak bardzo jasny). Zapach kosmetyków jednych zachwyca, drudzy go nienawidzą- mi osobiście przy nakładaniu nie przeszkadza- później się neutralizuje.
Jestem posiadaczką cery mieszanej w kierunku do tłustej z widocznymi rozszerzonymi porami w okolicach nosa, kości policzkowych oraz brody.
Podejmowałam próby nałożenia zarówno gąbeczką dołożoną do zestawu jak i palcami. Krem faktycznie ma całkiem dobre krycie, jednak problemem zaczyna się przy próbie budowania go na twarzy.
Jako, że jest to kosmetyk na bazie wody unikam łączenia go ze wszelkimi rodzajami kosmetyków z parafiną etc. - niestety za każdym razem ogromnym problemem jest rozłożenie go tak aby nie zostawiał smug i nie był widoczny w porach. Jeżeli już jakoś uporam się z nałożeniem, krem faktycznie trzyma się długo na twarzy i nie daje efektu maski :)

Dla mnie niezastąpinony produkt na lato, kiedy staram się stosować lekki makijaż.
Kupiłam z polecenia siostry i z miejsca się w nim zakochałam.
Po pierwsze przeurocze opakowanie, które pięknie prezentuje się na toaletce. Krem posiada praktyczną szpatułkę do apikacji oraz białą gąbeczkę. Pięknie pachnie kwiatami, jednak przy aplikacji problem sprawia nakładanie kometyku szpatułką- zdecydowanie nie jest to najlepszy sposób na nałożenie podkładu.
Konsystencja kremu BB to rzeczywiście galaretka, jednak bardzo szybko zmnienia się w dość gęstą formułę. Bardzo ładnie kryje, a podkładu nie czuć prawie wogóle na twarzy. Nie zostawia smug, ani plam, mam tylko wrażenie, że po nałożeniu odcień nieco ciemnieje. Zapewnia ładne matowe wykończenie, po aplikacji nie ma potrzeby używania pudru, twarz długo jest matowa.
Krem jest lekki oraz nie zapycha. Cena może trochę odstraszać, ale podkład jest bardzo wydajny więc z pewnością starczy na długi okres czasu.

świeży i lekki

Podkład był zapakowany w tekturowe pudełko, oprócz podkładu w środku była także ukośna gąbeczka do aplikacji. Buteleczka jest szklana, w wieczku znajduję się szpachelka ułatwiająca nabieranie produktu.
Zapach jest niezwykle słodki, owocowy i bardzo przyjemny. Konsystencja przypomina nie do końca zastygniętą galaretkę. Podkład nie jest ani tłusty ani tępy więc nie tworzy nam efektu maski. Wklepany dołączoną gąbeczką ładnie wtapia się. Krycie jest zadowalające.
Podkład nie ma matowego wykończenie, twarz pomalowana nim wygląda na rozświetloną, świeżą i mocno nawilżoną. Dla mnie jednak ten błysk to za wiele, matuje go pudrem ryżowym. Po godzinach podkład nie ciemnieje ani nie powstają żadne dzikie pomarańczowe plamy. Nie zauważyłam też aby rolował się w zmarszczkach pod oczami.
Po dłuższym używaniu tego podkładu moje twarz nie była wyschnięta, krem bb ładnie ją nawilżył i co najważniejsze nie pozapychał mi porów.
Dla mnie ten podkład jest moim must have i szczerze go polecam. Lekkość i jednocześnie mocne krycie sprawdza się o każdej porze roku .

Nie tego oczekiwałam

Kupiłam ten produkt zachęcona bardzo pozytywnymi recenzjami. Poza tym lubię azjatyckie kosmetyki do pielęgnacji/makijażu i chętnie je testuje. Od dawna na codzień korzystam raczej z kremów BB niż podkładów. Cenię ich kremową konsystencję, subtelne krycie, lekkie rozświetlenie oraz fakt, że w ciągu dnia nie podkreślają porów i suchych skórek. Ten produkt jednak zupełnie nie posiada wymienionych właściwości.

Zupełnie nie jest kremowy. Ma wodnistą konsystencję, jest lepki i tępy w kontakcie ze skórą. Po nałożeniu beauty blenderem szybko zastyga, nieco ściąga skórę i zostawia płaskie matowe wykończenie. Po kilku godzinach, mimo przypudrowania, wchodzi w pory i inne wgłębienia w skórze, zostawia smugi i generalnie daje mało estetyczny efekt. Nie jakiś bardzo tragiczny, ale staje się po prostu widoczny i sprawia wrażenie, że został źle nałożony/rozsmarowany. Krycie nawet od razu po nałożeniu jest niewielkie. Rozświetlenia brak.

Ten kosmetyk nie ma żadnej z zalet, które posiadają regularne, *kremowe* kremy BB. Jest to raczej podkład, mimo że zawiera składniki służące pielęgnacji skóry. Podkład dość kiepski. Nietrwały, dający płaski mat i zbierający się w różnych wgłębieniach w skórze. Nie daje efektu nawilżenia i rozświetlenia. Na pewno nie kupię go ponownie, prawdopodobnie nie skończę nawet zakupionego już opakowania. Niestety ten zakup był pomyłką.

bardzo dobry

Bardziej podkład niż krem. Daje naturalne, raczej matowe/satynowe wykończenie, lekko/średnio kryjący. Utrzymuje się cały dzień, jeżeli się wyciera to tak, że nie widać od razu. Ja mam kolor 02 który kupiłam tylko dlatego że był tańszy niż 01. Z tego co widziałam na yt nie różnią się między sobą i są bardzo jasne. Normalnie noszę podkłady takie jak bourjois healthy mix 52, revlon colorstay 180, etc.

Fajna :))

Kolejny bardzo udany azjatycki bb, który przypadł mi bardzo do gustu.
+dobrze się rozprowadza, gładko i bez smug
+ładnie stapia się z cerą
+nawilża, wygładza i ładnie wygląda na skórze
+kolorystyka pasuje i do europejskiej urody
+daje efekt glow, lekko mokry, ale można go z powodzeniem przypudrować
+trwały, nie ściera się
+zapewnia lekkie krycie
+cudowna konsystencja galaretki :)))

Polecam!

Miłość od pierwszego użycia

Krem bb odkupilam od dziewczyny której nie podpasował. Początkowo kiedy zobaczyłam konsystencję produktu byłam trochę... Zaskoczona? Zniesmaczona? W każdym razie na pewno nie byłam zachwycona. Wygląda jakby był popsuty :p
Pachniał w porządku więc postanowiłam zaryzykować i to była najlepsza decyzja w moim życiu!
Mam skore dość problemową pełna rozszerzonych porów, naczynek i trądziku ale spisał się rewelacyjnie.
Krycie: średnie do dużego (ale można stopniować)
Mój kolor to 01 tony żółte, jasniutki

PLUSY
-piękny kolor
-zapach
-bardzo ładnie wyrównuje koloryt
-trwałość (do 10 godzin nawet bez pudru!)
-możliwość stopniowania krycia
-satynowe wykończenie (rzadko spotykane w koreańskich bb)
-działa bez pudru

MINUSY
-dostępność
-opakowanie
-niski (spf 20)
-mały wybór koloru (tylko 2)
Opakowanie ze szpatułką. Jedyny problem który w tym widzę to fakt że jakieś bakterie mogą dostać się do produktu jednak staram się to ograniczyć używając żelu antybakteryjnego co zwykle robię więc nie jest to dodatkowe utrudnienie. Wspominam o tym, bo wiem że dla wielu z was może to być problem :)
Bardzo polecam wypróbować, wygląda bardzo naturalnie, świeżo i dziewczęco.