Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Parfum - właściwości i zastosowanie

Perfumy, Zapach

Fragrance, Perfume, Aroma, Aromatica, Aromatic, Aromaticum, Flavor, Flavour

Opis
Określenie ogólne kompozycji zapachowej, która może być różnego pochodzenia, z reguły jednak syntetycznego i objętego przez producentów klauzulą poufności. Producenci najczęściej nie przekraczają stężeń substancji składających się na kompozycję, potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia, które wymuszałyby wyszczególnienie w składzie INCI. Naturalne kompozycje zapachowe powstają najczęściej z olejków eterycznych oraz izolatów roślinnych, np z owoców, ale niektóre z nich także mogą być niebezpieczne.
Działanie w kosmetykach

Maskowanie niepożądanych zapachów wynikających z pozostałych składników w kosmetyku, nadawanie bardziej klarownego, przyjemnego zapachu wszelkim kosmetykom. Kluczowy składnik perfum, wód toaletowych, perfumowanych, dezodorantów itp. Niektóre substancje zapachowe są stosowane jako skażalniki do denaturacji niebezpiecznych substancji, aby odstraszyć m.in. przed konsumpcją, mogą powodować zwykłe odrzucenie lub odruch wymiotny. Mogą także działać zapobiegawczo przeciwko nieprzyjemnym zapachom, neutralizować i zapobiegać namnażaniu bakterii np próchniczych, albo w pocie. Wiele składników kompozycji zapachowych, substancji zapachowych i rozpuszczalników substancji zapachowych ma właściwości przeciwutleniaczy, odpychają lub wiążą jony metali z otoczenia kosmetyku i zapobiegają psuciu kosmetyków, utracie lub zmianie właściwości zapachowych, koloru i konsystencji.

Typ składnika

Substancja różnego pochodzenia

Funkcja w kosmetyku

Substancja dezodorująca

Skażalnik

Substancja zapachowa

Substancja maskująca

Alergenne
5
słabsze działanie silne działanie
Bezpieczne dla kobiet w ciąży

Nie wiadomo

Tak

Nie

Ostrzeżenia

Niektóre kompozycje zapachowe mogą być bardzo silnie drażniące, uczulające i toksyczne, w zależności od użytych komponentów, z jakich powstały.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.