Laboratorium Pilomax, ColourCare, Kamilla WAX, Maska do włosów farbowanych jasnych

Maska regeneruje włosy zniszczone czynnikami chemicznymi (farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja). Kamilla przeznaczona jest do włosów farbowanych jasnych i po dekoloryzacji, chroni kolor i zapobiega wypadaniu włosów, dzięki zawartej w niej keratynie. Ta nowoczesna forma keratyny posiada zdolność wbudowania się w zniszczone, wyżej wymienionymi zabiegami, fragmenty włosa. Odbudowując pierwotną strukturę włosa sprawia, że staje się on grubszy, wygładzony i lśniący. Istotnym składnikiem maski jest również ekstrakt z rumianu rzymskiego, który łagodzi podrażnienia skóry głowy.

Poprzedni skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Panthenol, Parfum, Hydrolyzed Keratin, Mentha Arvensis Extract, Anthemis Nobilis Extract, Lawsonia Inermis Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDMHydantoin, Illicium Verum (Aniseed) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Styrax Benzoin Gum, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Cl 19140

Skład zmienił się w 2017 roku. Obecnie to: Aqua/Water/Eau, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl
Alcohol, Hydrolyzed Keratin, Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract,
Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Panthenol, Anthemis Nobilis Flower
Extract, Glycerin, Phenoxyethanol, Isopropyl Alcohol, DMDM Hydantoin,
Parfum (Fragrance), Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Benzyl
Alcohol, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Butylphenyl Methylpropional,
Hexyl Cinnamal, CI 19140 [Yellow 5].

Sklad od 2019 roku: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Lawsonia Intermis Extract, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Equisetum Arvense Leaf Extract, Propylene Glycol, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Linalool, Citric Acid, Sodium Benzoate, CI 19140

Odzywka jak odzywka

Kupiłam ja ze względu na opis oraz polecenia przez koleżanki. Dla mnie jest to odzywka jak każda inna i w niczym nie jest ani lepsza ani gorsza. Moje włosy są długie blond które dodatkowo rozjaśniam i nie zrobiły mi jakiegoś szału na głowie … włosy po aplikacji oczywiście łatwo się rozczesywaly i były gładkie ale ja osobiście stosuje metodę OMO czyli odżywianie mycie odżywianie i po każdej nawet najtańszej odżywce mam taki sam efekt. Mnie nie zachwyciła a jak na odżywkę jest dość droga i mała

Moje blond pasma bardzo ją polubiły

Jako posiadaczka długich, regularnie rozjaśnianych pasm doskonale wiem jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Moje włosy z natury są średnioporowate, suche, łamliwe oraz szorstkie w dotyku, a rozjaśnianie jeszcze dodatkowo je uwrażliwia. Z tego powodu z przyjemnością sięgam po odżywcze, bogate maski, koniecznie o właściwościach naprawczych. W ostatnim czasie stosowałam regenerującą maskę Pilomax Wax Angielski przeznaczoną do włosów farbowanych jasnych - i to z bardzo dobrym skutkiem.

Zacznę od opakowania. To plastikowy, pękaty słoiczek z minimalistyczną, miłą dla oka grafiką. Bardzo dobrze dozuje się z niego maskę, a zużycie jej do ostatniej przysłowiowej kropli także nie stanowi problemu - i oczywiście nie musimy niczego rozcinać. Także tutaj wszystko na plus :) Sama maska ma bogatą konsystencję oraz delikatny zapach, który umila jej stosowanie. Bardzo dobrze aplikuje się ją na pasma oraz równie bezproblemowo spłukuje. Co ważne, nie obciąża włosów.

W składzie maski wyróżnić możemy keratynę (zaliczamy ją do protein) oraz rumian rzymski. Warto pozostawić ją na włosach na około 20 minut, ja sięgałam po nią 1-2 razy w tygodniu. Jeżeli mowa o efektach, to rzeczywiście wpływa na kondycję pasm - wyczuwalnie i widocznie regeneruje je, wygładza oraz wyraźnie dodaje im energii. Włosy wyglądają na zdrowsze, są również wzmocnione i mniej łamliwe. W dotyku stają się bardziej miękkie, gładkie, a efekt upragnionej tafli jest coraz bliżej :) Dzięki masce Pilomax włosy są ponadto lśniące i sypkie, znacznie lepiej układają się. Jestem bardzo zadowolona z efektów, jakie udało mi się uzyskać z jej pomocą.

Podsumowując, mamy tu naprawdę świetną maskę, która doskonale radzi sobie z pielęgnacją włosów rozjaśnianych. A przy tym ich nie obciąża. Pięknie je regeneruje, dzięki czemu w rezultacie włosy stają się mocniejsze i bardziej zadbane. Na plus oceniam także wydajność maski - bo opakowanie o pojemności 240 ml wystarcza na długo. Dla mnie rewelacja :)

Super

Zaczęłam testować tą maskę mając nadzieję,że moje rozjaśniane włosy w końcu nie będą wyglądały jak siano. Po kilku użyciach jest bardzo pozytywnie zaskoczona. Włosy są ewidentnie bardziej odżywione, delikatne, nie Pusza się po wysuszeniu suszarka. Jestem zachwycona.

Uwaga na keratynę

Spodziewałam się po tej masce dużo, jest ciężka, ma gęstą i maślaną konsystencję, czyli coś, co bardzo suche, wysokoporowate włosy lubią, ma też bardzo przyjemny, ziołowy zapach, jednak nie mogę powiedzieć, żeby na moich włosach zdziałała cuda, działa bardzo przeciętnie, włosy po jej użyciu nieco lepiej się rozczesują, ale nie są dostatecznie wygładzone i za każdym razem po wysuszeniu stają się sztywne i do tego uwydatniony zostaje każdy, najmniejszy włosek, nawet taki, o którego istnieniu nie miałam pojęcia, wyglądam wtedy, jak double coated piesek. Brakuje mi od niej lepszego nawilżenia i nadania elastyczności włosom. Myślę, że fajnie sprawdzi się u osób, które lubią efekt usztywnienia i uniesienia włosów, ja po raz kolejny przekonałam się, że moje włosy niekoniecznie potrzebują dużych dawek keratyny, a w tym składzie jest jej naprawdę sporo, bo to czuć na włosach. Staram się utrzymywać równowagę PEH w pielęgnacji włosów, jednak u mnie keratyna powoduje przeproteinowanie po jednym użyciu, dlatego doceniam producentów, którzy wiedzą, w jakich dawkach ją dodawać do swoich kosmetyków, jeśli w ogóle.

Najlepsza maska do włosów farbowanych

Moje zniszczone włosy wkoncu nabrały blasku , odżywienia . Maska świetnie nawilża i odbudowuje włosy . Czuje że moje włosy zyskały nowe życie przy użytkowaniu 2 razy w tygodniu przez dłuższy czas

Świetna odzywka

Najlepsza odżywka jaką kolwiel miałam! Włosy po użyciu są miękkie, świetne w dotyku , nie pusza się, sa widocznie wzmocnione A skóra głowy odżywiania, ma fajna konsystencję, włosy po użyciu nie są obciazone

Masakra

Włosy są bardziej suche niż siano, za nic w świecie nie mogę ich rozczesac, kupiłam szampon Oraz odżywkę kamille i włosy są tragiczne ! Skusiłam się opiniami, ale jest tragedia. Nigdy wiecej

wspaniałą maseczka Kamilla Wax

Produktem który zostanie ze mną na długo jest maska Kamilla Wax. Jest ona przeznaczona do włosów jawnych i jednocześnie farbowanych. Efekt odżywienia jaki uzyskałam był niewiarygodny. Ja osobiście dobra maskę poznaje w momencie, gdy spłukuje ją z mokrych włosów. Już od momentu samego spłukaniu dało się poznać, ze jest to „nie byle co” ???????? Włoski pozostały nawilżone i gładkie, a nie jak to często bywa po maskach regeneracyjnych nadal pozostaje efekt siana ????????‍♀️???????? Dobrze jest tez pamiętać, ze produkt ten nie zawiera parabenow, silikonów, mit i sls, co dla mnie jest bardzo ważne.

Wykorzystała: kilka próbek

ZREGENERUJ WŁOSY

Maska regenerująca Pilomax Maska Kamilla Wax ColourCare do włosów farbowanych na jasne kolory została opracowana specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach włosów poddawanych zabiegom koloryzacji. Maska chroni i zabezpiecza włosy farbowane w szczególności na jasne odcienie.Po stosowaniu maski przez ok miesiąc zauważyłam dużą zmiane w kondycji moich włosów. Włosy są odbudowane nawodnione i wygładzone.
Kolor jest intensywniejszy na dłużej i nie wypłukuje się tak szybko.
Zawarty w masce rumian rzymski łagodzi podrażnioną zabiegami chemicznymi skórę głowy i działa przeciwłupieżowo.
Moje włosy są odżywione elastyczne i w bardzo dobrej kondycji.
Mogę polecić z czystym sumieniem tę maske do włosów jasnych farbowanych.

Jest ok

Producent maski zadbał o wszystkie potrzebne informacje i umieścił je na wierzchu specyfiku. Plus za to, że napisy się nie zmazują po zetknięciu z wodą. Konsystencja jest gęsta, jednak dobrze rozprowadza się na włosach. Wydawałoby się, że potrzeba jej naprawdę dużą ilość, aby wszystko pokryła, ale tak nie jest.

Zapach ma bardzo przyjemny - przypomina mi ciutkę męski. Maskę trzymam minimum pół godziny pod przykryciem. Po zmyciu, włosy są niezwykle miłe i przyjemne w dotyku. Po wyschnięciu, chce je ciągle dotykać. Pomimo mocnego rozjaśnienia, nie mam żadnych kołtunów - myślę, że mogę to zawdzięczać właśnie jej. Polecam każdej z Was, która ma w planie mocne rozjaśnianie włosa lub jest już po.

Tego potrzebowałam

Właśnie zdenkowałam małe opakowanie 240g.
Faktycznie jest tak, jak piszą recenzentki. Nawet jeśli nie widać po pierwszym użyciu efektów, nie należy się zrażać. W takim przypadku śmiało używałabym maski częściej i dłużej niż zalecił producent (zresztą tak właśnie zrobiłam).
Chyba chodzi o wprowadzenie henny do włosa i "uzupełnienie" ubytków. Im większa szorstkość włosa, tym dłużej będzie to trwało. Po zużyciu opakowania mam włosy gładkie i śliskie, ale nie obciążone. Nie potrzebuję serum na końcówki, bo one są już zabezpieczone henną. Trzymam maskę na włosach różnie, rano jakieś 20 minut, wieczorem do 1 godziny. Zaczęłam stosować kolejne opakowanie z szamponem pilomax, zobaczymy jakie będą efekty. Sądzę, że jeszcze lepsze.
Kupiłam właśnie duże opakowanie, więc to chyba coś znaczy.

Niezastąpiona

Miałam włosy zniszczone rozjaśnianiem. Matowe, suche i kruszące się. Testowałam tysiace masek, odzywek, olejków... niektóre nie pomagały wcale, inne - troszkę poprawiały ich stan, jednak nie zadowalało mnie to. W końcu znalazłam na jednym blogu recenzje maski WAX, pomyslałam - kupię, najwyżej użyje do golenia nóg, gdy się nie sprawdzi. Po zakupie, pierwsze wrażenia: zapach nienachalny, gęstośc okej, użyłam. Raz, drugi, trzeci. Samodzielnie, albo z dodatkiem oliwy z oliwek. Czasami na 5 min, czasami na 40. Po kilku użyciach zobaczyłam cos niesamowitego. Moje włosy zaczynały nabierać blasku, były mniej suche. I tak postanowiłam nie przerywać kuracji z WAXem. Regularnie 2-3 razy w tygodniu nakładałam na skalp i cała dlugosc. Po jakimś czasie włosy przestały sie kruszyć. Teraz są juz w idealnym stanie. Maska - oczywiście w połączeniu z innymi dobrymi kosmetykami - działa dobrze, spełnia oczekiwania, naprawia włosy, chroni kolor, jest po prostu okej. Cena idealna co do jakości.