Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Fucus Vesiculosus Extract

Wyciąg z morszczynu pęcherzykowatego

Bladderwrack (Fucus Vesiculosus) Extract, Bladderwrack Extract, Bladderwrack Ext., Extract Of Bladderwrack, Extract Of Fucus Vesiculosus, Fucus Extract, Fucus Vesiculosus Ext., Fucus Vesiculosus (Seaweed) Extract, Bladderwrack (Algae) Extract

Ekstrakt z wodorostu należącego do rodziny brunatnic, występującego w wodach przybrzeżnych północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego. Zawiera w swoim składzie kompleks lipidów, glikolipidów i fosfolipidów, polifenole i fukoksantynę oraz naturalne tokoferole i karotenoidy. Jeśli chodzi o wartość odżywczą składnika, to wiele zależy od miejsca i czasu zbioru alg i pory roku, algi w porach nocnych i w okresach zrównania dni i nocy magazynują najwięcej substancji odżywczych i niektórzy producenci wykorzystują tylko takie. Ekstrakt pozyskiwany jest w złożonych procesach biotechnologicznych. Najbardziej naturalne metody, a przy tym pozwalające zachować trwałość ekstraktu, to mikronizacja i liofilizacja. Częściej jednak stosuje się po prostu rozpuszczalniki do ekstrakcji, takie jak heksan, olej roślinny, eter, glikol propylenowy czy dwutlenek węgla.

Składnik działa silnie nawilżająco i antyoksydacyjnie, ochronnie, wiąże wodę, rewitalizuje, odżywia, regeneruje, zapobiega i wygładza zmarszczki, ujędrnia i uelastycznia skórę, poprawia mikrokrążenie krwi, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Zastosowanie znajduje zwłaszcza w kosmetykach do skóry dojrzałej twarzy i ciała, liftingujących, przeciwzmarszczkowych, antycellulitowych, wspomaga również walkę z rozstępami i zwiotczeniami.

Substancja roślinna

Emolient

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Reduktor, reduktor tkanki tłuszczowej

Substancja aktywna

Substancja antybakteryjna

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja nawilżająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwłojotokowa

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

5
słabsze działanie silne działanie
1
słabsze działanie silne działanie

Składnik może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki, wykazuje jednakże korzystne działanie na skórę tłustą i trądzikową przy odpowiednim i niezbyt częstym dawkowaniu.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.