Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Simmondsia Chinensis Oil

Wosk jojoba, olej jojoba

Buxus Chinensis (Jojoba) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Jojoba Oil, Jojoba Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Simmondsia Chinensis Cera, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Wax, Jojoba Wax, Buxus Chinensis Seed Oil

Wosk otrzymywany z nasion żożoby, czyli simondsji kalifornijskiej- gatunku rośliny monotypowej z rodziny simondsjowatych i rzędu goździkowców. Roślina pomimo nazwy nie pochodzi z Chin, lecz z pustyni Sonora rozciągającej się od Arizony po Meksyk. Wosk jojoba nazywany jest również olejem, ponieważ ma płynną konsystencję (zastyga w temp. poniżej 7*C), jednakże jego skład chemiczny jest typowy dla wosku. Nasiona zawierają ok. 60% wosku i jest on tłoczony na zimno metodą wyciskania z miazgi. Składa się z estrów kwasów i alkoholi tłuszczowych (kwasu eikozanowego, kwasu dokozanowego, eikozanolu, dokozanolu, heksadokozanolu), głównie palmitynianu cetylu, kwasu mirystynowego, skwalenu, alkoholi alifatycznych. Zawiera także fitosterole i witaminy A, E, F. Składnik ma klarowną, żółtą barwę i jest dość gęsty. Jest odporny na bardzo wysokie temperatury i światło. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy, jest łagodny i tolerowany przez alergików.

Emolient półtłusty. Tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczą, dobrze przywierającą, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wiatr, mróz, klimatyzowane pomieszczenia i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Składnik wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy skóry, zmiękczające, natłuszczające i lekko nawilżające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, nawilżających, odżywczych, ujędrniających do twarzy, ciała i włosów, regenerujących, do każdego typu skóry. Na włosy działa wzmacniająco i pogrubiająco, a także nabłyszcza je i pomaga w likwidacji łupieżu. Rekomendowany w kosmetykach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. Jest również częstym dodatkiem do mydeł i kosmetyków myjących. Zagęszcza formuły olejowe, przedłuża także świeżość innych składników, zwłaszcza olejów łatwo jełczejących.

Substancja roślinna

Emolient

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej

Regulator lepkości

Substancja filmotwórcza

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

Utrwalacz

Zagęstnik

2
słabsze działanie silne działanie

W dużych stężeniach i często stosowany może blokować pory, nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.