Avon, True, 5 in One Lash Genius Mascara (Tusz do rzęs 5 w 1 `Geniusz`)

Avon, True, 5 in One Lash Genius Mascara (Tusz do rzęs 5 w 1 `Geniusz`)

Wielozadaniowa szczoteczka z włoskami o różnej długości pozwala na precyzyjną aplikację do samej linii rzęs. Mascara pogrubia, rozdziela, wydłuża, unosi i nadaje głęboki kolor.

Bardzo dobry

Tusz od Avon okazał się naprawdę całkiem przyzwoity. Spodziewałam się miernego efektu, a w rzeczywistości poziom był naprawdę wysoki. Kosmetyk fajnie wydłużył i podkręcił nawet najkrótsze rzęski. Został umieszony w poręcznym i stylowym opakowaniu, które bez problemu zmieści się w każdej torebce. Posiada silikonową szczoteczkę z mnóstwem włosków różnej długości. Na początku potrzebowałam czasu, aby dojść do wprawy i osiągnąć rzęsy tak jak lubię, ale po kilku próbach ogarnęłam temat. Kosmetyk posiada bardzo fajną konsystencję, która w miarę dobrze się rozprowadza, ale za to nadaje fantastyczny kolor czerni. Ja tylko miałam mały problem przy kolejnych warstwach, ponieważ następna aplikacja powodowała sklejenie tych wytuszowanych i najkrótszych włosków. Także za każdym razem pozostawałam przy jednej warstwie tuszu. Podoba mi się, że kosmetyk nie obsypuje się i szybko wysycha, a tym samym nie zostawia śladów. Bez poprawek wytrzymuje do końca dnia. Co prawda nie stworzyłam nim „firanki”, jednak mimo wszystko efekt jest naprawdę w porządku. Rzęsy są czarne, wydłużone, a nawet delikatnie podkręcone.

Pozytywnie zaskoczona

Tusz kupiłam na promocji bo oczywiście jestem żyła. Szczoteczka super aplikuje tusz na rzęsy. Nie wyciąga z opakowania nadmiaru produktu. Rzęsy po zaaplikowaniu tuszu są pięknie wydłużone, podkreślone i mega czarne. Mnie ten efekt za tę cenę satysfakcjonuje. Sprawdził mi się w największe upały. I sprawdza się na cały dzień, ponieważ w ogóle się nie osypuje. Z łatwością można go zmyć żelem do twarzy lub płynem micelarnym. Polujcie na promocję. Nie mam nic do zarzucenia, ale wolałabym żeby bardziej pogrubiał, wtedy byłby idealny. Być może jeszcze do niego wrócę.

Ciekawy

Tusz przy pierwszym opakowaniu mnie mega zachwycił i byłam w stanie polecać go każdej kobiecie, która o to zapyta. Idealnie rozdzielał, wydłużał i pogrubiał rzęsy dając efekt łał. W swoim Zachwycie szybko kupiłam drugie opakowanie gdy zauwazylam, że jest w promocji. I wtedy też cudownie klapki z oczu mi spadły i efekt wow sie skończył. Tusz owszem jest dobry - wydłuża, pogrubia i nie skleja rzęs. Jednak efekt ten można uzyskać tylko wtedy gdy ten tusz jest świeży. Im starszy tym gorsze daje efekty a pilnuje by jak najkrócej był otwarty itp. Jest dobry ale przez jego szybkie wysychanie nie wiem czy kupiłabym go ponownie.

Tusz do rzęs Genius 5 w 1

Jak sama nazwa wskazuje jest to geniusz. Co prawda trochę mi sklejał rzęsy na początku ale to kwestia umiejętności malowania rzęs. Tusz efektywnie wydłuża, pogrubia, unosi i daje naprawdę ładny wyraźny czarny kolor. Są dostępne także inne kolory, ja osobiście użyłam tylko czarnego. Tusz się nie rozmazuje, ładnie utrzymuje się na rzęsach, nie kruszy się.

Nie zachwycił

Moja recenzja wideo:

Po tylu bardzo dobrych opiniach spodziewałam się czegoś co zachwyci mnie i przekona do kolejnego zakupu. Niestety tak się nie stało.
W przypadku tego tuszu szczoteczka jest bardzo duża, silikonowa, a wypustki są tak duże i ostre że każde dotknięcie ich do powieki jest wyczuwalne. Tak jakby się wbijały nam się delikatne szpileczki. Nie jest to zbyt komfortowe uczucie. Na końcu silikonowej szczoteczki znajduje się taka jakby Maczuga do roztczesania rzęs lub w celu zdjęcia nadmiaru tuszu.
Sama Maskara nie robi z moimi rzęsami nic. To znaczy rzeczywiście ładnie je rozdziela ale ani nie pogrubia ani nie wydłuża. Jedynie zauważalne jest rozdzielenie i brak grudek. Nie pozostawia efektu Pandy ale to wszystko. Nie zauważyłam żadnych pozytywnych efektów.
Dla mnie ten tusz jest po prostu za słaby. Nawet druga warstwa nie dała żadnego efektu który byłby przeze mnie akceptowalny. Jedyne co muszę przyznać to fakt że jest bardzo wydajny. I czarny. Nie osypuje się, nie odbija.

szkoda, ale nie

Oceniam wersje czarną i burgundową.
Kiedy tusz jest świeżo po otwarciu spisuje się świetnie. Moje rzęsy są długie, gęste ale proste. Tusz ładnie podkręca i pogrubia. Nie widzę efektu wydłużenia - dla mnie spoko, bo moje rzęsy są super długie i wyglądałyby źle. Tusz nie odbija się na górnej powiece więc ok. ALE problem pojawia się po około 2/3tyg od otwarcia tuszu. Lekko gęstnieje i potem po godzinie pomalowania się nim robi taki osyp na skórze pod oczami - obydwie wersje kolorystyczne - z czarnym wyglądamy jak panda, z burgundowym jakbyśmy miały podbite oczy. Bardzo szkoda, miałam wielkie nadzieje co do burgundowego bo świetnie podkreśla niebieskie oczy. Niestety oczekuję więcej niż 2/3tyg używania tuszu, mimo że jego cena jest ok.

Ekstremalne rzęsy !

Mascara daje radę :). Rzęsy są podkręcone, wydłużone i zyskują super objętość. Szczoteczka fajnie rozdziela rzęsy i nie tworzy efektu sztucznych rzęs.
Co więcej po zastygnięciu jest trwała i się nie rozmazuję.
Jedyny minus jest taki, że po pewnym czasie zaczyna się kruszyć.

Love-hate relationship

Tusz kupialm zachęcona bardzo pozytywnymi opiniami w Internecie. Jak wiadomo pierwsze użycie maskary nie zawsze jest takie jak być powinno, tu tak było, rzęsy w ogóle nie zostały podkręcone, może trochę wydłużone i niestety posklejane. Niestety z tym tuszem mam love-hate relationship. Momentami naprawdę wygląda bardzo dobrze, rzęsy podkręcone, wydłużone, no bajka. Niestety więcej było tych gorszych momentów, tusz się osypywał, pomimo użycia wcześniej zalotki rzęsy się prostowały..oczywiście wiem, że po użyciu skręt trochę opada ale nie aż tak żeby były prościutkie.. czasami zdarzało się też tak że zostały bardzo posklejane. Przy zmywaniu czułam dyskomfort, czego nie mam teraz używając innego tuszu a tych samych kosmetyków. Jeszcze jednym słabym punktem tego tuszu jest to ze bardzo szybko wyschnął. Zazwyczaj staram się używać tuszów które mają zapewnić piękne wydłużenie i podkręcanie, ale zazwyczaj efekt mam odwrotny.. może to ja nie potrafię malować rzęs, pamiętam że dobrych kilka lat temu nie miałam z tym w ogóle problemu, moje rzęsy bez zalotki trzymały skręt cały dzień. No ale jestem pewna że nie wrócę już do tego produktu, wolę szukać dalej swojego ideału.

nie w moim guście

Kupiłam go w promocji, przekonana o jego wielu zaletach. Okazał się wielkim zawodem. Wielka szczoteczka utrudnia korzystanie, nabiera dużo tuszu, który skleja rzęsy. Próbując rozczesać rzęsy nakładam więcej tuszu i efekt nie jest zbyt ładny. Rzęsy nie wyglądają na wydłużone. Tusz się osypuje.

Jakieś nieporozumienie

Najlepszą recenzentka tego tuszu jest moja 4letnia córeczka.
"Mamusiu zmyj ten tusz masz brzydkie rzęsy"

Niestety popsuje dobre opinie tego tuszu.
Mam go w kolorze Navy na szczoteczce wygląda na jasny ale na rzęsach już jest ciemny pod światło widać że jest granatowy a tak do złudzenia przypomina czarny.

Z obietnic 5w1 spełniona jest tylko 1 obietnica - rozdziela rzęsy.
Mimo wszystko tusz na moich rzęsach daje brzydki efekt, przy 2 warstwach efekt mizerny ani nie wydłużone ani nie pogrubione tylko rozdzielone a jak dam 3 warstwę są sklejone, brzydko wyglądają jak musze nóżki. Wtedy nawet rozdzielenia nie widać.

Żałuję wydanych pieniędzy na niego.
Nie kupuje kosmetyków Avon ale po przeczytaniu tylu dobrych recenzji zakupiłam go.
Niestety to były ostatnie zakupy w Avon naprawdę szkoda mi pieniędzy na kosmetyki które leżą nieużywane bo mogę w tych pieniądzach kupić coś lepszego w drogerii.

Opakowanie też mi się nie podoba, ani szczoteczka która tymi dziwnymi kolcami bardzo kłuje mnie w oczy.
Chciałam dać mu szansę ale córeczka codziennie mówi że mam brzydkie rzęsy skoro dziecko 4letnie widzi ten sam problem co ja to jest to dla mnie najlepsza recenzja i uwaga :)) niestety tak przyznaje moje rzęsy wymalowane tym tuszem wyglądają dziwnie, brzydko.

Jedyny plus oprócz tego rozdzielenia rzęs to jest to że można go zmyć zwykła wodą. Ale podczas tego wyczesywania rzęs mam wrażenie że również je ciągnie wyrywa.

Mało tego jedna z recenzentek zauważyła ze po otwarciu tusz ważny 3m przecież to śmieszne..
Mam w kosmetyczce aktualnie 4 tusze oprócz tego z Avonu i data ważności od otwarcia to 6m lub MaxFactor aż 12m.
Na co mi tusz na 3 miesiące?
Już się nie dam nabrać ani naciągnąć na kosmetyki z Avon żadne reklamy żadne zachęty celebrytów i tyle dobrych opinii.
Szkoda kasy na niego.

Edit.
Tuszu użyłam 4 razy i za każdym razem coś mi się dzieje z oczami nie wiem czy te kolce mnie uraziły w oko czy tusz uczula ale mam białka oczu zaczerwienione.
Gdy go odstawiam i maluję innym tego problemu nie ma.
Tusz faktycznie wytrzymuje tylko 3 miesiące a może k nawet niecałe dzisiaj w koszu wyląduje robi grudy i bardzo gęstnieje szczoteczka jakby tuszu już nie nabierała.

Idealny

W końcu trafiłam na tusz który sprostał moim oczekiwaniom! Przerobiłam ich kilkanaście i więcej.. Ten jest obłędny. Wystarczą dwa pociągnięcia aby rzęsy były świetnie uniesione. To dla mnie na plus. Nie zajmuje mi to już dużo czasu. Szczoteczka na początku wydawała mi się za gruba ale to tylko pierwsze wrażenie. A co najważniejsze po całym dniu nie widzę skruszonego tuszu. Rzęsy wyglądają pięknie i są uniesione przez cały dzień.

Daje mocny efekt

Tusz zakupiłam u konsultantki po wielu pochlebnych opiniach. Akurat miałam okazję aby kupić go w dużo niższej cenie niż regularna, dlatego się na niego zdecydowałam.
Tuszma ładne, złote opakowanie, jest w podobnym formacie jak kilka innych tuszy tej marki. Ma duża, silikonową szczoteczkę.

Ja akurat jestem zwolenniczką tych większych szczotek w tuszach, dlatego dla mnie jest to ok, ale nie wszystkim może to pasować.
Tusz nakłada się dość precyzyjnie. Rzęsy po jego użyciu są ładnie podkreślone, zyskują kolor głębokiej czerni. Tusz widocznie wydłuża i pogrubia rzęsy. Niestety delikatnie je skleja.
Podczas noszenia w ciągu dnia zdarzyło mi się, że tusz troszkę się osypywal, ale nie rozmazywał.
Dość łatwo się go usuwa, płyn micelarny dobrze sobie z nim radzi.
Nie wiem czy kupię go ponownie, bo nie zrobił na mnie aż tak wielkiego wrażenia, podobny efekt, lub nawet lapszy można uzyskać przy użyciu innych tuszy.