{{ product.product_name }}
{{ product.product_polish_name }}
Olej ze słodkich migdałów jest bardzo popularny w kosmetyce. Ma wiele cennych składników i niezwykłe właściwości pielęgnacyjne. Jest bardzo delikatnym kosmetykiem i rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Dlatego stosuje się go nawet w pielęgnacji skóry dziecka.
Spis treści:
Olej ze słodkich migdałów jest przejrzystą, gęstą cieczą o jasnożółtym kolorze. Ma lekką konsystencję i słodkawy zapach. Bardzo dobrze rozprowadza się na skórze i szybko się wchłania. Dzięki temu nie pozostawia tłustych plam na ubraniach. Swoje dobroczynne właściwości traci w temperaturze powyżej 70°C, dlatego nie powinno się go podgrzewać.
Olej ze słodkich migdałów ma w swoim składzie m.in.:
Olej ze słodkich migdałów uważany jest za naturalny emolient, dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Bardzo dobrze wpływa na skórę. Działa regenerująco na jej warstwę lipidową. Nawilża i zmiękcza naskórek. Dzięki składowi bogatemu w bioaktywne substancje dogłębnie odżywia skórę. Wpływa pozytywnie na jej ukrwienie, a także wygładzenie.
Olej ze słodkich migdałów ma właściwości silnie antyoksydacyjne za sprawą witaminy E i kwasu ferulowego. Przeciwdziała on procesom starzenia się skóry i jej uszkodzeniom wynikającym z oddziaływania wolnych rodników.
Zawartość kwasu ferulowego w oleju ze słodkich migdałów przyczynia się do stymulacji syntezy włókien kolagenowych. Dzięki temu zmarszczki są mniej widoczne, a skóra wyraźniej jędrniejsza. Na skórze tworzy się bariera ochronna, która zabezpiecza przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków zewnętrznych.
Olej ze słodkich migdałów ma ogromne zastosowanie w kosmetyce, między innymi jako:
Olej ze słodkich migdałów może być stosowany na skórę jako samodzielny produkt. Bardzo często jest też jednym ze składników innych kosmetyków. Można znaleźć go w składzie m.in.:
Olej ze słodkich migdałów można stosować samodzielnie na skórę. Wtedy można używać go na twarz, ciało, włosy i paznokcie.
Olej ze słodkich migdałów ma bardzo dobre zastosowanie w pielęgnacji twarzy. Na umytą i osuszoną skórę należy nałożyć kilka kropel oleju i rozprowadzić je na jej powierzchni. Pozwoli to na jej nawilżenie i odżywienie.
Olej ze słodkich migdałów można wykorzystać także do demakijażu i usunięcia zanieczyszczeń z twarzy. W tym celu należy nanieść na wacik niewielką ilość oleju i przetrzeć ją.
Substancja ta sprawdzi się doskonale jako baza do domowego peelingu. Niewielką ilość oleju należy wymieszać z cukrem, a następnie delikatnie wmasować w skórę twarzy.
Olej ze słodkich migdałów sprawdzi się jako zamiennik balsamu do ciała. Można stosować go po kąpieli. Najlepiej rozprowadzić na skórze jego niewielką ilość i poczekać do wchłoniecia.
Olej ze słodkich migdałów jest doskonałym preparatem do pielęgnacji skóry z rozstępami i cellulitem. Powinny po niego sięgnąć szczególnie kobiety w ciąży. Mogą rozpocząć kurację już od pierwszych tygodni ciąży, by odżywić skórę i zapobiec powstawaniu rozstępów. Olej ze słodkich migdałów powinien być nakładany na szczególnie wrażliwe obszary, takie jak piersi, uda, brzuch, a także pośladki. To właśnie one są najbardziej narażone na pojawienie się rozstępów.
Ten naturalny składnik bardzo dobrze sprawdza się też jako olejek do masażu. Warto go jednak połączyć z innym olejem, który ma nieco cięższą konsystencję, by zbyt szybko nie uległ wchłonięciu.
Aby uzyskać dodatkowy efekt nawilżenia skóry, można dodać kilka kropel oleju ze słodkich migdałów do kąpieli. Skóra po nim będzie miękka w dotyku.
Olej ze słodkich migdałów nadaje się do pielęgnacji włosów. Można zastosować go do olejowania ich. Warto nałożyć go również na końcówki włosów. Zabieg olejowania należy powtarzać regularnie. Dzięki niemu włosy będą zregenerowane, błyszczące i odżywione.
Olej ze słodkich migdałów stanowi wspaniałą odżywkę do paznokci, a także skórek wokół nich. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry dłoni. Najlepiej jest podgrzać go do temperatury ciała, a następnie wetrzeć w paznokcie i dłonie. Szczególną uwagę należy poświęcić wmasowaniu go w skórki wokół płytki. Zmiękczy je i sprawi, że dłoń będzie prezentowała się jeszcze lepiej. Regularne stosowanie oleju ze słodkich migdałów na paznokcie i skórę dłoni bardzo poprawia ich kondycję.
Brak jest informacji dotyczących tego, z jakimi substancjami nie należy łączyć oleju ze słodkich migdałów. Należy zachować jednak należytą ostrożność i wykonać próby uczuleniowe po połączeniu go z innymi substancjami.
Olej ze słodkich migdałów uważany jest za bezpieczny. Można używać go do każdego typu skóry, nawet podrażnionej czy uszkodzonej. Stosuje się go u dzieci już od pierwszych dni życia.
Olej ze słodkich migdałów bardzo rzadko jest przyczyną alergii. Trzeba zachować jednak szczególną ostrożność w przypadku, gdy jest się uczulonym na orzechy, a zwłaszcza na migdały.
Za każdym razem, gdy wprowadza się nowy kosmetyk do użycia, powinno się wykonać próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry. Pozwoli to na zniwelowanie ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.
Olej ze słodkich migdałów ma neutralny wpływ na środowisko naturalne. Jest bezpiecznym składnikiem kosmetycznym.
Zaliczany do wyjątkowo łagodnych dla skóry olejów, przez co zalecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, zwłaszcza dziecięcej i alergicznej, podrażnionej, suchej i atopowej. Natłuszcza, odżywia, regeneruje, wygładza i chroni. Wzmacnia płaszcz lipidowy skóry, polecany w celu zapobiegania rozstępom i tzw. pajączkom.
Substancja roślinna
Emolient
Substancja filmotwórcza
Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne
Substancja natłuszczająca
Substancja ochronna
Substancja odżywcza
Substancja wygładzająca
Substancja zmiękczająca
Nie wiadomo
Tak
Nie
Stosowany zbyt często i w dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.
{{ product.product_polish_name }}