Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Prunus Amygdalus Dulcis Oil

Olej ze słodkich migdałów

Sweet Almond Oil, Mandelöl, Huile d`amande douce

Tłuszcz roślinny o przejrzystej, dość treściwej, lecz dobrze wchłaniającej się konsystencji i przyjemnym zapachu. Pozyskiwany metodą tłoczenia z nasion krzewu migdałowca zwyczajnego/pospolitego, które zawierają ok. 50% tego tłuszczu. Bogaty w kwasy oleinowy (70%), linolowy (21%), zawiera także 5,5% kwasu palmitynowego, 2,8% stearynowego, 0,2% palmitoleinowego, 0,1% linolenowego, 0,1% arachidowego, 0,1% arachidonowego i 0,1% behenowego oraz witaminy A, B1, B2. B6, D i E. Może być stosowany bezpośrednio na skórę i włosy. Olej należy przechowywać w miejscu suchym i zacienionym, nie wymaga warunków chłodniczych, gdyż zaliczany jest do grupy olejów nieschnących, które wykazują trwałość przez wiele miesięcy.

Zaliczany do wyjątkowo łagodnych dla skóry olejów, przez co zalecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, zwłaszcza dziecięcej i alergicznej, podrażnionej, suchej i atopowej. Natłuszcza, odżywia, regeneruje, wygładza i chroni. Wzmacnia płaszcz lipidowy skóry, polecany w celu zapobiegania rozstępom i tzw. pajączkom.

Substancja roślinna

Emolient

Substancja filmotwórcza

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

3
słabsze działanie silne działanie
1
słabsze działanie silne działanie

Stosowany zbyt często i w dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.