Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Pelargonium Graveolens Oil

Olejek z kwiatów pelargonii pachnącej, olejek geraniowy

PELARGONIUM GRAVEOLENS (GERANIUM) FLOWER OIL, PELARGONIUM GRAVEOLENS FLOWER OIL, AFRICAN GERANIUM OIL, BOURBON GERANIUM OIL, CHINESE GERANIUM OIL, GERANIUM ABSOLUTE (PELARAGONIUM GRAVEOLENS), GERANIUM ABSOLUTE, GERANIUM CONCRETE, GERANIUM OIL, GERANIUM FL

Olejek eteryczny otrzymywany z kwiatów pelargonii pachnącej. Olejek otrzymywany jest z roślin z rodzaju Pelargonum, poprzez destylację z parą wodną. Głównymi składnikami olejku są geraniol i cytronellol.

Składnik aktywny, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Wspomaga krążene krwi, dzięki czemu wpływa na wzmocnienie naczyń krwionośnych, a także reguluje gospodarkę wodno-tłuszczową, co zapobiega powstawaniu cellulitu. Ponadto wykazuje działanie antyseptyczne, dlatego olejek stosowany jest w preparatach do cer tłustych i trądzikowych, a także w preparatach przeciwłupieżowych. Dzięki właściwościom antyseptycznym i ściągającym oraz właściwościom wzmacniającym tkankę łączną sprzyja gojeniu się ran, łagodzi stany zapalne, pielęgnuje blizny.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja roślinna

Substancja antybakteryjna

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja ściągająca

Substancja tonizująca

Substancja zapachowa

3
słabsze działanie silne działanie

Nie powinien być stosowany na skórę w trakcie ciąży, szczególnie w pierwszych miesiącach. Natomiast jako olejek eteryczny łagodzi burzę hormonalną.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.