{{ product.product_name }}
{{ product.product_polish_name }}
Olej jojoba w składzie kosmetyków można znaleźć jako Simmondsia Chinensis Seed Oil. Pozyskiwany jest z nasion Simondsii kalifornijskiej, krzewu uprawianego w Ameryce Południowej, w Afryce, w Australii i na południu Azji. Olej jojoba zawiera mnóstwo cenionych w kosmetyce substancji czynnych, dzięki temu znakomicie sprawdza się w pielęgnacji wszystkich typów cer, włosów oraz paznokci.
Spis treści:
Olej jojoba to wysokiej klasy substancja, która ma postać ciekłego przezroczystego wosku o złotej barwie, bez smaku i wyraźnego zapachu. Jest odporny na wysokie temperatury, a poniżej 7°C zastyga. Doskonale się wchłania i przyjemnie aplikuje na skórę, nie pozostawiając na niej tłustej czy lepkiej warstwy. Reguluje pracę gruczołów łojowych, co bezpośrednio przyczynia się do ograniczenia wydzielania sebum.
Dzięki zawartości skwalenu i palmitynianu cetylu olej jojoba wspomaga odbudowę płaszcza hydro-lipidowego skóry i znacząco wpływa na wzmocnienie struktur cementu komórkowego. Działa również antyseptycznie, zwalcza drobnoustroje i patogeny, a także hamuje namnażanie wolnych rodników, dzięki czemu wykazuje silne właściwości przeciwstarzeniowe.
Ponadto olej jojoba działa:
Znajdują się w nim także witaminy: A, B, E, C, F i sole mineralne, w tym miedź, cynk, krzem i siarka. Regularnie stosowany olej jojoba mocno odżywia skórę, dzięki temu poprawia jej elastyczność i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Wyrównuje również koloryt cery i jest pomocny w walce z cieniami pod oczami.
Olej jojoba w czystej formie można aplikować bezpośrednio na skórę, włosy czy paznokcie oraz używać kosmetyków, które mają go w swoim składzie.
Olej jojoba to dość popularny składnik kremów do twarzy, serów (głównie przeciwzmarszczkowych), ochronnych balsamów i pomadek do ust, żeli, pianek, a także musów do mycia, maseczek (również w płachcie), toników czy mgiełek.
Oprócz kosmetyków do pielęgnacji i mycia twarzy olej jojoba stosowany jest też w tzw. kolorówce, czyli produktach przeznaczonych do makijażu. W pomadkach do ust zapewnia świetne rozprowadzanie kosmetyku oraz dodatkowo nawilża usta.
Olej jojoba to składnik szamponów (w tym przeciwłupieżowych), odżywek, wcierek, wzmacniających i ochronnych eliksirów do włosów i końcówek.
Olej jojoba można znaleźć niemal w każdym rodzaju kosmetyku do pielęgnacji i mycia ciała; w balsamach, mleczkach do demakijażu, kremach do stóp, dłoni i paznokci.
Używając oleju jojoba w czystej postaci, warto zadbać o to, aby był to produkt certyfikowany, nierafinowany, z dobrego źródła i tłoczony na zimno. To świetny kosmetyk do demakijażu twarzy, można go również używać do masażu, np. przy użyciu kamienia gua sha. Po takim zabiegu olej należy zmyć ze skóry. Olej jojoba, mimo że ma właściwości nawilżające, to w czystej postaci nie zapewni cerze odpowiedniego poziomu nawilżenia, dlatego nie powinien być stosowany zamiast kremu, ale raczej jako dodatek do niego.
Olej jojoba jest pomocny w walce z łupieżem, reguluje pracę gruczołów łojowych skalpu i przywraca optymalne pH skóry głowy. Dodatkowo przeciwdziała wypadaniu włosów, wzmacnia cebulki i przyspiesza regenerację struktury włosa. Olej jojoba jest jednym z lepszych olejów do przeprowadzania olejowania włosów.
Dzięki zawartości substancji bakteriobójczych olej jojoba to dobry pomysł na wsparcie kuracji przeciwtrądzikowych. Nie wykazuje działania komedogennego, jest bardzo lekki i nie zatyka porów. Polecany jest do tłustej cery, która dzięki niemu zyskuje równowagę pod względem produkcji sebum. Warto włączyć olej jojoba do OCM (Oil Cleansing Method), czyli oczyszczania skóry olejami. Olej będący sebum rozpuszcza się w olejach, z tego względu to jeden z lepszych sposobów na łagodne i jednocześnie bardzo skutecznie oczyszczenie cery trądzikowej. Zmniejsza widoczność zaskórników, a także łagodzi stany zapalne skóry.
Jedną z przyczyn trądziku i zarazem jego rezultatem jest zaburzenie równowagi płaszcza hydro-lipidowego skóry. Olej jojoba świetnie sprawdza się w przywracaniu balansu skórze. Dodatkowo jest naturalnym filtrem przeciw promieniowaniu UV (nie zastąpi jednak dobrego preparatu z wysokim SPF) i nie jest fototoksyczny.
Leczenie trądziku należy powierzyć specjaliście, używanie produktów z olejem jojoba lub jego czystej postaci może być jedynie wsparciem dla leczenia dermatologicznego.
Brak informacji dotyczących negatywnych interakcji oleju jojoba z innymi składnikami kosmetyków. Dobrze się łączy z innymi olejami, a także z kwasem hialuronowym.
Olej jojoba to składnik pochodzenia naturalnego, jednak może powodować podrażnienia skóry. W miejscu zastosowania może pojawić się wysypka, pokrzywka, swędzenie czy zaczerwienienie skóry. Warto jednak pamiętać, że takie sytuacje zdarzają się wyjątkowo rzadko, a sam składnik uważany jest za produkt o niskim potencjale alergicznym.
Duża popularność oleju jojoba przyczyniła się do powstawania plantacji krzewów Simondsii kalifornijskiej na terenach, na których do tej pory nie występowała naturalnie. Olej sam w sobie nie ma negatywnego wpływu na środowisko, ale sposoby jego pozyskiwania mogą niestety przyczyniać się do degradacji natury. Wybierając olej jojoba, warto kierować się tym, czy pochodzi on z certyfikowanych źródeł.
Emolient półtłusty. Tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczą, dobrze przywierającą, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wiatr, mróz, klimatyzowane pomieszczenia i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Składnik wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy skóry, zmiękczające, natłuszczające i lekko nawilżające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, nawilżających, odżywczych, ujędrniających do twarzy, ciała i włosów, regenerujących, do każdego typu skóry. Na włosy działa wzmacniająco i pogrubiająco, a także nabłyszcza je i pomaga w likwidacji łupieżu. Rekomendowany w kosmetykach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. Jest również częstym dodatkiem do mydeł i kosmetyków myjących. Zagęszcza formuły olejowe, przedłuża także świeżość innych składników, zwłaszcza olejów łatwo jełczejących.
Substancja roślinna
Emolient
Przeciwutleniacz, antyoksydant
Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej
Regulator lepkości
Substancja filmotwórcza
Substancja natłuszczająca
Substancja ochronna
Substancja odżywcza
Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów
Substancja przeciwzmarszczkowa
Substancja wygładzająca
Substancja zmiękczająca
Utrwalacz
Zagęstnik
Nie wiadomo
Tak
Nie
W dużych stężeniach i często stosowany może blokować pory, nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.
{{ product.product_polish_name }}