Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Paraffinum Liquidum

Ciekła parafina, Płynna parafina, Olej mineralny, Olej parafinowy

Mineral Oil, Paraffin Oil, Paraffinum Oil

Mieszanina węglowodorów uzyskiwana z gaczu parafinowego lub syntetycznie. Wydzielana m.in. z ciężkich frakcji o temperaturze wrzenia ponad 350 °C ropy naftowej lub z frakcji smół wytlewnych z węgla brunatnego. Ma postać tłustej przezroczystej cieczy, bezbarwnej lub żółtawej w zależności od stopnia rafinacji, nierozpuszczalnej w wodzie i etanolu, rozpuszczalnej w innych rozpuszczalnikach organicznych, np. w terpentynie i eterze. Wykazuje odporność na działanie kwasów i zasad. Stężenie w kosmetykach: Do 100%.

Emolient tłusty, tworzy okluzyjny, ochronny, zmiękczający, wygładzający i nabłyszczający film na skórze i włosach, który zapobiega odparowywaniu wilgoci i chroni przed czynnikami zewnętrznymi, np. wiatrem, mrozem czy klimatyzowanymi pomieszczeniami. Zastosowanie znajduje w każdego typu kosmetykach, zwłaszcza do skóry wrażliwej, wymagającej ochrony, suchej i bardzo suchej. Jest także plastyfikatorem np sztyftów do ust, zapobiega kruszeniu oraz rozpuszczalnikiem dla wielu substancji, m.in. zapachowych.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja syntetyczna, Substancja różnego pochodzenia

Emolient

Plastyfikator

Rozpuszczalnik

Substancja antystatyczna

Substancja filmotwórcza

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

2
słabsze działanie silne działanie
2
słabsze działanie silne działanie

W dużych stężeniach u niektórych osób może powodować podrażnienie skóry, co objawia się w dużym stopniu przesuszeniem naskórka. Może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.