Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Ethylhexyl Methoxycinnamate

4-Metoksycynamonian 2-Etyloheksylu

Parsol MCX, Octinoxate, 2-Ethylhexyl 4-Methoxycinnamate, AI3-05710, CCRIS 6200, Einecs 226-775-7, Escalol, Neo Heliopan, Octylmethoxycinnamate, Eusolex 2292, Eusolex UV-Pearls OMC, Neo Heliopan AV, Parsol MOX, Sunscreen AV, Tinsorb OMC, Uvinul

Filtr chemiczny, substancja niestabilna chemicznie, wrażliwa na światło, metale i wysokie temperatury. Rozpuszczalna w alkoholu, tłuszczach i glikolu propylenowym, nierozpuszczalna w wodzie. Dopuszczalne stężenie w kosmetyku: Do 10%.

Substancja zabezpieczająca skórę przed działaniem promieni UVA II oraz w niskim stopniu UVB. Składnik do stosowania w kosmetykach przeciwsłonecznych. Działa ochronnie na skórę, pochłania i rozkłada nadmierne ilości promieni, dzięki czemu skóra nie jest narażona na ich negatywne działanie przyspieszające starzenie, zapobiega poparzeniom słonecznym, przebarwieniom, fotostarzeniu, fotodermatozom, przedwczesnemu starzeniu skóry, powstawaniu wolnych rodników, stresom oksydacyjnym, minimalizuje ryzyko czerniaka i bielactwa. Zabezpiecza także kosmetyki przed utlenianiem się ich składników wrażliwych na światło.

Substancja syntetyczna

Filtr UV, Pochłaniacz UV

Substancja ochronna

2
słabsze działanie silne działanie
3
słabsze działanie silne działanie

Składnik wnika przez skórę do krwi i może wpływać na gospodarkę hormonalną, wykazuje właściwości hormono-zastępcze. Substancję znajdowano w mleku kobiet karmiących. Ponadto może działać drażniąco na skórę, łatwo ulega oksydacji w kontakcie z różnymi materiałami, dlatego w formułach kosmetycznych stosuje się różne składniki pomocnicze, przeciwutleniacze, osłonowe i stabilizujące.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.