Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Theobroma Cacao Seed Butter - właściwości i zastosowanie

Masło z nasion kakaowca właściwego Theobroma Cacao

Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Cacao Butter, Cacao Seed Butter, Cacao Oil, Cocoa Butter, Cocoa Seed Butter, Theobroma Cacao Butter, Theobroma Oil

Opis
Otrzymywane poprzez ekstrakcję z nasion kakao. Jest to tłuszcz o konsystencji masła, kruche, jasnożółte o przyjemnym, charakterystycznym zapachu kakao i łagodnym smaku. Zawiera: - glicerydy wyższych kwasów tłuszczowych; - wolne kwasy tłuszczowe (55-57% kwasy palmitynowy i stearynowy, 35% kwas oleinowy, 3% kwas linolowy) - sterole roślinne, - tokoferole. Jest to masło całkowicie naturalne, jego barwa i zapach wynikają wyłącznie z substancji obecności roślinnych. Jest to masło o wysokiej zawartości polifenoli, czyli antyoksydantów, zwalczających wolne rodniki. Dzięki zawartości antyoksydantów, masło kakaowe charakteryzuje się niezwykle wysoką stabilnością i odpornością na utlenianie.
Działanie w kosmetykach

Masło kakaowe zastosowane w produktach kosmetycznych wykazuje działanie natłuszczające oraz ochraniające (emolient). Jest biozgodne ze skórą człowieka, co oznacza, że składniki w nim zawarte są bardzo dobrze tolerowane przez skórę i łatwo wchłaniane, nie powodują alergii kontaktowej. W preparatach kosmetycznych chętnie stosowane jest w połączeniu z lanoliną. Masło kakaowe znosi lepkość lanoliny, natomiast lanolina ułatwia przenikanie tego tłuszczu w głąb skóry. Wysoka zawartość antyoksydantów z rodzaju polifenoli sprawia również, iż masło kakaowe w znacznym stopniu promuje produkcję kolagenu oraz zapobiega jego rozkładowi, co zapewnia wzrost jędrności i elastyczności skóry. Doskonały do masażu, nadaje emulsjom twardość, stąd chętnie używany w tzw. masłach do ciała, a jego dodatkowym atutem jest wspaniały zapach czekolady. Masło kakaowe polecane jest zwłaszcza do pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się. Ze względu na własności natłuszczające, jak i ujędrniające polecane jest również do masażu ciała podczas ciąży, w celu zapobiegania rozstępom skórnym.

Funkcja w kosmetyku

Emolient

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja maskująca

Komedogenny
5
słabsze działanie silne działanie
Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Nie wiadomo

Tak

Nie

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.