XL Lip Maximizer to idealny błyszczyk dla kobiet, które chcą uzyskać efekt lśniących, powiększonych ust w apetycznym kolorze. Lśniąca, barwna formuła intensywnie nawilża, odżywia oraz zwiększa objętość ust. Owocowy zapach rozpieszcza zmysły sprawiając, że aplikacja błyszczyka jest wyjątkową przyjemnością. Pacynka w kształcie serca gwarantuje nałozenie odpowiedniej ilości formuły. Do uzyskania wymarzonego efektu kosmetyk można stosować samodzielnie lub aplikować na ulubioną pomadkę.
Dokładamy starań, aby opinie publikowane w katalogu KWC pochodziły od osób, które faktycznie używały opiniowane produkty. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
Średnia ocena:
4,1 na 5
Wydajność:
Zgodność z opisem producenta:
Trwałość:
Stosunek jakości do ceny:
Opakowanie:
Kupi ponownie: 49% osób
Nasi użytkownicy zostawili 76 opinii dla tego produktu. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie na ich podstawie:
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktu2 tygodnie
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
29 kwietnia 2026 o 15:37
Niestety efekt powiększenia znikomy
Kupi ponownieNie wiem
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktu2 tygodnie
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
Sam błyszczyk jest bardziej jak balsam do ust niż błyszczyk ale generalnie sprawdza się przy zmiękczaniu ust i zapobieganiu przesuszaniu skóry na ustach. Co do efektu powiększenia to niestety nie czuję żadnego mrowienia i efekt też jest raczej znikomy. Jest to raczej po prostu zwykły błyszczyk niż jakiś powiększasz ust :)
Gdzie został kupiony produktW drogerii internetowej
29 kwietnia 2026 o 8:32
Ewelina co tak mało
Kupi ponownieNie wiem
Liczba zużytych opakowańjedno opakowanie
Od kiedy używasz produkturok lub dłużej
Gdzie został kupiony produktW drogerii internetowej
Błyszczyk bardzo fajny, działa tak jak jest opisany, po użyciu czuć lekkie pieczenia usta wydają się troszkę większe. Ja swój mam naprawdę już x czasu a dalej działa jak na początku
Używałam go regularnie w różnych warunkach i ani trochę nie zauważyłam efektu powiększenia. Moje usta po aplikacji wyglądają dokładnie tak samo, jak po każdym innym błyszczyku są po prostu mokre i błyszczące, co optycznie dodaje im odrobinę objętości, ale to czysto wizualna sprawa, a nie realne działanie powiększające.
Mimo braku obiecanego efektu polubiłam go jako codzienny produkt do torebki. Ma bardzo przyjemną konsystencję, która nie klei się nadmiernie i daje ładne lustrzane wykończenie. Rzetelnie oceniam też jego działanie pielęgnacyjne usta po nałożeniu są miękkie i nawilżone a delikatne mrowienie (które ma niby powiększać) jest na tyle subtelne, że nie przeszkadza w noszeniu go na co dzień. Zapach jest słodki i nienachalny a aplikator wygodny
Gdzie został kupiony produktOtrzymałam w prezencie
25 lutego 2026 o 5:43
Ładny błyszczyk, ale bez efektu powiększenia
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańjedno opakowanie
Od kiedy używasz produktumiesiąc
Gdzie został kupiony produktOtrzymałam w prezencie
Nie zauważyłam, żeby ten błyszczyk faktycznie powiększał usta reklamowany efekt powiększenia zwyczajnie nie działa. Jeśli szukasz produktu, który realnie daje volumizujący efekt, to niestety ten kosmetyk mnie nie przekonał.
Jedyne, co robi, to ładnie błyszczy i wizualnie optycznie lekko powiększa usta przez połysk tak jak każdy błyszczyk z połyskiem. Kolor ładnie dopasowuje się do naturalnej barwy warg, wygląda to świeżo i estetycznie, ale to nie zasługa żadnej technologii powiększającej po prostu błyszczyk ładnie wygląda.
Podsumowując: ładny połysk, kolor ładnie dopasowuje się do ust
wygodna aplikacja
zero realnego zwiększenia objętości
żadnego „wow” efektu powiększenia
Dla mnie to po prostu ładny błyszczyk, nie preparat powiększający usta.
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produkturok lub dłużej
Gdzie został kupiony produktW hipermarkecie
17 lutego 2026 o 7:27
Zwykły błyszczyk do ust jakich wiele, nie powiększa ust.
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produkturok lub dłużej
Gdzie został kupiony produktW hipermarkecie
Recenzowany błyszczyk do ust od Eveline cosmetics kupiłam już dawno. Lubię markę i często sięgam po ich produkty. Opakowanie typowe dla błyszczyków, krótki opis produktu. Napisy nie ścierają się podczas noszenia w torebce.
Wybrałam odcień 02 Bora Bora.
Wygodny aplikator w kształcie łezki precyzyjnie nakłada produkt, niestety kolor który wybrałam jest dość jasny w stosunku do tego co widzimy w opakowaniu i muszę go sporo nakładać aby uzyskać efekt końcowy o jaki mi chodzi. Błyszczyk w tej roli sprawdza się całkiem nieźle, kolor jest widoczny, usta są gładkie, miękkie i nawilżone. Schodzi z ust bardzo szybko w porównaniu z innymi produktami tego typu. A najważniejsze skoro jest to błyszczyk powiększający usta to warto to podkreślić - nic nie robi!
W tej roli w ogóle się nie sprawdza, nie ma efektu mrowienia i powiększenia ust. Miałam już błyszczyk z tej serii w starej wersji i tamten się sprawdzał ten kompletny zawód. No cóż używam od czasu do czasu jak mi się przypomni, że leży sobie razem z innymi tego typu produktami.
Nie polecam, nie kupię kolejnego opakowania ani innego koloru.
Eveline cosmetics tym razem mnie zawiódł.
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktumiesiąc
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
24 października 2025 o 10:51
Więcej obietnic niż efektu
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktumiesiąc
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
Mocno średni produkt – bardziej zwykły błyszczyk niż powiększający. Z obiecywanym efektem chilli nie ma to nic wspólnego. Może delikatnie piecze, ale efekt powiększenia jest praktycznie niewidoczny.
Ma gęstą, lekko lepką konsystencję i dość chemiczny zapach, co trochę psuje przyjemność z używania.
Z plusów – ładnie się błyszczy i ma fajny aplikator, który wygodnie nakłada produkt, ale to w zasadzie tyle.
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
21 lutego 2025 o 12:18
Coś się z nim stało...
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańjedno opakowanie
Od kiedy używasz produktukilka miesięcy
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
Miałam kiedyś starą wersję tego błyszczyka i była świetna! Kupiłam z nowej wersji odcień 02 bora bora.
I błyszczyk, jak błyszczyk. Błyszczy się, trochę lepi (mi to nie przeszkadza), jest dość trwały ze względu na jego gęstość. Nie piecze, nie powiększa. Ma ładny odcień nude. Na szczęście kolor 02 nie ma w sobie drobin, których nie lubię. Ma dość chemiczny zapach. Aplikator wygodny. Szkoda, że stara wersja miała ładniejszy kolor i powiększała usta, a ta nowa nie robi za bardzo nic poza byciem błyszczykiem.
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
20 listopada 2024 o 16:17
Ma jedną wielką wadę
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańjedno opakowanie
Od kiedy używasz produktukilka miesięcy
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
Błyszyk, jak błyszczyk. Ust nie powiększa, nie piecze, ładnie się świeci, nie jest trwały - zero zaskoczenia. Nie jest to pomadka, aby miał się trzymać cały dzień na ustach. Ma piękne drobinki i tym mnie wygrywa, kupiłabym go ponownie gdyby nie jego paskudny, chemiczny zapach i „smak”
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
18 września 2024 o 11:29
Typowy średniak
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańjedno opakowanie
Od kiedy używasz produkturok lub dłużej
Gdzie został kupiony produktW drogerii tradycyjnej
Błyszczyk ust nie powiększa, ale to raczej zaskoczeniem nie jest. Jest to typowy średni błyszczyk, który niczym moim zdaniem nie wyróżnia się od całej reszty. Ładnie wygląda nie lepi się i ma dobrą cenę.
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktu2 tygodnie
Gdzie został kupiony produktW hipermarkecie
23 lipca 2024 o 17:55
Błyszczyk jak błyszczyk
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktu2 tygodnie
Gdzie został kupiony produktW hipermarkecie
Kupiłam z czystej ciekawości, bo kiedyś używałam inny błyszcze powiększający z tej firmy i było aż za mocne uczucie pieczenia na ustach.Ten wydawał się fajną opcją do połączenia z konturówka no ale coź doznałam niezłego rozczarowania gdy się okazało, że powiększający błyszczyk w ogóle nie działa :( Efekt ładny daje na ustach, ponieważ iskrzą się drobiny w kolorze różu, a sam w sobie jest całkowicie bezbarwny i nie zmienia koloru konturówki lub pomadki pod spodem. Trwałość jest taka jak w większości błyszczyków.
Gdzie został kupiony produktW drogerii internetowej
3 kwietnia 2024 o 19:25
Must have dla wielbicielek błyszczyków
Kupi ponownieTak
Liczba zużytych opakowańjedno opakowanie
Od kiedy używasz produkturok lub dłużej
Gdzie został kupiony produktW drogerii internetowej
Błyszczyki Eveline XL naprawdę robią dobrą robotę. Bardzo ładnie wyglądają na ustach i jak na błyszczyki są całkiem trwałe. Rzeczywiście dają efekt lekkiego powiększenia i wyeksponowania ust, więc ta obietnica to zdecydowanie nie jest bajer. Dają delikatne, przyjemne uczucie mrowienia i chłodu na ustach. Występują w ciekawych wersjach kolorystycznych. Dobrze komponują się z konturówką oraz pomadką dając ustom dodatkowy efekt wow. Usta po nich użyciu nie są nadmiernie lepkie. Cena całkiem ok. Błyszczyki są bardzo wydajne. Uważam, że to must have dla każdej wielbicielki błyszczyków.
Zalety:
piękne wyglądają na ustach
dają efekt powiększenia ust
przyjemnie mrowią
trwałe
nie kleją się nadmiernie
bardzo dobrze komponują się z innymi kosmetykami do ust
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktukilka miesięcy
Gdzie został kupiony produktW hipermarkecie
23 marca 2024 o 19:18
Błyszczyk powiększający usta
Kupi ponownieTak
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktukilka miesięcy
Gdzie został kupiony produktW hipermarkecie
Błyszczyk Eveline to niedrogi kosmetyk do ust , powiększa usta optycznie bez uczucia mrowienia. Wydaje mi się że ma w składzie papryczkę chili ale nie ma to większego wpływu na komfort w użytkowaniu
Stosowałam osobno
Lub na matowe pomadki w płynie kolor 01 havaii
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktu2 tygodnie
Gdzie został kupiony produktOtrzymałam w prezencie
21 marca 2024 o 22:13
taki gadzet I nic poza tym.
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktu2 tygodnie
Gdzie został kupiony produktOtrzymałam w prezencie
na poczatku przeprosze za bledy. odwiedzam was z US, badass Detroit, MI. of ponad 10 lat nie uzywam pl wcale, I tak musze wspomagac sie g translate zeby to napisac...
Co ja moge tutaj powiedziec? blyszczyk jak blyszczyk. dostalam "w spadku" po mamie, ktora chyba kupilago myslac ze to szminka(??? albo cos takiego - nie pytalam o dokladna historie), uzyla raz, blyszczykow nie lubi, wiec oddala mi zebym przynajmniej zuzyla.
ma jakis tam zapach I jakis tam smak. konystencja gesta, jak przesadzimy to skleja usta I podczas mowienia widac jak sir "ciagnie". czyli standard.
jak wyglada na ustach? znowu - JAK BLYSZCZYK. jak ktos chce miec dwa napompowane pontony(bo to teraz modne...), to sie zawiedzie, bo powieksza usta dokladnie tak samo jak kazdy inny blyszczyk - przez delikatne "rozlanie sir" za ich granice I blyszczenie sir tam. NA SZCZESCIE nie szczypie(pamietacie te "zasade" z lat 90s I early 00s ze "jak szczypie to znaczy ze dziala", wiec celowo dodawali do kosmetykow menthol albo inny miejscowy anesthetic dajacy wrazenie "pins n' needles", zeby podbic efekt placebo? no tu na szczescie tego cholerstwa nie ma). kolory sa chyba tylko po to, zeby ladniej wygladal w opakowaniu - jak zetrzemy go chusteczka to jakas tam poswiata koloru zostaje, ale na ustach nic nie widac, przynajmniej przy kolorze ktory ja mam, I w moim przypadku to chyba dobrze ze nie widac - mam kolor 03 Maldives - typowy bubblegum pink, I to jeszcze w dodatkuu z brokatem - kolor ktorym pomalowalabym sie moze gdyby ktos mi za to zaplacil...
ogolnie, polecam jak ktos chce tylko w miare tani blyszczyk do ust(kiedys tani blyszczyk mozna bylo kupic w cenie jednego browara, teraz sredniopolkowe marki ktore kilka lat temu kosztowaly $5 na promocji, teraz te same produkty nie schodza ponizej $20, bo raz ze sir sprzedaje(wiele mlodziutkich dziewczyn, miesiecznie na kosmetyki wydaje druga mortgage...), dwa ze poszla inflacja, no I efekt jest taki, ze podklad, puder I jedna paletka cieni to polowa wyplaty przecietnego zjadacza chleba... jesli ktos spodziewa sir powiekszenia ust I koloru(chyba ze tylko ten przekkety bubblegum pink jest zupelnie niewidoczny, na szczescie) - to nie tutaj. polecam tez wstrzymywac sir z zakupami coraz to nowych kosmetykow jakie tylko zobaczymy, bo jakas wypompowana panienka na yt, instagramie czy tiktok wzdycha jak idiotka "this is the best <product type> EVER!!!", bo zaplacili jej za reklame, bo niedlugo taki blyszczyk do ust bedzie kosztowal $40...
Zalety:
jest gesty, wiec nie splywa ani nice zjada sie tak latwo, cena, zapach(subiektywnie), nie szczypie
Wady:
na pewno nie dla kogos kto chce widoczne powiekszenie ust, a to jest wlasnie to co krzyczy z opakowania, subiektywnie brak koloru(z tego co widzialam dostepne sa tylko roze - nie kazdy lubi takie kolory - ex. ja), subiektywnie obecnosc drobinek brokatu, ale nie wiem czy to tylko ten kolor czy inne tez, latwo dostepne(w supermarketach(
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktumiesiąc
Gdzie został kupiony produktInna drogeria
23 lutego 2024 o 12:43
Przyjemny błyszczyk, dający bardzo naturalny, delikatny efekt. Zamiast uczucia mrowienia, jest tylko leciutkie, ledwo wyczuwalne pieczenie.
Kupi ponownieNie wiem
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktumiesiąc
Gdzie został kupiony produktInna drogeria
Na powiększający błyszczyk do ust Eveline XL Lip Maximizer natknęłam się w jednej z drogerii. Kosmetyki Eveline były akurat w promocji, więc skusiłam się wtedy między innymi na ten produkt.
Był mi potrzebny akurat dobry błyszczyk, a że tutaj mamy dodatkowo funkcję powiększającą - postanowiłam to sprawdzić.
Wybrałam kolor 03 Maldives - to jasny , półtransparentny odcień różu z delikatnymi drobinkami.
Na ustach wygląda dosyć blado i często go łączę z moją ulubioną szminką dodając trochę kolorku.
Gdy jednak chcę wyglądać naturalnie używam go solo.
Co do właściwości powiększających to na początku byłam lekko zawiedziona , bo nie czułam tego mrowienia , które występuję po użyciu tego typu produktów. Miałam już dwa błyszczyki powiększające do ust i pamiętam że to mrowienie, uczucie nabrzmiałych ust było dość mocno wyczuwalne.
Tutaj niemal nic nie czuje. Po czasie dopiero, tak po dobrych 5, a nawet 10 minutach od aplikacji czuć delikatne, ledwo wyczuwalne pieczenie, delikatne ukłucia, a więc możliwe że ta papryczka chili faktycznie tutaj jest ( ma za zadanie rozszerzyć naczynka krwionośne i przyspieszyć mikrokrążenie).
To sprawia, ze usta stają się wyraźniejsze i wyglądają na pełniejsze, ale podkreślam że efekt ten jest bardzo delikatny.
Jak dla mnie zbyt delikatny żeby nazwać to produktem powiększającym usta.
Za to odejmuję gwiazdkę.
Oprócz tego w składzie mamy kwas hialuronowy, olejek jojoba, witaminy. Dzięki temu błyszczyk ma działanie pielęgnujące, nie wysusza skóry ust.
Ma lepką konsystencję, bardzo dobrze trzyma się warg, nie zjada się. Jak na błyszczyk dosyć długo utrzymuje się na ustach. Muszę pochwalić , że komfortowo się go nosi.
Daje fajny naturalny efekt i mimo że powiększenie jest tutaj bardzo delikatne i tak go lubię. Ma słodki, przyjemny zapach.
Opakowanie oceniam na plus, wydaje się porządne, aplikator natomiast bardzo wygodny.
Kupiłam go za kilkanaście złotych i mimo braku spektakularnego efektu mrowienia i powiększenia ust lubię po niego sięgać.
Zalety:
konsystencja
delikatny błysk i wielowymiarowe drobinki
trwałość
właściwości pielęgnujące
nie podrażnia, nie wysusza
aplikator
Wady:
brak uczucia mrowienia skóry ust
powiększenie jest bardzo delikatne, niemal niezauważalne
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produkturok lub dłużej
Gdzie został kupiony produktW hipermarkecie
16 lutego 2024 o 9:17
Fajny produkt
Kupi ponownieTak
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produkturok lub dłużej
Gdzie został kupiony produktW hipermarkecie
Dzięki swojej lekko klejącej i bogatej formule błyszczyk bardzo długo utrzymuje się na ustach, nie wysusza ich. Ja lubię stosować samodzielnie na usta lub na jakąś pomadkę. Błyszczyk nie jest nachalnie błyszczący,ma delikatne drobinki które rozświetlają usta i optycznie je powiększają. Błyszczyk mam zawsze pod ręką. Super pachną i nie można zrobić sobie nimi krzywdy. Polecam ten produkt.
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktukilka miesięcy
Gdzie został kupiony produktDrogeria Rossmann
11 lutego 2024 o 13:10
Jest to produkt idealny dla fanek delikatnego, rozświetlającego makijażu, świetnie sprawdza w codziennym makijażu dając efekt optycznego powiększenia ust.
Kupi ponownieNie wiem
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktukilka miesięcy
Gdzie został kupiony produktDrogeria Rossmann
Jest to mój pierwszy błyszczyk do ust o działaniu typowo powiększającym usta, wcześniej nie używałam tego typu produktów, ale będąc w drogerii skusiłam się na ten produkt. Jest to produkt idealny dla fanek delikatnego, rozświetlającego makijażu, świetnie sprawdza w codziennym makijażu dając efekt optycznego powiększenia ust.
OPAKOWANIE
Opakowanie spodobało mi się, gdyż jest ma ciekawą kolorystykę i grafikę. Błyszczyk znajduje się w małej buteleczce. W centralnym miejscu znajduje się logo marki oraz nazwa serii i kosmetyku. Wykonana jest z plastiku przezroczystego, więc widzimy dokładnie zawartość. Aplikator to dosyć długa, miękka gąbeczka, która ułatwia aplikację. Całość dobrze leży w dłoni i pozwala równomiernie nałożyć produkt bez wyjeżdżania poza kontur, nawet bez lusterka.
BŁYSZCZYK
W błyszczykach najbardziej nie lubię lepkości, więc w mojej kosmetyczce błyszczyki można policzyć na palcach jednej ręki. Ten błyszczyk jednak nie klei się, ma przyjemne wykończenie z efektem glow. Posiadam odcień jasnego różu, który ładnie wtapia się w naturalną barwę moich ust dając efekt make up no make up. Posiada przyjemny w odbiorze zapach. Daje naturalne, połyskliwe wykończenie. Idealnie sprawdza się w delikatnym makijażu jak również noszony na co dzień, bez żadnej okazji. Schodzi z ust dość szybko, wystarczy się czegoś napić lub coś zjeść i nie ma po nim żadnego śladu, więc typowo jak na błyszczyk. Producent opisuje go jako produkt powiększający usta – zgadzam się z tmy po części, bo wizualnie usta wydają się być większe i pełniejsze. Nie jest to jednak efekt wow, dla mnie jest wystarczający. Cena jest przyjazna dla portfela, a produkt ze względu na sporą pojemność posłuży nam dłużej.
PLUSY
+ ładny, naturalny efekt
+ śliczne opakowanie
+ aplikator
+ szybkość i precyzja aplikacji
+ cena
+ dostępność
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktumiesiąc
Gdzie został kupiony produktDrogeria Rossmann
24 stycznia 2024 o 18:57
Kolejny klejący się błyszczyk
Kupi ponownieNie
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktumiesiąc
Gdzie został kupiony produktDrogeria Rossmann
Błyszczyk ten używam od jakiegoś czasu, ale nie jest on moim ulubieńcem. Po pierwsze, nieco odpycha mnie jego zapach, po drugie klei się, czego nie znoszę, a po trzecie wcale nie powiększa optycznie ust bardziej niż jakikolwiek inny błyszczyk, a już na pewno nie fizycznie, pomimo zawartości odpowiednich składników, które rzekomo mają powodować taki efekt. Jedynym plusem jest kolor - ja mam 06 Bali Island, który jest takim mocniejszym nudziakiem i ładnie się prezentuje na ustach.
Niby człowiek wiedział, że nie ma co się spodziewać fajerwerków po błyszczyku za kilkanaście złotych, a jednak się łudził.
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktukilka miesięcy
Gdzie został kupiony produktOtrzymałam w prezencie
3 września 2023 o 10:09
Błyszczyk z ładną taflą brokatu
Kupi ponownieTak
Liczba zużytych opakowańw trakcie pierwszego opakowania
Od kiedy używasz produktukilka miesięcy
Gdzie został kupiony produktOtrzymałam w prezencie
Błyszczyk użytkuje już jakiś czas i jest mega piękny. Jest raczej przezroczysty i ma drobinki różowego brokatu. Ten brokacik tak opalizuje. Na ustach wygląda bardzo glow. Producent mówi, że powiększa usta- ja raczej tego nie zauważyłam. Mimo wszystko, błyszczyk bardzo ładnie prezentuje się na ustach.