Bioxsine, DermaGen Hair Loss Expert Forte, Ziołowy szampon zapobiegający silnemu wypadaniu włosów

Ziołowy Szampon Bioxsine Dermagen Forte został stworzony z myślą o osobach zmagających się z intensywnym wypadaniem włosów. Dzięki ośmiokrotnie bardziej stężonej formule Biocomplex B11, która aktywuje wzrost włosów poprzez wzmocnienie słabych cebulek włosowych, szampon skutecznie zapobiega wypadaniu włosów.
Szampon Bioxsine Forte sprawia, że włosy są silne, pełne życia i zdrowe, a dzięki bogatej zawartości witamin i składników mineralnych odżywia włosy i nadaje im blasku.

Szampon Bioxsine Dermagen Forte zawiera w swojej formule Witaminy, składniki mineralne, nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolowy i oleinowy), cynk i beta-sitosterol, które skutecznie odżywiają słabe cebulki włosowe, hamując ich wypadanie, a także wzmacniają włosy i zwiększają ich odporność.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Biocomplex B11 (Urtica Urens & Dioica Extr. (Nettle), Chamomilla Recutita Extr. (Chamomile), Achillea Millefolium Ext. (Common Yarrow), Ceratonia Siliqua Extr. (Carob), Equisetum Arvense Extr. (Horsetail)), Cocamidopropyl Betaine, Mel, Glycerin, Sodium Chloride, Parfum, Benzyl Alkohol, PEG/PPG-120/10-Trimethylolpropane Trioleate, Laureth-2, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium Edta, Niacinamide, Pyridoxine HCL, Menthol, Panthenol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Sodium PCA, Arginine, Butylene Glycol, Aspartic Acid, Pca, Vitis Vinifera Seed Extract, Magnesium PCA, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Zinc PCA, Proline, Threonine, Isoleucine, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, PPG-26-Buteth-26, Histidine, Phenylalanine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Manganese PCA, Apigenin, Oleanolic Acid, Biotinoyl Tripeptide-1

Na początek już jest dobrze – pachnie karmelem, świetnie pielęgnuje, a po 1,5 miesiąca zaczyna wzmacniać włosy

W uzupełnieniu tytułu - wystawiam mu zatem 5 gwiazdek, natomiast znam szampon nawet jeszcze skuteczniejszy w zapobieganiu wypadania włosów i sprowadzania na świat malutkich "baby hair"- przy czym – dwukrotnie droższy.

Bioxsine to mariaż współpracy naukowców z Turcji i Niemiec, co mi już spodobało się bardzo, gdyż bardzo szanuję i poważam siłę bliskowschodnich tradycji, w zakresie stosowania orientalnych olejków i ekstraktów roślinnych (oraz produkcji mebli – wystarczy przyjrzeć się scenografii większości telenowel w TVP – sztos!), a z kolei naród niemiecki wyspecjalizował się i słynie z przemysłu chemicznego (przy czym w genezę owej specjalizacji nie ma co brnąć), więc nie ukrywam, że Producenci szamponu mi się spodobali.

Cena produktu spodobała mi się średnio – to koszt, w zależności od apteki minimum 40 zł za 300 ml, więc – wysoka, ale mając włosy naprawdę genetycznie słabiutkie, i cienkie, godzę się na wyższy koszt dermokosmetyku do włosów – o ile jest skuteczny w ich faktycznym wzmocnieniu.
Butelki – estetycznej, schludnej, i bardziej funkcjonalnej, niż ładnej się nie czepiam, gdyż ma dobrą pojemność (300 ml – ciut więcej niż większość szamponów), i choć nie ma pompki, które lubię najbardziej w opakowaniach płynnych i półpłynnych kosmetyków, jako najwygodniejsze, to dość poręcznie jest wylać z niej na dłoń wystarczającą ilość nierozchlapującego się szamponu. Płaskie zamknięcie (klapka "na klik") też jest wygodna – płaska, co pozwala postawić na niej butelkę do góry dnem, żeby wydobyć resztki spływającego z dna szamponu. OK.
Z butelki wydobywa się natomiast, jak na szampon wzmacniający, aż zdumiewająco śliczny zapach – trwały również na włosach – bardzo umilający aplikację – karmelowy, z delikatnie, ulotnie ziołowymi nutkami w głębi.
I tą wonnością, jak wspomniałam, o idealnej, nierozchlapującej się konsystencji, bardzo dobrze i przyjemnie myje się włosy. Szampon jest wydajny, dobrze rozprowadza się na włosach, dobrze się pieni i z nich spłukuje.

Po umyciu włosy są – bardzo przyjemne.
Niesplątane, łatwe do uczesania, bardzo świeże, lekkie i elastyczne, lśniące i nienapuszone – do czego niestety mam skłonność.
Dużą zaletą, wbrew pozorom nie aż tak częstą wśród szamponów wzmacniających, jest fakt, że choć rewitalizuje włosy i skórę głowy, to ich nie obciąża, więc moje przetłuszczające się włosy nie przetłuszczały się po nim jeszcze bardziej, a szampon mogłam stosować nawet codziennie, choć zawsze korzystam z dwóch tego typu kosmetyków na zmianę.

I – po zużyciu jakiejś... połowy butelki, czyli po upływie ok. 1,5 miesiąca zauważyłam przy czesaniu mniej włosów spadających na dno umywalki przede mną, a i brodzik odetchnął z ulgą, bo do czeluści odpływu trafiał coraz mniejszy, paskudny kłąb.

Czyli szampon działa, natomiast choć oceniam go na 5 gwiazdek, faktem jest, że stosowałam inny szampon wzmacniający (niestety prawie dwukrotnie droższy), po którym w podobnym czasie odkryłam przy skórze głowy nawet większy wysyp dzielnie nastroszonych "baby-hair", ale biorąc pod uwagę to, że szampony stosuję na zmianę – Bioxsine polecam, i sama jeszcze na pewno do niego wrócę (w szafce-"apteczce" stoją w zapasie dwie butelki :-)).

Bioxsine Forte, szampon zapobiegający wypadaniu włosów

Szamponu używał mój mąż.
Zużył do tej pory dwa opakowania, kilka miesięcy stosowania. Butelki nie są duże, poręczne, pakowane w pudełko. Dość drogi produkt. Szampon (stosowany razem z serum) zminimalizował wypadanie włosów ale nie dał efektu wow. Dla odmiany teraz próbujemy innych produktów.

ok

Całkiem przyjemny szampon. Dobrze oczyszcza. Nie podrażnia skóry głowy. Nie przesusza nadmiernie w porównaniu do innych szamponów przeciw wypadaniu. Specyficzny, ziołowy zapach Mam wrażenie że hamuje wypadanie włosów.

bez szału

Jak dla mnie to raczej zwykły szampon. Dobrze się pieni, zapach nie drażni, trochę szokiem był kolor - brązowy (raczej przyzwyczajona jestem do jaśniejszych, pastelowych kolorów). Ale czy poprawił kondycję moich włosów i zaczęły mniej wypadać? Raczej nie.... nie zauważyłam znacznej różnicy więc pewnie po niego już więcej nie sięgnę, tym bardziej w tej cenie.

Może być

W jakimś stopniu pomaga w przypadku problemów z wypadającymi włosami,aczkolwiek trzeba regularnie stosować, aby zauważyć efekty.Moje wypadanie włosów znacznie się zmniejszyło lecz nie jest,to efekt jaki chciałabym uzyskać, nadal lecą.Używam go wraz z odżywką od miesiąca,wydaje mi się,że jest,to zbyt krótki czas,by całkowicie ograniczyć,ich wypadanie.Przy dłuższym używaniu, efekty mogą być zdecydowanie lepsze,wiadomo wszystko potrzebuje czasu.
Szampon świetnie oczyszcza skórę głowy z wszelkich zabrudzeń. Ma ziołowy zapach(słodki) który mi osobiście bardzo odpowiada. Jego konsystencja jest dość gęsta i posiada przeźroczysto-brązowy kolor. Na całą głowę wystarcza mi odrobinka szamponu,który świetnie się pieni,tak więc uważam że jest bardzo wydajny. Po miesięcznym stosowaniu pozostało mi go jeszcze pół buteleczki, która ma pojemność 300 ml.
W przeciwieństwie do innych szamponów ziołowych, nie plącze włosów.Po umyciu włosy pięknie lśnią,dodaje im objętości. Zauważyłam również, że włosy mniej się przetłuszczają u nasady głowy.

nie potrafie go rozgryzc

Dziwny jest ten szampon. Niby dziala, ale jednak nie. Niby wlosy dobrze po nim wygladaja, ale jednak cos nie teges. Z tym dzialaniem jest tak, ze wlosow wypada po nim ciut mniej. To raczej slabo, jesli porowna sie obiektywny wynik z marketingiem producentow.

Wlosy sie blyszcza, sa czyste, nie ma lupiezu, jest lekkosc. Ale kuzwa chcialoby sie nieco wiecej, skoro Bozia nie dala gestwiny wlosow. Wlosy po szamponie sa tak lekkie, ze mam ochote przywiazac do nich kamien z obu stron, by je nieco obciazyc, bo inaczej fruwaja mi na wietrze jak latawce.

Zapach - karmelowo-ziolowy.
Kolor - brazowo-czekoladowy
Konsystencja - maslanka wymieszana z pepsi.

Tak wiec stoi se ta ziolowa maslankowa coca-cola u mnie na polce. Czasem ja sobie powacham raz i dwa. I to wszystko. Ide szukac dalej idealnego szamponu.