Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Hedera Helix Extract

Ekstrakt z bluszczu pospolitego, Wyciąg z bluszczu pospolitego

HEDERA HELIX (IVY) EXTRACT, EXTRACT OF HEDERA HELIX, IVY EXTRACT, IVY HEDERA HELIX EXT., HEDERA HELIX LEAF/STEAM EXTRACT, HEDERA HELIX (IVY) LEAF EXTRACT

Hedera Helix (Ivy) Extract to ekstrakt pozyskiwany z liści i łodyg bluszczu pospolitego (Hedera helix). Jest szczególnie bogaty we flawonoidy. Zawiera również saponiny triterpenowe, kwasy fenolowe oraz olejek eteryczny.

Przyspiesza proces redukcji tkanki tłuszczowej, pobudza krążenie krwi i zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Wykazuje dużą zdolność przenikania w głąb skóry, drenuje tkanki, uaktywniając przepływ limfy. Hedragenina - flawonoid zawarty w ekstrakcie powoduje nadaktywność komórek, czyli zwiększenie zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie spalanie nadmiaru tłuszczu. Saponiny zawarte w bluszczu przyśpieszają usuwanie tłuszczu i toksyn nagromadzonych w tkance skórnej. Bardzo cenną właściwością ekstraktu z bluszczu jest poprawa wchłaniania innych składników preparatów kosmetycznych przez skórę. Ekstrakt powszechnie stosowany jest w kosmetykach. odchudzających i antycellulitowych, w płynach do kąpieli, balsamach do ciała.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja roślinna

Substancja kondycjonująca

Substancja aktywna

Substancja antybakteryjna

Substancja antymikrobowa

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja odżywcza

Substancja ściągająca

Substancja tonizująca

Substancja wygładzająca

Substancja przeciwzbrylająca

W przypadku przedawkowania może mieć drażniące działanie na skórę i powodować poważne wysypki, powstanie pęcherzy, swędzenie, kontaktowe zapalenie skóry.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.