Sesderma, Acglicolic Classic Forte Ampoules (Ampułki odmładzające 10% kwasu glikolowego)

Acglicolic Classic to ampułki przeciwstarzeniowe, polecane cerom dojrzałym, zwiotczałym.
Kwas glikolowy powszechnie stosowany jest w kosmetyce i dermatologii w celu rozjaśnienia i wygładzenia cery. Kwas glikolowy otrzymywany jest z trzciny cukrowej. Posiada szerokie spektrum działania. Posiada bardzo małą cząsteczkę, co powoduje jego łatwe przenikanie w głąb warstwy rogowej naskórka. Kwas ten złuszcza naskórek, rozluźnia wiązania międzykomórkowe, poprawia nawilżenie naskórka i zwiększa grubość jego żywych warstw. Ponadto wygładza drobne zmarszczki, ujędrnia, rewitalizuje, poprawia koloryt skóry, działa przeciwbakteryjnie. Polecany jest także w walce z cellulitem i rozstępami. Delikatnie złuszcza warstwę rogową, rozjaśnia przebarwienia i wygładza skórę. Kwas hialuronowy - związek naturalnie występujący w organizmie człowieka. Tworzy cement wiążący tkanki. Kwas hialuronowy naprawia i wzmacnia komórki skóry. Zawarty w kosmetykach kwas ten skutecznie poprawia wygląd oraz funkcjonowanie skóry, skutecznie nawilża, wygładza, redukuje zmarszczki, poprawia elastyczność skóry, regeneruje ją, a także wzmacnia komórki i łagodzi stany zapalne. Kwas hialuronowy jest bardzo istotnym elementem skóry właściwej, gdzie wzmacnia jej komórki i wspomaga regenerację tkanek. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom elastyczności i nawilżenia. Zapobiega niekorzystnym wpływom wolnych rodników. Kwas hialuronowy zatrzymując wodę w skórze, wspomaga gojenie się ran i stanów zapalnych. Zapewnia optymalne nawilżenie skóry, utrzymuje prawidłowy poziom wilgoci w skórze, zapobiegając jej odwodnieniu.
Kwas bosweliowy - chroni włókna kolagenowe i elastynowe przed degradacją.
Witamina E - tokoferol. Ze względu na zdolność neutralizowania wolnych rodników witamina E chroni przed utlenianiem i zniszczeniem lipidów naskórka. Najskuteczniej działa w duecie z witaminą C. Witamina E to tzw."witamina młodości". Jest cennym `zmiataczem` wolnych rodników. Witamina E chroni komórki skóry, dba o jej piękny wygląd i koloryt. Pomaga w leczeniu chorób skóry, przyspiesza gojenie ran. Wykazuje działanie antyoksydacyjne. Bisabolol - substancja czynna zawarta w ekstrakcie z rumianku. Bisabolol stosowany jest w kosmetykach do skóry wrażliwej, alergicznej, naczyniowej. Wykazuje właściwości kojące, łagodzące podrażnienia i zaczerwienienia skóry, niweluje oznaki alergii, łagodzi podrażnienia wywołane stosowaniem detergentów, bądź innych środków drażniących i toksycznych. Wspomaga penetrację substancji aktywnych zawartych w kosmetyku, a ponadto wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Działa łagodząco.
Ampułki tworzą na skórze lekką powłokę wzmacniając skórę i usprawniając funkcje naskórka. Skóra pozostaje odmłodzona, ujędrniona i nawilżona.

1-wsza ampułka z kw. Glikolowym, 2-ga z witaminą C

Ampułki kupiłam jako dodatek do pielęgnacji już kilkakrotnie. Zestaw dwóch kosztuje ok. 15 zł, więc cena genialna na przetestowanie. Potraktowałam je, jako zabieg domowy. W jednym tygodniu zrobiłam obie- w odstępie 3 dni. Na początku nakładałam je na oczyszczoną skórę. Kolejnym razem użyłam je pod dermarollera igłowego (jestem kosmetologiem). Efekt opisałabym jako typową bankietówkę. Wyrównał się koloryt cery, delikatnie się rozświetliła i napięła. Będzie to dodatek do pielęgnacji, a nie zastąpienie aktualnej- warto o tym pamiętać ;)

Na dzień oczywiście- krem z filtrem :)

genialne !

Jestem zachwycona tym produktem. Fakt, że trochę to kosztuje (nie pamiętam dokładnie ceny ale trochę było mi szkoda kasy) ale z drugiej strony jedna ampułka starczała mi na kilka dni więc robi się to wydajne.
Ogólnie ampułki w prawie natychmiastowy sposób poprawiły stan mojej skóry, odnoszę wrażenie, że chodząc do kosmetyczki na serie kwasów był mniejszy efekt. Używałam ich na noc, zamiast kremu i rano budziłam się z wygładzoną i uspokojoną skórą. Wszelkie zaczerwienienia robiły się bledsze i wszelkie niedoskonałości robiły się mniejsze i mniej denerwujące. Będę polować na te ampułki w jakichś promocjach i na pewno kupię jeszcze nie raz.