Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Lanolin

Lanolina

Adeps Lanae, Lanolinum, Lanoline, Wool Fat, Purified Lanolin

Wosk zwierzęcy otrzymywany poprzez czyszczenie wełny owczej, jest tłuszczopotem owczym, który chroni wełnę przed zamoczeniem. Składa się z mieszaniny estrów kwasów tłuszczowych i steroli m.in. cholesterolu. Ma postać gęstej, tłustej, lepkiej, w zależności od stopnia oczyszczenia, jasnożółtej do żółtobrunatnej masy o charakterystycznym zapachu. Nierozpuszczalna w wodzie, rozpuszczalna w tłuszczach. Temp. topnienia: Ok 40*C. Stężenie w kosmetykach: Do 100%.

Emolient tłusty, filmotwórczy, ochronny, ma bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne, wygładza, zmiękcza, odżywia, uelastycznia, dobrze przenika w głąb skóry, reguluje gospodarkę wodną, ze względu na podobną budowę do składu warstwy lipidowej skóry ludzkiej, ma właściwości silnie regeneracyjne. Zalecany jest do skóry suchej, bardzo suchej i szorstkiej. Jest częstym składnikiem maści do pielęgnacji brodawek sutkowych dla kobiet karmiących piersią, maści leczniczych, tłustych kremów do skóry szorstkiej dłoni i stóp. To również naturalny i bardzo ceniony emulgator. Jest w stanie wchłonąć dwukrotną ilość wody w stosunku do swojej wagi tworząc stabilną emulsję W/O. Dzięki temu do wyrobów kosmetycznych i dermatologicznych na lanolinowej bazie możliwe jest wprowadzenie roztworów ekstraktów roślinnych, witamin rozpuszczalnych w wodzie i innych substancji aktywnych rozpuszczalnych w wodzie.

Substancja pochodzenia zwierzęcego

Emolient

Emulgator, emulsyfikator

Substancja konsystencjotwórcza

Plastyfikator

Substancja filmotwórcza

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja lecznicza

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja przeciwzmarszczkowa

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

2
słabsze działanie silne działanie
2
słabsze działanie silne działanie

W dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski, jednakże w rozsądnych ilościach wykazuje działanie łagodzące objawy trądziku i trądzikopodobne. Osoby uczulone na wełnę owczą powinny zawsze wykonywać próbę uczuleniową kosmetykiem zawierającym ten składnik. Lanolina oczyszczona farmaceutycznie, o najwyższym stopniu czystości, nie ma działania alergizującego.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.